Ti si mir koji tražiš?

cekaj, zar smeju da se otvaraju teme da se loze drugi?
sta je poenta da se ova gomila napeca, pa da ih poklopimo? moze sad?
Jovan 14,27Mir vam ostavljam, mir svoj dajem vam: ne dajem vam ga kao što svijet daje, da se ne plaši srce vaše i da se ne boji.

ispada da je lazni sa naseg hriscanskog stanovista, i svi vi da ucite pogresno, samo nije mantra sada u pitanju nego meditacija:

aaaaum, mir u coveku
Pa pdf je i dalje artikulisan kao religija i duhovnost. S tim da niti sam otvorio temu niti ložim nekoga. Baš suprotno...
 
Pa pdf je i dalje artikulisan kao religija i duhovnost. S tim da niti sam otvorio temu niti ložim nekoga. Baš suprotno...
aha, ukapirao sam, ti si ovde dobrica dobric, a meni koja uloga zapadne... u stvari ja sam ovde padobranac, kidam:prpa:
A čekaj, a jel ti to sad glumiš nekog drugog jel te bilo sramota od sebe same ili glumiš da bi manipulisala ko bata?
 
Lepo zvuči samo malo i fantazirano. Izmešano religijom a uz dobru dozu ega. Jer, otkud si sigurna da te ne bi ostavio jer se kao nešto trudio i veliko investirao? To ego voli da misli da je značajan. A sve što ima je svedeno na mrvu vremena, pre nego ga cunami potopa poklopi...
Gordost je novčić sa dve strane. Na jednoj strani piše da si značajan, a na drugoj
da si beznačajan. Al ko je uopšte rekao da je ego taj koji treba spasiti ili da je
mir koji tražiš u egu?
 
Gordost je novčić sa dve strane. Na jednoj strani piše da si značajan, a na drugoj
da si beznačajan. Al ko je uopšte rekao da je ego taj koji treba spasiti ili da je
mir koji tražiš u egu?
Dobro, evo ti onda još Muđinih mudrosti
IMG_20240115_100240.jpg

IMG_20240115_100548.jpg
 
Dobro, evo ti onda još Muđinih mudrosti
Tuđe mudrosti bez prakse ne znače ništa.

Postoje dva osnovna pristupa duhovnih učitelja. Jedni kažu bogovi
ste, drugi kažu niste ništa. I jedno i drugo je samo inspiracija za
praksu. Da ti neko kaže ti si bog. Onda ti kažeš ''Aha, super. Idem
kući da živim svoj božanski život'', prodao ti je maglu. Ili, Buda ti
kaže da nisi ništa, da uopšte ne postojiš. I ti odeš kući očajan.
Ali duhovni učitelji insistiraju na duhovnoj praksi kojom ćeš sam
za sebe da spoznaš svoju pravu prirodu.

Bogovi ste, ali ćete svi kao ljudi umreti. Šta li tek to znači?
Bez duhovne prakse, ne znači ništa.
 
Tuđe mudrosti bez prakse ne znače ništa.

Postoje dva osnovna pristupa duhovnih učitelja. Jedni kažu bogovi
ste, drugi kažu niste ništa. I jedno i drugo je samo inspiracija za
praksu. Da ti neko kaže ti si bog. Onda ti kažeš ''Aha, super. Idem
kući da živim svoj božanski život'', prodao ti je maglu. Ili, Buda ti
kaže da nisi ništa, da uopšte ne postojiš. I ti odeš kući očajan.
Ali duhovni učitelji insistiraju na duhovnoj praksi kojom ćeš sam
za sebe da spoznaš svoju pravu prirodu.

Bogovi ste, ali ćete svi kao ljudi umreti. Šta li tek to znači?
Bez duhovne prakse, ne znači ništa.
Lepo ti to zvuči a evo koju praksu je Muđa koristio:

 
Šta ti znači ovo bs?
skracenica, tj. akronim, a u bibliji se prevodi kao ispust volovima [bull s...]
Isaija 7,25A na sve gore koje su se kopale motikom, na njih neće doći strah od čkalja i trnja, nego će biti ispust volovima i gaziće ih ovce.
Ako je neko rekao da je carstvo Božije unutra, u nama, samo drugim rečima
on uči nešto pogrešno?
mir svoj dajem vam, ne dajem vam ga kao sto svet daje - tako kaze Isus, a ti govoris o meditantskom miru, smirenju; ja samo kazem da nije to - to, vec mi hriscani ili smo dobili sa neba od Hrista carstvo i zalog Duha, ili ga nemamo u sebi, badava ga trazimo, ako ga nismo dobili... znaci, ili - ili, a da nesto vec imamo u sebi rodjenjem, pa samo trebamo da ga nadjemo, mi tako ne verujemo, ili da samo trebamo da se odreknemo ega i posao gotov, ni tako ne verujemo
 

mir svoj dajem vam, ne dajem vam ga kao sto svet daje - tako kaze Isus, a ti govoris o meditantskom miru, smirenju; ja samo kazem da nije to - to, vec mi hriscani ili smo dobili sa neba od Hrista carstvo i zalog Duha, ili ga nemamo u sebi, badava ga trazimo, ako ga nismo dobili... znaci, ili - ili, a da nesto vec imamo u sebi rodjenjem, pa samo trebamo da ga nadjemo, mi tako ne verujemo, ili da samo trebamo da se odreknemo ega i posao gotov, ni tako ne verujemo
Četiri puta sam pažljivo pročitala i nisam razumela ili ste ga dobili
ili ga niste dobili. I kakve veze ima da li ste ga dobili ili je bio tu
rođenjem, ako ga niste pronašli? Jer bilo da veruješ ovako ili
onako, dok ne pronađeš to za tebe ne postoji.
 
Četiri puta sam pažljivo pročitala i nisam razumela ili ste ga dobili
ili ga niste dobili. I kakve veze ima da li ste ga dobili ili je bio tu
rođenjem, ako ga niste pronašli? Jer bilo da veruješ ovako ili
onako, dok ne pronađeš to za tebe ne postoji.
Jes dobro ti ovo.Farisejima rece carstvo bozije je medju vama a oni razumeli u vama pa bucali po dysi dan i noc a on im.bio pred nosem haha
 

Back
Top