Quantcast

TORTE: recepti, saveti, ideje...

dana SA

Zainteresovan član
Poruka
126
Vidim da ste dosta pisale o puter kremu o ukusu,ceni....Ja torte premazujem C fantastico slag umucen sa mlekom i dodam mlaveni keks da dobijem finu mazivu smesu ukus je fantastican,cena je smesna, a ako ima vremena da se tako namazana prosusi stegne se bas fino.Nikako ne koristiti sl.pavlaku topila mi se ispod fondana.
ZD ocekujem da javis da li ti ovo odgovara.:manikir:

bozebo

Početnik
Poruka
3

Rođendanska torta mog mlađeg sina. Wow biskvit, fil jaja kuvana u mleku + čokolada, slatka pavlaka + eurokrem blok rendan, seckani lešnici i nekoliko komada lomljene plazme. Naišla je na mnogo bolji prijem no što sam očekivala.
Ja treba da pravim cerki tortu za rodjendan , OVA MI IZGLEDA FANTASTICNO,pa bih molila da mi napisete naziv,recept,ili gde da je nadjem.Hvala unapred i pozdrav:lol:

Poruka
20.453
Ja sam pravila ovako:

Wow torta

biskvit:
6 žumanaca umutiti sa 300g šećera, dodati 100g istopljenog margarina i 100g istopljene čokolade, dodati 90ml mleka i 90ml kipuće vode, 1 vanil šećer, 2 kašike kakaa i 300g brašna. Dodati 6 belanaca umućenih u sneg.

Pekla sam u kalupu R= 26cm, na 180C oko 35- 40minuta. Pečeno sam presekla na tri dela, a možda sam mogla i na četiri. Prilikom filovanja, kore sam prelivala čokoladnim mlekom i potrošila sam oko 4dl.

fil:
3 cela jajeta, 20 kašika šećera, 80g gustina i 3 kašike brašna sam zakuvala u 7,5dl mleka. U hladno sam dodala 250g otopljene čokolade i 200g margarina.

kornet fil:
2,5dl sl. pavlake sam umutila sa 3 kašike šećera u prahu, dodala 100g rendanog eurobloka i 100g seckanih lešnika. Imala sam i nekoliko komada plazma keksa, pa sam i to izlomila u sl. pavlaku.

Poslednja izmena:

ladyns

Aktivan član
Poruka
1.328
E Natasa blago tebi, meni zumanaca uvek malo, kad god pravim fil sa zumancima na pari meni to malo fila, mislim nije malo, ima on jacinu pa ni ne treba previse, al ja volim kad fila ima bas puno...i zato mi se ova torta i dopada, divne kore, puno fila, a fil je onako bas po mom ukusu, a zajedno u kombinaciji wow kore i taj fil, savrsenstvo cokoladnog ukusa....ja sam pravila za nas bez kornet fila pa je onako bas prava cokoladna bomba :D
navukla me Daca na tu tortu samo tako, samo o njoj pricam, samo o njoj mislim :zcepanje:

Daca_Su

Ističe se
Poruka
2.734
Domacica me preduhitri, ja taman sjela da napisem kompletan recept, sramota me vise, svi me stalno spominju ona kao moja coko torta, onaj biskvit, a ja nikako da ga napisem. Sad, moj recept se opet malo razlikuje, ali nema veze, to je to, mislim da nema potrebe vise ga pisati

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.