Tehnički pregled je organizovani kriminal, svi se ugrađuju, evo dokaza! Jovan Radovanović

Lupeta gluposti sad cu da ti napisem koliko je u Slovackoj koja je u toj istoj EU.

Tehnicki pregled se radi na svake 2 godine! a cena tehnickog za Audi A3 je kostala 70e. Znaci 35e godisnje.

Obavezno osiguranje svake godine i izaslo je 130e.
Ne znam dal imaš ili nemaš vozačku dozvolu ali jedno je tehnički pregled drugo osiguranje a treće kompletna registracija koja obuhvata tehnički pregled, obavezno osnovno osiguranje, godišnji porez, takse, putarine itd. Ovako ispadaš smešan sa svojom tvrdnjom. Da nije ovako kako sam napisao (500e) niko nebi ni kupovao nov automobil jer i ovi stari super završavaju posao ako su očuvani i održavani.

Sve ono što vredi i nema PUNO ULAGANJA se vozi i registruje a ostatak završava na otpadima odakle naši uvoze u srbiju, skidaju kilometražu, peru sonom kiselinom i izmišljaju servisne knjižice sa TEK urađenim velikim servisom. Vrlo ozbiljan kriminal koji za posledicu ima veliki broj saobraćajnih nesreća u Srbiji i poginulih.

Sa druge strane imamo neodgovornu i pohlepnu državu koju jedino zanima porez od tog kriminala i naplata takse od prodatog goriva. Dal neko gine ili ne to ih ne zanima jer i na sahranama naplate porez. Najlakše je optužiti kupca da je on kriv i još dodatno ga kažnjavati da vozi krš a čitava mafija radi sa državom po tom pitanju.

Ako ćeš možda nov auto da kupiš na kredit opet je tu strana banka da te ojadi (50% skuplje izađe auto) i opljačka i naravno država da ti naplati porez.

Kako god okreneš u principu država je najveći kriminalac.
 
Poslednja izmena:
Kakve sada ima veze putarina sa registracijom? I u Srbiji placas putarine a placas i takse za odrzavanje puteva pri registraciji. A cenu tehnickog i osiguranja za Slovacku sam ti naveo u evro.
Pročitaj malo bolje šta je u sledećem postu napisao ali i dalje nije naveo koji su ostali troškovi. Verovatno su slični ali izbegavaš carinu tj porez kod nas koji se plaća prilikom uvoza automobila. Nije malo uštedeti 700-1200 evra u startu a voziti proveren automobil ne sa skidanom km kao kod nas i lažnom servisnom knjižicom sa tek urađenim velikim servisom.

Bitno da je spakovao kako ja lupam gluposti a momak poredi babe i žabe ko neki klinac.
 
U UK koja je doskora bila u EU, za isti auto nece jednako platiti osiguranje osoba stara 25 godina i osoba stara 40 godina.
Tehnicki pregled je najcesce oko £50; nema fiksne cene, moze da bude gratis ili neka sica tipa £15-£20 ukoliko uradite i servis.

Kod naplate cestarine (road tax) ima brdo tarifa, pa recimo za Peugeot 1.6 blue HDi registrovan do 31/03/2017 placa se £0, a za dan noviji placa se £145.
Peugeot 508 sa motorom 2.0 HDi registrovan do 31/03/2017 placa se £30 godisnje, a za dan noviji £155.
Uzmite u obzir da UK nema naplatnih rampi na autoputevima ili ih ja barem nisam vidjao. Tacnije, platio sam £5 jednom pre par godina za prelazak mosta duzine preko 5km iduci iz Engleske u Vels. Vracao sam se istim mostom i u tom pravcu nije bilo placanja.

Kod osiguranja gleda se vise faktora pa ce 25 godisnji vlasnik jednog Pezoa 308 sa motorom 1.2 i vozackim stazom od recimo 3 godine placati vise od pedesetogodisnjeg vlasnika Lexusa od 5000 kubika. Novopeceni vozac star 20 godina placace za Reno Clio 1.2 (recimo deset godina star) minimum £2000, a pedesetogodisnjak ce isti automobil osigurati za oko £200. Ako je vozilo novije, obojica ce placati vise, jer je i starost vozila (samim tim i vrednost) jedan of faktora koji osiguravajuce kuce uzimaju u obzir.
Udela u ceni ima i pretpostavljena predjena kilometraza, zatim gde automobil drzite preko dana, gde preko noci (vlasnici garaza proci ce malo jefitnije), za sta koristite automobil (a: kuca-posao, b: kuca-posao, razonoda; c: biznis).
Davanjem laznih podataka rizikuje se odbijanje odtetnog zahteva u slucaju nezgode, pa je pre placanja pozeljno tri puta proveriti sve sto se potpisuje.
 
Kako to u stvarnosti izgleda.
Ode se na neki od sajtova za uporedjivanje cena osiguranja, popune svi trazeni podaci i dobiju ponude svih osiguravajucih kuca koje su spremne osigurati vase vozilo.
Tek tu cene su razlicite, pa su neki ne deset ili dvadeset posto skuplji, nego nekad i 10 puta skuplji. Da li zanose jajca u krivini, ne znam, pogledam nekoliko jeftinijih, proguglam da vidim sta se o kome pise i odlucim.
Nesta pre isticanja trenutnog osiguranja kuca kod koje ste osigurani salje vam ponudu za iducu godinu, koja je nekad povoljnija, a nekad ne od onog sto ste im prethodno platili. Ako vam odgovara ne radite nista, produzice automatski. Ako vam ne odgovara morate da ih nazovete i kazete da ne zelite produziti s njima.
Sve u svemu pravilo je da nema pravila i ne moze se generalno reci koliko kosta registracija vozila u UK.
 
U UK koja je doskora bila u EU, za isti auto nece jednako platiti osiguranje osoba stara 25 godina i osoba stara 40 godina.
Tehnicki pregled je najcesce oko £50; nema fiksne cene, moze da bude gratis ili neka sica tipa £15-£20 ukoliko uradite i servis.

Kod naplate cestarine (road tax) ima brdo tarifa, pa recimo za Peugeot 1.6 blue HDi registrovan do 31/03/2017 placa se £0, a za dan noviji placa se £145.
Peugeot 508 sa motorom 2.0 HDi registrovan do 31/03/2017 placa se £30 godisnje, a za dan noviji £155.
Uzmite u obzir da UK nema naplatnih rampi na autoputevima ili ih ja barem nisam vidjao. Tacnije, platio sam £5 jednom pre par godina za prelazak mosta duzine preko 5km iduci iz Engleske u Vels. Vracao sam se istim mostom i u tom pravcu nije bilo placanja.

Kod osiguranja gleda se vise faktora pa ce 25 godisnji vlasnik jednog Pezoa 308 sa motorom 1.2 i vozackim stazom od recimo 3 godine placati vise od pedesetogodisnjeg vlasnika Lexusa od 5000 kubika. Novopeceni vozac star 20 godina placace za Reno Clio 1.2 (recimo deset godina star) minimum £2000, a pedesetogodisnjak ce isti automobil osigurati za oko £200. Ako je vozilo novije, obojica ce placati vise, jer je i starost vozila (samim tim i vrednost) jedan of faktora koji osiguravajuce kuce uzimaju u obzir.
Udela u ceni ima i pretpostavljena predjena kilometraza, zatim gde automobil drzite preko dana, gde preko noci (vlasnici garaza proci ce malo jefitnije), za sta koristite automobil (a: kuca-posao, b: kuca-posao, razonoda; c: biznis).
Davanjem laznih podataka rizikuje se odbijanje odtetnog zahteva u slucaju nezgode, pa je pre placanja pozeljno tri puta proveriti sve sto se potpisuje.
Bajno, teraju te da uzmeš motku i rokaš koga stigneš :lol:
 
Bajno, teraju te da uzmeš motku i rokaš koga stigneš :lol:
Kako se uzme. Ima i pozitivnih strana. Verujem da u uporedbi sa Srbijom, ovde udesa ima 10 puta manje, pogotovo onih sa katastrofalnim ishodom, a nisu bolji vozaci.

Ako osamnaestogodisnjem mangupu tata kupi BMW, osiguranje ce platiti £4000 ili vise ako je neki zesci model, pa ako tatina momcina divlja ili cukne nekog, sledece osiguranje ima da mu bude duplo skuplje.

Novopeceni vozac gubi vozacku ako skupi 6 poena u prvoj godini voznje i dobija zabranu polaganja godinu dana.
Nakon te prve godine kolekcija poena moze da ide do broja 12. Neki poeni traju kraci, a neki duzi niz godina, ovisi o kakvom se prekrsaju radilo.
Poeni "zaradjeni" prolaskom kroz crveno svetlo ili vecim prekoracenjem brzine mogu trajati do 11 godina, mislim da je 4 godine minimum kada je u pitanju ozbiljniji prekrsaj.

Imam drugara koji je izgubio vozacku isti dan kad ju je dobio. Skupio covek 6 poena za pola sata, prosao kroz crveno, pa ga malo kasnije slikala kamera za prekoracenje brzine. Sledila je novcana kazna, trajni gubitak dozvole i nemogucnost polaganja godinu dana.
Drugi primer. Mladji drugar (radili smo zajedno) bio kod prijatelja i zapili se. Oko 2 sata posle ponoci odluci ici kuci, par ulica dalje.
Pozdravljali se ispred kuce, ljuljali pijani, bas kad je policijsko vozilo prolazilo, policajci ih primetili i parkirali.
Ovaj kolega ode u auto, upali, krene pola metra nazad, nasloni branik malo na vozilo ispred (steta 0), kad eto policije sa rotacijom pored njega.
Odvezli su ga na treznjenje, sudija odrezao £650, 40-tak sati drustveno korisnog rada, nekih 30 nagradnih casova predavanja o sigurnosti u saobracaju i izgubio je dozvolu na godinu i pol.
Koliko se secam on je imao Clio 1.2, kupio ga za nekih £400. Osiguranje ga je prve godine kostalo oko £2300, s tim da je dobio popust jer su mu ugradili GPS, pa je belezeno i kako vozi i kada vozi i kuda vozi...
Za auto koji imam (2010, PUG 407, 2.0 hdi) u kontinuitetu 8 godina, prvo osiguranje (bez popusta) bilo mi je nesta ispod £1000, a prosle godine platio sam oko £350, dobrim delom zbog trenutno manje vrednosti vozila.
 
Ko vozi 100% ispravan auto nikad nece imati problema sa tehnickim. Kad vidim sta se vozi po nasim putevima i kako se vozi imate velike srece sto na svakom drugom tehnickom moze da se prodje na tuc muc. I to dobro znam sta pricam jer sam dugo radio u servisu i kad vidim sta se vozi mene je strah da preparkiram ono, a ne da vozim. I to ne pricam samo o starim vozilima, vec i vecini novih, ljudi kupe luksuzan auto da bi bili vidjeni, a ne odrzavaju ga. To nema ni kocnica, ni trapa, ni guma, samo gazi dok ide. Voleo bih da idete u EU pa da vidite sta su zakoni i sta je dranje po usima sa cenama. Jedino sto je stvarno retardirano u vezi registracije jeste sto se porez na luskuz placa na osnovu kubikaze, a ne na osnovu kataloske vrednosti vozila.
 
Poslednja izmena:
Kako se uzme. Ima i pozitivnih strana. Verujem da u uporedbi sa Srbijom, ovde udesa ima 10 puta manje, pogotovo onih sa katastrofalnim ishodom, a nisu bolji vozaci.

Ako osamnaestogodisnjem mangupu tata kupi BMW, osiguranje ce platiti £4000 ili vise ako je neki zesci model, pa ako tatina momcina divlja ili cukne nekog, sledece osiguranje ima da mu bude duplo skuplje.

Novopeceni vozac gubi vozacku ako skupi 6 poena u prvoj godini voznje i dobija zabranu polaganja godinu dana.
Nakon te prve godine kolekcija poena moze da ide do broja 12. Neki poeni traju kraci, a neki duzi niz godina, ovisi o kakvom se prekrsaju radilo.
Poeni "zaradjeni" prolaskom kroz crveno svetlo ili vecim prekoracenjem brzine mogu trajati do 11 godina, mislim da je 4 godine minimum kada je u pitanju ozbiljniji prekrsaj.

Imam drugara koji je izgubio vozacku isti dan kad ju je dobio. Skupio covek 6 poena za pola sata, prosao kroz crveno, pa ga malo kasnije slikala kamera za prekoracenje brzine. Sledila je novcana kazna, trajni gubitak dozvole i nemogucnost polaganja godinu dana.
Drugi primer. Mladji drugar (radili smo zajedno) bio kod prijatelja i zapili se. Oko 2 sata posle ponoci odluci ici kuci, par ulica dalje.
Pozdravljali se ispred kuce, ljuljali pijani, bas kad je policijsko vozilo prolazilo, policajci ih primetili i parkirali.
Ovaj kolega ode u auto, upali, krene pola metra nazad, nasloni branik malo na vozilo ispred (steta 0), kad eto policije sa rotacijom pored njega.
Odvezli su ga na treznjenje, sudija odrezao £650, 40-tak sati drustveno korisnog rada, nekih 30 nagradnih casova predavanja o sigurnosti u saobracaju i izgubio je dozvolu na godinu i pol.
Koliko se secam on je imao Clio 1.2, kupio ga za nekih £400. Osiguranje ga je prve godine kostalo oko £2300, s tim da je dobio popust jer su mu ugradili GPS, pa je belezeno i kako vozi i kada vozi i kuda vozi...
Za auto koji imam (2010, PUG 407, 2.0 hdi) u kontinuitetu 8 godina, prvo osiguranje (bez popusta) bilo mi je nesta ispod £1000, a prosle godine platio sam oko £350, dobrim delom zbog trenutno manje vrednosti vozila.
osiguranje i treba vezivati za vozaca, ne kao u srbiji za auto

ali pri prodaji auta onda se osiguranje vraca na najvisi stepen, tako da je neka kombinovana otimacina
 
Osiguranje jeste vezano za vozaca. Samo to ljudi ne znaju i Osiguravajucim drustvima to pogoduje. Pa prilikom kupovine drugog vozila a prodajom dotadasnjeg, vracaju premijski stepen.
Zamislite sta bi bilo, prodas auto i premijski stepen znaci ide s njim? Kupis auto od nekog koji ima premijski stepen u minus 6, npr.
Ako Vam se tako nesto desi da ne zele da Vam upisu prethodni premijski stepen, dignite frku ili zapretite sudom.
Meni je prvi premijski stepen. Da prodam auto i kupim drugi, pa da mi vrate na cetvrti? Nece moci.
 
Osiguranje jeste vezano za vozaca. Samo to ljudi ne znaju i Osiguravajucim drustvima to pogoduje. Pa prilikom kupovine drugog vozila a prodajom dotadasnjeg, vracaju premijski stepen.
Zamislite sta bi bilo, prodas auto i premijski stepen znaci ide s njim? Kupis auto od nekog koji ima premijski stepen u minus 6, npr.
Ako Vam se tako nesto desi da ne zele da Vam upisu prethodni premijski stepen, dignite frku ili zapretite sudom.
Meni je prvi premijski stepen. Da prodam auto i kupim drugi, pa da mi vrate na cetvrti? Nece moci.
postavio sam postove koji te demantuju

na zalost

ovaj sistem pogoduje nasilnim vozacima , onima koji izazivaju udese

napravi stetu - kupi drugi auto i pocne od 4

mada mozda tada pazljivije i vise vezuju za vozaca
 
Izvini, ali u Osiguraniku, lepo pise pod:

VEOMA VAŽNO – Procedura: Kako zadržati bonus nakon prodaje starog i kupovine drugog automobila?

Kao i na samom pocetku teksta:

Konačan odgovor – bonus i malus vezani su za vozača. Ne vezuju se za vozilo i ne mogu da se prenose na novog vlasnika u slučaju prodaje. Uostalom, bilo bi suludo da novi vlasnik plaća skuplje obavezno osiguranje zato što je čovek od kojeg je kupio auto njime izazvao udes.

Ukoliko kupujete automobil, bez obzira da li je potpuno nov ili polovan, a kod prethodnog automobila koji ste prodali ste imali maksimalan bonus od 15%, taj bonus zadržavate. Međutim, u praksi nije sve baš tako jednostavno.
 

Back
Top