TASOS - u reči i slici

Vec dva dana citam vase postove i oci mi ispadose,ali ne nadjoh nista o vili PAPAIKONOMU u Potosu.Letovala bi,posle duuuuge pauze,na TASOSU:D
Kuma i kum su me pitali da idem sa njima i njihovo dvoje dece.Kuma je cula za vilu Papaikonomu u Potosu,cetvorokrevetni apartman sa dve odvojene sobe.Kazu da je Potos za porodice sa decom,a i meni bi takav odmor prijao.Molim vas da mi neko kaze nesto o toj vili,a ako ima slike jos bolje ili ako je bio tamo to je najbolje,da mi prenese utiske.E sada mislim da je problem sto kuma nece bez 15 dana u Grcku,a ovi aranzmani su po 10 dana.Najlepse vas molim za bilo kakvu informaciju.Moze i predlog koje se vile i u kojoj agenciji izdaju na 15 dana,naravno treba da budu cetvorokrevetne ,sa dve odvojene sobe:worth:
 
Ja idem sa muzem i cerkicom od 3 godine u Limenariu u hotel Blue palace od 2. do 12.6. Procitala sam nekoliko stranica ovde i vidim da odprilike niko nema losa iskustva sa Tasosa, svi su prilicno zadovoljni. Idemo kolima pa cemo moci da obidjemo celo ostrvo. Ako imate neke predloge, uputstva, pisite, obzirom da prvi put idemo na Tasos svaka informacija je dobrodosla.
 
Vec dva dana citam vase postove i oci mi ispadose,ali ne nadjoh nista o vili PAPAIKONOMU u Potosu.Letovala bi,posle duuuuge pauze,na TASOSU:D
Kuma i kum su me pitali da idem sa njima i njihovo dvoje dece.Kuma je cula za vilu Papaikonomu u Potosu,cetvorokrevetni apartman sa dve odvojene sobe.Kazu da je Potos za porodice sa decom,a i meni bi takav odmor prijao.Molim vas da mi neko kaze nesto o toj vili,a ako ima slike jos bolje ili ako je bio tamo to je najbolje,da mi prenese utiske.E sada mislim da je problem sto kuma nece bez 15 dana u Grcku,a ovi aranzmani su po 10 dana.Najlepse vas molim za bilo kakvu informaciju.Moze i predlog koje se vile i u kojoj agenciji izdaju na 15 dana,naravno treba da budu cetvorokrevetne ,sa dve odvojene sobe:worth:

Ja sam videla da perla ima aranzmane od 15 dana
 
Vec dva dana citam vase postove i oci mi ispadose,ali ne nadjoh nista o vili PAPAIKONOMU u Potosu.Letovala bi,posle duuuuge pauze,na TASOSU:D
Kuma i kum su me pitali da idem sa njima i njihovo dvoje dece.Kuma je cula za vilu Papaikonomu u Potosu,cetvorokrevetni apartman sa dve odvojene sobe.Kazu da je Potos za porodice sa decom,a i meni bi takav odmor prijao.Molim vas da mi neko kaze nesto o toj vili,a ako ima slike jos bolje ili ako je bio tamo to je najbolje,da mi prenese utiske.E sada mislim da je problem sto kuma nece bez 15 dana u Grcku,a ovi aranzmani su po 10 dana.Najlepse vas molim za bilo kakvu informaciju.Moze i predlog koje se vile i u kojoj agenciji izdaju na 15 dana,naravno treba da budu cetvorokrevetne ,sa dve odvojene sobe:worth:
Vilu Papaikonomu prodaje agencija ATLANTIC iz Jagodine, ja sam videla slike na njihovom sajtu (postoji i fotogalerija). Koliko sam shvatila, vila se nalazi veoma blizu od Alexandra beach, ima izlaz na malu plazu (koja nije nesto), ali mi ostalo deluje fantasticno. U svakom slucaju pozurite, jer su im mnogi apartmani vec prodati (zvala ja!!!)
 
Vilu Papaikonomu prodaje agencija ATLANTIC iz Jagodine, ja sam videla slike na njihovom sajtu (postoji i fotogalerija). Koliko sam shvatila, vila se nalazi veoma blizu od Alexandra beach, ima izlaz na malu plazu (koja nije nesto), ali mi ostalo deluje fantasticno. U svakom slucaju pozurite, jer su im mnogi apartmani vec prodati (zvala ja!!!)

Obratite pažnju prilikom podnošenja dokumentacije za vizu obzirom da idete preko Atlantica. Ja sam prošle godina u trenutku polaska na put obaveštena da nisam dobila vizu iako su mi dan ranije potvrdili sat polaska i broj sedišta u autobusu! Inače sam i ranije regularno putovala u Grčku, nisam imala probleme oko dobijanja vize i u stalnom sam radnom odnosu. Na svom pasošu sam kasnije našla nalapnicu agencije koju nikada nisam kontaktirala!? Inače sam sa Atlanticom i 2007. išla na more i bili su veoma korektni, tako da je to bio razlog zbog kojeg sam opet uplatila njihov aranžman i 2008., ali...
 
Moze li neko da kaze iskreno nesto o Limenariji i Limenasu? Hteo sam da idem u Potos sa devojkom ali su sve prodali. Sada u ponudi imamo neke vile u Limenariji i Limenasu, ali kakva su ova 2 mesta na Tasosu, ljudi ih nesto retko spominju... ?? Vile deluju zaista dobro!
 
Generalno Tasos ti nije za provod.To je porodicno ostrvo koje ti pruza mir,lepotu mora i plaza.Bez auta ti ne vredi odmor na ostrvusto znaci ili svoj prevoz ili rent a car.Limenas je glavni grad ostrva, tu pristizu trajekti a Limenarija ti je na sasvim drugom kraju ostrva.U odnosu na Limenas je manja.Ako zelis dobar odmor,lepe plaze i kristalno cisto more onda je Tasos pravi izbor :ok::ok::ok:
 
Moze li neko da kaze iskreno nesto o Limenariji i Limenasu? Hteo sam da idem u Potos sa devojkom ali su sve prodali. Sada u ponudi imamo neke vile u Limenariji i Limenasu, ali kakva su ova 2 mesta na Tasosu, ljudi ih nesto retko spominju... ?? Vile deluju zaista dobro!

Ta mesta su dosta pominjana, samo moras da iscitas bar prvih 50-ak stranica. Tu ces naci dosta informacija sa slikama ovih mesta. U svakom slucaju sta god da odaberes neces mnogo pogresiti, pod uslovom da uzmes rent-a-car ili ides svojim kolima.
 
Cesto listam ovaj forum ,ali nikako da se uclanim ,pre svega zbog sporog otvaranja stranica.
Procitao sam celu ovu nasu knjigu utisaka o Tasosu ,ali nazalost nisam nasao ono sto meni treba ,odnosa nasim nekoliko porodica koje ove godine idu od 15.juna na Tasos.Naime mi idemo u Limenas ,preko Argusa u vilu Penelope,svojim kolima.
MOLIM VAS da ukoliko imate bilo kakve informacije o ovom smestaju da ih podelite sa mnom i ostalima!
Hvala
 
Treba mi pomoc, kao u ostalom i mnogima koji su ovde na forumu. Iscitala sam 90% ovog foruma o Tasosu, Nikanin blog( hvala joj sto postoji) i odlucila se za Pahis beach hotel. Ali naravno nema mesta. Ja bih isla u avgustu, sa muzem i dvoje male dece pa mi molim vas recite da li postoji nesto tako dobro sto se tice plaze i da li u opste postoji jos neka varijanta smestaja na Pahis plazi? Hvala!
 
I dalje niko nezna nista o vilama Margarita i Koula u Potosu?

OK, da li neko ima informacije o vilama u Limenariji, konkretno Elena i Thalassies ??

Ili u Limenasu vila Edelweiss?

Da li je bolje ici u Limenas ili Limenariu, koje su prednosti jednog tj.drugog, inace idem sa devojkom....?
 
Nešto o vili Koula u Potosu :arrow: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=7405384&postcount=5284

Nešto o vili Elena u Limenariji :arrow: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=6249934&postcount=4163

Hotel Thalassies (u slikama) :arrow: http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=5022606&highlight=thalassies#post5022606... i samo mala napomena: ukoliko idete preko Argusa u pomenutu Vilu Thalassies, nećete biti smešteni u glavnoj zgradi (hotelu), već baš u vilu (koja je naravno deo celog tog kompleksa) i koja se nalazi iza bazena (vidi se malo na jednoj od slika i sasvim je pristojan smeštaj za te pare). ;)
 
Jel` moguce da vas sve iskljucivo zanima kako izgledaju sobe i apartmani?
Jel` moguce da vas uopste na zanima kolika je guzva na nekim plazama, kako su plaze organizovane, gde je lepse za decu razlicitih uzrasta, gde je ....

Sto se tice tasosa trebalo bi da vas zanima sve osim soba. Pa necete valjda provesti 100% vremena u sobi. Tamo nema loseg smestaja, moze da se razlikuje po luksuznosti, ali koliko je to stvarno bitno?
 
To je ok ,medjutim plaze su odlicno prezentovane ovde i ima puno slika na google earth.Medjutim moju porodicu i prijatelje (idemo tri porodice) interesuje i smestaj posto i ovi iz Argusa nemaju pojma ,izgleda, o nekim svojim smestajima.
Tako da se i dalje nadam da ce neko ko ista zna o ovom smestaju direktno ili preko nekoga nesto napisati o tome.
Dakle vila PENELOPE Limenas, dali znate nesta o vili,makar gde se nalazi u Limenasu ...
 
Hvala puno na onfo. DekiM !!!!

Eto, jos samo da se odlucim, koje je mesto po vama najbolje za jedan par, Potos, Limenas ili Limenarija? Nemamo prevoz i ne verujem da cemo iznajmiti auto s obzirom da prvi put idemo u Grcku...? Dakle, bitne su oblizne plaze, kao i zivot u vecernjim casovima!!
 
Hvala puno na onfo. DekiM !!!!

Eto, jos samo da se odlucim, koje je mesto po vama najbolje za jedan par, Potos, Limenas ili Limenarija? Nemamo prevoz i ne verujem da cemo iznajmiti auto s obzirom da prvi put idemo u Grcku...? Dakle, bitne su oblizne plaze, kao i zivot u vecernjim casovima!!

Potos je blizu Limenarie (moze se i pesaka doci do Potosa mislim da ima oko 2km), a u blizini Potosa ima puno lepih plaža. Ja bih da sam na tvom mestu (ako ne iznajmljuješ auto, mada mislim da grešiš jer je to prava stvar) odsela u Limenasu jer je malo zivlji u odnosu na Limenariu, u blizini ima lepe plaze (na Makrijamos mozete da odete brodicem - prosle godine je povratna karta bila 2€).

Ja sam dve godine bila na Tasosu i obe sam odsela u Limenasu iako sam iznajmljivala auto i bilo mi je super :)

To je moje mišljenje. Za koje god mesto da se odlučite nećete pogrešiti jer je Tasos fantastičan!

Ja ove godine idem na Zakintos ako dobijem vizu :roll:

Nadam se da sam bar malo bila od pomoći - pozz
 
... Sto se tice tasosa trebalo bi da vas zanima sve osim soba. Pa necete valjda provesti 100% vremena u sobi. Tamo nema loseg smestaja, moze da se razlikuje po luksuznosti, ali koliko je to stvarno bitno?
Potpuno se slažem sa ovim, ono što najmanje treba da vas brine u vezi sa Tasosom je smeštaj. Celokupnu pažnju treba usmeriti na osmišljavanju i organizovanju celodnevnih "aktivnosti", tj. koje plaže obići i kada, jer su plaže u samim mestima odsedanja onako osrednje (ništa posebno) i čim krenete malo izvan mesta na samo par kilometara nailazite na fantastične plaže i uvale i stvarno je velika šteta ne obići ih i provesti koji sat na svakoj od njih. Ko nije došao svojim vozilom, rent-a-car je OBAVEZAN, makar i na par dana.
Hvala puno na onfo. DekiM !!!!

Eto, jos samo da se odlucim, koje je mesto po vama najbolje za jedan par, Potos, Limenas ili Limenarija? Nemamo prevoz i ne verujem da cemo iznajmiti auto s obzirom da prvi put idemo u Grcku...? Dakle, bitne su oblizne plaze, kao i zivot u vecernjim casovima!!
Svako mesto ima poneku svoju specifičnost. Limenas je "najveći" jer je glavni grad i ima nešto više sadržaja od ostalih, dosta prodavnica, restorana, kafića, arheoloških iskopina i dugačko šetalište pored mora. Potos nema nikakvo šetalište, ali je zato prepun kafića pored same obale i zato ga mladi dosta gotive. Limenarija za razliku od Potosa, ima šetalište pored mora, restorane, kafiće, prodavnice, manja je od Limenasa a nešto veća od Potosa. I ono što treba posebno naglasti, Tasos nije mesto za neki ludi noćni provod kao što su neka druga grčka ostrva, mada ima sadržaja i te vrste. Na Tasos ljudi idu da se pre svega odmore i uživaju u prelepoj prirodi i plažama, zato ga najviše i posećuju (između ostalih letovališta) porodice sa malom decom. Kada sam prvi put išao na Tasos uopšte mi nije bilo važno koje mesto ću da izaberem, jer ne idem zbog mesta, već zbog sebe, odmora i uživancije. Izabrao sam Limenariju i nisam se nimalo pokajao i opet bih. Jug i istočni deo ostrva imaju veći izbor prelepih plaža, tako da je moje mišljenje da za "bazu" ipak treba izabrati ili Potos ili Limenariju. Ali, još jednom napominjem, Tasos bez kola je teško doživeti u pravom svetlu (čisto da se posle ne razočarate). ;)
... Za koje god mesto da se odlučite nećete pogrešiti jer je Tasos fantastičan!...
Upravo tako! :ok:
 

Back
Top