Teen problemi (Obavezno pročitati uvodni post)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas sad gledam sta imate od predmeta na faksu.
Imate mnogo vise predmeta,ali realno,ti ovde samo u trecoj godini imas elektronsko poslovanje i to 4-5 predmeta. :lol:
Glavne predmete imamo iste, menadzment prodaje,preduzetnistvo,ekonomija,programiranje,veb dizajn,baze podataka...,ali imate bre nekih glupih stvari tipa istorija Evrope :lol:,sociologija,filozofija,razni neki marketinzi.
Ima razlike u programu,ja imam neko internet i kompanijsko pravo,a vama to nigde nema. Vi imate bankarstvo. :dash:
U sustini ja bih ovo upisao kad bi imao fakultet u mom gradu,jeste da ces najmanje uciti ono za sta se skolujes,ali jbga,od neceg mora da se zivi sutra.
Ako si bio bubalica u srednjoj,ovo ces da dajes ko iz topa jer se sve buba i nema nikakve logike i mnogi predmeti su cista filozofija. Najbolji primer za to ti je preduzetnistvo.
Napravili ljudi nauku oko neceg gde nema nikakve nauke,samo nesto kenjaju. Knjiga 700 strana,a kad je procitas ne znas ni sta si citao. Ljudi pricaju nesto,a ne kazu nista u knjizi.
 
Ja sad kontam kolika je perspektiva Megatrend. I ovako ništa drugo sa ostalim srranjima od faksa ne možeš da radiš, a kad se pogleda - pukneš isto, ako ne i više kinte za neki faks nego za ovaj privatni. Plus je prva godina besplatna.

Pazi ovo.
Zavrsis megatrend 4 godine,upises mastera na drzavnom fakultetu,das 5 ispita i operes diplomu. :lol: Imas drzavnog mastera.
 
Ebote, ispade samo sa foruma doc, akuta i Fjodor su u tom tom istom sranju. Ebiga, šta da vam kažem, opljačkajte nešto, radite preko leta, može se sve to odraditi samo da malo više mrdnete dupe.

ma zaebi, da je neki faks, pa ajde, al zavrsio knjizevnost ovde, tu, il bilo gde drugde, zavrsicu na kraju ko fizikalac, a to mu ga dodje na isto svugde.
 
Imam posao sa maturskim i esejima, radi lepo, ali ne zaradi se narocito. Kad bi to bilo tako lako dirext :mrgreen: . Prodavao bih telo (kazu mi da imam potencijala :per: :rumenko: ), ali plasim se matorih baba. :o
I u pitanju je drzavni, sigurno necu megableju :roll:
@User- najbolje je ekonomski direktno u Subotici, jos nije tesko dobiti mesto u domu, nije konkurencija kao u Novom Sadu, jos tamo nema smesnih troskova tipa placanje prepisa godine, vidjanje sa dekanom (sve to rade na Novosadskom ogranku)... Menadzera ima pun kwrac, a ta istorija ima samo na onom Evropskom smeru (nzm za sta sluzi, osim za otimacinu para). Jedino se ova informatika, kvantitativna analiza i finansije isplate :confused:
Ali zakljinjem se, kad zavrsim faks i skupim lovu, studiracu svetsku knjizevnost! :lol: . Mozda i astrofiziku i antropologiju, imamo jos dugo pred nama.

Da, i ko je ubacio fizicko na ekonomskom, divim se takvom mozgu :lol:
 
Poslednja izmena:
Imam posao sa maturskim i esejima, radi lepo, ali ne zaradi se narocito. Kad bi to bilo tako lako dirext :mrgreen: . Prodavao bih telo (kazu mi da imam potencijala :per: :rumenko: ), ali plasim se matorih baba. :o
I u pitanju je drzavni, sigurno necu megableju :roll:
@User- najbolje je ekonomski direktno u Subotici, jos nije tesko dobiti mesto u domu, nije konkurencija kao u Novom Sadu, jos tamo nema smesnih troskova tipa placanje prepisa godine, vidjanje sa dekanom (sve to rade na Novosadskom ogranku)... Menadzera ima pun kwrac, a ta istorija ima samo na onom Evropskom smeru (nzm za sta sluzi, osim za otimacinu para). Jedino se ova informatika, kvantitativna analiza i finansije isplate :confused:
Ali zakljinjem se, kad zavrsim faks i skupim lovu, studiracu svetsku knjizevnost! :lol: . Mozda i astrofiziku i antropologiju, imamo jos dugo pred nama.

Da, i ko je ubacio fizicko na ekonomskom, divim se takvom mozgu :lol:
Da, da, fizičko ima na svim smerovima tamo, ali kako mi je rekla drugarica koja tamo studira, može i šah da se igra. :lol:
 
kad zavrsim faks i skupim lovu, studiracu svetsku knjizevnost! :lol: . Mozda i astrofiziku i antropologiju, imamo jos dugo pred nama.

Jeste, svaki faks ćeš da studiraš xD Divim se entuzijazmu, ali ti ćeš i nakon jednog jedva čekati da se otarasiš fakulteta sveobuhvatno :D

ma zaebi, da je neki faks, pa ajde, al zavrsio knjizevnost ovde, tu, il bilo gde drugde, zavrsicu na kraju ko fizikalac, a to mu ga dodje na isto svugde.

Ebiga, brate. Možda se pokaješ posle, jer ko kaže da će ti biti ugodno u životu sa pravnim npr :) ?

Pazi ovo.
Zavrsis megatrend 4 godine,upises mastera na drzavnom fakultetu,das 5 ispita i operes diplomu. :lol: Imas drzavnog mastera.

Upravo to, i sve se da u najkraćem mogućem roku :D To je pogotovo odlična opcija da se studira paralelno sa nekim faksom, ja da imam kintu to bih i odradio ali je teže samo po pitanju finansija, ništa drugo.
 
Hej ljudi, sto me davno bilo.
Izgleda, zbog finansijskih problema necu moci da dodjem u BG ili NS da studiram ono sto me interesuje. Moram ostati ovde u SU. :confused: . Ali ono što imam ovde, ne privlači me naročito. Građevinski je jedini priznati u inostranstvu odavde, ali ne smem pričati kakav sam antitalenat za crtanje. Na ekonomskom me privlači jedino poslovna informatika, ali teško se upisuje na budžet, još mi je pomisao kasnijeg stalnog buljenja u komp u kancelariji odbojna :confused: . Ili viša elektrotehnička, mada kažu da je raspad sistema.
Završio gimnaziju, vučem 36,3 boda, ali džaba mi to izgleda, nemam ni teorijske šanse za dom :confused:

Raspitaj se oko doma u BG. Ne znam kako funkcioniše za prvu godinu, ali drug se u drugoj god prijavio, preneo je ispit, ima prosek oko 7, i dobio je mesto u Loli(to ti je šatro jedan od najprestižnijih, kod Vuka, on je dobio mesto jer uvek neko odustane). Čuo sam da je u NS ogromna konkurencija za isti i da se teško upada, ali u BG mi deluje lakše, lično ne znam da neko nije upao. Plaća se oko 1000 din mesečno(u studenjaku je 700 kolko sam ja čuo), dobiješ smeštaj, net i toplu vodu(u studenjaku imaš i džaba bajs, skoro džaba pozorište(tipa 100 dindži), bioskop i sl). Imaš menzu gde ti je obrok prosečno 40 din, i ako mene pitaš, fina je hrana skroz + ako uzmeš kredit(koji se vraća kad se zaposliš), to sve možeš i sam pokriti... Srećno, kako god odlučio! ;)
 
Kredit vise ne mozemo uzeti, a ta prva godina je kriticna :roll:
@Dirext- ne sumnjaj u moj inat i entuzijazam. :mrgreen:
Nisu ovde fakulteti losi, vec te smori sredina, a i ne interesuju me preterano ova zanimanja, ali nije da ih mrzim :lol: . Ovo sluzbeno pripada Univerzitetu u NSu.

To je studentski kredit, on tereti tebe, ali ja iskreno ne znam puno o tome, kakva je procedura i to, jer imam stipendiju.. Svakako je potrebno pregurati tu prvu godinu, mada znam svetlih primera bez kinte koji su se nekako iskobeljali(npr baš taj drug što je upao u Lolu :lol:)
 
Ebiga, brate. Možda se pokaješ posle, jer ko kaže da će ti biti ugodno u životu sa pravnim npr :) ?

ko kaze da neko kaze :lol:
kazem da bih najradije 08 u bgu al da mi se ne isplati jer me ceka isti posao na kraju.

Inače ja danas završio i Maturski, ZBOGOM ŠKOLO EBO TI PAS MATER :worth: !!!!!!!!!!!!!

nego, prodje li ti matematiku?
 
ko kaze da neko kaze :lol:
kazem da bih najradije 08 u bgu al da mi se ne isplati jer me ceka isti posao na kraju.

Vidiš li kako samom sebi daješ odgovor. Ako te čeka isti posao, što onda ne odeš tamo gde želiš?
Ne koristim često tuđe citate, ali ovaj iz Fight Cluba savršeno odgovara, opisuje baš ono što želim reći:

"You're not your job, you're not how much money you have in the bank, you're not the car you drive.
You're not the contents of your wallet, you're not your ******* khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world."

nego, prodje li ti matematiku?

fak jea. Na nastavničkom veću dali. Prošao sam bolje neg' što sam očekivao, 2 zaključeno a imao samo jednu pozitivnu, i to prvi pismeni u prvom polugodištu :cool: Ali, išao sam na sve ili ništa.
 
Jeste, svaki faks ćeš da studiraš xD Divim se entuzijazmu, ali ti ćeš i nakon jednog jedva čekati da se otarasiš fakulteta sveobuhvatno :D



Ebiga, brate. Možda se pokaješ posle, jer ko kaže da će ti biti ugodno u životu sa pravnim npr :) ?



Upravo to, i sve se da u najkraćem mogućem roku :D To je pogotovo odlična opcija da se studira paralelno sa nekim faksom, ja da imam kintu to bih i odradio ali je teže samo po pitanju finansija, ništa drugo.

Zavrsis ovako kako sam ti rekao,odes da predajes na nekom drzavnom faksu i onda dodjes i ne das doc-u da zavrsi faks. :hahaha:
 
Vidiš li kako samom sebi daješ odgovor. Ako te čeka isti posao, što onda ne odeš tamo gde želiš?
Ne koristim često tuđe citate, ali ovaj iz Fight Cluba savršeno odgovara, opisuje baš ono što želim reći:

"You're not your job, you're not how much money you have in the bank, you're not the car you drive.
You're not the contents of your wallet, you're not your ******* khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world."

al nije to bas tako jednostavno. lako bih da imam neki stan, da poznajem grad. al ovako, ne znam, cisto sumnjam.
a pored toga, morao bih upasti na budzet, a buduci da se nisam ni poceo spremati, sumnjam da bih uspeo.

nego, znate li ti ili krepto, koliko je potrebno bodova za budzet?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top