Trampe Preševo za sever Kosova, pa Albanija anektira Kosovo

.........

  • .........

  • .........


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Izvolite, skupite sve ustave, Helsinsku povelju, Rezoluciju 1244... sve to mislite da je relevantno, pa pravac - od vrata do vrata - zapadnoevropskih drzavnika da im objasnite sta sve garantuje teritorijalni integritet Srbije, posto su oni najverovatnije u zabludi i nisu to znali :ok:

Zapadna Evropa nije svet ;) Onog trenutka, kad nemaju vise koristi od Albanaca, isti ti koje pominjes, okrenuce im ledja...tako da, strpljenje je spasenje. :lol:

Takodje, zamolila bih sve korisnike, ucesnike diskusije na temi, da obrate paznju na pravilnik foruma i Ustav Republike Srbije.

:hvala:
 
Ni ja ne razumem kakav se to "legitimitet" pominje, a jos mi je manje jasno kakve veze teritorijalna celovitost moze da ima sa tim "legitimitetom".


Legitimitet vlasti. Osim na Severu Kosova, naravno, tu nemaju legitimitet.
Teritorijalna celovitost je jedan od elemenata drzave. Najbitnije za drzavu je da drzavna vlast ima suverenitet nad celom teritorijom, i legitimitet, u modernom svetu. Nad kojom teritorijom drzavna vlast ima te dve stvari, to je drzava. u modernom smislu.
 
To je kao da si rekla da je vazno biti pogubljen u prostoru i vemenu.

- - - - - - - - - -



Srpske patriote...Cekajuci Putina..The Movie.

- - - - - - - - - -




Mnogo nas je.be to sto mi na Kosovu nemamo ne samo suverenitet, nego ni legitimitet. I sto ta 'okupatorska vlast' sa Kosova ima veci legitimitet na Kosovu od nase vlasti. Boriti se i dalje za to, kada nemas ne samo suverenitet, nego i suverenitet i legitimitet, to znaci biti pogubljen i u prostoru, i u vremenu.



Наравно да имамо легитимитет јер је важећи Устав на снази, одатле се изводи легитимитет, па кад кориритиш већ правну термиунологију а против си правног формализма..

Кад кажем "ми" мислим на Србију - Србија има пун правни легитимитет.
 
Наравно да имамо легитимитет јер је важећи Устав на снази, одатле се изводи легитимитет, па кад кориритиш већ правну термиунологију а против си правног формализма..

Ne, nemamo legitimitet na Kosovu, tj. imamo ga samo u one 4 opstine na Severu Kosova. Legitimitt nema veze sa formalnom pravnom normom, vec sa voljom naroda. Sa tim o cemu ti pricas ima veze legalitet. Koristim pravnu terminologiju a protivim se pravnom formalizmu, zato sto je posao pravne nauke da opisuje te stvari, pa oni jedini imaju termin za taj kontekst koji hocu da izrazim.
 
Legitimitt nema veze sa formalnom pravnom normom, vec sa voljom naroda. Sa tim o cemu ti pricas ima veze legitimitet. Koristim pravnu terminologiju a protivim se pravnom formalizmu, zato sto je posao pravne nauke da opisuje te stvari, pa oni jedini imaju termin za taj kontekst koji hocu da izrazim.

Него се одаккле изводи тереминологија легитимитета, то није песничка фигура....

Суверенитет нема, али пут легитимитет има...и легалитет, да не понављамо.
 
Poslednja izmena:
Ne, nemamo legitimitet na Kosovu, tj. imamo ga samo u one 4 opstine na Severu Kosova. Legitimitt nema veze sa formalnom pravnom normom, vec sa voljom naroda. Sa tim o cemu ti pricas ima veze legalitet. Koristim pravnu terminologiju a protivim se pravnom formalizmu, zato sto je posao pravne nauke da opisuje te stvari, pa oni jedini imaju termin za taj kontekst koji hocu da izrazim.

A matematika ne treba inzenjerima?
 
Него се одаккле изводи тереминологија легитимитета, то није песничка фигура....

Суверенитет нема, али пут легитимитет има...

Terminologija legitimiteta se izvodi iz pravne nauke, to je njihov pojam, napisao sam.

Nema ni suverenitet, ni legitimitet.
 
Legitimitet vlasti. Osim na Severu Kosova, naravno, tu nemaju legitimitet.
Teritorijalna celovitost je jedan od elemenata drzave. Najbitnije za drzavu je da drzavna vlast ima suverenitet nad celom teritorijom, i legitimitet, u modernom svetu. Nad kojom teritorijom drzavna vlast ima te dve stvari, to je drzava. u modernom smislu.

Ocigledno da ili ne znate o cemu govorite ili ste nesto pobrkali.

Legitimnost u pravnom smislu (podrska gradjana pravnom poretku) i legitimnost u politickom smislu (medjunarodno priznanje drzave) su dve razlicite stvari.

Legitimnost u pravnom smislu nikada nije bila element drzave.

Ni legitimnost u politickom smislu nikada nije ozbiljno smatrana elementom drzave - vise kao nacin za destabilizaciju regiona podrskom secesionistickim pokretima, koji nisu u stanju da ostvare ostale elemente drzave.
 
Poslednja izmena:
Ocigledno da ili ne znate o cemu govorite ili ste nesto pobrkali.

Legitimnost u pravnom smislu (podrska gradjana pravnom poretku) i legitimnost u politickom smislu (medjunarodno priznanje) su dve razlicite stvari.

Legitimnost u pravnom smislu nikada nije bila element drzave.



Legitimnost u politickom smislu nikada bije smatrana elementom drzave.


Ne, ocigledno da Vi ne znate o cemu govorite, ili znate, a fasista ste. Onda se izvinjavam sto Vam kazem da ne znate o cemu govorite.

Legitimna vlast jeste elemenat moderne demokratske drzave.

Ako je za Vas legitimitet nebitna stvar za drzavu, ok, ali onda ste fasista. To je tako prosto i jednostavno.

- - - - - - - - - -

Није тачно.

Jeste tacno. Opet, sa izuzetkom Severa Kosova.
 
Ne, nemamo legitimitet na Kosovu, tj. imamo ga samo u one 4 opstine na Severu Kosova. Legitimitt nema veze sa formalnom pravnom normom, vec sa voljom naroda. Sa tim o cemu ti pricas ima veze legalitet. Koristim pravnu terminologiju a protivim se pravnom formalizmu, zato sto je posao pravne nauke da opisuje te stvari, pa oni jedini imaju termin za taj kontekst koji hocu da izrazim.

Koristite pravnu terminologiju da bi zvucalo kao da znate o cemu pricate, iako, zapravo, ne znate.
 
Ne, ocigledno da Vi ne znate o cemu govorite, ili znate, a fasista ste. Onda se izvinjavam sto Vam kazem da ne znate o cemu govorite.

Legitimna vlast jeste elemenat moderne demokratske drzave.

Ako je za Vas legitimitet nebitna stvar za drzavu, ok, ali onda ste fasista. To je tako prosto i jednostavno.

Suverena vlast, ne "legitimna", nego suverena...

Konsultujte strucnu literaturu :cistinaocare:
 
Suverena vlast, ne "legitimna", nego suverena...

Konsultujte strucnu literaturu :cistinaocare:

Da bi vlast mogla da vlada u demokratskoj drzavi, ona mora da ima i legitimitet. Mislim da treba da osvezite te knjige iz 1867-e godine. Naravno da ne mora da ima legitimitet, ali to su onda totalitaristicka i diktatorska drustva; a mislim da mi ovde ne pricamo o tome da bi spska vlast htela da vlada jednim takvim drustvom. Ili se ja zavaravam pa je upravo ta stvar poenta.:eek:

Aha, sada sam provalio. Pa nista onda, ne bih vas ja vise zadrzavao, izvinjavam se na smetnji.
 

Aha... jos od Drustva naroda, pa dosad.

- - - - - - - - - -

Da bi vlast mogla da vlada u demokratskoj drzavi, ona mora da ima i legitimitet. Mislim da treba da osvezite te knjige iz 1867-e godine. Naravno da ne mora da ima legitimitet, ali to su onda totalitaristicka i diktatorska drustva; a mislim da mi ovde ne pricamo o tome da bi spska vlast htela da vlada jednim takvim drustvom. Ili se ja zavaravam pa je upravo ta stvar poenta.:eek:

Aha, sada sam provalio. Pa nista onda, ne bih vas ja vise zadrzavao, izvinjavam se na smetnji.

Molim?
 
Ne, nemamo legitimitet na Kosovu, tj. imamo ga samo u one 4 opstine na Severu Kosova. Legitimitt nema veze sa formalnom pravnom normom, vec sa voljom naroda. Sa tim o cemu ti pricas ima veze legalitet. Koristim pravnu terminologiju a protivim se pravnom formalizmu, zato sto je posao pravne nauke da opisuje te stvari, pa oni jedini imaju termin za taj kontekst koji hocu da izrazim.
nemas ni u te cetiri opstine.Legitimitet se stice izborima,pa su tako EU i SAD pritisle Rusiju da ne priznaju izbore u Novorusiji,da MZ priznaje te izbore onda bi izabrana vlast stekla legitimitet.Upravo zato su pre par godina vrseni pritisci na Srbiju da ne raspise izbore na teritoriji Kosova pod srpskom kontrolom.Poslednji izbori na Kosovu su odrzani po pravilima Pristine, a predsednici optina su polozili zakletvu Kosovu,mada su kao fol prelepljeni simboli na dokumentu koji su novoizabrani predsednici potpisali.Tako da nema legitimite ni u tim opstinama strucnjace
Suverenitet nad Kosovom jos uvek ima delimicno Srbija po rezoluciji SB OUN 1244,delimicno zato sto je upravljanje teritorije prepustila OUN i misiji UNMIK,ali deo medjunarodne zajednice nastoji da joj ospori suverenitet nad pokrajinom.Da nema suverenitet,niko ne bi zahtevao od Srbije da prizna Kosovo kao nezavisnu drzavu,a zastava Kosova bi se vijorila na platou ispred zgrade OUN.Momentalno je kosovo u sivoj zoni,i koliko dugo ce da ostane tu zavisi dobrim delom od Srbije i od onih drzava koje jos uvek Kosovo posmatraju kao deo Srbije i nisu ga priznale kao zasebnu drzavu
 
Sve mi je jasno. Vi ne pricate o demokratskoj drzavi, vec o nekoj drugoj drzavi. Izvinjavam se na smetnji.

:bye:

Konvencija iz Montevidea o pravima i dužnostima države

Potpisana 26. decembra 1933.
Stupila na snagu 26. decembra 1934.

Čl 1.
Država kao subjekt međunarodnog prava treba da ima sledeće osobine:

a) stalno stanovništvo;

b) određenu teritoriju;

c) vlast;

d) sposobnost da stupa u odnose sa drugim državama.

http://www.cfr.org/sovereignty/montevideo-convention-rights-duties-states/p15897
 
nemas ni u te cetiri opstine.Legitimitet se stice izborima,pa su tako EU i SAD pritisle Rusiju da ne priznaju izbore u Novorusiji,da MZ priznaje te izbore onda bi izabrana vlast stekla legitimitet.Upravo zato su pre par godina vrseni pritisci na Srbiju da ne raspise izbore na teritoriji Kosova pod srpskom kontrolom.Poslednji izbori na Kosovu su odrzani po pravilima Pristine, a predsednici optina su polozili zakletvu Kosovu,mada su kao fol prelepljeni simboli na dokumentu koji su novoizabrani predsednici potpisali.Tako da nema legitimite ni u tim opstinama strucnjace
Suverenitet nad Kosovom jos uvek ima delimicno Srbija po rezoluciji SB OUN 1244,delimicno zato sto je upravljanje teritorije prepustila OUN i misiji UNMIK,ali deo medjunarodne zajednice nastoji da joj ospori suverenitet nad pokrajinom.Da nema suverenitet,niko ne bi zahtevao od Srbije da prizna Kosovo kao nezavisnu drzavu,a zastava Kosova bi se vijorila na platou ispred zgrade OUN.Momentalno je kosovo u sivoj zoni,i koliko dugo ce da ostane tu zavisi dobrim delom od Srbije i od onih drzava koje jos uvek Kosovo posmatraju kao deo Srbije i nisu ga priznale kao zasebnu drzavu

Da, naravno, srpska vlast bi na izborima na Kosovu dobila u stvari 78% glasova, kako li sam toliko glup pa da ne vidim to.

Srbija nema suverenitet na Kosovu, suverenitet je fakticki pojam, i ne zavisi od nekih rezolucija UN-a.
 
Оставивши по страни Камијев безобзирни напад на суверенитет и територијални интегритет републике Србије... да ли је икад и један шиптарски политичар рекао да су спремни да се одрекну и једног педља Космета?
 

Back
Top