Teorija evolucije nije samo u teoriji evolucije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neutralni:
:D

Ti si me, druze, zasmejao skoro do suza! Ti si jedan od "boljih" kome je Darvin dobro izravnao vijuge. Nauka sumnja-idi begaj!? Cela nauka se temelji na Darvinu i, sta kazes, nauka sumnja!? "Mudro", nema sta!

:lol:

Sasvim je očigledno da ti nisu jasne osnove na kojima počivaju nauka i verovanje, čim ti je toliko smešno. Nije ni čudo što onda pokušavaš da se naukom služiš na tako šeprtljast način. Toliko umova svakodnevno dolazi do novih otkrića, upravo zbog te sumnje koja leži u korenu nauke.
A tebi smšeno?
stupid.gif
 
Od glupog Darvina , meni je nekako bliza teorija da su ljudi potomci nekih vanzemaljaca koji su dosli sa razlicitih planeta ( belci , crnci , zuti , itd ... )
, mada ipak verujem da sam nastao kao i svi mi od Boga a ne od majmuna . Stvar je svakoga da veruje u ono sta hoce jer ionako se nikada nece nista sa sigurnoscu dokazati .Ko hoce da veruje da u njemu zive majmunski geni to je njegova stvar , ja to odbijam .
 
Šaptač:
Neutralni:
:D

Ti si me, druze, zasmejao skoro do suza! Ti si jedan od "boljih" kome je Darvin dobro izravnao vijuge. Nauka sumnja-idi begaj!? Cela nauka se temelji na Darvinu i, sta kazes, nauka sumnja!? "Mudro", nema sta!

:lol:

Sasvim je očigledno da ti nisu jasne osnove na kojima počivaju nauka i verovanje, čim ti je toliko smešno. Nije ni čudo što onda pokušavaš da se naukom služiš na tako šeprtljast način. Toliko umova svakodnevno dolazi do novih otkrića, upravo zbog te sumnje koja leži u korenu nauke.
A tebi smšeno?
stupid.gif

:wink:

Ako si ti licno zadovoljan tvojim zivotom i verom u nauku, nemam apsolutno nista protiv. Svako ima pravo da bira u sta veruje.

Ako si bas zapeo da si postao od majmuna, neka ti bude, nema smisla da ti rusim tako cvrsto i stabilno uverenje!

:wink:
 
evolucija samo govori o postepenom, stupnjevitom razvoju zivota. govori o nizu reformi, adaptacijama, napredovanju, usloznjavanju, opstanku, pobedama i porazima.... uopste, evolucija je naziv za nacin borbe zivota koji zeli da opstane.

ne deluje li vam to mnogo prirodnije nego li da je neki veliki otac stvorio svoju decu u trenutku, ovakve kakvi smo danas, time sto je mahnuo stapicem, i sve ostale price...

i da li kreacionisti i ostali koji negiraju evoluciju, kad pogledaju svoje telo, primecuju slicnosti sa zivotinjama, i da li imaju intuitivni osecaj kao da je taj i takav oblik tela vajan milionima godina unazat. i kako objasnjavaju telesne ostatke iz proslosti, recimo ocnjake. npr naucnici koji se bave anatomijom i fiziologijom mozga tacno znaju koje delove covek ima, koji su se nadogradili na klasican mozak zivotinja, zatim kako je mirisni mozak izgubio funkciju, kako su se mirisni nervi odvojili, kako su se emocije razvile na mestu mirisnog mozga...


primer evolucije je i napredak ljudske svesti koji mozemo pratiti na osnovu dokaza tj ljudskih zapisa starih i po vise hiljada godina. to niko ne moze argumentovano negirati.
recimo zaceci psihologije su se u ruhu filozofije pojavili zato sto su ljudi poceli da razlikuju svoju nesvesnu projekciju na realnost od same realnosti, a to je bitan momenat u evoluciji, taj pomak u razvoju svesti, koji pre par hiljada godina nije postojao i zato je od jednom psihologija postala potrebna, kao jos jedna u nizu nauka.mislim da je taj evolutivni momenat razlikovanja projekcije trasirao put munjevitom razvoju nauke i njenom pozivom na objektivnost i cinjenice.

Vi navodite kako iz gmazova nisu mogle ptice, ribe ovo ono, i radujete se sto nema fosilnih dokaza. ali rec je o stotinama miliona godina, kosti trule, moraju biti u nekom ledu sacuvane ili zacementirane u lavi, zaboravljate da posle vec decenije organizam istruli...
ti prapreci su davno mrtvi ali su nekako uspeli da zivot prenesu nama, i kako im vi vracate, time sto ih negirate.
a onda se pozivate na isusa i ostale heroje iz proslosti. ali da li iko od vas moze da negira reformatorski zivot isusa koji je u svojoj sredini propovedao humanizam...
a upravo je reforma ono sto je u samoj biti evolucije, i zivot isusa i princip evolucije se savrseno slazu, dok je vas konzervatizam i opiranje promenama ne da se ne slaze sa isusom vec je to ono protiv cega se on borio i zbog cega je uklonjen.

znaci, moje pitanje glasi -
Da li zastupate tezu da je covek stvoren trenutno ovakav kakav je danas?
ne ulazimo u pricu ko ga je stvorio, samo pitam da li je u momentu nastao ovakvog izgleda i sposobnosti i na kojim argumentima to bazirate?
eto, ako neko zeli argumentovanu debatu. ja sam izneo svoju argumentaciju. ako ovo pitanje ingorisete, racunacu to kao pobedu.

i moje drugo pitanje, da li pored vere u boga, verujete i u nauku.
kakav je vas odnos prema nauci?

hvala unapred, pa ako ima raspolozenih da mi odgovore na ova dva pitanja, stvarno me interesuje vasa argumentacija
 
Neutralni:
Ti si me, druze, zasmejao skoro do suza! Ti si jedan od "boljih" kome je Darvin dobro izravnao vijuge. Nauka sumnja-idi begaj!? Cela nauka se temelji na Darvinu i, sta kazes, nauka sumnja!? "Mudro", nema sta!

:lol:
Vala i ti mene nasmeja do suza.
Toliko sam samo puta pisao na ovu temu, da mi je zaista dosadilo da se svadjam.
Inace i ovo bi trebalo zatvoriti jer po ko zna koji put prelazi u (ne)versku diskusiju.

Bolje je da zivimo tako sto cemo nesto temeljiti na Darvinu nego sto cemo verovati u nesto sto je bilo pre 2k godina....i skoro ostalo nepromenjeno. Dobro, bilo je i pametnih ljudi pa sad Crkva malo manje drpa novce.
 
Кулиража:
Vala i ti mene nasmeja do suza.
Toliko sam samo puta pisao na ovu temu, da mi je zaista dosadilo da se svadjam.
Inace i ovo bi trebalo zatvoriti jer po ko zna koji put prelazi u (ne)versku diskusiju.

Bolje je da zivimo tako sto cemo nesto temeljiti na Darvinu nego sto cemo verovati u nesto sto je bilo pre 2k godina....i skoro ostalo nepromenjeno. Dobro, bilo je i pametnih ljudi pa sad Crkva malo manje drpa novce.[/quote]

:lol:

S kim se svadjas druze? :?:

Vidis, meni se temelji Darvinove teorije o nastanku zivota na zemlji, narocito deo da su ljudi postali od majmuna, ni malo ne dopada. Ako je ti vidis ispravnom i ta ti se teorija dopada, onda, verujem uzivas u bananama i kokosima koje su tvoji daleki pretci obilno koristili u ishrani, kao i danasnji dalji rodjaci.

Vrati se, "naucnice" na 2. stranu pa procitaj jos jednom onu studiju o prelazima vrsta, koja pravi evoluciju smesnom i to samo u nekoliko recenica, pa probaj da demantujes bar neku od njih i onda nastavi da se smejes koliko te volja! Ono su cinjenice a ovo sto ti pricas su samo reci bez tezine.

Jedna izvanredna poslovica kaze:"Propadaju reci govornika ako nema zbora da ih cuje!"

A sto se tice ponavljanja diskusije o ovoj temi, kako je ti nazivas (ne)verskom, evolucionisti neprestano ponavljaju pricu o evoluciji kao jedinoj ispravnoj pretpostavci o nastanku zivota na zemlji, ali ocigledno je da nisu u stanju da pronadju ni jedan jedini dokaz kako bi potvrdili i delic ove zablude, opet to ne znaci da je zabranjeno verovati u zablude.

:wink:
 
random_cloud_form:
Da li zastupate tezu da je covek stvoren trenutno ovakav kakav je danas?
ne ulazimo u pricu ko ga je stvorio, samo pitam da li je u momentu nastao ovakvog izgleda i sposobnosti i na kojim argumentima to bazirate?


i moje drugo pitanje, da li pored vere u boga, verujete i u nauku.
kakav je vas odnos prema nauci?


sta je bilo junacine, tisina?
a poceste naucnim argumentima, fosilima, te teorijom verovatnoce, a onda niko ni a da bekne o ovim tako bazicnim pitanjima za bilo koga ko negira evoluciju....

ovo me podseti na podforum politiku, sa kog sam zgrozen pobegao, gde se neki bal likova okupio i non stop busao u grudi kako su patriote a mi izdajnici, a onda kad sam pitao sta je to patriotizam i da ga definisu, niko nije hteo ni da cuje. bitno da su patriote, a to sto njihovo delovanje ili cak sama pojava steti zemlji i naciji to nije bitno....
 
random_cloud_form:
random_cloud_form:
Da li zastupate tezu da je covek stvoren trenutno ovakav kakav je danas?
ne ulazimo u pricu ko ga je stvorio, samo pitam da li je u momentu nastao ovakvog izgleda i sposobnosti i na kojim argumentima to bazirate?


i moje drugo pitanje, da li pored vere u boga, verujete i u nauku.
kakav je vas odnos prema nauci?

sta je bilo junacine, tisina?
a poceste naucnim argumentima, fosilima, te teorijom verovatnoce, a onda niko ni a da bekne o ovim tako bazicnim pitanjima za bilo koga ko negira evoluciju....

ovo me podseti na podforum politiku, sa kog sam zgrozen pobegao, gde se neki bal likova non stop busao u grudi kako su patriote a mi izdajnici, a onda kad sam pitao sta je to patriotizam i da ga definisu, niko nije hteo ni da cuje. bitno da su patriote, a to sto njihovo delovanje ili cak sama pojava steti zemlji i naciji to nije bitno....
to je taj slican vid krutog uma kao i vid sada, puko ignorisanje i prkos to je sve sto znate....

8)

Izgleda da si ti jedini "junak" ovde na forumu!

U kakvom kontekstu ponavljas ova pitanja? Da se pravis vazan ili pametan, ili pitas da bi uzgred nesto i naucio?

Obzirom da se vec hvalises punih usta o tome kako si razbucao patriote na politici ja sam se vec spremio da bezim s filozofije, jer vidim, dobro si proucio i duboko razmisljao o
naucnim argumentima, fosilima, te teorijom verovatnoce,
kako ti nazivas onu disertaciju o evoluciji.

Dobro prouci sledecu poslovicu: "Nek te drugi hvali a ne usta tvoja, tudjin a ne usne svoje!"

:wink:
 
ne ne, nisam ja nikog razbucao na politici, niti sam to rekao u postu iznad, mogu samo citirati zarka koraca -
ja sam porazena strana, jedino sto je moj poraz i poraz Srbije.

ali necemo o tome na ovoj temi, nego zasto neces da odgovoris na ona dva pitanja? ni ti ni hektor. u cemu je fora?
valjda imate neku argumentaciju u prilog da je covek trenutno nastao ovakvog izgleda i sposobnosti kakav je danas....
dakle, cime to potkreljujete?

ili ces prosto reci da znas odgovor ali neces da odgovoris iz principa, jer treba ignorisati takve kao sto sam ja
 
ne razumem sta si u stvari hteo da kazes.

inace, kritike evoluciji od vernika podsecaju na kritike recimo radikala reformama, u fazonu to ne valja, to nije dobro, ne treba tako, to je zlo, izdaja, prevara, obmana... a kad ih neko pita a koje resenje vi nudite, tad tisina nastupi.
ali ok, nije bitno, da vam ne otezavam vise potiskivanje ona dva pitanja...
 
random_cloud_form:
ne razumem sta si u stvari hteo da kazes.

inace, kritike evoluciji od vernika podsecaju na kritike recimo radikala reformama, u fazonu to ne valja, to nije dobro, ne treba tako, to je zlo, izdaja, prevara, obmana... a kad ih neko pita a koje resenje vi nudite, tad tisina nastupi.
ali ok, nije bitno, da vam ne otezavam vise potiskivanje ona dva pitanja...
Ja te u potpunosti podržavam! Jedino je verovatna Darvinova teorija. Mislim da je potpuno tačna. A i da nije, tek su ostale bajkice tipa ''Bog'' utopija praznih i poplašenih likova.
Svaka religija je sekta!
 
nije tacno da niko nije odgovorio stajicu argumentima, ja sam to ucinio.
a na iznesene argumente s moje strane i niz potpitanja niko nije odgovorio, kao ni na dva glavna pitanja.
kakva je to debata kad pricate sebi u bradu bez interakcije?
dalje, niko ne napada hriscanstvo, vec organizovan pokusaj religije, masovnu antievolucijsku propagandu hiljade sajtova i knjiga, pod maskom kao religija bi da se umesa i pomogne nauci, a u stvari iza je cilj da se dogma po svaku cenu spase.

ako vi preporucujete odbacivanje teorije evolucije pokazujuci da nema dovoljno argumenata a da je mnogi argumenti negiraju kao, covek moze pomisliti da ste slobodno-naucni a ne dogmaticni umovi. i onda kad po istom modelu, taj covek takodje zatrazi argumente zbog kojih ste pobornici teorije da je covek stvoren ovakvog izgleda i sposobnosti u JEDNOM danu, tu se prica zavrsava a pocinje ignorisanje..... Iako, ako se taj covek drzi tog vaseg modela napada na evoluciju, tek u vasoj prici nece naci ni jedan argument koji bi isao u prilog tezi o kreaciji u jednom danu, koju zastupate. shvatate li kontradiktornost i neiskrenost u koju ste upali jurisom protiv evolucije po principu ono gazi tamo a ovo ne diraj i ne pitaj mnogo zasto tako treba da cinis?
dalje, nije tacno da su svi veliki naucnici bili vernici u klasicnom smislu konfesije, poslusnost itd. naravno imali su sebi specificnu ideju boga, ali nisu antropomorfizovali boga, odnosno pridavali mu ljudske osobine i ostalo. cak iako su ziveli u vremenu kad je crkva bila najaca sila...
ali cini se da je danas prodor crkve toliko jak da je cak pokusano da se darvin izbaci iz udzbenika, da ni ne pominjem ulazak popova u shkole. a jos manje spojeve crkve sa raznim tajnim sluzbama koje vladaju drzavom iz mraka, hashkim optuzenicima itd... Cak su mnogi popovi i nalivali i slavili kad je premijer ubijen iako je njegov zivot po mnogo cemu slican zivotu brojnih reformatora iz istorije koja se stalno ponavlja, pa i samog coveka hrista, a ciji je zivot sustina hriscanstva. a onaj sramotan govor anfilohija tek pokazuje koliko ste se osilili da i javano pokazete to. necu ni da pominjem bozicnu poslanicu punu zamuvanih antireformskih prizvuka itd...
katolicka inkvizicija u ono vreme, malo je dete za vas ovako prerusene i naopake a uverene u pricu o ljubavi, prastanju, dobroti...
i ovo nije napad na hriscanstvo, jer kakve, vi takvi, imate veze s hristom, s covekom koji je bio reformator? A to je sustina principa evolucije, niz postepenih reformi...
 
Hektor:
Pricajte vi sta hocete,ali NIKO argumentima nije odgovorio na argumente Neutralnog/STAJICA.
Mi nismo iste vere ali nam je zajednicko da NE VERUJEMO u hipotezu evolucije.Covek je dao argumente a vi samo pljujete po Hriscanstvu i nista vise.A najveci naucnici su bili verujuci ljudi...

:D

Hektore, prijatelju, nemoj da poistovecujes mene i Neutralnog. Vec sam odgovorio na slicne insinuacije, naime, Stajic (alijas STAJIC ili ja) ima sinove i cerku i suprugu koji mogu da budu pod nikom Neutralni itd!

:D
 
Random,odgovoricu ti kad budem imao vremena,ili jos bolje :VOLJE ! Medjutim,procitavsi sta si zadnje napisao : volje vise nemam ! NECU DA SE IGRAM GLUVIH TELEFONA !
STAJICU ili njegovom sinu Neutralnom jos jednom cestitam na odlicnom textu.Zelim samo da mi odgovore,moze i na pp iz koje su knjige prepisali jer bih je i ja rado imao.
RANDOM, NISI TI NISTA ODGOVORIO I ARGUMENATA I NEMAS,SAMO PRESIPAS IZ SUPLJEG U PRAZNO !!!
I jos nesto,dragi moj random : i ja sam isao u istu bezboznicku skolu kao i cela Jugoslavija,ucio lekciju : da Bog ne postoji,slusao predavanja o "nazadnoj" istoriji Crkve i ostale komunisticke gluposti KOJIMA TI I DALJE ROBUJES ! COVECE ,PA BROZ JE MRTAV VEC 25 GODINA,A TI I DALJE BOLUJES OD NAJOPASNIJE BOLESTI SRBSKOG NARODA : BROZOMORE !!!
STA JE BROZ UCINIO SRBSTVU,A STA SVETI SAVA !!!
UZMITE SE U PAMET BRACO I SESTRE SRBI !!!
 
Zar mislite da pravom filozofu brojnost potvrdnog tabora znači nešto više od nivoa zablude tog istog tabora , ako rečitost i valjanost izloženih ideja "NE GOVORE".

Vi bi od krstarice da pravite RTS, PINK, PALMU i ostale masmedije...

Muški, ženski kutak, kao i politika, i još neke grupe su onda mesto za vas....
------------------------------------
Ovo je bilo upućeno "dupliranima" ili "višepliranima". Dovoljno je što imate fizičku neugroženost (koliko toliko) za početnu poziciju na forumu....
 
vidite kako sam anticipirao u gornjem postu koji ce odgovor biti, kao rekao bih ti ali sad necu. a onda vadjenje iz fioke neke optuzbe, da se skrene tema, ali.....

dragi hektore, gresis, broz nije mrtav, ocuvao se do danasnjih dana i plus dodatno izopacio u vidu mracnih krugova u vojsci nereformisanih od 1948godine,da ni ne pominjem ucesce njegove vanbracne cerke u celoj prici proteklih 15godina koja ce sad poceti da prima penziju drzave za svoj trud. Ocuvao se i u vidu sprege mafije i sluzbe drzavne bezbednosti i raznih drugih masona.
danas u odnosu na brozovo vreme je jedina promena tog zla u kojem je jos uvek srbija, sto se ista ekipa pomerila nakon raspada jugoslavije od komunizma ka nacional-patriotizmu, ali to je samo kameleonova promena boje, sustina nekrofilije je ista a tragika i posledice daleko vece. petokrake su zamenjene kokardama, isti ti poceli su da se krste, a popovi da postaju komunjare zeljne vlasti.
danas to zlo vidimo kao jednu mrezu ratnih profitera, mafije, db, vojske, ruskih sluzbi, haskih begunaca, delova srs, dss, sps...itd, i naravno crkve koja daje blagoslov i logistiku ovima.
narod je zatrovan komunizmom i neradom, vecinski podrzava ovaj mracni temelj koji upravlja srbijom, i posle se cudimo zasto nas svet nece, zasto je svet takav prema nama, zasto smo crna rupa i ovakvi baksuzi....

ja niti sam ikad glasao za ove opcije, vec aktivno rusio rezim tokom studentskih protesta, ali nazalost srusili smo samo vrh piramide... Niti su moji ikad bili komunjare, cak stavise, saznali smo da je jedan kucni prijatelj bio dousnik sluzbe protiv mog oca, tako da ne trpaj mene u taj kosh zla.

dalje, ako ti kazem da je u mojoj lozi u proslosti bilo 12 svestenih lica, onda definitivno nemas argumenata da tvrdis kako nemam onaj unutrasnji religiozni filing bozanskog u nama...
ali bas zbog tog osecaja i ne mogu da odobrim sve ove poteze crkve, kao sto to nije mogao ni Jung, koji je recimo imao 11 svestenih lica u svojoj lozi
Pominjes svetog savu, s kojim pravom? pa on je bio reformator, ucinio dosta za obrazovanje, pomirenje srba itd. dakle MENJAO je srbe i POKRETAO ih NAPRED, nije bukvalizovao, negirao, kocio, vikao nazad u mrak...

ali ok, nadam se da nisam puno skrenuo s teme u proteklim postovima, pokusao sam da ogolim stvari i pokazem da nasuprot evoluciji stoji nekrofilija, pa vi birajte...
hvala moderatorima, na razumevanju.
 
Tuzni_patak:
Zar mislite da pravom filozofu brojnost potvrdnog tabora znači nešto više od nivoa zablude tog istog tabora , ako rečitost i valjanost izloženih ideja "NE GOVORE".

Vi bi od krstarice da pravite RTS, PINK, PALMU i ostale masmedije...

Muški, ženski kutak, kao i politika, i još neke grupe su onda mesto za vas....
------------------------------------
Ovo je bilo upućeno "dupliranima" ili "višepliranima". Dovoljno je što imate fizičku neugroženost (koliko toliko) za početnu poziciju na forumu....

:lol:

Tesko onome ko je sam pred sobom mudar! Njemu drugi nisu potrebni.

Vredan je savet :"Budi brz da cujes-spor da govoris!"

:wink:
 
Random,pokazao si elementarno nerazumevanje licnosti Svetog Save.
Tvoji preci se stide zbog tebe.
Odrices se komunista,ali jos bolujes od :Brozomore!
Sa tobom ne vredi raspravljati,ti to cinis sam sa sobom,to moze svako uciniti analizom tvog texta.
Neutralni,iako nismo iste vere,hvala ti na knjizi !
Pravoslavna Crkva je prezivela Turke,Nemce&Ustase,Komuniste,prezivece i tebe randome!Nisi dostojan polemike!
Prezivecemo i Amerikance!Sa Kosova i Metohije jos NIJEDAN monah/monahinja NIJE pobegao/la !
Siptari bolje od tebe poznaju BIT srbskog naroda : ONI RUSE CRKVE I MANASTIRE FIZICKI,A TI RANDOME IH RUSIS METAFIZICKI !!!
Znaju Siptari i Komunisti sta treba srusiti najpre,da bi se srusilo SRBSTVO !
Ti randome radis,verujem nesvesno,isti posao ali iznutra !
Randome,nemam protiv tebe nista licno,vec protiv tvoje IDEJE I NEZNANJA !
HVALA MODERATORIMA NA RAZUMEVANJU !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top