Tema za korisnike koji imaju zaražen računar

"Posted : 22. februar 2007 22:55:15

Rank: Newbie
Groups: Member

Joined: 18.2.2007
Posts: 8
Hi ShadowPuterDude,
Many thanks for your kind assistance - you were right, Symantec AV detected Trojan Pandax!inf as infecting Winlogon.exe. I allowed Symantec to Quarantine it and then I foolishly deleted it. Oops Blue Screen of Death! I have now repaired Windows and it appears OK.
I would like to thank you once again for your very kind assistance - you have restored my faith in Human Nature.
If I have any further problems I know who to ask for help.
Cheers
Nigel "

Da slažem se i kod mene je to uradio ali sam od sebe , jer kada sam pokrenuo prvi put "Hijjack this" nije mi dozvolio da skeniram kompjuter , pa sam otišao u safe mod i tamo ga skenirao sa njim i kada sam hteo da se vratim u normalu e tada mi više nije dozvolio jer je obrisao winlogon.exe, tj premestio ga je u drugi folder. Sa xp live cd-om sam ga našao i stavio na ono mesto gde treba da stoji. Što se simantekovog sajta video sam jer sam prvo tražio kod njih odgovor na pitanje šta je to jer sam primera radi pročitao da samo ga on detektuje i nijedan drugi , čak ni profesionalni troyan removeri ga ne detektuju i tu je sve stalo pa zatim http://www.castlecops.com/postlite177267-.html i na kraju malopre sam našao ovo najzad remover

http://research.sunbelt-software.com/threatdisplay.aspx?name=Trojan.Pandex!inf&threatid=117939

sada ću ga skinem i još jedan scan je zaslužio.
 
bojan p:
Dobra alatka može da bude pogubna ako ne znaš da je koristiš.

Spybot uopšte nije poguban
jer jedino što neće raditi u slučaju brisanja spyware-a je - free programi koji od korisnika zahtevaju da se instalira taj spyware inače ništa od instalacije free programa.

Čitajte bre kad instalirate programe.
Negde su čak i opcioni a ne samo: OK - NEXT - YES - OK - NEXT -YES...

Poguban može biti hijackthis ako ne znaš da oreš po registry bazi ručno a sa njim pre toga brišeš sve što ne znaš čemu služi za potrebe aplikacija na računaru...
 
Iron Lord:
Counter Spy da ukloniš pod hitno!!!
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3900110&postcount=20

ovo čudo sklanja gotovo sve!
Što se tiče counter spy neznam zašto takva panika sve se obrisalo pri deinstalaciji programa od njega i to "legia artis" i bez ikakvih problema.
A što se tiče spyboat serach and destroy , probaj da ga prebaciš iz default moda u advanced mode pa da vidiš kako se lako zezne ceo windows ako neznaš da radiš sa njim u advanced modu , Može da bude mnogo mnogo destruktivniji nego Hijack this.
 
Meni nakon 5-10min provedenog vremena na netu pojavljuje se poruka:

The instruction at "0x77c43dbd" referenced memory at "0x41414141". the memory could not be written.

Click on OK to terminate the program

Click on CANCEL to debug the program

I kada kliknem na nesto od toga svejedno sta, ne mogu da otvorim ni jednu stranicu na netu ali se ne cuje da je veza pukla. Takodje ne reaguje ni ikonica internet conection kada kliknem na nju.Tek kada restartujem komp cuje se kako puca veza sa netom i posle ponovo mogu u internet conection da bi se nakacio na net.
Dali je moguce da je neki virus u pitanju a da ga antivirus ne uspeva otkriti (imam avast) ili su neka podesavanja u pitanju.
 
Zahvaljujem se bojan p i GZ na brzim odgovorima!
Ma imam problem sa lap topom Fujitsu Life book C series:
CPU Intel Pentium III 600MHz, 128M sistem memory passed, 256 k memory cache passed, system bios shadowed, BIOS version 1.08.
Prikazuje samo pozdravni ekran. Pritiskom na F1 prikazuje samo pokazivac koji treperi, a nokon par minuta Operating system not found.
U Setupu hard disk prikazuje kao Cylinders =0; Heads=1; Sectors=3; Maximum Capacity=0MB; Multi sector transfer=2sectors...
Sumnjam na viruse. Pa sam mislio da formatizujem disk. Kako da dodjem do prompta?
 
Da li ti treba nešto od podataka koji se nalaze na tom disku?

Ukoliko je odgovor ne, onda samo ubaciš instalacioni Windows XP CD i restart. Kada dođe do dijaloga gde treba da izabereš particiju na koju hoćeš da instaliraš Win XP, prvo obriši sve postojeće particije, potom napravi novu i nju izaberi kao particiju na koju da se instalira.
 
Stari podaci mi nisu vazni!
Probao sam sa instalacionim diskom XP, ali nista novo se ne desava. Cuje se rad CD-a u prekidima a nakon toga poruka ista kao ranije Operating system not found.
Primetio sam i cudno "krckanje" prilikom rada (hard disk?), da li i to ima uticaja?
Sta dalje?!
Pozdrav za ranoranioca!
 
1. Ne prijavljuje hard disk.
2. Sa istog CD-a sam ranije instalirao XP na drugi racunar.
3. U kartici Boot: Quick boot=Enabled. Boot Device Priority na prvom mestu Atapi CD-ROM Drive
4. U kartici Main podeseno Primary Master Hard disk, sa k-kama: Cylinders =0; Heads=1; Sectors=3; Maximum Capacity=0MB; Multi sector transfer=2sectors; LBA Mode Control=Enabled; PIO Transfer Mode=Standard; DMA Transfer Mode=Multiword DMA 1
BIOS version 1.08.
Sada malo drugacije radi. Nakon incijalizacije sa ubacenim CD-om XP, prikazuje u ekranu diagnostic prvo podatke o PC-u:
CPU Intel Pentium III 600MHz, 128M sistem memory passed, 256 k memory cache passed, system bios shadowed, BIOS version 1.08. Mouse initialized, ATAPI CD-ROM, a iza toga
Error.
0200: Failure Fixed disk 0.
Idemo dalje?!
P.S. Mnogo mi je sumnjiv taj hard disk, kao da ga ne prepoznaje.
 
Izgleda da ti ne vidi HDD uopšte , probaj u setup biosa (del ili F2 taster stisneš odmah posle starta kompa) da uđeš i pogledaj dali ga detektuje uopšte ? Ako ga ne detektuje , kvar može biti i u ispomeranim kablovima koji ne leže gde treba da su (da ti nije ispao negde taj lap-top?), a može biti i da je hdd crkao ili čak i IDE grana na ploči, On bi morao da vidi hard disk pa primary IDE chanell , i da ga detektuje tip hdd-a i sve njegove informacije . Moj tipp je da nešto sa kablovima nije u redu , ili (lošija varijanta) sa IDE granom na koju je zakačen HDD kao i cd uređaj . Bilo kako bilo čini mi se da ćeš morati da otvaraš taj LapTop ako ništa drugo da proveriš kablove od IDE grane i da probaš prvo sa zamenom tih istih kablova ako ne ide onda nov hdd ali pre toga na testiranje u servis da vidiš da nije crkla IDE grana na lap topu , ako imaš možda još jednu IDE granu mogao bi kablove da probaš da ga prebaciš u tu drugu granu i da probaš , možda će tamo lap top da proradi .
 
Teško da može da se napiše nešto korisno što snejks već nije napisao. Ako imaš negde neki disk za koji znaš da radi, probaj da povežeš njega umesto postojećeg da bi utvrdio da li je u pitanju diks ili IDE kontroler, pošto kablovi relativno retko prave problem pod uslovom da uopšte ima kabla između diska i IDE kontrolera.

U svakom slučaju, otvaranje notebooka sledi. Da li ćeš to uraditi sam ili ga odneti u neki servis na tebi je da odlučiš.
 

Back
Top