TASOS - u reči i slici

Hvala svima koji su mi dali opsiran odgovori na pitanje o Tasosu i svima koji su dali toliko vrednih saveta da sam na osnovu ovog foruma i jos malo kopanja po netu kreirao letovanje po svom izboru, danas sam telefonom rezervisao sobu u Potosu, vila Maria. Idemo moja devojka i ja 24. jula polazimo iz Nisa nasim kolima. Ako je jos neko zainteresovan da ide u istom periodu imamo 2 slobodna mesta ako ne onda se nadam da cemo se sa nekim upoznati i zajedno ici na izlete po celom Tasosu, nas kontakt mail i MSN messenger je:

niski81@hotmail.com

HVALA svim dobrim i pozitivnim ljudima sa ovog foruma ponovo se javljam u avgustu sa slikama i utiscima.
 
Idem preko Sabre u hotel Alexandra beach uplatila sam,Travel house mi je vratio pare dobro je sto sam uspela da nadem slobodna mesta ove godine je bas navala za Grcku,nadam se da je Potos lepo mesto ja se stalno raspitivala za Limenas i Makrijamos a ispalo da idem u Potos ali ja sam srecna sto idem na Tasos jer po vasim opisima cini mi se da ce mi se svideti
 
potos-pefkari_800.jpg
 
coka 24:
Idem preko Sabre u hotel Alexandra beach uplatila sam,Travel house mi je vratio pare dobro je sto sam uspela da nadem slobodna mesta ove godine je bas navala za Grcku,nadam se da je Potos lepo mesto ja se stalno raspitivala za Limenas i Makrijamos a ispalo da idem u Potos ali ja sam srecna sto idem na Tasos jer po vasim opisima cini mi se da ce mi se svideti
Super da ste nasli mesto.:) Ja sam gledala i taj hotel, super je izgledao.
 
Pozdrav svima i svaka cast Mirarbi za text koji nam je pomogao da se odlucimo za Tasos.
Posto smo se supruga i ja dosta kasno odlucili, tako smo i smestaj jedva nasli (preko Jolly-a) za 2.jul,
u Panorama apartmanima na Golden Beachu.

Idemo kolima, pa se ja kao gurman jos uvek ramisljam dal da nosimo hranu ili ne?
Sledi obilje slika kad se vratimo, planiram da obidjem ostrvo uzduz i popreko.
 
Cao drustvance:)
Juce ujutru sam stigla sa Tasosa, iz Potosa. Tasos je predivan!!! Mi smo isli preko Eta tursa, smestaj je bio u vili Vaso, koja je od plaze udaljena svega oko 50-ak metara. Plaza je kombinacija peska i sljunka, u vodi je sljunak, ali ako se krene niz plazu, stize se do dela vode gde je pri ulasku pesak.
Iz Beograda je bus krenuo u 16h. Mi smo iz Batocine krenuli u 17:50, u Predajanima u kom smo bili oko sat vremena stigli smo u 21:10. Na grckoj granici bili smo u 01:45, i posle sat i po smo krenuli dalje. U Keramotiju smo bili oko 9 sati a trajekt smo imali u 9:30. Bilo je i nekih ne planiranih stajanja, tako da smo u Potosu bili u 11:45.
Posle dva dana rentirali smo kola u agenciji Hermes, u kome je vlasnica nase "nase gore list" :-D Uzeli smo Hundai Atos na 5 dana, i to zadovljstvo nas je kostalo 120 eura. Za tih 5 dana obisli smo vecinu mesta na ostrvu, u stvari vise istocni deo obale jer su plaze sa te strane mnogo lepse. Koristeci putopis sa ove diskusije (hvala Mirabi :-D ) kao i gro ostalih informacija, mislim da smo obisli sve sto je i trebalo obici: manastir Svetog Arhandjela, selo Teologos i tavernu Augustos koju srdacno preporucujem (jagnjetina pod saci 1,5kg (MLJAAAAAAACCCC), litar belog domaceg vina, grcka salata, dva soka = 67 eura), plaze Aliki , rajska plaza, zlatna plaza na kojoj smo bili tri dana za redom, mesta Potamnia i Panagia koja su vrlo simpaticna i predivno uredjena i cista, Makriamos plazu do koje smo isli nege oko sedam uvece i koja je predivna.........ma nemam reci. Sve je zaista lepo! Zlatna plaza (Golden beach) idealna za decu, pesak sitan kao brasno, bukvalno se presijava na suncu, plicak negde oko 50 metara, pa kao udjes u dubinu do struka, malo setas pa opet plicak, a voda..........ono nisam videla u zivotu! Pesak je beo, pa samim tim kad se baci pogled krece od bele boje, preko tirkizno plavo -zelene, do plave i na kraju modro plave boje. Mozda vam ovo i ne zvuci nesto, ali ipak treba otici tamo i videti.
Cene:
hleb 0.60
kifla obicna 0.30
peciva razna 1.00-1.40
mleko 0.90-1.10
kiselo mleko 0.90
masline 0.50-1.70
jaja (6 kom) 0.78
sladoled 0.50-2.00
lubenice 0.48
kajsije 1.85
breskve obicne 1.75
breskve nektarine 1.55
banane 1.75
pivo amstel, hajneken i mythos 1.00-1.10
voda (6 boca) 1.70
giros, suvlaki 2.00
palacinke 2.00
kompletan meni za rucak oko 5.00 za decu 2.70

U kaficima:
djus 3.00
kafa grcka 2.00
nes, frape 2.5
pivo 2.5-3.00


Gledano od Potosa udaljenost mesta:
plaza Psili amos 4.2 km
Manastir Svetog Arhandjela 14.1
Aliki plaza 19.2
Rajska plaza 27.2
Golden beach 38

Verovatno da sam po nesto i zaboravila, ali ako se setim, ja cu da napisem.
Da, lezaljke se negde naplacuju po 2.00 eura, a u kaficima koje su postavili iste, dovoljno je da se naruci pice.
Da, povratak! Krece se nazad u 15h po grckom vremenu, na grckoj granici smo bili u 21h (po grckom) u Predajanima smo bili u 02:10 po nasem vremenu. Odatle do Batocine oko 2.5 sata, a do Beograda oko 4 sata.
:roll: Da li sam sta zaboravila, hmmmmmm.......
Za sad toliko :lol: Ja sam uzivala sto i vama zelim od sveg srca!!!!
O, daaaaaa......80% gostiju je iz Srbije:)))))))))))))))))))))))
 
E pa ja vam obecjala utiske pa da pocnem...:mrgreen:
Ja sam jutros stigla u NS
Isla sam preko atlantic tours-a iz Jagodine i bila sam u vili Terezi u Limenasu
Mi smo iznajmili Hyndai Getz-a na 5 dana za 125 eura(+ benzin) i obisli smo celo ostrvo
Ima predivnih ''divljih'' plaza a meni je najlepsa sredjena plaza Aliki.Nama je trebalo nekih 40setak minuta iz Limenasa do tamo.Makriamos nije los mada je meni Aliki neuporedivo boljji(sutra cju postaviti slike,obecjavam).
Na Makriamosu se placja ulaz 1.5 euro po osobi a suncobran+2 lezaljke su 7 eura i 5 eura je depozit za kljuc(to vam vrate kad im vratite kljuch,mada se meni ova napravila luda i htela da uzme tih 5 eura...kreten :roll: )
Najvishe ima Srba i Britanaca
I da,nas cetvoro je rucalo u restoranu,nedaleko od vile Tereze za 30tak eura(a desavalo nam se i da ostane hrane jer su porcije veeelike) a vilu smo platili 315 eura(to je 4 krevetni apartman s pogledom na more,u terminu od 12. do 22. juna) i prevoz do tamo i nazad je 65 eura po osobi.
P.S. Vilu LINU NE preporucujem...(nasi prijatelju su bili tu,uzas jedan...)

hrana je otprilike k'o i kod nas(mozda malo skuplja) osim mleka,to je 1l oko 1 eur-1.5 eur
Giros smo jeli za 1.5 eur.
sokovi su po 2 eur po kaficima,kokteli su 5 - 5.5 eur

Toliko od mene,koga jos nesto zanima nek pita...;)
PozZ!!!
 
Ah,lepi Tasos...Da,videlo se da Srbi krecu u pohode intenzivno jer 2002 nas je tamo bilo zanemarljivo malo,2005 svaki drugi je bio nas,a eto sad jos vise.Sto se cena tice,za one koji ce tek ici-bice nesto vise kako se sezona bude "zahuktavala",pa je od polovine jula maksimum(vidim peciva u Potosu do 1,4E,a ja sam to prosle godine placala 2-2,5E,mada vidim da su neke cene iste)Ali-neka se raduju svi koji tamo krecu,Tasos ima nesto sto te osvoji na prvi pogled,udje ti u srce,napoji sva cula lepotom... :D
 
SanjaG:
Cao drustvance:)
Juce ujutru sam stigla sa Tasosa, iz Potosa. Tasos je predivan!!! Mi smo isli preko Eta tursa, smestaj je bio u vili Vaso, koja je od plaze udaljena svega oko 50-ak metara. Plaza je kombinacija peska i sljunka, u vodi je sljunak, ali ako se krene niz plazu, stize se do dela vode gde je pri ulasku pesak.


Pazi kada ne mogu da verujem!
I mi idemo u vilu Vaso 11. jula i buduci da nisam nasla bas puno informacija o toj vili na netu, zakljucila sam da smo se mozda malo zeznuli u izboru smestaja jer smo prilicno odugovlacili sa uplatom letovanja. A hteli smo Potos po svaku cenu.

Napisi mi molim te utiske o vili, mi idemo sa klincima, cisto da znam sta mogu da ocekujem :)

Ta plaza koju si opisivala, jel to ta plaza za koju kazu da je na 50-tak metara od vile? Vredi li cemu?
 
A evo i slika koje sam obecjala...
ovo je neka uvala pre Alikija...
http://img208.imageshack.us/img208/4629/grckajun20060653wr.jpg

Aliki...(ova slika je jako velika,pa ko ima dial up ima sporo da je otvara,izvinjavam se...)
http://img208.imageshack.us/img208/8121/grckajun20061795nn.jpg

Makrijamos...
http://img81.imageshack.us/img81/8086/grckajun20062816gg.jpg

i opet Aliki...
http://img84.imageshack.us/img84/6574/grckajun20062368yc.jpg

e sad ovo su sve neki predeli u okolini Alikija...
http://img133.imageshack.us/img133/3281/grckajun20061925kx.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/414/grckajun20062096uv.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/417/grckajun20062034hv.jpg
..................................................................................................................................
 
sly:
Pazi kada ne mogu da verujem!
I mi idemo u vilu Vaso 11. jula i buduci da nisam nasla bas puno informacija o toj vili na netu, zakljucila sam da smo se mozda malo zeznuli u izboru smestaja jer smo prilicno odugovlacili sa uplatom letovanja. A hteli smo Potos po svaku cenu.

Napisi mi molim te utiske o vili, mi idemo sa klincima, cisto da znam sta mogu da ocekujem :)

Ta plaza koju si opisivala, jel to ta plaza za koju kazu da je na 50-tak metara od vile? Vredi li cemu?


Ne, mislim da nisi pogresila sa izborom!:) Mi smo bili u apartmanu broj 4. Kad udjes, tu je mala kuhinjica, pravo je ulaz u kupatilo. Sa leve strane ulazis u sobu koja ima dva velika kreveta dim. 190*90 koji su bili sastavljeni sto nam je odgovaralo zbog cerkice, i imali smo jos jedam krevet koji se izvlacio kao fioka ispod jednog od ta dva. I terasa, naravno. Sve je izuzetno cisto, menjali su nam peskire i posteljinu posle pet dana, i ako to nismo znali da u opste i rade, tople vode smo imali dan-noc u neogranicenim kolicinama! Svaki apartman naravno ima i klimu.
Da, plaza jeste na 50-ak metara od vile, pesak kad stizes na plazu, a pred ulazak u more i u samom moru je sljunak, odnosno kamenje. Valjalo bi da ponesete ili kupite tamo one patike za vodu. Ali, ako odes desno niz plazu, tamo je pesak i peskoviti ulazak u more. Voda je izuzetno cista, meduza nije bilo kad smo mi bili, sem u Alikiju, ali to su bile male, bele meduze koje su bezopasne i koje smo hvatali rukama:)
Mestasce je malo i dobro snabdeveno.
Zelim vam lep provod i ugodno letovanje:)
 
nemojte da me plasite sa meduzama, molim vas... idem 20. avgusta i nadam se da necu provesti ceo odmor na obali, mada je mozda dobro sto sam odabrala apartman koji ima i bazen.... ajde, svakako, da bude dogovor da svako ko se vrati iznese svoje utiske i pokaze poneke slicice....
 
skorpija/vaga:
nemojte da me plasite sa meduzama, molim vas... idem 20. avgusta i nadam se da necu provesti ceo odmor na obali, mada je mozda dobro sto sam odabrala apartman koji ima i bazen.... ajde, svakako, da bude dogovor da svako ko se vrati iznese svoje utiske i pokaze poneke slicice....
A tek sto ces se uplasiti kad se budes vozila trajektom-nailazi se na jata meduza koje su baaas velike...ali,veruj mi na Tasosu ni jednu nismo videli oba puta(isli smo i u tom periodu u kom ti ides).Opusti se... ;-)
 
Hvala puno Sanja, bas me je i zanimalo da li treba da nosim svoje peskire i posteljinu.
A one plasticne sandalice je moja cera iskukala da joj kupim pre neki dan, ja bila sentimentalna nesto, reko ajde i ja sam imala nekada takve, eto ispostavilo se da ce joj ipak biti od koristi na moru :)

Za meduze sam bas razmisljala da odem u apoteku i raspitam se da li mogu da ponesem nesto za mazanje (za ne daj Boze), jer ne znam tamo ni gde bih to kupila ni kako bih trazila... :)

Nego Sanja, a jel imas koju sliku? ;-)
 

Back
Top