TERESA FIDALGO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Miloš KS

Aktivan član
Poruka
1.950

Znate li nesto o ovome?? Klip sam video pre nekoliko meseci i voleo bih da mi prevedete sta pise na kraju klipa, sve sto znam je da je ovo, mislim, ISTINIT klip i da je vrlo popularan bas zato na jutjubu, dakle, vredi pogledati!
 
Evo jednog teksta s interneta!

Teresa Fidalgo... devojka koja je pre nekoliko godina poginula u saobracajnoj nesreci i posle njene smrti tim istim putem su naisli 2 momka i njihova drugarica, ali pre toga su se ono vozili kolima po gradu i drugar sa zadnjeg sedista je sve to snimao kamerom. Kada su naisli na taj put gde je Teresa poginula pored puta je stajala jedna devojka, to jest Teresa je stajala u belom i oni joj staju da je povezu,ona ulazi u auto ali nista ne govori.Momak sa zadnjeg sedista okrece kameru prema njoj ali se slika muti svaki put kada hoce nju da snimi. momci je pitaju odakle si,otkud ti ovde,jeli te neko napao, ali ona nista nece da prica. Odjednom devojka pokazuje prstom na jedno mesto 50 metara ispred auta,oni je pitaju jeli tu da ti stanemo,a ona odgovara... vidite li ono mesto, tu sam ja imala nesrecu i poginula. U tom trenutku ovaj momak sto sedi na zadnjem sedistu okrece kameru prema njoj, slika se muti, Teresa pocinje da vristi i kola se pocnu okrecati. U tom udesu su poginuli momak i devojka koji su sedali napred,a momak koji je sve to snimao ostao je ziv i sacuvao snimak, ali je posle toga sto mu se desilo pukao na zivce.

AKO NE VERUJETE U OVO IZVOLITE SNIMAK PA POGLEDAJTE,A IMA I CEO SAJT O OVOJ DEVOJCI KAKO JE POGINULA I POSLE UVIDJAJA POLICAJACA UTVRDILI SU DA JE SA SNIMAKA TERESA KOJA JE POGINULA PRE PAR GODINA... STRASNO BOLESNO I AKO JE NEKO MALO VISE PLASLJIV PREPORUCUJEM DA OVAJ ZAPIS NE GLEDA JEL CE KAO I JA CELU NOC DA BUDE BUDAN STIM DA SAM OVO GLEDALA U TACNO 12 SATI NOCU.

ZAPISi imate prevod naravno na Engleskom



Ovo ni skeptici na forumu ne mogu opovrgnuti, OVO SE DESILO!!!!!
 
Ovo je samo jedna od urbanih legendi. Bilo je nekoliko verzija iste na temi sa scary pricama. Ili svi poginu, ili ona posudi jaknu od vozaca koji kasnije iskopa njen grob i pronadje jaknu i poludi, ili odvede vozaca do roditeljske kuce i kad on pozvoni i kaze: Dovezao sam vasu cerku, matori odgovore: Ma neee, ona je poginula al' voli tako da se zajebava.
 
Ma OK je to, ali sve sto si naveo, nema na "tubi"

A ovaj snimak je krenuo onako bezazleno...i zavrsio kako jeste.

Sad, posto mene smatraju naj nevernikom (spamerom) ovog PDF-a, ocekuje se moja "pljuvacina"

Ali malo morgen.

Snimak jeste autentican, ali me malo "kopka" zasto toliki uvod.
Ako su autori hteli da prikazu to, zasto nisu isekli onoliki uvod?

Zasto reskiraju da ja (ili bilo ko) "snapujem" frejm po frejm instrument table auta, da "ogrebem" alatima prvi sloj audio zapisa, zumiram, i vidim istim alatima sta je nalepljeno na snimak, a sta ne?

Mislim, prevelik snimak...autentican do zadnjih kadrova 90%.
 
E moj Salu. Prema ozbiljnom temama na ovom forumu si skeptik, a prema ovom radu studenata filmske akademije si "vernik". Pa na samom yutube autori pisu da je ovaj snimak film..

Ali bez obzira na to ovim snimkom sam se bavio pre mesec dana kao primer za temu "Prirodna funkcija inteligencije" pa cu nesto preneti od toga i ovde :

Primer povezanosti straha i svesti
Ovaj Yutube klip moze veoma jasno pokazati ono o cemu pisem na ovoj temi a to je povazanost straha i saznanja, samim tim i svesti.

Umesto sto proglasave istinitim studentske projekte bolje se zapitajte o povezanosti straha i saznanja sto mozemo videti i na ovoj temi u postovima.

Ili zasto tipovi vriste a ne pocnu da postavljaju pitanja doticnoj povratnici iz mrtvih?
 
Ozimene, nije svacija percepcija sveta i poimanja istoga (naseg jedinog sveta) ista.
Zacudio bi se u sta ja sve verujem, a u sta ne.
Ti si covek filozof, i imas svoju percepciju.

Tebi bi smesno zvucalo da ja verujem u duhove, smesno bi ti bilo moja iskustva sa istima. Izrugivao bi mi se po obicaju...

Ali imam definisanu crtu sta moze, a sta ne (naravno, sa mog aspekta)

I nikad, ali nikad ne lazem.
I meni je najvece postignuce da tebe uverimn u to. Svog "ljutog neprijatelja".
Za ostale me bas boli uvo.

I da znas, da sam imao iskustva sa tim srnjima....i to najvise u ratu.
Sad, mozes da me po defaultu pljujes i da mi se rugas, a mozes i da saslusas nesto sto bi tebi i tvojima "godilo".

Nikad nisam bio protiv natprirodnih srnja, ali protiv vasih "reposa" itekako.

Izvoli..
 
Ma nisi ti moj ljuti neprijatelj. :) Vec sam ti rekao da covek sa miroljubivom facom poput tvoje ne moze biti losa osoba. Samo sto za razliku od tebe ne smatram ovaj forum i njegove teme neozbiljnim a ismevanje ljudi otvorenog uma zabavom. Ali pustimo to.

Sto se tice duhova to je realna opasnost koja visi nad svakim od nas jer se moze desiti da neko odjednom pocne da vidja oko sebe sadrzaje kolektivno nesvesnog. Ljudi ce doticne sadrzaje proglasiti za halucinacije a doticnog za ludog, ali te "definicije"ce nesrecniku malo koristiti jer ono sto on vidi , cuje oseca,,, za njega je realno poput svega ostalog.

Tako da duhovi nisu nesto nemoguce koje se apsolutno ne mogu nekom ukazatii a nedaj boze da pocnemo da ih vidjamo, jer nismo svi Karl Gustav Jung koji je uspeo da sacuva razum pred nesvesnim i uspeo da intelektom i znanjem savlada ludilo koje se otvorilo pred njim, pa cak i da napise knjigu koju mu je diktirao jedan "duh". Videti Karl gustav Jung "Sedam propovedi mrtvima".
 
Ako nisam "tvoj ljuti nepijatelj" zasto svaki moj post zaskaces sa uvredama?

Ajd na stranu to...na stranu i onaj lik koji je banovan juce, a koji me bas vredjao.
Ne zelim uopste da potencirqm svoj uticaj na forumu.

Vidi, ovo je opsti forum. Znaci, ne usko specijalizovan, nego opsti.
Sve vase repose i ostale teorije zavere mozete postovati na forumima koji se time bave.

Ja na krstu dolazim samo da se malo zabavim...
A za duhove, verujem.

Ali ne ovde i sada. I zivi sam svedok (za razliku od ovih "entuzijasta" ) bitisanja istih.
Zacudjujuce, zar ne? Sal, veliki spamer pdf-a, skeptik i racionalista...odjednom veruje u duhove?

E pa nije navlaka, vidi svaku temu unazad o duhovima i uverices se da nisam ni slovo napisao u istoj
 
Da, vrlo je moguce, kao i pokojni Ckalja koji se slikao sa Cherchilom na Teheranskoj koferenciji.
Voze se kolima, ponesu kameru i kao slucajno povezu devojku.
Duhu treba prevoz, jel da?!

Sramota je da neko dobija publicitet na konto nesrecne devojke.
Prodali bi oca, majku, dete, sestru samo zarad popularnosti.
 
Sal, ni ja uopste ne verujem u ta cuda, "reptile", krokodile, i ostala sranja, ali u nasa verovanja, srpsku, pagansku veru, apsolutno, dokazano je mnogo puta da je Petar Blagojevic postojao, kao sto znas, Petko je vampir.. :D
Takodje, dokazani su slucajevi da duhovi postoje, slike na kojima su ljudi koji nisu slikani, prividjenja, stvarni snovi, jednostavno, kada ti neko dise za vratom a znas da nikog nema iza tebe, i kada te obuzme hladnoca odjednom....to se nije meni desilo, ali jeste u mom okruzenju :D Jednostavno, to ni ti, definitivno najveci spamer na ovom pdf-u(ali ne zameram ti, ima dosta stvarno lucidnih prica :roll: ) verujes u ovaj snimak, e sad, ozimane, ovaj snimak je po istinitoj prici kako sam cuo, dakle, nije tek onako, bzvz snimljen, znam da je studentski film, ali imas li informaciju zasto je snimljen?? :)
 
Mozda snimak nije autentican, mozda je i reziran...ali ipak, generalno ima tu necega.

Sve te "slike" sa duhovima su po meni 99 posto laznjak.
Vidite, ko je zaista imao kontak sa onostranim, taj se potrudi da to sto pre zaboravi, jer mu racionalni deo svesti ne dozvoljava da to "svari" i memorise.

Evo primer.
Zamislte da sedite ispred tv-a i gledate nesto, neki film.
Odjednom, prostor ispred vas se "otvori", i iz njega izleti maleni NLO (u obliku wc solje :):) )
tako on lepo lebdi nekih metar, dva, i udje u drugu prostornu "pukotinu".

Vi i dalje buljite u nlo kojeg vise nema, stresete glavom i nastavite gledati film kao da nikad nije nista bilo.

A recimo, neke naprednije civilizacije putuju svemirom tako sto izvode prostorne skokove (otvaraju crvotocine gde im se cefne) a na tom malom brodicu, vama ispred nosa, se nesto poyebo komp i slucajno "zabo" kod vas..

Znaci, ne mozete poimati da to postoji, i ne znate da to postoji, a rezultat toga vama plovi ispred nosa par metara, a vias um odbija da "procesira" ono sto vam oci salju.

Kao sto rekoh, otresete glavom, pomislite da morate pod hitno baciti duvan & cugu i nastavite gladati film....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top