Традиционални пли ПВЦ прозори

Најбољи су двокрилни прозори. У стану свуда имам ПВЦ прозоре, али са временом заптивне гуме попуштају ту и тамо па улази хладан ваздух. У једној соби су остали двокрилни дрвени прозори и ево после 40 год. када су оба крила затворена нема уласка хладног ваздуха.
 
Да ли су бољи традиционални дрвени или ПВЦ прозори? Ти традиционални дрвени нису као ови савремени дрвени прозори. Да ли ПВЦ прозори боље задржавају топлоту од традиционалних дрвених?
Kvalitetni pvc proziri bolje zaptivaju od drvenih koji se koriste na nasim prostorima, poseduju bolju izolacionu energetsku komponentu.
Ako zanemarimo estetski izgled, sto je stvar ukusa njihova izgradnja se isplati.
Proizvodi se drvena galanterija sa boljim karakteristikama, ali je za nase uslove skupa, ko moze sebi priustiti nece pogresiti ako je ugradi.
Na zapadu je skoro sva pvc zamenjena sa njom.
 
PVC prozori bolje 'dihtuju' zato ces da imas vise vlage i kondenza u kuci, za razliku od drvenih koji 'zvirnjaju', te ce da ti bude hladnije sa njima, ali se kuca uvek da ti se 'luftira' cak i kad si sve pozatvarao! Drveni mogu da ti potraju i pola veka a nekad i duze ,dok PVC ... ne znam ali verujem da vec posle jedno 15-20 godina polako postaju neupotrebljivi.

E sad za sta god da hoces necec.
 
Најбољи су двокрилни прозори. У стану свуда имам ПВЦ прозоре, али са временом заптивне гуме попуштају ту и тамо па улази хладан ваздух. У једној соби су остали двокрилни дрвени прозори и ево после 40 год. када су оба крила затворена нема уласка хладног ваздуха.
zaptivna guma ti kosta nesto 50 dinara po metru. samo se zameni i miran si 10 godina
 
Najbolji su 5to komorni aluminijumski prozori i koštaju taman koliko su bolji.
Imao sam stare odlične prozore od drveta koje ne možeš da probušiš i koji leže odlično i ne bi ih menjao, ja, ali ćerka ih je promenila i stvarno su bolji od drvenih. Na drugom mestu imam trokomorne aluminijumske i sasvim sam zadovoljan, nisam ni obratio pažnju, jer su tu i postavljeni već bili i još sa trostrukim staklom i greješ se na upaljač.
 

Back
Top