Teretana i umeren izgled

Nije teško imati takav umeren izgled. Nemojte da uzimate hemiju. Ako je ne uzimate teško ćete preći tu granicu.
Vežbajte do granice koja vam odgovara i kad dođete do te granice ne povećavate unos hrane.
Onda samo lagano održavanje uz manji broj vežbi i serija.
 
U poslednje vreme primećujem dva tipa vežbača, ljudi koji žele da izgledaju kao od brega odvaljeni i lože se na sistem veće - bolje, ali i ljude koji žele da budu fit, da im se mišići vide, ali ipak ne žele biceps kao nečiju glavu.

Zanima me koje vežbe, kog intenziteta i gde ih raditi (šipke ili teretana) da bi se izgledalo, npr. ovako:

ryan-reynolds.jpg


ryan-reynolds-looked-up-in-blade-300x203.jpg


ryan-reynolds-holding-axe-at-amityville-horror.jpg


brad-pitt-fight-club-troy.jpg


Ovo nije tema gde će devojke ili gej tipovi pričati o tipovima sa slike da su ovakvi ili onakvi, nit' želim prepucavanje tipa "ovi su smešni" ili prozivanje bilo kog tipa, konstruktivna diskusija je poželjna, pošto nisam fan prepucavanja u teretani, proteina, kreatina i svega ostalog, volim ovaj prirodan izgled gde ljudi izgledaju lepo i prirodno.

ako imaš malo bolju genetiku dovoljno je vratilo,razboj,sklekovi,to jest rad sa sopstvenom težinom...
podjednako je bitna i ishrana..
mada kada malo smršaš i istopiš salo,mišićna definicija se počne pojavljivati i bez nekog silnog vježbanja..mada to nije slučaj kod svih ljudi..
 
ako imaš malo bolju genetiku dovoljno je vratilo,razboj,sklekovi,to jest rad sa sopstvenom težinom...
podjednako je bitna i ishrana..
mada kada malo smršaš i istopiš salo,mišićna definicija se počne pojavljivati i bez nekog silnog vježbanja..mada to nije slučaj kod svih ljudi..

http://www.functional-fitness-facts.com/three-body-types.html

http://www.xsport.rs/forum/anatomija-medicina/telesni-tipovi-ektomorf-endomorf-i-mezomorf/

Podstaknut tvojim komentarom evo objasnjenja 3 osnovna telesna tipa. E sad vecina ljudi su negde izmedju mezomorf-ektomorf i mezomorf-endomorf kombinacije. Shodno tome treba prilagoditi tip sportova kojim se bave i ishranu.

Ja sam mezomorf-ektomorf kombinacija tj ona malo bolja genetika koju spominjes. Nikad nisam imao problem sa tezinom koja se granici sa skoro ekstremno malom varijacijom. Imao sam 78kg prosle godine u Martu-Aprilu a isto toliko sam imao u Februaru 1994(secam se zato sto sam tada dosao na prvo odsustvo kada sam bio u vojsci).

Ne vodim puno racuna sta jedem zato sto nemam ni potrebe. Nikad nisam bio sklon prezderavanju. Imao sam periode kada sam bio dosta laksi, obicno pocetkom jeseni. Leti dosta vozim biciklu a i inace sam puno aktivniji pa istopim i to malo sala sto imam. To brzo povratim kada krene losije vreme i pocnem da malo vise radim sa opterecenjima i pocnem sa malo jacom ishranom.

Samo da napomenem da sam imao i periode kada se uopste nisam bavio sportom a tezina se nije menjala.

Ovo pricam da i ljudi shvatili da nismo svi isti. Ne mozemo svi isto izgledati ma koliko se trudili. Neki ljudi su jednostavno jaki i lako nabace masu, neko nema masu ali moze ceo dan da bude u pokretu, lagani su na nogama, agilni... I sve je to dobro.
 
Poslednja izmena:
http://www.functional-fitness-facts.com/three-body-types.html

http://www.xsport.rs/forum/anatomija-medicina/telesni-tipovi-ektomorf-endomorf-i-mezomorf/

Podstaknut tvojim komentarom evo objasnjenja 3 osnovna telesna tipa. E sad vecina ljudi su negde izmedju mezomorf-ektomorf i mezomorf-endomorf kombinacije. Shodno tome treba prilagoditi tip sportova kojim se bave i ishranu.

Ja sam mezomorf-ektomorf kombinacija tj ona malo bolja genetika koju spominjes. Nikad nisam imao problem sa tezinom koja se granici sa skoro ekstremno malom varijacijom. Imao sam 78kg prosle godine u Martu-Aprilu a isto toliko sam imao u Februaru 1994(secam se zato sto sam tada dosao na prvo odsustvo kada sam bio u vojsci).

Ne vodim puno racuna sta jedem zato sto nemam ni potrebe. Nikad nisam bio sklon prezderavanju. Imao sam periode kada sam bio dosta laksi, obicno pocetkom jeseni. Leti dosta vozim biciklu a i inace sam puno aktivniji pa istopim i to malo sala sto imam. To brzo povratim kada krene losije vreme i pocnem da malo vise radim sa opterecenjima i pocnem sa malo jacom ishranom.

Samo da napomenem da sam imao i periode kada se uopste nisam bavio sportom a tezina se nije menjala.

Ovo pricam da i ljudi shvatili da nismo svi isti. Ne mozemo svi isto izgledati ma koliko se trudili. Neki ljudi su jednostavno jaki i lako nabace masu, neko nema masu ali moze ceo dan da bude u pokretu, lagani su na nogama, agilni... I sve je to dobro.

e da,i ja sam taj tip..
bilo je perioda kad sam jeo kao čovjek od 130-150 kg, a nabacim samo 4,5 kg viška u vrh glave kg,to u periodu kad ništa nisam vježba...kad se slabo krećem,itd.
a recimo uradim par serija sklekova,malo vratilo,i sav nateknem kao da pijem nešto...naravno brzo to kasnije splasne...ali sam opet primjetio da neki ljudi bez obzira koliko vježbali ne oteknu u tom samom periodu treninga...
 

Back
Top