Tehnicki, registracija

Letnje u zimskom periodu ne smeju ispod 4 mm dok u letnjem ne smeju ispod 1,6 mm.
Zimske u zimskom periodu ne smeju ispod 4 mm a u letnjem ispod 1,6 mm.

Dakle bilo kakva guma u zimskom ne ispod 4mm a u letnjem ispod 1,6 mm
Netočno. Za sve gume je 1.6mm, osim za ljetne gume po zimi kad je 4mm. Zimska guma po zimi mora imati minimalnu šaru od 1.6mm. Bar je tako kod nas u Hrvatskoj.
https://automania.hr/koja-je-zakonom-propisana-minimalna-dubina-profila-za-zimsku-gumu/

Oko 20 godina star audi a4 sa benzinskim motorom 1.8T i 160 konja je oko 43-45.000 din. To je po meni abnormalno mnogo jbt. Mislio sam do sada da su samo kubikaže preko 2.0 luksuz kaaad vidi ti ovo?!?? Sns lopovi i secikese!
Kod nas oko 44€ tehnički + eko-test i oko 91€ produljenje registracije (za vozila koja godišnje prave između 10000 i 20000km). 87€ za vozila ispod 10000km. To je oko 131-135€ + osiguranje. A osiguranje (osnovno) je vjerojatno oko 200€.
Ja sam svoje platio 183€ ove godine, ali za manji i slabiji auto, ali noviji, plus neke dodatne stvari poput vuče, osiguranje od tuče (leda) i još neke stvari.

Kod nas oko 44€ tehnički + eko-test i oko 91€ produljenje registracije (za vozila koja godišnje prave između 10000 i 20000km). 87€ za vozila ispod 10000km. To je oko 131-135€ + osiguranje. A osiguranje (osnovno) je vjerojatno oko 200€.
Ja sam svoje platio 183€ ove godine, ali za manji i slabiji auto, ali noviji, plus neke dodatne stvari poput vuče, osiguranje od tuče (leda) i još neke stvari.
Pljačka bila i ostala u hrvatskoj bilo kakav auto 1200 ccm u hr je 400 evra registracija i osiguranje plus porez. U parizu 2000 ccm 500 evra.

Pljačka bila i ostala u hrvatskoj bilo kakav auto 1200 ccm u hr je 400 evra registracija i osiguranje plus porez. U parizu 2000 ccm 500 evra.
Ne lupetaj gluposti o nečemu o čemu nemaš pojma.
Tehnički i produljenje registracije je oko 121€.
Osiguranje (osnovno) je oko 125€.
Porez na aute starije od 10 godina se ne plaća.
Znači sveukupno oko 246€ za auto od oko 1200ccm.

Pa lepo ti kažem 400 evra izađe sve sa porezom to što ti voziš auto star 20 godina ja ne poznajem u hr nikoga takvog sem neke teške sirotinje npr ovi što skupljaju ambalažu za otkup.

A što se tiče dubine šare u zimskom periodu:
Iako je po pravilniku potrebno da dubina šare bude četiri milimetra, za vožnju po snegu preporučuje se da najmanja dubina šare iznosi minimum pet milimetara. https://www.021.rs/story/Info/Srbij...negu-ledu-i-poledici-evo-nekoliko-saveta.html
Ludače poginućeš negde.

Poslednja izmena:
Majstori uzmu pa ošmirglaju cilindar i klip što je ujedno i smrt za klješta. Sreća pa je to danas jeftino ja kada sam tražio druga za korada pre 20 god bilo skupo ko otrov.

Mnogi ne znaju ali sa svakom promenom pločica menjaju se i prašinarke (zaštitne gumice klipova)

Back