Quantcast

Tehnički pregled je organizovani kriminal, svi se ugrađuju, evo dokaza! Jovan Radovanović

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.078
Hajde sad da definitivno ustanovimo kako je sa osiguranjem.
Odem da registrujem motor i posto je prva registracija kaze mi ova iz agencije da je suma 33100 dinara ali da ako imam kupoprodajni ugovor od prethodnog vozila da mogu da prenesem bonus.
Ja nemam ugovor jer sam overavao u jednom primerku i zovnem ovog sto sam mu prodao godinu dana ranije da li ima slucajno ugovor i rece da nema.
Onda ja odem kod notara kod kog mislim da sam overavao taj ugovor i nadju me i izdaju mi kopiju koja je kostala 540 dinara a devojka u agenciji mi nadje polisu i izvadi kopiju i registracija mi je izasla 28450 i imam prvi premijski stepen.
Znaci da se premijski stepen prenosi.
Ende.

Poruka
6.137
Upravo se vratio sa tehničkog
Dizel, 2008. godina, 1248 CCM.
IMG_20210702_173222.jpg

To je 125.26€.
Osiguranje sam platio 1004kn (133,97€).
Znači sveukupno 1943kn (259€).
Osiguranje inače zavisi od više stvari tipa grada u kojem živiš, snage automobila, prijeđenih kilometara, da li je vozač mladi ili stari...

igi192

Elita
Poruka
19.922
Pogledajte prilog 958695

To je 125.26€.
Osiguranje inače zavisi od više stvari tipa grada u kojem živiš, snage automobila, prijeđenih kilometara, da li je vozač mladi ili stari...
Znsci 330kn je tehnici .. To je kao kod mene :)

dlugomir

Starosedelac
Moderator
Poruka
161.224
Pogledajte prilog 958695

To je 125.26€.
Kod nas zavisi samo od snage motora i toga kad si poslednji put izazvao nezgodu. Ekologiju mere u sklopu tehničkog, ne plaća se posebno.

Poslednja izmena:
Poruka
6.137
Kod nas zavisi samo od snage motora i toga kad si poslednji put izazvao nezgodu. Ekologiju mere u sklopu tehničkog, ne plaća se posebno.
Pa nije isto ako voliš auto u Zagrebu koji ima s okolicom preko 1.1 milijun stanovnika i u koji dolazi još sigurno 100000 ljudi svaki dan i npr. u Daruvaru ili Delnicama. Naravno da je veća mogućnost za nezgodu u Zagrebu.
Isto tako jači i brži auto ima više šanse da će sudjelovati u nezgodi, kao i onaj koji radi više kilometara. Tako i neiskusniji vozač će prije učestvovati u nezgodi nego iskusniji vozač. Sve to ima utjecaja. 🙂

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.078
Odem danas da uradim tehnicki pregled za auto kad ono nova pravila i kaze ovaj sto radi na liniji da pregleda prvo automobil. Ja rekoh da je malko prljav ali da moze da prodje a on ce meni da on treba da kaze da li moze da prodje ili ne i da moram da operem auto. Onda gleda diskove pa kao imaju rdje pa je moguce da auto nece dobro kociti a ja ga gledam i ne verujem i onda kao moze da prodje i to kaze ovima u kancelariji da bi mi onda trazio kljuc da vidi da li se vidi broj motora a ja mu kazem pa ako ga je carina videla i ako ga je video amss onda znaci da je tu i vraca se on i kaze da su ti iz amss prskali sa nekom masnocom broj i da to treba da operem da bi oni videli broj a ja u soku!!!
Na sve to kaze mi ova ranica da mogu da imam termin u 15:15 i da je nova cena tehnickog pregleda 6800 dinara!!!!!
Ja ima samo rekao da za te pare treba oni da mi operu auto i motor i da mi popuse i kazem da nema nista od tehnickog pregleda!
Jel milslite da je krajnje vreme da se izadje na ulice i protestvuje protiv ovakvog lopovluka????
Ovo je revija kako nas klepaju po usima dok jedan vlasnik tehnickog u mom kraju ide na zimovanje u Francusku i letovanje u Italiju a menja skupa kola ko carape i nedavno je kupio ganc nov motocikl.
Zamislite dnevno moze da se odradi 8 automobila x 6800 a to je 54400 iliti 460€ plus polise i usluge registracije sto dovodi na cifru od mozda i 600€ i kad se to pomnozi sa 24 dana vi sami napravite matematiku koliko moze da zaradi vlasnik jednog tehnickog pregleda.

Poruka
6.137
Odem danas da uradim tehnicki pregled za auto kad ono nova pravila i kaze ovaj sto radi na liniji da pregleda prvo automobil. Ja rekoh da je malko prljav ali da moze da prodje a on ce meni da on treba da kaze da li moze da prodje ili ne i da moram da operem auto. Onda gleda diskove pa kao imaju rdje pa je moguce da auto nece dobro kociti a ja ga gledam i ne verujem i onda kao moze da prodje i to kaze ovima u kancelariji da bi mi onda trazio kljuc da vidi da li se vidi broj motora a ja mu kazem pa ako ga je carina videla i ako ga je video amss onda znaci da je tu i vraca se on i kaze da su ti iz amss prskali sa nekom masnocom broj i da to treba da operem da bi oni videli broj a ja u soku!!!
Na sve to kaze mi ova ranica da mogu da imam termin u 15:15 i da je nova cena tehnickog pregleda 6800 dinara!!!!!
Ja ima samo rekao da za te pare treba oni da mi operu auto i motor i da mi popuse i kazem da nema nista od tehnickog pregleda!
Jel milslite da je krajnje vreme da se izadje na ulice i protestvuje protiv ovakvog lopovluka????
Ovo je revija kako nas klepaju po usima dok jedan vlasnik tehnickog u mom kraju ide na zimovanje u Francusku i letovanje u Italiju a menja skupa kola ko carape i nedavno je kupio ganc nov motocikl.
Zamislite dnevno moze da se odradi 8 automobila x 6800 a to je 54400 iliti 460€ plus polise i usluge registracije sto dovodi na cifru od mozda i 600€ i kad se to pomnozi sa 24 dana vi sami napravite matematiku koliko moze da zaradi vlasnik jednog tehnickog pregleda.
Simpa.
Ja lijepo prvo otišao na predtehnički da vidim da li što ne valja i trebam li popravljati i to je to.
6800 din je 440kn! Pa to je 33% skuplje nego kod nas, ja platio 330kn (tehnički + ekotest).

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.