Tema o Fondaciji Hajnrih Bel

hehehehe...meni to..nezanimljivo zato sto je ocajno napisano, a ne iz razloga
koje ti....navodis/pretpostavljas...

npr. "Klanica br 5", "Kvaka 22"...e, to je...zanimljivo + odlicno napisano...:lol:

Čitao klanicu...dobro,ja sam hteo razgovor ''bez krvi''...:)

p.s.Da li se slažeš sa tezom da good guys nisu 100% dobri i obrnuto, da gubitnici nisu 100% zli,ružni i bolesni?
 
Čitao klanicu...dobro,ja sam hteo razgovor ''bez krvi''...:)

p.s.Da li se slažeš sa tezom da good guys nisu 100% dobri i obrnuto, da gubitnici nisu 100% zli,ružni i bolesni?

pa sad...nema neke narocite...krvi u Klanici, al nema ni opisa na nivou
"duha sa sekirom"...:lol:

ps slazem, se slazem...samo lijepo ti je Milanne objasnio u cemu je fora;
fikcija je ipak samo...fikcija...
 
article-1164780-04166824000005DC-177_634x381.jpg
Ова слика баш делује индикативно,упозоравајуће.:confused:
 
S obzirom da sam izrazito alergičan na nevladin sektor, naročito na onaj deo koji doji zapadna majka, a Srbi im brišu dupe, stvarno mi nije jasno otkud takvima ideja da mi šalju pozive za svoja predavanja, konkurse, kružoke itd.

Elem, već neko vreme meni stižu sve neke fine poruke, ono ,,s dužnim poštovanjem” i tako to od neke prefinjene EUropske gospode iz Fondacije Hajnrih Bel.

Ranije, nisam ni obraćao pažnju, mislim, spam-ko-spam, ali, eto, počeše u poslednje vreme i neke zanimljive poruke…
Ако ти је досадно и имаш времена,вреди отићи.Бар да им се минира скуп ако су неке бљувотине и подметања у питању.
 
Milane šta pričaš pobogu?Jedina grupica u Nemačkoj protiv nacizma je bila Edelweiss pirates (runolist pirati) njih desetak iz Dresdena.Napadali su pijane vojnike i ubili par komada.Naravno,svi su povešani osim lika koji je ispričao posle priču po kojoj je i film snimljen...
:D

Nije baš tako.

U Njemačkoj u toku rata djelovale su antinacističke organizacije kao što su Frajburška grupa, zatim Grupa Krajsau, koju su vodili Helmut fon Moltke i Piter fon Vartenburg i koja je 1943. odštampala i širila Njemačkom brošuru "Osnovni principi novog poretka", u kojoj su tražili povratak hrišćanskim vrijednostima, univerzalnim etičkim principima i ideji humanizma.

Veoma je bitna bila opozicija kod studenata. Tu se najviše ističe organizacija Bijela ruža koja je u feb. 1943. organizovala protiv Hitlera studentske demonstracije u Minhenu.

No daleko je najvažnija bila lijeva organizacija Rote Kapele, koja je i Sovjetima i saveznicima dala mnogo korisnih informacija. Na njezinom čelu nalazio se unuk admirala fon Tirpica, Garo Šulce-Bojzen i rođak čuvenog teologa i sociologa Adolfa fon Harnaka - Arvid Harnak.

Ne treba zaboraviti ni antinacističko djelovanje mnogih pojedinaca, kao što su Ditrih i Klaus Bonhefer, Hans von Donanji, Fric Tisen, Martina Nimelera i još mnogih drugih.
 
:D

Nije baš tako.

U Njemačkoj u toku rata djelovale su antinacističke organizacije kao što su Frajburška grupa, zatim Grupa Krajsau, koju su vodili Helmut fon Moltke i Piter fon Vartenburg i koja je 1943. odštampala i širila Njemačkom brošuru "Osnovni principi novog poretka", u kojoj su tražili povratak hrišćanskim vrijednostima, univerzalnim etičkim principima i ideji humanizma.

Veoma je bitna bila opozicija kod studenata. Tu se najviše ističe organizacija Bijela ruža koja je u feb. 1943. organizovala protiv Hitlera studentske demonstracije u Minhenu.

No daleko je najvažnija bila lijeva organizacija Rote Kapele, koja je i Sovjetima i saveznicima dala mnogo korisnih informacija. Na njezinom čelu nalazio se unuk admirala fon Tirpica, Garo Šulce-Bojzen i rođak čuvenog teologa i sociologa Adolfa fon Harnaka - Arvid Harnak.

Ne treba zaboraviti ni antinacističko djelovanje mnogih pojedinaca, kao što su Ditrih i Klaus Bonhefer, Hans von Donanji, Fric Tisen, Martina Nimelera i još mnogih drugih.

Sigurno da ih je bilo ali su bile minorne i ne verujem das su preživeli.O ovim Rote kapele nisam znao,više su me zanimali ''obični ljudi'' a i vama je to profesore struka.
 
E da sjetio sam se i ovoga.

Kada sam onomad bio u Berlinu odsjeo sam u hotelu Alexander plaza u ulici Rosenstrasse, nedaleko od Berlinskog televizijskog tornja.

U istoj ulici u kojoj se nalazio hotel bio je i jedan spomenik (vjerovatno mi se nije sviđao, jer ga se ne sjećam) na kojem je pisalo nešto o hrabrosti, ljubavi i godini 1943.
Zainteresovalo me o čemu se radi, malo sam se raspitao i saznao da on obilježava prvi i jedini protest Nijemaca protiv odvoženja Jevreja u konc-lagere.

U protestu, koji se održao prvih dana marta '43. i koji je bio reakcija na Gebelsovu operaciju "Fabrika" (definitivno čišćenje Berlina od Jevreja) učestvovale su uglavnom žene i to njih njih nekoliko stotina, koje su nekoliko dana demonstrirale otvoreno tražeći da im vlasti vrate muževe, očeve i djecu.

Rezultat tog protesta bio je fantastičan - nekoliko hiljada Jevreja, koji su se nalazili u sabirnom logoru u Rosenstrasse bili su pušteni, a među nima je bilo čak dvadesetpetorica koji su već bili otpravljeni u Aušvic.
 
iskreno....ne, ne svidzaju mi se...:(

Ona prva i kako-tako.Mož se razmišlja šta je ''pisac hteo da hoće'',ova druga je crtež psa...bezveze.:lol:...mada bih voleo da ih posedujem
Мени делују кичасто, некако исувише очекивано... (Видех и друге неке Хитлерове радове, исти је утисак).

А, можда баш и у томе јесте квака.
:zper:
 
Мени делују кичасто, некако исувише очекивано... (Видех и друге неке Хитлерове радове, исти је утисак).

А, можда баш и у томе јесте квака.
:zper:


"kvaka" je u tome sto je covjek amater...bez zanata
i to ne bas narocito nadaren amater; slab crtac...
koji je pokusavao reproducirati...
slike i slicice koje je vidjao...u prodaji...u istu svrhu tj. da proda...
i to je ono sto se na vecini tih...slicica vidi...

ova prva je jos i zanimljiva tj. psihijatru bi svakako bila zanimljiva...:(
 
E da sjetio sam se i ovoga.

Kada sam onomad bio u Berlinu odsjeo sam u hotelu Alexander plaza u ulici Rosenstrasse, nedaleko od Berlinskog televizijskog tornja.

U istoj ulici u kojoj se nalazio hotel bio je i jedan spomenik (vjerovatno mi se nije sviđao, jer ga se ne sjećam) na kojem je pisalo nešto o hrabrosti, ljubavi i godini 1943.
Zainteresovalo me o čemu se radi, malo sam se raspitao i saznao da on obilježava prvi i jedini protest Nijemaca protiv odvoženja Jevreja u konc-lagere.

U protestu, koji se održao prvih dana marta '43. i koji je bio reakcija na Gebelsovu operaciju "Fabrika" (definitivno čišćenje Berlina od Jevreja) učestvovale su uglavnom žene i to njih njih nekoliko stotina, koje su nekoliko dana demonstrirale otvoreno tražeći da im vlasti vrate muževe, očeve i djecu.

Rezultat tog protesta bio je fantastičan - nekoliko hiljada Jevreja, koji su se nalazili u sabirnom logoru u Rosenstrasse bili su pušteni, a među nima je bilo čak dvadesetpetorica koji su već bili otpravljeni u Aušvic.

Bilo je i oko 100.000 Jevreja u Wehrmahtu,i dobili su najviša ratna odlikovanja...


Мени делују кичасто, некако исувише очекивано... (Видех и друге неке Хитлерове радове, исти је утисак).

А, можда баш и у томе јесте квака.
:zper:

Svi traže neku skrivenu poruku a nje nema....:lol:


Odakle ti ovaj podatak matere ti mile?

Adolf Hitler Nazi leader Germany 141.....pogrešio sam za 9.:rumenko:
Andy Warhol Pop artist USA 86
Anthonis van Dyck Painter Dutch 155
Antoine Arnauld Theologian France 190
Arne Beurling Mathematician Sweden 180
Arnold Schwarzenegger Actor/politician Austrian 135
Baruch Spinoza Philosopher Holland 175
Benjamin Franklin Writer, scientist & politician USA 160

Bill Gates CEO, Microsoft USA 160
 
"kvaka" je u tome sto je covjek amater...bez zanata
i to ne bas narocito nadaren amater; slab crtac...
koji je pokusavao reproducirati...
slike i slicice koje je vidjao...u prodaji...u istu svrhu tj. da proda...
i to je ono sto se na vecini tih...slicica vidi...

ova prva je jos i zanimljiva tj. psihijatru bi svakako bila zanimljiva...:(
Па то и рекох, банално, без маште...

А, уосталом, без оригиналности су и све остале његове идеје. :mrgreen:
Није он измислио ни антисемитизам, (ни уопште, а ни на тим просторима конкретно), ни жваку о надмоћности Германа над осталима...
 
Па то и рекох, банално, без маште...

А, уосталом, без оригиналности су и све остале његове идеје. :mrgreen:
Није он измислио ни антисемитизам, (ни уопште, а ни на тим просторима конкретно), ни жваку о надмоћности Германа над осталима...

mislis, i nisu...njegove...? :confused:
 

Back
Top