TORTE: recepti, saveti, ideje...

attachment.php



Ananas torta
Potrebno za kore:
5 Belanaca
6 kasika secera
8 kasika oraha
1 kasika brasna
ispeci 3 kore
ZA kremu:
15 zumanaca
17 kasika secera
1 kafena soljica mleka
1 kasika brasna
1 margarin
2 dcl slatke pavlake
1 vecu konzervu ananasa
-slag za premazivanje 100 gr
priprema:
umutiti belanca sa secerom , dodati orahe i brasno i ispeci 3 kore.
za kremu na pari skuvati zumanca sa secerom i mlekom i kasikom brasna.
Kada se krema ohladi dodati umucen margarin i umucenu slatku pavlaku.
Nafilovati koru sa malo kreme,posuti iseckanim ananasom pa premazati sa jos malo kreme
staviti drgu koru pa ponoviti.
celu tortu premazati kremom,pa zatim i slagom.
UZIVAJTE!
 
sneki ne secam se kad sam te ponudila bonom ali sad mi ne daju,kak`i su covece
minice torte su preslatke
dragice divna je dodas tako neki sitan detalj koji tvoje torte izdvaja od drugih i svim drugarima cestitke na stvarno lepim tortama da se sad ne vracam da nekog ne izostavim
 
Fenomenalne torte cure!Neznam koju bi izdvojila jer su sve preljepe i vidi se da su urađene sa voljom i ljubavi prema tom poslu.
Pa da se i ja upišem na ovu novu temu.
Mada je jako jednostavna torta na izgled al je preeeefinnnaaa.:super::rumenka:
Jagode i sir -moja omiljena kombinacija;)
torta od sira i jagoda.jpg


Ovako izgleda u presjeku.
presjek torte.jpg
 
Opet ja u vezi kinder torte:D
Posto idu ove beze kore koje sam ja samo jednom do sad pravila u nekoj eurokrem torti koja ispala odlicna,al kore su pocele da cure pomalo sutradan,ne puno al tacna gde je bila torta je bila vlazna.E sad tad kad sam susila kore bilo je sve super dok nisu prenocile,znaci tek sutradan su pocele da cure,a sad treba da pravim kinder tortu i plasim se da se to opet ne desi,ako ima neko neki savet kako to da sprecim i gde gresim????
 
Opet ja u vezi kinder torte:D
Posto idu ove beze kore koje sam ja samo jednom do sad pravila u nekoj eurokrem torti koja ispala odlicna,al kore su pocele da cure pomalo sutradan,ne puno al tacna gde je bila torta je bila vlazna.E sad tad kad sam susila kore bilo je sve super dok nisu prenocile,znaci tek sutradan su pocele da cure,a sad treba da pravim kinder tortu i plasim se da se to opet ne desi,ako ima neko neki savet kako to da sprecim i gde gresim????

Mislim da nisu dovoljno dugo sušene- nema šta drugo .
 

Back
Top