Quantcast

teorija svega

Fantom78

Zainteresovan član
Poruka
120
Vreme i prostor su deo uma tj. um ih je stvorio i ne moze bez njih tj. na visem nivou spoznaje vreme i prostor su iluzije tj NE POSTOJE. Oni koji su nadisli um (Isus, Buda, Muhamed... znaju da vreme i prostor ne postoje pa se samim tim nista ne radja i ne umire vec je sve u beskonacnom procesu postojanja i sveprisutnosti (koje mi sa ovakvim nacinom razmisljanja ne mozemo da spoznamo). Jer mi na kraju krajeva smo samo umisljeno ego stanje...

ender71

Ističe se
Poruka
2.470
Pozdravljam temu,

ja sam moj GUT (grand unified theory:-) vec postavio na temi "zajebali su nas..." , pa ako se ova tema razvije postavicu ga i ovde.

Fantome, zeleo bih da ti skrenem paznju na jedan citat
"...Moras imati noge na steni da bi mogao graditi zamlkove u vazduhu..."

P.S. Za razliku od Isusa i Bude kao pravih primera ljudske duhovnosti Muhamed je bio samo vest propagator.

Angelico_Payne

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
403
Fantom78:
Vreme i prostor su deo uma tj. um ih je stvorio i ne moze bez njih tj. na visem nivou spoznaje vreme i prostor su iluzije tj NE POSTOJE. Oni koji su nadisli um (Isus, Buda, Muhamed... znaju da vreme i prostor ne postoje pa se samim tim nista ne radja i ne umire vec je sve u beskonacnom procesu postojanja i sveprisutnosti (koje mi sa ovakvim nacinom razmisljanja ne mozemo da spoznamo). Jer mi na kraju krajeva smo samo umisljeno ego stanje...
Стављаш људе који немају везе један са другим у исти кош,

Мухамед надишао ум, хахахахахахаха, па види се његов легат, пре би се рекло да је сишао са ума

Земљаи човек су створени за 7 дана, и за то имају докази, али васиона, .... у то је већ мало теже, ко зна да ли ће се то икада открити, а не знам и шта ћемо добити од тога кад то сазнамо..???

ender71

Ističe se
Poruka
2.470
Koliko sam pratio Angelica po raznim temama,
stekao sam utisak da nas samo provocira, a stvarno misli nesto sasvim drugo.

Jer takav nivo zadrtosti se nikako ne moze naci kod jednog SF citaoca.

frozen1982.

Iskusan
Banovan
Poruka
6.314
Sveukupnost vremena i prostora odredjuje strukturu nama poznatu kao beskonacnost.Strukturu koja se uvuja u samu sebe na nacin koji nasa svest ne moze da razume posto su upravo vreme i prostor parametri kojima sve vrednujemo.

ender71

Ističe se
Poruka
2.470
frozen1982.:
Sveukupnost vremena i prostora odredjuje strukturu nama poznatu kao beskonacnost.Strukturu koja se uvuja u samu sebe na nacin koji nasa svest ne moze da razume posto su upravo vreme i prostor parametri kojima sve vrednujemo.
Moguce, verovatno tacno, ali ako nasa svest to ne moze da shvati odakle ti ova recenica (paradoks).

Svest prosecnog coveka mozda i ne moze, ali matematika i fizika mogu i te kako.

ender71

Ističe se
Poruka
2.470
fantom piroman:
Ljudi,jeste vi nekad culi za Veliki prasak!To je to!Od vakuma je nastala vasiona.Od sabijanja cestica eksplozija(Veliki prasak) koja je stvorila vasionu!
BINGO !

Dobro si poceo, hajde probaj to da razvijes malo dalje.

Da potsetim ovde je tema nasa LICNA teorija o sveukupnosti, a ne nesto smo procitali ili culi, vec kakve smo zakljucke odatle izveli.

KiZo

Poznat
Poruka
9.318
Koliko sam ja shvatio covek tesko napreduje--za kriticne odnose masa-vreme-prostor-energija koriste se danas superkompjuteri za proracune kod velikog praska,crnih rupa ,sirenja vasione ,raspodele materija-antimaterija,postojanje superstrune,ali tesko to ide potrebni su nam jos jaci kompovi:)!!!!Covek daje samo neke generalne pretpostavke a dalje kompjuteri kalkulisu,teorijski.Uskoro cemo moci i u praksi u Cernu da proveravamo neke stvari!:)
http://public.web.cern.ch/Public/Co...les/CERNAccelComplex/CERNAccelComplex-en.html

frozen1982.

Iskusan
Banovan
Poruka
6.314
ender71:
Moguce, verovatno tacno, ali ako nasa svest to ne moze da shvati odakle ti ova recenica (paradoks).

Svest prosecnog coveka mozda i ne moze, ali matematika i fizika mogu i te kako.
Pa jedino preko paradoksa mozemo da naziremo sustinu.Ovo je pre svega filozofsko pitanje,nauka je ogranicena kapacitetom naseg uma.I veliki prasak nailazi na osnovne probleme konacnost/beskonacnost.Sta je bilo pre velikog praska?Dokle ce se svemir siriti?

ender71

Ističe se
Poruka
2.470
Upravo sam poceo novu Hokingovu knjigu koja se bavi pitanjima ove teme, pa da je preporucim svima.

"Teorija svega - poreklo i sudbina univerzuma", izdavac "Alnari".

Kao i uvek Hoking kranje komplikovan jezik matematike i kosmologije prenosi jednostavno i razumljivo.

Fantom78

Zainteresovan član
Poruka
120
frozen1982.:
Svaka cast Frozen i nije bitno jel si prepisao ili to stvarno razumes ALI to je najednostavinje moguce izneta sustinska stvarnost i nas problem u poimanju te iste! :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.