teorija svega

Vreme i prostor su deo uma tj. um ih je stvorio i ne moze bez njih tj. na visem nivou spoznaje vreme i prostor su iluzije tj NE POSTOJE. Oni koji su nadisli um (Isus, Buda, Muhamed... znaju da vreme i prostor ne postoje pa se samim tim nista ne radja i ne umire vec je sve u beskonacnom procesu postojanja i sveprisutnosti (koje mi sa ovakvim nacinom razmisljanja ne mozemo da spoznamo). Jer mi na kraju krajeva smo samo umisljeno ego stanje...
 
Pozdravljam temu,

ja sam moj GUT (grand unified theory:-) vec postavio na temi "zajebali su nas..." , pa ako se ova tema razvije postavicu ga i ovde.

Fantome, zeleo bih da ti skrenem paznju na jedan citat
"...Moras imati noge na steni da bi mogao graditi zamlkove u vazduhu..."

P.S. Za razliku od Isusa i Bude kao pravih primera ljudske duhovnosti Muhamed je bio samo vest propagator.
 
Fantom78:
Vreme i prostor su deo uma tj. um ih je stvorio i ne moze bez njih tj. na visem nivou spoznaje vreme i prostor su iluzije tj NE POSTOJE. Oni koji su nadisli um (Isus, Buda, Muhamed... znaju da vreme i prostor ne postoje pa se samim tim nista ne radja i ne umire vec je sve u beskonacnom procesu postojanja i sveprisutnosti (koje mi sa ovakvim nacinom razmisljanja ne mozemo da spoznamo). Jer mi na kraju krajeva smo samo umisljeno ego stanje...

Стављаш људе који немају везе један са другим у исти кош,

Мухамед надишао ум, хахахахахахаха, па види се његов легат, пре би се рекло да је сишао са ума

Земљаи човек су створени за 7 дана, и за то имају докази, али васиона, .... у то је већ мало теже, ко зна да ли ће се то икада открити, а не знам и шта ћемо добити од тога кад то сазнамо..???
 
Koliko sam pratio Angelica po raznim temama,
stekao sam utisak da nas samo provocira, a stvarno misli nesto sasvim drugo.

Jer takav nivo zadrtosti se nikako ne moze naci kod jednog SF citaoca.
 
Sveukupnost vremena i prostora odredjuje strukturu nama poznatu kao beskonacnost.Strukturu koja se uvuja u samu sebe na nacin koji nasa svest ne moze da razume posto su upravo vreme i prostor parametri kojima sve vrednujemo.
 
frozen1982.:
Sveukupnost vremena i prostora odredjuje strukturu nama poznatu kao beskonacnost.Strukturu koja se uvuja u samu sebe na nacin koji nasa svest ne moze da razume posto su upravo vreme i prostor parametri kojima sve vrednujemo.

Moguce, verovatno tacno, ali ako nasa svest to ne moze da shvati odakle ti ova recenica (paradoks).

Svest prosecnog coveka mozda i ne moze, ali matematika i fizika mogu i te kako.
 
fantom piroman:
Ljudi,jeste vi nekad culi za Veliki prasak!To je to!Od vakuma je nastala vasiona.Od sabijanja cestica eksplozija(Veliki prasak) koja je stvorila vasionu!

BINGO !

Dobro si poceo, hajde probaj to da razvijes malo dalje.

Da potsetim ovde je tema nasa LICNA teorija o sveukupnosti, a ne nesto smo procitali ili culi, vec kakve smo zakljucke odatle izveli.
 
Koliko sam ja shvatio covek tesko napreduje--za kriticne odnose masa-vreme-prostor-energija koriste se danas superkompjuteri za proracune kod velikog praska,crnih rupa ,sirenja vasione ,raspodele materija-antimaterija,postojanje superstrune,ali tesko to ide potrebni su nam jos jaci kompovi:)!!!!Covek daje samo neke generalne pretpostavke a dalje kompjuteri kalkulisu,teorijski.Uskoro cemo moci i u praksi u Cernu da proveravamo neke stvari!:)
http://public.web.cern.ch/Public/Co...les/CERNAccelComplex/CERNAccelComplex-en.html
 
ender71:
Moguce, verovatno tacno, ali ako nasa svest to ne moze da shvati odakle ti ova recenica (paradoks).

Svest prosecnog coveka mozda i ne moze, ali matematika i fizika mogu i te kako.
Pa jedino preko paradoksa mozemo da naziremo sustinu.Ovo je pre svega filozofsko pitanje,nauka je ogranicena kapacitetom naseg uma.I veliki prasak nailazi na osnovne probleme konacnost/beskonacnost.Sta je bilo pre velikog praska?Dokle ce se svemir siriti?
 
Upravo sam poceo novu Hokingovu knjigu koja se bavi pitanjima ove teme, pa da je preporucim svima.

"Teorija svega - poreklo i sudbina univerzuma", izdavac "Alnari".

Kao i uvek Hoking kranje komplikovan jezik matematike i kosmologije prenosi jednostavno i razumljivo.
 
frozen1982.:
Sveukupnost vremena i prostora odredjuje strukturu nama poznatu kao beskonacnost.Strukturu koja se uvuja u samu sebe na nacin koji nasa svest ne moze da razume posto su upravo vreme i prostor parametri kojima sve vrednujemo.
Svaka cast Frozen i nije bitno jel si prepisao ili to stvarno razumes ALI to je najednostavinje moguce izneta sustinska stvarnost i nas problem u poimanju te iste! :)
 

Back
Top