Transferi u domaćem i inostranom fudbalu

Miktarijan u Borusiji,pametan potez milionera.....

A evo Kavanija na pragu PSG-a sto mu je jako glupa i pogubna odluka, jer nikako pored Ibrahimovica nece moci da se istakne,a zajedno da ce se naigrati i nisam bas siguran,a opet da ce imati prednost u odnosu na Ibru teze,sve u svemu ako sam mislio da ce Falkao biti promasaj,sada sam ubedjen da ce to biti Kavani....meni jako drag igrac
 
Zasto bi Falkao bio promasaj Monako kupuje sve zivo imace strasan tim

Tako nalaze iskustvo, a do sad smo imali primere Celsija,Sitija,Reala, Anzija,PSG-a mozda sam jos nekog zaboravio.....ne kazem da ti klubovi nisu imali rezultata ali oni svakako nisu bili u skladu sa ocekivanjima,a da ne govorimo o broju fudbalera koji su otisli kao zvezde a propali
Balak,Sevcenko,Tores,Ba,Marin,Dzeko,Baloteli,Tevez,Nasri, K.Ture, Kolarov, zatim oni prvi galaktikosi gotovo citav tim,pa onda karvaljo,modric ,eto, pastore to su oni koji su bas unazadili svoje karijere ,a gotovo 90% njih je u te klubove doslo kao bolji igraci nego sto su ih napustili ili ce ih napustiti.....tako da Falkao tamo nece napredovati,a regres je i te kako izvesan
 
Poslednja izmena:
Pa ****** nemoze nista preko noci treba i njima vremena da se uigraju...Nevolim ni ja te bogatase ali opravdavam kad dovode igrace koje su zvezde u usponu i koji ce pokazati najbolje igre u tom klubu...kao sto je Chelzi s pocetka kupio Cheha, Drogbu, Robbena, Dzo Kola, Dafa, kasnije Esijena, Ivanovica poduga je lista......medjutim kasnije ono preseravanje sa Shevchenkom pa kasnije i Balakom i jos nekim im nije potrebno to neizadje na dobro bukvalno su ih doveli samo zato sto su imena...Naprimer Monaco je doveo Hamasa Rodrigeza iz Porta sto je pomeni fantastican potez tek ce da pokaze koja je igracina...Falkao ****** verovatno najbolji napadac na svetu ali je gladan trofeja...nije to isto kao kad dovedes Shevchenka koji je osvojio sve moguce i koji je simbol Milana...ako me razumes sta ocu da kazem...
 
Ne lupajte Balak ne samo sto je dosao za dzabe kad mu je istekao ugovor sa Bajernom nego je bio i jedan od kljucnih igraca ekipe, Karvaljo kad je dosao u Celsi bio je skoro pa nebruseni dijamant tek je u Celsiju izrastao u najboljeg stopera tih godina, Tores je vec poslednjih godinu dana pre dolaska u Celsi bio u padu, kako forme tako i fizicke spreme, za ostale se slazem koliko toliko...
 
Ne lupajte Balak ne samo sto je dosao za dzabe kad mu je istekao ugovor sa Bajernom nego je bio i jedan od kljucnih igraca ekipe, Karvaljo kad je dosao u Celsi bio je skoro pa nebruseni dijamant tek je u Celsiju izrastao u najboljeg stopera tih godina, Tores je vec poslednjih godinu dana pre dolaska u Celsi bio u padu, kako forme tako i fizicke spreme, za ostale se slazem koliko toliko...
Sa finansijske strane to je bio odličan posao, ali sa igračke i ne baš, jer Balak je pre Čelsija bio najbolji veznjak na svetu ali je počeo da pada u formi i nije bio ni na 50% svojih mogućnosti u Čelsiju ... Šteta je što on i Lampard nisu igrali malo ranije zajedno bili bi tandem sličan Ćavi - Iniesta, a ovako nisu baš imali previše uspeha zajedno, svega jedna titula prvaka za 4 godine ...

Karvaljo je već bio klasan igrač kad je došao u Čelsi i jedan od najboljih poteza Romana i Murinja ... Već u Portu je bio najbolji defanzivac Evrope u sezoni kad su osvojili LŠ ...
 
Karvaljo je cale ;) ALi reci da je Balak bio kljucni igrac CHelzija je smesno...u Chelziju se provlacio samo na ime i zato je moro da igra a Lampard je bio u tom trenutku za dve klase iznad njega ovaj Balak je samo gusio igru...U Bajernu je bio odlican mada pomeni je najjaci bio u Leverkuzenu...kad smo vec kod veznog reda kolko je bio onaj 'dijamant' Milanov mocan Pirlo Gatuso Sedorf Kaka...e ti su znali i Ronaldinjovu Barsu da naigraju...
 
Karvaljo je cale ;) ALi reci da je Balak bio kljucni igrac CHelzija je smesno...u Chelziju se provlacio samo na ime i zato je moro da igra a Lampard je bio u tom trenutku za dve klase iznad njega ovaj Balak je samo gusio igru...U Bajernu je bio odlican mada pomeni je najjaci bio u Leverkuzenu...
Balak je jedan prosečan Leverkuzen odveo do finala LŠ, i još slabiju Nemačku do finala SP i te godine je trebao dobiti nagradu za najboljieg igrača na svetu iako nije uzeo nijedan trofej ... Šteta samo što kad je bio u zenitu nije imao bar još jednog sairgača približnih kvaliteta kraj sebe ...
 
Mozda se to nije toliko videlo ali on je radio veliki posao, isto kao danas Kedira u Realu, ili Havi Martinez u Bajernu, samo sto je Balak bio jos kompletniji igrac, odlican u defanzivi a znao je i sutnuti iz daljine, i dati gol glavom, i asistirati...
Radio je veliki posao, ali pošto je bio duplo slabiji igrač negoli u Leverkuzenu to se odrazilo i na rezultate ... Da je Balak u zenitu karijere došao u Čelsi rezultati bi bili daleko bolji po plavce ...

Što se tiče kompletnosti, Balak je uz J. Turea najkompletniji veznjak kog sam gledao, jer imao je šut i levom i desnom, i skok i snagu i pas igru i intgeligenciju i igru glavom i tehniku ...
 
jos u napadu Sevchenko + Izanghi :worth: Pa da to je definitivno i najbolji Milan koji ja pamtim kad sam poceo da pratim fudbal onaj Dejov je vec poceo da tone...Nepamtim onaj Rajkard Gulit Van Basten...sem utakmice protiv Zvezde matori pricaju da je to bilo najbolji ali ****** njima je uvek ono od pre bolje...Inace i danas yebenote neverujem da su ovi iz Milana pustali Pirla u fazonu ma on je isluzen a covek je idalje cale najbolji italijanski igrac alfa i omega Jueva...Inace inter klub za koji navijam je poznat po najidiotskim transferima Sedrof trampa za Koka zatim Pirlo prodat milanu doduse njemu je tek pravu poziciju pronaso Andjeloti izmislio je to zbog njega :) neznam da li ste znali ali Djenova je htela da kupi Kaku ali nije imala dovoljne love pa je pitala Inter da udje snjima u posao 50% 50% ukupna cifra je bla 8 miliona kolko se secam medjutim ovi iz Intera su zakljucili da ovaj nije dovoljno dobar :eek:
 
Je li Ilicic presao u FIorentinu inace extra igrac i strava potez Montele jos je u napad doveo ubicu Gomeza ma ovaj Montela ce biti extra trener da je moj inter pametan da ga dovede,,,Izgleda da ce Ljajic produziti ugovor sto bi mi bilo drago zbog ovig mufljuza iz Milana ****** ljudi u zadnjih 10 godina nisu platili igraca posteno to su vecito neke pozajmice sa mogucim otkupom onda kad treba da ga otkupe nece po toj ceni a igrac nece nazad u stari klub pa ovi ipak moraju da obore milan ma neverovatno...
 
Ok ali to rade svi vrhunski klubovi, cak i Barsa svako leto pukne 40-50 miliona na jednog top igraca pa niko nista ne kaze

Pa jbg,ali Barsa izbacuje i svoju decu, 70% tima im cine njihovi produkti.... i bajern radi slicno....i imas dortmund, arsenal,junajted koji dovodi neafirmisane ili poluafirmisane igrace koji postaju ono glavno kod njih.....
Celsi koliku je lovu sjebao (i ne samo oni) bolje da su delimicno ulozili u transfere a delimicno da im proradi omladinska skola,da su poceli 2003. do sad bi vec izbacili 2 generacije :D
 
Pa jbg,ali Barsa izbacuje i svoju decu, 70% tima im cine njihovi produkti.... i bajern radi slicno....i imas dortmund, arsenal,junajted koji dovodi neafirmisane ili poluafirmisane igrace koji postaju ono glavno kod njih.....
Celsi koliku je lovu sjebao (i ne samo oni) bolje da su delimicno ulozili u transfere a delimicno da im proradi omladinska skola,da su poceli 2003. do sad bi vec izbacili 2 generacije :D

Ima istine svakako, ulagao je i Celsi kako u omladinsku skolu tako i u skaute, Abramovic kad je dosao 2003. odmah je dao da se izgradi vrhunska akademija, za skaute je doveo Franka Arnesena i Pjeta De Visera iz Holandije, ljude koji su otkrili Ronalda, Robena... ali ne vredi kad trazi rezultate svake godine, nema tu hleba za klince...
 
IZJAVA MURINJA :
Нема тог новца за који ће Бранислав Ивановић (29) напустити Челзи овог лета
- Ивановић је витални члан клуба и никуда не иде. Потребан нам је и остаће. Имам јасну слику његове улоге у тиму. Јасно ми је да га многи желе у тиму, али биће разочарани јер ће играти за Челзи – објавио је Жозе Мурињо
 

Back
Top