TASOS - u reči i slici

@ Stojke:

Mi smo bili u vili Albatros 2007 i to u apartmanu 12. Ima ogromnu terasu i prelep pogled na more, za dorucak i veceru k'o Bog. Blizu ti je plaza Tarzanas ali nismo bili odusevljeni njome. Gazde su ok, jednom nedeljno (ili na 5 dana - ne secam se) se menja posteljina i peskiri, preko puta ka gradu (nekih 150-200 m) imas neku vilu sa bazenom i uvece sa Grckom muzikom, 500 m nize sa iste strane ti se nalazi dobro snabdevena prodavnica.
Na gradsku plazu nisam isao, bili smo kolima, pa smo obisli ostrvo 10 tak puta.
Ja sam i ove godine trazio u Perli tu vilu i taj apartman ali je vec u Oktobru '08 bila rasprodata, tako da smo se smestili u vili Efes Garden od 18.06.-03.07 - cuo sam da ni ona nije losa. U svakom slucaju izbor vile :super:

Ćao svima!
Zahvaljujući ovom Forumu 2008.godine smo bili prvi put na Tasosu,u avgustu u Limenasu vila Albatros. Sa svime što je navedeno u prethodnom postu o vili Albatros slažem se u potpunosti.I mi smo bili u apartmanu br 12 sa ogromnom terasom i božanstvenim pogledom na grad.Posteljina i peškiri se menjaju na 5 dana, roštilj u bašti je na raspolaganju gostima vile,gazde ne primećujete a kada vam zatrebaju tu su. Pčela, osa i komaraca nije bilo (tek po koja na pojedinim plažama i to dolaze na hranu), marketi po ostrvu su dobro snabdeveni, možda je malo lošiji izbor svežeg mesa a naročito ribe.
Plaže:najviše nam se svideo deo zapadno od Limenasa, tj plaže Nysteri, Glifoneri, Pahis,Papalimani, Glikadi..(svaki put koji se odvaja sa magistrale prema moru vodi vas na neku plažu).Na ove plaže možete se bezbedno spustiti kolima i ima hladovine na njima za razliku od plaža koje su na jugu i tipične su pržionice bez hlada i sa vratolomnim prilazima (do nekih se može stići samo peške).Da se razumemo i plaže na jugu su prelepe ali nama nisu "legle".
Preporuka:
-ići na Tasos kolima ili iznajmiti neko prevozno sredstvo, obići ga celog (i unutrašnjost ostrva,plaže i mesta)
-ako postoji mogućnost na ostrvo ne dolaziti petkom i odlaziti nedeljom jer su kolone za trajekt oooogromne čeka se i po 4-5 sati .Ovo je naše prošlogodišnje iskustvo kada se kolona za odlazak sa Tasosa protezala od luke u Limenasu pa skoro do plaže Pahis(nekih 10-tak km)
Generalno avgust na Tasosu je vrlo gužnovat, plaže su prepune,more je toplo, sunce prži (40 i koji stepen više ), asfalt cvrči ALI MIRIŠI BOROVINA I MORE I ČUJU SE ZRIKAVCI !!!
Mi ove godine pravimo reprizu,ista vila i apartman, početak avgusta. Jedva čekam!!!
PS ako nemate para da letujete u Dominikani ili na Kubi obavezno idite na Mermernu plažu par km posle Makrijamosa. Kada je ugledate.... ostajete bez daha!!!!
 
Baš tako!
Kao i svako leto, kada se ide u Grčku u neku od vila, nosimo nešto malo klopice, čisto za doručak, i nikada nas niko nije ni pitao imamo li da prijavimo neku hranu ili štogod!
E sad, to je za doručak, a posle se bacimo na GIROS i TZATZIKI!!! :)))) A tek što im je jagnjjetinaaa.....:cool:
 
Koliko je meni poznato, od Soluna prema Kavali i Tasosu nema pumpi koje toče TNG (LPG). Ima par pumpi u samom Solunu, što se može videti i na priloženom linku :arrow: http://maps.google.com/maps/ms?ie=U...40.553722,22.992325&spn=0.19225,0.307617&z=12
Hvala,brate,video sam da prethodnih godina nije bilo pumpi sa TNG,ali nisam mogao da verujem da se stvari nisu promenile nabolje.Sada vidim da cu morati da svracam u Solun po plin i da cu morati da se vozim na benzin po Tasosu.
 
znaci, sutra do agencije

potos, 12.jul, kolima, dvoje dece 6,5 i 3,5

od ponedeljka da zakazem za vizu, pa onda polako...

jedva cekam da stignem do granice, grcke, vec tu meni pocinje odmor

inace, menjam lokaciju, ranije bilo pefkohori, hanioti, polihrono, budva, rafailovici, becici
 
Hvala,brate,video sam da prethodnih godina nije bilo pumpi sa TNG,ali nisam mogao da verujem da se stvari nisu promenile nabolje.Sada vidim da cu morati da svracam u Solun po plin i da cu morati da se vozim na benzin po Tasosu.
Izgleda da Grci i nisu nešto naročito "napaljeni" za TNG-om pa samim tim i za otvaranjem pumpi koje ga toče. E sad, dal im to standard ili ne, omogućava da se vozikaju na benzin gde i kamo hoće (a da im je kvalitetan to stoji jer motor samo prede, za razliku od našeg), to ne znam, ali je činjenica da je ovaj potez prema Kavali i Tasosu, bar do prošle godine bio bez takvih pumpi. Znam da su neki ljudi svraćali u Kavalu jer su čuli da postoji i takva pumpa, ali kada su pitali ljude pa i pumpadžije koji rade na običnim pumpama, niko živi nije znao niti čuo šta je to LPG, kao da su pali s Marsa. Tako da... mada...who knows... možda se nešto i promenilo u međuvremenu.
Da li na Tasosu nase agencije organizuju neke izlete, tipa grcke veceri?
Organizuju se grčke večeri, izleti brodićem oko ostrva, odlazak na Ipsarion (najviši vrh na ostrvu), izlet do jezera Maries i vodopada... itd., ali o tome najkonkretnije na licu mesta kroz razgovor sa vašim predstavnicima agencije na ostrvu.

Mada iskreno, sve to možete i u sopstvenoj režiji. ;)
 
Da li mozete da mi kazete koje su plaze blizu Potosa a na koje mogu na brzaka i peske!?
Hvala :)
Idem za 10 dana :)
:worth:
Ovako, u produžetku Potoske plaže i nadalje prema Alikiju > See Breaze > San Antonio > Rosogremos > Notos (možda i Psili Amos). Na drugoj strani prema Limenariji > Pefkari > Metalija > Limenaria's beach.

Ali, obavezno obići i ostale plaže u drugim delovima ostrva! ;)
 
Ovako, u produžetku Potoske plaže i nadalje prema Alikiju > See Breaze > San Antonio > Rosogremos > Notos (možda i Psili Amos). Na drugoj strani prema Limenariji > Pefkari > Metalija > Limenaria's beach.

Ali, obavezno obići i ostale plaže u drugim delovima ostrva! ;)

Hvala,Hvala :) na informacijama i samo jos dva pitanja,
koliko se vremena u proseku pesaci do tih plaza i koliko je ako znas rent a car na vise dana za neki manji auto?
Pozdrav,

Hvala puno jos jednom
 
@trci lola trci

Kao što sam i napisao, plaža u Potosu, See Breaze i San Antonio, su u stvari jedna ista plaža, samo što se tako zovu na pojedinim mestima. Znači kad kreneš od Potosa levo naniže niz plažu, doćićeš do drugog kraja, tj. See Breaza i San Antonia (možda 10-15 min. laganog pešačenja).

Rosogremos i Notos se nalaze na glavnom putu prema Alikiju, znači mora se ići uz magistralu preko brdašceta, jedno 1-2 km otprilike. Psili Amos je još jedno možda 1.5 km dalje od Notosa.

Plaža u Pefkariju je na drugoj strani, prema Limenariji, mislim da može takođe uz samu plažu, s tim što ima jedna stena koja je odvaja od plaže ispred hotela Aleksandra beach, ali mislim da može da se zaobiđe nekim stazicama. Ili putem uz magistralu, to je otprilike oko 1 km od Potosa.

Za Metaliju se mora ići uz magistralu, prema Limenariji, jedno 2-2.5 km, malo uzbrdo, pa se silazi sa puta još jedno možda 1km do same plaže.

Limenarija je još jedno 0.5-1km dalje uz magistralu, ili sa Metalije preko brda (pored tzv. "žute kuće"), postoji staza.

Kome nije problem da pešači i ko ne seca mnogo stvari sa sobom, ove "destinacije" ne bi trebalo da mu predstavljaju problem. Mada, kad upeče "zvezda"...

Što se rent-a-cara tiče, cena zavisi da li je pred (ili post) sezona, ili špic (juli, avgust), na koliko dana se iznajmljuje i koje vozilo je u pitanju. U predsezoni na recimo 7 dana (ili više) za neki manji auto (Matiz, Kia Picanto, Hyundai Atos i tome sl.) cena bi trebala da bude 15-20 €/danu, bar je tako bilo do prošle godine. Ne bi trebalo da budu cene više, zbog ove ekonomske krize i svega toga, a tu je uvek i mogućnost cenjkanja na licu mesta (Grci uvek spuste cenu kad čuju odakle dolazimo). Evo i par linkova što se tiče iznajmljivanja vozila u Potosu:

 
Sredinom Jula idem sa suprugom na Tasos po prvi put! Bio sam na Krfu, Kefaloniji i Skiatosu!
Imamo tri opcije Dionysos-Golden Beach, Nostos-Limenaria ili Esperia-Pefkari.
Ukoliko je neko vec bio u nekom od ovih smestaja hteo bih da cujem o iskustvima.
Idemo kolima pa me interesuje cena trajekta i odakle je najbolje ici trajektom do ostrva?
 
mene zanima situacija u potosu u julu oko parkiranja

kako i gde, treba da sam smesten u nekom objektu toula

pa ako neko zna sta je najbolje zammolio bih da napise, takodje bi dobrodosla mapa gradica,ako moze neko da postavi, prvi put idem
 
Sredinom Jula idem sa suprugom na Tasos po prvi put! Bio sam na Krfu, Kefaloniji i Skiatosu!
Imamo tri opcije Dionysos-Golden Beach, Nostos-Limenaria ili Esperia-Pefkari.
Ukoliko je neko vec bio u nekom od ovih smestaja hteo bih da cujem o iskustvima.
Idemo kolima pa me interesuje cena trajekta i odakle je najbolje ici trajektom do ostrva?

Moja preporuka ne Limenarija ne kao opcija letovanja ali uvece za setnju ok /losa je plaza/ trajekt je prosle godine bio oko 40e i najblize ti je iz Keramotija.
 
da se ne provaljujemo ni tamo ni ovamo

ali, APARTMANSKA VILA 'TOULA' - POTOS

sledece godine u ovo doba bicemo milioneri...

Tvoja vila TOULA je super u centru je ali nisam sigurna da ces ispred nje moci da se parkiras. Medjutim mislim da nije neki problem naci parking u Potosu s obzirom da je on mali ali mnogo lep. Sto se karte Potosa tice to ces dobiti cim dodjes u Keramoti tj ispred trajekta dele brosure zlatare IRIS i na njoj imas mapu tako da ces moci po njoj da se vladas. Pozdrav i lep provod:super:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Tvoja vila TOULA je super u centru je ali nisam sigurna da ces ispred nje moci da se parkiras. Medjutim mislim da nije neki problem naci parking u Potosu s obzirom da je on mali ali mnogo lep. Sto se karte Potosa tice to ces dobiti cim dodjes u Keramoti tj ispred trajekta dele brosure zlatare IRIS i na njoj imas mapu tako da ces moci po njoj da se vladas. Pozdrav i lep provod:super:

na tasos idem porodicno, prvi put

efharisto za info
 

Back
Top