Tranzitni Saturn i Jupiter

sampita:
Mislim kad smo vec kod Saturna da se i ja "ukljucim".
Ja sam u podznaku rak, tako da sam bas bila jadna u poslednje vreme. Ostala bez posla , drugi nikako da nadjem, pala na nekoliko ispita... ma sve je jadno i ubitacno.

Nego me interesuje, STA CE BITI SAMNOM :lol: kada Saturn udje u znaku Lava ?Meni je druga kuca u znaku lava :cry: Da li cu tesko zaradjivati ili cu upasti u neku finansiku krizu :?: Sta vi mislite o tome :?:

pozdrav

sampita

Isto! Druga i treca kuca u Lavu, pri tome natalni Saturn u Lavu u 3. kuci. Dakle, da rezimiram: treba da ucim i da se mucim da zavrsim fax, a kad zavrsim, ne treba da se nadam nekom boljem poslu, bar ne u naredne 2 godine? Bajno :roll: .
 
Chokolada,
samo uživaj i ne pitaj!


Mnogi bi se menjali s tobom po pitanju njegovog uticaja na kartu i život čoveka ali ukoliko u samoj natalnoj karti on ima lepu poziciju u znaku [npr. u Jarcu ili Vagi] i blagoj kući odakle se neće preterano razmahati, ako nema negativne aspekte ka ličnim planetama [kvadrate i opozicije sa Suncem, Asc ili Mesecom] nije garancija da će imati loš uticaj u nekom životnom periodu.

Nasuprot tome, kada nosi loše aspekte svako njegovo kretanje će se bolnoosećati kroz kartu i nositi problemčiće, nekada manje a nekada veće...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mady:
Chokolada,
samo uživaj i ne pitaj!


Mnogi bi se menjali s tobom po pitanju njegovog uticaja na kartu i život čoveka ali ukoliko u samoj natalnoj karti on ima lepu poziciju u znaku [npr. u Jarcu ili Vagi] i blagoj kući odakle se neće preterano razmahati, ako nema negativne aspekte ka ličnim planetama [kvadrate i opozicije sa Suncem, Asc ili Mesecom] nije garancija da će imati loš uticaj u nekom životnom periodu.

Nasuprot tome, kada nosi loše aspekte svako njegovo kretanje će se bolnoosećati kroz kartu i nositi problemčiće, nekada manje a nekada veće...
Meni je Saturn u Skorpiji u 9-oj kuci. :roll: Ja to nista ne razumem, ko ce da mi pojasni?! :oops: :lol:
E da i u podznaku sam Jarac ako to nesto znaci Saturnu! :roll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
zekati:
Ja zapoceh ovu temu,ali mi nije uopste jasno kad pocnete da pricate o kucama,stepenima...

Zekati,

a sta ti to nije jasno kada pricamo o kucama i stepenima? :?:

:arrow: Svako od nas ima 12 kuca u svom horoskopu.
:arrow: Svaka kuca opisuje nesto
:arrow: Svaka kuca ima 30° jel 360° kad podelis na 12kuce svakoj kuci pripadaju 30°.

I kuca opisuje izgled, narav, ego...
II kuca novac, posed,vrednost..
III Komunikaciju, karaktka putovanja,braca i sestre,osnovno obrazovanje
IV kuca dom , koreni....
V kuca ljubav deca kreativnost uzivanje..
VI kuca Rad i zdravlje..
VII brak i druga partnerstva..
VIII seks, smrt regeneraciju, novac drugih ljudi..
IX vise obrazovanje druza putovanja, religija, filozofija...
X kuca karijera ,polozaj, ugled...
XI prijatelji i naklonjenost..
XII kuca usamljenost i tajne...
 
Chek chek... ako je sad u Raku i treba da ode u Lava, znaci da je pre toga bio u Blizancima jel?
Meni tad bash bilo do jaja, a sad evo vec zadnjih 6 meseci lagano, ali sigurno, napredujem ka dnu zivota :twisted: Dobro Rak sam u podznaku, pa mozda to ima neke veze, al' opet, slabo mi ta prica nesto pije vodu... :roll:
 
VictorySun:
Moja sestra je rak u horoskopu, ove godine je bila puno bolesna. Sad kad 17 izadje, kad ce ponovo uci?

Na osnovu ovoga , da li to sad znaci da je victorySun sestri sestra kuca u raku ili nema to veze sa tim? Pitam zbog toga jel 6 kuca ukazuje na zravlje.Ili mozda Saturn pravi los aspekt sa vladarom 6 kuce ili planetama u njoj. Da li sam ja sad malo u pravu ili ovo sto sam napisala nema veze s vezeom?;)
 
zekati:
sampitice
hvala na objasnjenju.Mozes li mi reci(ne zaboravi da sam potpuni laik)ako u nekoj kuci nemam ni jednu jedinu planetu-jer to znaci da mi tu ne cvetaju ruze :) HVALA

zekati
to sto u nekoj kuci nemas ni jednu planetu, to nemora da znaci da ti tu nece cvetati ruze.

Postoje 12 kuce a 10 planete sto znaci da svaki ima praznih kuca.One su neizbezne.Ako imas praznu kucu braka, to nemora da znaci da se nikada neces udati/ozeniti.

Kada ti je neka kuca prazna, znaci gledas vrh te kuce.Ako je vrh kuce recimo u ribama, onda trazis u tvom horoskopu vladara riba tj planetu neptun i gledas kako i u kom znaku i polju je ona postavljena. A onda da bi malo bolje razjasnio pogledas i suvladara riba Jupitera , zatim malo njega "analiziras" i vidis kako je on postavljen , kako je aspektiran, u kom znaku , kojoj kuci....

evo ti primer:

Bil Gejts(milijarder) ima praznu drugu kucu ( kucu novca) , takodje mu je prazna i osma kuca , koja je takodje povezana sa novcem.

nadam se da ti je malo jasnije ovo;)

pozdrav

sampita
 
sampita:
zekati:
sampitice
hvala na objasnjenju.Mozes li mi reci(ne zaboravi da sam potpuni laik)ako u nekoj kuci nemam ni jednu jedinu planetu-jer to znaci da mi tu ne cvetaju ruze :) HVALA

zekati
to sto u nekoj kuci nemas ni jednu planetu, to nemora da znaci da ti tu nece cvetati ruze.

Postoje 12 kuce a 10 planete sto znaci da svaki ima praznih kuca.One su neizbezne.Ako imas praznu kucu braka, to nemora da znaci da se nikada neces udati/ozeniti.

Kada ti je neka kuca prazna, znaci gledas vrh te kuce.Ako je vrh kuce recimo u ribama, onda trazis u tvom horoskopu vladara riba tj planetu neptun i gledas kako i u kom znaku i polju je ona postavljena. A onda da bi malo bolje razjasnio pogledas i suvladara riba Jupitera , zatim malo njega "analiziras" i vidis kako je on postavljen , kako je aspektiran, u kom znaku , kojoj kuci....

evo ti primer:

Bil Gejts(milijarder) ima praznu drugu kucu ( kucu novca) , takodje mu je prazna i osma kuca , koja je takodje povezana sa novcem.

nadam se da ti je malo jasnije ovo;)

pozdrav

sampita
Veliko hvala
 
sampita:
evo ti primer:
Bil Gejts(milijarder) ima praznu drugu kucu ( kucu novca) , takodje mu je prazna i osma kuca , koja je takodje povezana sa novcem.

Zanimljivo...
think0mo.gif
 
sampitice,opet ja.Molim te odgovori mi na ovo:Ja sam nesto gledala moju natalnu kartu i n.kartu moga muzica:on je riba strelac(peta kuca mu pocinje u ovnu,zahvata i dosta bika-tu nema ni jednu planetu,a sedma pocinje u blizancima a zavrsava u raku-ni tu nema planeta)ja sam rak vodolija(peta kuca pocinje u blizancima a zavrsava u raku-nema planeta,sedma pocinje u lavu,zavrsava u devici,i tu imam merkura u lavu i veneru i plutona u devici).Hajde malo se zadubi u ovo,pa mi nesto vise reci(ne zaboravi da se ja bas ne razumem u sve ovo sto sam ti napisala)Veliki pozdrav,i unapred hvala :wink:
 
Taj odvratni Saturn,
Upropastio mi je život.Već sam pomislila da nešto nije u redu samnom.Pucala sam na svim poljima.Čak sam pomislila da sam nagazila na nešto,jer za šta god sam se uhvatila išlo je nizbrdo,a nisam mogla da objasnim razlog.Trudila sam se da budem bolja osoba,dobar prijatelj,devojka - a dobijala sam samo životne šamare.Odlazi Saturne već jednom.Hoću mir.
 
zekati:
sampitice,opet ja.Molim te odgovori mi na ovo:Ja sam nesto gledala moju natalnu kartu i n.kartu moga muzica:on je riba strelac(peta kuca mu pocinje u ovnu,zahvata i dosta bika-tu nema ni jednu planetu,a sedma pocinje u blizancima a zavrsava u raku-ni tu nema planeta)ja sam rak vodolija(peta kuca pocinje u blizancima a zavrsava u raku-nema planeta,sedma pocinje u lavu,zavrsava u devici,i tu imam merkura u lavu i veneru i plutona u devici).Hajde malo se zadubi u ovo,pa mi nesto vise reci(ne zaboravi da se ja bas ne razumem u sve ovo sto sam ti napisala)Veliki pozdrav,i unapred hvala :wink:

Kada se gleda neka kuca, ne gleda se samo znak i planete koje se nalaze u njoj, vec i vladar te kuce.
Recimo kod tvog supruga, kada mu gledas sad petu kucu i kao sto si rekla pocinje u ovnu a zavrsava se u biku , znaci gledas gde se nalazi vladar OVNA=MARS kao i vladar BIKA=VENERA. Znaci u kom su znaku , kojoj kuci i kakve aspekte imaju sa drugim planetama.

Naravno obratis paznju i na stepene, jel pomocu njih mozes da razjasnis malo stvari;)

Tako isto i za sedmu kucu.
Blizanac=Merkur
Rak=Mesec

Kod tebe isto tako

5 kuca Blizanac= MERKUR
Rak =MESEC

7.LAV= SUNCE (s`obzirom da si rekla da si rak onda ti je sunce u raku ali obrati paznju na kucu i kako je aspektovano)

Devica =Merkur ( Zaci merkur ti je u 7 kuci ali obrati paznju kakve aspekte ima sa drugim planetama)

Ako je neka planeta Retrogana onda ima drugacije znacenje.

Nadam se da sam malo razjasnila stvari;)

Pozdrav

sampita
 
esperanca137:
Taj odvratni Saturn,
Upropastio mi je život.Već sam pomislila da nešto nije u redu samnom.Pucala sam na svim poljima.Čak sam pomislila da sam nagazila na nešto,jer za šta god sam se uhvatila išlo je nizbrdo,a nisam mogla da objasnim razlog.Trudila sam se da budem bolja osoba,dobar prijatelj,devojka - a dobijala sam samo životne šamare.Odlazi Saturne već jednom.Hoću mir.

Ha, ha... Hocu i ja mir :(
Nego to kad u'vati, ne pusta...Koliko ce biti Saturn u lavu (u mojoj 8. kuci)?
 
esperanca137:
Taj odvratni Saturn,
Upropastio mi je život.Već sam pomislila da nešto nije u redu samnom.Pucala sam na svim poljima.Čak sam pomislila da sam nagazila na nešto,jer za šta god sam se uhvatila išlo je nizbrdo,a nisam mogla da objasnim razlog.Trudila sam se da budem bolja osoba,dobar prijatelj,devojka - a dobijala sam samo životne šamare.Odlazi Saturne već jednom.Hoću mir.
AMIN!!! :evil: :cry:

@animsaj - po mojoj licnoj proceni (znaci nije 100% pouzdano,ali tu je negde) Saturn ce biti u Lavu do septembra 2007.
 
Kad smo vec kod saturna, eto i mene da se malo "umesam"sta da radim moram biti "u svako jelo zacin i u svaku corbu zaprska" 8)

Dali se recimo desavaju bitne promene, ili neki bitni dogadjaji kada recimo saturn preje preko stepen ascendenta? Ili kada saturn predje preko neku planetu? I sta mogu ocekivati, kada mi saturn "seta" prvom kucom? Da li ce mi tada sve smetat, dali cu biti nervozna, besna ili cu skupljati "zivotna" iskustva i "uciti nove lekcije" ?

sampita
 
Saturn....
:lol:
Po meni najjaca planeta u suncevom sistemu...Njegov put je spor ,ali mudar....On je starac sa istoka koji nas uci zivotnim mudrostima,ali kroz muku i patnju...kroz napor i znoj...Saturn je zapravo KOSMICKA PRAVDA..."kako sejes ,tako zanjes"..Saturn nam uvek donosi ono sto smo zasluzili...Najveci preokreti u zivotu jedne individue desavaju se u trenutku tranzita saturna preko natalnog saturna...To su kljucni momenti...Dogadja se na svakih 28 godina...Toliko mu treba da obidje jedan zodijacki krug.
Evo na primer ,sada se tranzitni saturn nalazi 3. stepena od mog natalnog sunca...Natalno imam predispozicije za probleme sa kicmom,i evo sada kada je saturn(problem) tu kraj sunca(kicma) ti problemi su poceli...Hvali mu samo jos 3 stepena do egzaktne konjukcije... Ali kod saturna je jos nesto znacajno,uvek deluje na stepen sa koga dolazi jace nego na stepen na kome se nalazi :roll:
pOz
 

Back
Top