Quantcast

Tradicionalni Aikido

igiboy

Domaćin
Poruka
3.630
Uechi Ryu nema takvih moci kako se predstavlja u Aikidou.

Kojih moći? Nema fizičke manifestacije borbene moći kao što su je ovi gore ljudi opisivali? Super, kakvih onda manifestacija ima?

Igrom slucaja nemam snimke borbi u kojima sam ucestvovao, nije mi bilo neophodno.
Zadnja borba je bila u Ful kontakt karateu u mojoj 46-toj god. zivotnoj.
Sto sam pokupio od medalja na tim takmicenjima su uglavnom, druga i treca mesta.tako sam sebi dokazao da Uechi Ryu moze da se praktikuje i primeni u svakoj situaciji, :)

Napisao si negde ranije ovde na forumu da si sam snimao borbe, čak si i neki datum napisao. Ako nećeš da ih pokažeš ne moraš, mene boli uvo. Ako je svo to iskustvo samo iz sportskih borbi kako onda u svakoj situaciji?! :D

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
Kojih moći? Nema fizičke manifestacije borbene moći kao što su je ovi gore ljudi opisivali? Super, kakvih onda manifestacija ima?

Napisao si negde ranije ovde na forumu da si sam snimao borbe, čak si i neki datum napisao. Ako nećeš da ih pokažeš ne moraš, mene boli uvo. Ako je svo to iskustvo samo iz sportskih borbi kako onda u svakoj situaciji?! :D

Uechi Ryu-a ima moc u kati disanja zvanoj Sanchin.

A sto se tice borbi, jeste , snimao sam, al na video kasete,a to je davno prevazidjena stvar, tj. one su otisle u zaborav. Ovi savremenici snimaju na DVD, :)

Takmicenja su bila u razlicitim stilovima karatea, ukljucujuci i ful kontakt, a zatim u dzudou, brazilijanska dz. dzica, tekvando i td.
Znaci, ako je moglo u sport borbama, moze i na ulici, kao samoodbrana, ne vidim da postoji neki problem.

A kakva su tvoja iskustva :?:

igiboy

Domaćin
Poruka
3.630
Uechi Ryu-a ima moc u kati disanja zvanoj Sanchin.

I kakva je svrha fizičke moći koja se stiče kroz tu katu?

A sto se tice borbi, jeste , snimao sam, al na video kasete,a to je davno prevazidjena stvar, tj. one su otisle u zaborav. Ovi savremenici snimaju na DVD, :)

Takmicenja su bila u razlicitim stilovima karatea, ukljucujuci i ful kontakt, a zatim u dzudou, brazilijanska dz. dzica, tekvando i td.

Drugim rečima i dalje imaš snimke, za koje si malopre rekao da nemaš i nećeš da ih postaviš ali tražiš drugima svoje da postavljaju. Inače verujem da vrlo dobro znaš da možeš sadržaj da prebaciš sa VHS-a na DVD. Nemaš nikakvih prepreka da sve to postaviš na jutjubu samo nećeš iz tebi poznatih razloga. Uzgred, borio si se Ueči rju-om protiv Đudista i BJJ likova?

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
Drugim recima i dalje,Nemam snimke.Video kasete su unistene, jer su bile ostecene,a kao drugo nisam imao masinu za prebacivanje,a kao trece, nije vise bitno.
Uechi Ryu sam primenjivao , normalno uz pomoc tehnika iz Dzudoa i Brazilijane.

Pocni da vezbas Sanchin, samo ce ti se kazati, koje su fizicke moci u pitanju, :)

- - - - - - - - - -

Da te podsetim da te je Dragan pitao :

"Момчино где ти оно тренираш или барем прикажи неки снимак свог рада с тренинга?"

Ja se samo nadovezao, :)

igiboy

Domaćin
Poruka
3.630
Drugim recima i dalje,Nemam snimke.Video kasete su unistene, jer su bile ostecene,a kao drugo nisam imao masinu za prebacivanje,a kao trece, nije vise bitno.

Znači sada zvanično kažeš da nemaš snimke, odlično, da je i to razjašnjeno.

Uechi Ryu sam primenjivao , normalno uz pomoc tehnika iz Dzudoa i Brazilijane.

Pitam se na šta li je to ličilo.

Pocni da vezbas Sanchin, samo ce ti se kazati, koje su fizicke moci u pitanju, :)

Drugim rečima ne umeš da opišeš ili nećeš, neka ti bude :D .

- - - - - - - - - -

Da te podsetim da te je Dragan pitao :

"Момчино где ти оно тренираш или барем прикажи неки снимак свог рада с тренинга?"

Ja se samo nadovezao, :)

Znam šta me je pitao, njemu sam odgovorio ali mi nije bilo jasno šta ti tražiš u celoj priči obzirom da ni sam nemaš šta da priložiš :D

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
Znači sada zvanično kažeš da nemaš snimke, odlično, da je i to razjašnjeno.

Pitam se na šta li je to ličilo.

Drugim rečima ne umeš da opišeš ili nećeš, neka ti bude :D .

- - - - - - - - - -

Znam šta me je pitao, njemu sam odgovorio ali mi nije bilo jasno šta ti tražiš u celoj priči obzirom da ni sam nemaš šta da priložiš :D

Diskusije su dostupne svima, :)

Sanchin svako dozivljava na svoj nacin. To je kata disanja iz donjeg dela stomaka, uostalom ukucaj Uechi Ryu Sanchin, pa gledaj kako vezbaci disu, :)
A ja sam ga tako doziveo, da mi je pomogao da tehnike Uechi Ryu-a primenim kako u ful kontakt i ostalim vrstama karatea, tako i kada se rade partnerne kombinacije u Dzudou i brazilijani.

A zasto bih cuvao nesto preko 10 godina, vrlo rado bih postavio da ih imam, ali ih nemam ( a sta bi to bilo vrlo bitno za tebe: :?:

A ti, ako imas, posalji na PP, ako si vec mogao Draganu, zasto ne i meni, :)

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.276

Sanchin svako dozivljava na svoj nacin. To je kata disanja iz donjeg dela stomaka, uostalom ukucaj Uechi Ryu Sanchin, pa gledaj kako vezbaci disu, :)
A ja sam ga tako doziveo, da mi je pomogao da tehnike Uechi Ryu-a primenim kako u ful kontakt i ostalim vrstama karatea, tako i kada se rade partnerne kombinacije u Dzudou i brazilijani.

A zasto bih cuvao nesto preko 10 godina, vrlo rado bih postavio da ih imam, ali ih nemam ( a sta bi to bilo vrlo bitno za tebe: :?:

Прати дискусију мало боље... одговорио ми јесте, снимке приказао није. по свему судећи има сличан проблем као и ти...

igiboy

Domaćin
Poruka
3.630

Neka ti bude :D . Poenta diskusije je da imaš nešto da priložiš ako već tražiš nešto a ti nemaš isto kao i ja trenutno tako da :D . No dobro dosta o banalnim stvarima.

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.276
VIdis da vezbaju najvise na forumu,ove nerealne borilacke vestine imaju najvise ispisanih stranica jer se sve svodi samo u domenu teorije.

Некако нисам за ту поделе на реалне и на нереалне борилачке вештине--борење је борење и оно просто не може да буде нереално... Проблем настаје кад се неки метод обуке толико разводни да престане да буде вежбача припрема за борење...
И то није само у Аикидоу већ се дешава по многим методама обуке где се чак често вежбе брзине и снаге представљају као борење, па чак и као ратничке...
Такође је данас неки тренд да све врви од разноразни "комбат" метода обуке који у ствари раде исте технике само мало брже...

rolo martins

Zainteresovan član
Poruka
243
Некако нисам за ту поделе на реалне и на нереалне борилачке вештине--борење је борење и оно просто не може да буде нереално... Проблем настаје кад се неки метод обуке толико разводни да престане да буде вежбача припрема за борење...
И то није само у Аикидоу већ се дешава по многим методама обуке где се чак често вежбе брзине и снаге представљају као борење, па чак и као ратничке...
Такође је данас неки тренд да све врви од разноразни "комбат" метода обуке који у ствари раде исте технике само мало брже...

Da li možeš da pojasniš ovo o 'kombat' metodama, istim tehnikama i slično..?

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
VIdis da vezbaju najvise na forumu,ove nerealne borilacke vestine imaju najvise ispisanih stranica jer se sve svodi samo u domenu teorije.

Da, vrlo je interesantno to teoretisanje, posebno kada Dragan objasnjava.

- - - - - - - - - -

Ни један ни други наводно немате ни један снимак са неког вежбања...

Kao prvo imas na YT sve moguce sto se tice Uechi Ryu-a, kao drugo, imas ga i u Beogradu pogledati uzivo.

- - - - - - - - - -

" Проблем настаје кад се неки метод обуке толико разводни да престане да буде вежбача припрема за борење"

Nikako da se vidi gde se to bore vezbaci Systeme :?:

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
Koliko vidim , cisto teoretisanje, znas, kada ja krenem ovako, sta ces ti i tako dalje, ovo ne valja, ovo je odlicno.
Najvaznija je fizicka spremnost, tj. kondicija, i neprekidno ponavljanje poteza, sve dok se ne slozi u glavi.
Borilacke vestine su kao sah, kombinatorika, nikada ista partija.

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.276
1) Postavio sam pitanje o fizickoj spremi,niko mi nije odgovorio...
2)Ja sam na zalost dobio crveno svetlo da nastavim sa treninzima sad kada sam u zivotnoj formi.Na zalost,ukljestenje nerava na ledjima je opasna povreda.
1) Обзиром да је питање постављено пез означавања од кога се очекује одговор, очекује се одговор од неког ко се бави вештином из наслова теме...

2) Како то, зар није поента тренинга да се буде способан за рад и кад није тело у пуној снази? Дакле сада је право време да пређеш на нешто што није толико агресивно по твоје тело..

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.276
Da li možeš da pojasniš ovo o 'kombat' metodama, istim tehnikama i slično..?
Просто је, ако мало боље погледаш разноразне"комбат" методе обуке често користе исте или мало динамичније верзије техника које се увежбавају и на тренинзима класичних борилачких вештина само што се због честог уношења "емоција" (дрека, динамичано/агресивно извођења покрета и сл) чини да је и ефектније него што је у класичним вештинама. Ако се пак мало боље погледају те демонстрације опет се уочава да ни те "реалне" технике не могу да се на тај начин изведу без дозволе препуштања партнера... Јако ретко ћеш видети да неко демонстрира или пак изводи слободну демонстрацију где ће и партнер бити једнако ангажован у намери да изведе конкретан напад.
Неко сматра да се на тај начин штите од повреда али мени то овори да ни један од њих није сигуран у своје стварне способности јер мајсторство значи да се влада самим собом.

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
Postavio sam pitanje o fizickoj spremi,niko mi nije odgovorio...
Ja sam na zalost dobio crveno svetlo da nastavim sa treninzima sad kada sam u zivotnoj formi.Na zalost,ukljestenje nerava na ledjima je opasna povreda.

Ukljestenje nerava, pretpostavljam da je diskus hernija u pitanju, koja se odradi kod kiroprakticara i nastavi sa sto vise razgibavanja, ili u krajnjem slucaju operacija.
Mirko Krokap je imao taj problem ali je i dalje radio borbe.
Moras da obratis paznju da ne dizes velike tezine i da pazis kako se izvlacis ispod protivnika, veliki trzaji telom dovode do opterecenja kicme.
I gledaj da se ne ugojis, tj. ne nabacis tezinu.

- - - - - - - - - -

1) Обзиром да је питање постављено пез означавања од кога се очекује одговор, очекује се одговор од неког ко се бави вештином из наслова теме...

2) Како то, зар није поента тренинга да се буде способан за рад и кад није тело у пуној снази? Дакле сада је право време да пређеш на нешто што није толико агресивно по твоје тело..

Znaci, sad da predje na Systemu, :)

igiboy

Domaćin
Poruka
3.630
Ukljestenje nerava, pretpostavljam da je diskus hernija u pitanju, koja se odradi kod kiroprakticara i nastavi sa sto vise razgibavanja, ili u krajnjem slucaju operacija.
Mirko Krokap je imao taj problem ali je i dalje radio borbe.
Moras da obratis paznju da ne dizes velike tezine i da pazis kako se izvlacis ispod protivnika, veliki trzaji telom dovode do opterecenja kicme.
I gledaj da se ne ugojis, tj. ne nabacis tezinu.

Kakav crni kiropraktičar? Za to se ide kod fizioterapeuta a ne kod kiropraktičara. Kiropraktičari su mahom šarlatani koji će pre još više da ga povrede nego bilo šta da mu poprave.

Bojan_BRT

Poznat
Poruka
7.606
Uput je bio za fizijatra.
Moram ici na jos neke dodatne preglede,trne mi ruka,rame,prsti..Moji treninzi su spartanski,zaista sam u vrhunskoj formi,zato telo i trpi i evo sada mi se sveti.
Nadam se da ce pauza biti samo privremena

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
Kakav crni kiropraktičar? Za to se ide kod fizioterapeuta a ne kod kiropraktičara. Kiropraktičari su mahom šarlatani koji će pre još više da ga povrede nego bilo šta da mu poprave.

Zavisi koji majstor doteruje prsljenove, :)
Treba da se raspita koji je dobar kostolomac.

Vrlo je prosta stvar.
nerv koji se zove ishijatikus , pravi problema, prema nogama, to su lumbalni nervi.
I Ako je dobar, tj. ima osecaj gde se sta nalazi, bez problema ce ga vratiti u normalu.
Sta ti misdlis, kada nije bilo lekara, kako su ljudi namestali koske :?:

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.732
Uput je bio za fizijatra.
Moram ici na jos neke dodatne preglede,trne mi ruka,rame,prsti..Moji treninzi su spartanski,zaista sam u vrhunskoj formi,zato telo i trpi i evo sada mi se sveti.
Nadam se da ce pauza biti samo privremena

Bojane, najbolje je da odes na Magnetnu rezonansu, tu se tacno vidi kolika je povreda u pitanju i lako ces se opredeliti sta treba da uradis.
Savet: sve je bolje nego :
1. primenje steroidnih inekcija , slabo pomazu.
2. Operacija je zadnji korak,ako nema alternative, ali, kao prvo, moze da se povreda povrati,a kao drugo, ranije se razvija artritis.
Najbolja opcija je prirodno,a zove se Disk dekompresen.
To ti je kada legnes na sto, vezu ti kaiseve iznad stuka i dole oko nogu i razvalcenje.
Ovo je jedan od modela .

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.