''Tanak Led''

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.169
Nadam se nekom iskrenom odgovoru..
Zasto vam je to zanimljivo.?
Misteriozno...tajanstveno..nedodirljivo..vozanje po tankom ledu..
Po meni je sasvim ocigledno da..ako to mogu nekom 'priustiti'..dan 2..tako mogu u nedogled..a cemu to.?Zar ne dolazimo uvek na isto..tezimo ka iskrenoj i otvorenoj osobi..ili..
 
Bash neshto sad razmishljam chitajuci temu, iz kog razloga ljudi smatraju da su takve vrste postupaka na pochetku veze, ili recimo za vreme muvanja "smishljeni". Zashto bi uopshte neko vozao nekog nepoznatog, chisto fda bi ga pridobio. Uopshte ne mogu da shvatim da postoji veci procenat ljudi koji mogu da razmishljaju na takav nachin. Onak manji procenat pripisujem iskompleksiranim, malo ruznijim primercima oba pola...ali zashto bi neka devojka ili tip koji su (po nekim objektivnim standradima) prosechni ili iznad proseka tako neshto radili?
Polazeci iz moje perspektive, na pochecima, pre mi je nekako logichnije da ljudima nije dovoljno stalo, pa su iz tog razloga neodluchni, otkazuju sastanke, ne javljaju se, ili chak prekidaju kontakte...nego iz razloga da bi nekome "udarali cheznju"...
Nekako mi to pomalo paranoichno zvuchi...
 
Bash neshto sad razmishljam chitajuci temu, iz kog razloga ljudi razmishljaju da su takve vrste postupaka na pochetku veze, ili recimo za vreme muvanja "smishljeni". Zashto bi uopshte neko vozao nekog nepoznatog, chisto fda bi ga pridobio. Uopshte ne mogu da shvatim da postoji veci procenat ljudi koji mogu da razmishljaju na takav nachin. Onak manji procenat pripisujem iskompleksiranim, malo ruznijim primercima oba pola...ali zashto bi neka devojka ili tip koji su (po nekim objektivnim standradima) prosechni ili iznad proseka tako neshto radili?
Polazeci iz moje perspektive, na pochecima, pre mi je nekako logichnije da ljudima nije dovoljno stalo, pa su iz tog razloga neodluchni, otkazuju sastanke, ne javljaju se, ili chak prekidaju kontakte...nego iz razloga da bi nekome "udarali cheznju"...
Nekako mi to pomalo paranoichno zvuchi...

ali "tanak led" je neadekvatan izraz za to o cemu ti pises!
 
A da...i uopshte mi takve situacije nisu misterizone, tajanstvene ili nedodirljive...chak naprotiv vrlo su mi prazne i dosadne. Bila sam u situaciji pre malo manje od godinu dana da se ponasham poprilichno neuravnotezeno, bash u stilu koji je opisan...I sve shto sam ("nazao") radila tipovima sa kojima sam se muvala je bilo iz razloga shto nisam imala nikakvu emociju. Onog momenta kad skontam da neka osoba ne moze da me zaintrigira, ili da jednostavno to nije to...odem. Odem i ne okrecem se. Zao mi je ako je mozda neko povredjen (mada za kratko vreme ne verujem da moze bilo ko da ostane povredjen), ali to je zivot. I nisam ni prva ni poslednja koja je tako neshto uradila. To radimo svi u zavisnosti od perioda.
E sad, da bi proradile neke emocije, i neku situaciju , ili odnos uchinile specifichnim i dragocenim, potrebno je vreme. Shto smo sa nekim duze u kontaktu to su vece shanse da od toga ispadne neshto kvalitetno.
Svako ponashanje u skladu sa temom koje je nastalo posle duzeg perioda poznanstva, pripisujem osobama koje su nezrele....ili kao shto rekoh iskomleksirane...
Ne smatram da je ceo svet zao i da bash mene ili nekoga zeli da pogodi, eto tek tako...Sve shto nas chesto pogodi posledica je upravo manjka osecanja osobe sa kojom smo u kontaktu, a ne smishljene igre..
Misterioznost, tajanstvenost, i nedodirljivost mi je emocija koja se javja shto vishe upaznejm neku osobu, ali tek posle nekoliko meseci. Kad mi se svidi neka osnova njegove lichnosti, i kada postoji josh milion sitnica u njegovom mozgu, ili ponashanju koje bi da dokuchim...A hvala bogu toga nikad dosta.
I to bi bilo to...Eto ti iskren odgovor.
 
mislis na igranje igrica u vezi..odnosu..ono toplo hladno i to...e ako je to ja to stvarno ne volim ***...izludjuju me takve stvari i ljudi koji u tome uzivaju...
 
mislis na igranje igrica u vezi..odnosu..ono toplo hladno i to...e ako je to ja to stvarno ne volim ***...izludjuju me takve stvari i ljudi koji u tome uzivaju...


Sad bash pomislih, da uvek provalim na startu one sujetne reakcije kod tipova (mada verujem da zene uopshte ne kaskaju sa takvim ponashanjem), kada im recimo kazesh da nisi u mogucnosti da se vidish sa njima to veche...Ako to provalim, vuchem crtu odmah. Bash mi je nekako uzasno gadno, nezrelo, i patetichno takvo ponashanje. Bljak...Ko klinci u trecem razredu osnovne...
 
aha...ok...ali desava se to i u vezama,uglavnom na pocetku,verujem da duze ne moze da opstane...
@b&h da,i verujem da su zene tu podjednako sujetne,mislim u takvim situacijama...i bas sam razmisljala da li je to odraz nezrelosti,bez obzira koliko godina imao/la..
 
I evo jednog dobronamernog saveta za sve mushkarce koji imaju dileme kao takve koju si ti postavio. Umesto da devojci koju su tek upoznali prilaze na 2 extremna nachina koji u najvecem broju sluchajeva donose "losh ishod", mozda bi trebali malo da promene strategiju.
Ta dva extrema koje sam pomenula su:
1)kada se tip ponasha vec tokom prvih susreta kao da su zajedno 100 godina i da je voli ko nikog pre toga (obichno je u pitanju klasichno foliranje, koje se oseti, i deluje nazalost veoma patetichno, tako da rezultuje padom emocija kod devojke)
2) kada je tip potpuna suprotnost i kada drzi preterano hladan, "macho" stav (uzrokuje utisak da je nabedjen, sebichan, odishe nepoverenjem...itd...

Tako da sve u svemu, mislim da je najbolje devojci prici sa opushtenim drugarskim stavom, sa izostavljanjem klasichnih forica za muvanje...Naravno to sve ukoliko se radi o devojci za koju smatrate da zasluzuje vashu paznju i vreme...

U suprotnom, uhvatish za dupe, privuchesh ka sebi... yebesh i odesh...i ne razmishljash...
 
Ali svi mi kad upoznamo nekog imamo misterioznu lichnost ispred sebe...Zar ne? Kako god da okrenesh misterija je.
Ona emocija koju ti odredjena osoba izazove (a definitivno svako budi neku odredjenu emociju u nama) upravo definishe da li je ta osoba dovoljno zanimljiva da ostanemo sa njom u kontaktu...
Tako da ne shvatam shta tu moze da bude veca ili manja miserizonost. Sa vremenom upoznajesh osobu. Svaki minut vishe koji provedesh sa njom, ima tendenciju ka progresu, i razotkrivanju jednog dela te misterizonosti?
E sad...(produbicu malo temu, ako nije problem)...Postoje osobe koje ulecu iz odnosa u odnos, i zadovoljavaju se povrshnim "vezama". Onog momenta kada devojka ili tip polako prestaju da budu misteriozni (a vreme moze da se meri u danima ponekad), osoba prelazi na novu "zrtvu". Tu vec nije pitanje misterioznosti neke osobe, vec je pitanje ozbiljnog problema koji dotichna osoba ima sa emocijama. Jer najlakshe je pobeci, onda kad se od tebe ochekuje, ili se podrazumeva da pokazesh makar mali delic svoje ranjivosti.

Tako da sve u svemu...i dalje ne kontam pojam manje i vece misterizonosti...
 
Ne mogu se nadovezati..ne pricamo o istoj stvari..dok je neko misteriozan..stvara se uglavnom pogresna slika o toj osobi..ali je i dalje intrigantna.
Nije bitno sta god da se pise..bar meni.
 

Back
Top