TASOS - u reči i slici

@derek troter

Zar posle svega onoga "napisanog"?! :D

Naravno da postoje i te druge "alternativne" opcije. Najjeftinije je autobusom, koji kruži oko ostrva i u jednom i u drugom pravcu, ali malo je cimanje jer se moraš pridržavati satnice kako ga ne bi propustio, mada ide dosta često. Cena...? neko je pominjao cene od prošle godine (znači, prelistati par stranica unazad, ili upotrebiti Pretragu :)).

Tu je i opcija sa taksijem, do onih bližih plaža, jer mislim da se ne isplati ići taksijem oko celog ostrva. Osim ukoliko se više vas ne skupi, pa da podelite na "ravne časti". Cena...?

Postoje i izleti brodićima (i o ovome je neko pisao), nisam siguran, ali mislim da ne idu oko celog ostrva (neka me ispravi neko ako grešim). Predstavnici agencije će vam već sutradan po dolasku ponuditi sve tamošnje "aranžmane", mada se možete i sami organizovati oko toga i da vam ispadne čak i povoljnije. Cena... ? oko 20-tak i nešto € po osobi preko agencije (opet sa rezervom). To podrazumeva skoro celodnevni izlet, sa kupanjem na pojedinim poznatijim plažama, kao i neku "vrstu" ručka. Mada ko pati od morske bolesti... :D
 
Dragi moji Tasovci,

dobili smo individualnu vizu i ako Bog da krećemo u junu na 20 dana u Skala Potamiju. Čitala sam stare porukeu ali molim iskusne putnike za konkretne odgovore:
1) gde je najbolje da prenoćimo -mesto, hotel -pošto imamo dvoje male dece tj. starije dete od 7 godina i bebu a nismo noćni vozači ni suprug ni ja, krećemo iz Gornjeg Milanovca a prenoćili bi u Makedoniji što bliže Grčkoj granici
2) generalno šta je povoljnije (pošto smo do sada uvek imali hranu u hotelu a ovo nam je prvi put u apartmanu) da sami spremamo hranu ili da uplatimo u nekom restoranu i red veličine koliko može da košta ručak ili polupansionska ishrana
Do sada sam dobijala odgovore pa sa nadam da ni sada neću ostati bez vaše pomoći
Hvala i pozdrav
 
Dragi moji Tasovci,

dobili smo individualnu vizu i ako Bog da krećemo u junu na 20 dana u Skala Potamiju. Čitala sam stare porukeu ali molim iskusne putnike za konkretne odgovore:
1) gde je najbolje da prenoćimo -mesto, hotel -pošto imamo dvoje male dece tj. starije dete od 7 godina i bebu a nismo noćni vozači ni suprug ni ja, krećemo iz Gornjeg Milanovca a prenoćili bi u Makedoniji što bliže Grčkoj granici
2) generalno šta je povoljnije (pošto smo do sada uvek imali hranu u hotelu a ovo nam je prvi put u apartmanu) da sami spremamo hranu ili da uplatimo u nekom restoranu i red veličine koliko može da košta ručak ili polupansionska ishrana
Do sada sam dobijala odgovore pa sa nadam da ni sada neću ostati bez vaše pomoći
Hvala i pozdrav

Moji kumovi su par puta nocili u hotelu u Negotinu, blizu je grcke granice i bio je povoljan. Ne znam kako se zove, ali vidi se sa autoputa. A imas i u Djevdjeliji, malo izguglaj. Za hranu ne znam sta je isplatljivije, ali nije na odmet poneti nesto odavde. Mi smo nosili ona Carnexova gotova jela, ona su sasvim OK i nema zezanja sa kuvanjem.
 
Jedno kratko pitanje. Posto ne znam hocu li moci da iznajmim auto, pa mi je ipak bitna i lokalna plaza da li je onda bolje izabrati Potos, sa pristojnom gradskom plazom ili Limenariju (ciju plazu su dosta ocrnili) ??
I da li i u Potosu postoje lokalni autobusi, koji vode na neke druge plaze???

Molim vas za odgovore, hitno je...Hvala!! :)
 
Jedno kratko pitanje. Posto ne znam hocu li moci da iznajmim auto, pa mi je ipak bitna i lokalna plaza da li je onda bolje izabrati Potos, sa pristojnom gradskom plazom ili Limenariju (ciju plazu su dosta ocrnili) ??
I da li i u Potosu postoje lokalni autobusi, koji vode na neke druge plaze???

Molim vas za odgovore, hitno je...Hvala!! :)

Ako je vec takva situacija zbog novca onda izaberi Potos.Lako ces se iskombinovati da rentas auto ako imas prostora za to.
 
Cao svima! 16-og avgusta idem na Tasos u Limenas, vila Evridiki, preko Argusa. Idem sa deckom i planiramo da uzmemo rentacar i obidjemo ostrvo. Zanima me da li je neko bio u napomenutoj vili i njegovi utisci i mozda neka slika. Takodje me zanima koliko kosta rentacar za 10 dana? Hvala unapred!
 
Da li na Tasosu stvarno ima toliko puno pcela kao sto se prica? Sta bi ljudi koji su bili preporucili kao sredstvo za odbranu od njih? Postoje li neke kreme kao preventiva ili eventualno nesto sto ih nece privlaciti?
Takodje postoje li neka sredstva posle ujeda?
 
Da li na Tasosu stvarno ima toliko puno pcela kao sto se prica? Sta bi ljudi koji su bili preporucili kao sredstvo za odbranu od njih? Postoje li neke kreme kao preventiva ili eventualno nesto sto ih nece privlaciti?
Takodje postoje li neka sredstva posle ujeda?

Ja sam kao sredstvo nakon ujeda koristila (preporuka ljudi sa ovog foruma) Fenistil gel koji ima da se kupi u svakoj apoteci na Tasosu (ali ga nisam nasla kod nas). Mene je dva puta ujela pčela i oba puta sam je nesmotreno zgazila u pesku :think: Kad namazem gel vrlo brzo sve nestane :)
 
Ima na Tasosu i pčela i osa (kao što je i pominjano do sada), ali ne nešto preterano. Više ih ima na istoku i severu ostrva (dakle plaže Paradiso, Golden beach, Makriamos), dok ih u drugim delovima ima znatno manje. Takođe ih više ima avgusta i septembra, nego juna ili jula i uglavnom se pojavljuju kad uzmete nešto da klopate. Ali opet ništa preterano i ništa strašno. Ako se i desi neki "incident" sa njima, upotrebiti pomenuti gel Fenistil (ja sam ga viđao i u našim apotekama) ili Hipergel.
 
ja bih odgovorila na pitanje br 1. mi smo 2 puta prenocili u gevgeliji, prvi put u banji a drugi put u motelu asikot u samom centru. to bih svima mogla da preporucim sobe su dvo i trokrevetne sa kupatilom a cena je po krevetu 10 eura. imam i telefon 00389-034-212-238. mislim da nema potrebe rezervisati izuzev u avgustu. motel se nalazi odmah preko puta hotela APOLONIJA. vlasnici su ljubazni , sve je cisto a neke sobe imaju i frizider. pozdrav
 

Back
Top