Теретана као врхунско цивилизацијско достигнуће

Poruka
9.279
Небројеним стољећима уназад, они богатији су плаћали сиротињи да умјесто њих подиже тешке предмете. Цивилизацијским развојем смо дошли до тога да данас свако ко држи до себе плаћа теретани да му омогући да сам подиже тешке предмете. Питам се шта ли је сљедеће... :mrgreen:
Тема је крајње озбиљна па подразумијева и озбиљне коментаре. :kpozdrav:
 
Теретана је заиста цивилизацијско достигнуће.

Захваљујући теретани, активни људи су здравији и снажнији.

И лепши, наравно.

Иако су зли језици причали и писали како ће од модерне технологије и интернета сви да се згрбаве и пропадну, интернет данас у потпуности промовише здрав живот кроз теретану.

Мада, и данас има оних лењих, дебелих и ружних који се подсмевају онима који посећују теретане.

Ипак, ови који посећују теретане, пет пара не дају на то подсмевање лењих људи.
 
Теретана је заиста цивилизацијско достигнуће.

Захваљујући теретани, активни људи су здравији и снажнији.

И лепши, наравно.

Иако су зли језици причали и писали како ће од модерне технологије и интернета сви да се згрбаве и пропадну, интернет данас у потпуности промовише здрав живот кроз теретану.

Мада, и данас има оних лењих, дебелих и ружних који се подсмевају онима који посећују теретане.

Ипак, ови који посећују теретане, пет пара не дају на то подсмевање лењих људи.
Познајем доста вриједних људи који никад не дангубе, увијек се нађе да се нешто поправи, дотјера, среди па макар и опере, очисти... Они немају времена за теретану, а и не виде што би подизали и спуштали тешке предмете без икаквог смисла.
 
Sledece je da se uposli taj rad likova koji placaju da bi fizicki radili (btw, vrh :cepanje: ), u neku proizvodnju energije, pa da vlasnici teretana duplo unovce sve to.

Odlican biznis model.
Сјајно! То су иначе озбиљни и одговорни људи, њима би додатно значило кад би знали да својим трудом помажу не само себи него и широј заједници. Ето нове могућности за производњу алтернативне зелене енергије на микроплану! ;)
 
Сјајно! То су иначе озбиљни и одговорни људи, њима би додатно значило кад би знали да својим трудом помажу не само себи него и широј заједници! ;)
Verovatno se to i danas radi, samo ovde u Srbiji treba uposliti inzinjere da naprave tako nesto.

To ulaganje verovatno kosta, ali sam siguran da bi se vlasnicima teretana to na duze staze visestruko isplatilo.
 
Познајем доста вриједних људи који никад не дангубе, увијек се нађе да се нешто поправи, дотјера, среди па макар и опере, очисти... Они немају времена за теретану, а и не виде што би подизали и спуштали тешке предмете без икаквог смисла.

Није баш смислено ниподаштавати активности других људи, без обзира да ли је то теретана, шах, поправљање, дотјеривање, читање, шетња, фудбал с пријатељима, кафа са другарицама или било која нормална људска активност.
 
Pa ako cemo da filozofiramo moze se definisati kao indikator civilizacijskog napretka.

Zahvaljujuci tehnolosko-industrijskom razvoju ljudima je zivotni standard na dosta visem nivou, egzistencijalna potreba za teskim fizickim radom je dosta manja sto ljudima donosi dosta lagodniji i komforniji zivot koji ne zahteva tezak fizicki rad kao sto je to bilo do pre par stotina godina pa otuda i veca potreba za njima
 
Сјајно! То су иначе озбиљни и одговорни људи, њима би додатно значило кад би знали да својим трудом помажу не само себи него и широј заједници. Ето нове могућности за производњу алтернативне зелене енергије на микроплану! ;)

Нпр. људи који иду у теретану помажу широј заједници тако што ће дуже остати млади и здрави, те ће трошити мање пара из здравственог фонда (више ће остати овима што не иду у теретане), поред тога могу и ван теретане да понесу неки орман комшији или пријатељу, а ти људи баш воле да помажу другим људима у погледу спортских или нутриционистичких савета.
 
Познајем доста вриједних људи који никад не дангубе, увијек се нађе да се нешто поправи, дотјера, среди па макар и опере, очисти... Они немају времена за теретану, а и не виде што би подизали и спуштали тешке предмете без икаквог смисла.
Poenta je da je podizanje i spuštanje teških predmeta u teretani manji deo vežbe, obično. Osim ako neko baš trenira za dizača tegova ili hoće da ima mišiće kao Švarci.

Daleko više se koriste kardio mašine, vratila, i sl. Ja dok sam išao, najviše sam voleo bazen. :)
 
Poenta je da je podizanje i spuštanje teških predmeta u teretani manji deo vežbe, obično. Osim ako neko baš trenira za dizača tegova ili hoće da ima mišiće kao Švarci.

Daleko više se koriste kardio mašine, vratila, i sl. Ja dok sam išao, najviše sam voleo bazen. :)
Za podizanje i spustanje teskih predmeta na fizickim poslovima se koriste najveci misici u telu, znaci nesto tipa, butine, dupe i ledja.

Ruke su tu najnebitnije, i one se pumpaju samo u teretani.
 
Za podizanje i spustanje teskih predmeta na fizickim poslovima se koriste najveci misici u telu, znaci nesto tipa, butine, dupe i ledja.

Ruke su tu najnebitnije, i one se pumpaju samo u teretani.


Jeste, pošto se ruke nikad, ali nikad ne koriste za dizanje ičega teškog
 
Tačno je da su mišići donjeg dela tela važniji jer su veći, ali lupio si ga žestoko

Sto tezi fizicki posao i veca tezina se vuce, podize i spusta, to su ruke nebitnije.

Cak je verovatno moguce napraviti i neku korelaciju i matematicku funkciju vezano za to.

To ne znaci da se ne koriste, vec se misli na % bitnosti.

Ruke su bitne za te ljudske stvari u fizickom radu, tipa kako uhvatis nesto, kako obrradjujes nesto; a ne zivotinjske, kao sto je cista snaga.

Ni najjace ruke na svetu ne mogu da se mere sa prosecnim dupetom i butinama u snazi.
 
Sledece je da se uposli taj rad likova koji placaju da bi fizicki radili (btw, vrh :cepanje: ), u neku proizvodnju energije, pa da vlasnici teretana duplo unovce sve to.

Odlican biznis model.

Не би нама требала нуклеарка кад би се то искористило како ваља! #МакаронПлакИ
 
Небројеним стољећима уназад, они богатији су плаћали сиротињи да умјесто њих подиже тешке предмете. Цивилизацијским развојем смо дошли до тога да данас свако ко држи до себе плаћа теретани да му омогући да сам подиже тешке предмете. Питам се шта ли је сљедеће...

Опрезно са теретаном.
Мој син је до двадесете редовно ишао у теретану,
онда је проредио.

Сада не иде али је добио жестоко поткожно сало !
Нигде на телу кожа му није тања од 1 сантиметар !

Изгледа да кад се почне - нема стајања !
 
Опрезно са теретаном.
Мој син је до двадесете редовно ишао у теретану,
онда је проредио.

Сада не иде али је добио жестоко поткожно сало !
Нигде на телу кожа му није тања од 1 сантиметар !

Изгледа да кад се почне - нема стајања !
?

У смислу, угојио се?

Нема то везе са теретаном. Барем не директне. Ако се угојио, јео је далеко више него што треба.
 
Нпр. људи који иду у теретану помажу широј заједници тако што ће дуже остати млади и здрави, те ће трошити мање пара из здравственог фонда (више ће остати овима што не иду у теретане), поред тога могу и ван теретане да понесу неки орман комшији или пријатељу, а ти људи баш воле да помажу другим људима у погледу спортских или нутриционистичких савета.
Дирљиво. Сав сам се разнијежио...
 
Poenta je da je podizanje i spuštanje teških predmeta u teretani manji deo vežbe, obično. Osim ako neko baš trenira za dizača tegova ili hoće da ima mišiće kao Švarci.

Daleko više se koriste kardio mašine, vratila, i sl. Ja dok sam išao, najviše sam voleo bazen. :)
Зајебано кад кренеш у теретану, а базен одмах поред... па онда умјесто у теретану одеш на базен и то се дохватиш најтеже базенске справе - лежаљке! :lol:
 

Back
Top