Tajna prica nijemih simbola

A ti si upućen u nešto??
U što to jadan ne bio??
Niti jedan simbol ti neznaš značenje već samo ubacuješ bez ikakva znanja o njima.
A toliko si kontradiktoran samome sebi da je to milina.
NAjprije gore napadaš kako drvo života nema opisano u bibliji a ti stavljaš piramidu i svevideće oko kojem ni traga ni glasa u bibliji.
A što se tiče biblije ti možeš samo napamet je učiti jer za tebe i promišljanje o njoj kao simbolizmu,alegorijama,metaforama viša znanost.
Ali ne jer si ti glup već zato što misliš da je to loše.
Ti želiš čisti text s čistim značenjima da se ne umaraš oko toga.
Kakva korist da čovjek sve ima na gotovo??
To bi bio robotizam i praćenje slijepo slova.
Duh oživljava,slova ubijaju.
No preko slova koja zahtjevaju promišljanje duh se oživljava.
Pročitaj malo o crkvenim ocima u ranoj fazi kršćanstva što su o bukvalnom tumačenju govorili.

Eto neupućeni ...
Nemoj samo da se uzrujaš..

I posto si se uvjerio da radim pogresnim metodom I da nista ne znam, nadam se da ces shvatiti da ovo nije tema na kojoj imas sta da raspravljas.

I u zdravlju da se sretnemo na nekoj drugoj temi!
 
Skakavci iz Jovanovog otkrivenja "imaju nad sobom cara, anđela bezdana kome je na jevrejskom jeziku ime Avadon, a na grčkom se zove Apolion".

0nimnik14copyrg2.jpg

Eparhija branicevska: iz iskopina rimskog grada Viminacijuma i novu fasadu manastira Nimik ugradjena je lik Apolona, cara andjela bezdana.

... izvini ne pratim celokupan tok tvog kazivanja , ali imam blagi osećaj da želiš da kažeš kako jeretici na svakom mestu kaljaju ti veru - pa navodiš primer ovog temeljnog kamena ....
zar ne ?

... ja to gledam malo drugačije ; apolonov kamen mogao je da izostane iz gradnje ove crkve ... stara planina ima kamenja za izvoz , ali stvar je simbolike ; višebožačka religija je prošlost, zarobljena je , srušena je i na njenim mestima je hrišćanstvo za vejek vjekova .... u smislu opomene svakom ; ne izdiži se iznad božije reči koja se ovde kazuje , u suprotnom bićeš apolon u našim temeljima -------- hrišćanstvo nije nikad negiralo predhodne religijske etape kod ljudi , to bi bilo suludo ( da nije bilo ovih religija nebi bilo
potrbe za ovom --- jer čovek nebi se rasčovečio , pa mu onda nebi trebala lekarija za očovečenje ) ... dakle , to je dokaz hrišćanskih moći i superiornosti nad ostalim religijama na putu očovečenja čoveka ............. to može i tako da se vidi , zar ne ?

:bye::bye:
 
... izvini ne pratim celokupan tok tvog kazivanja , ali imam blagi osećaj da želiš da kažeš kako jeretici na svakom mestu kaljaju ti veru - pa navodiš primer ovog temeljnog kamena ....
zar ne ?

... ja to gledam malo drugačije ; apolonov kamen mogao je da izostane iz gradnje ove crkve ... stara planina ima kamenja za izvoz , ali stvar je simbolike ; višebožačka religija je prošlost, zarobljena je , srušena je i na njenim mestima je hrišćanstvo za vejek vjekova .... u smislu opomene svakom ; ne izdiži se iznad božije reči koja se ovde kazuje , u suprotnom bićeš apolon u našim temeljima -------- hrišćanstvo nije nikad negiralo predhodne religijske etape kod ljudi , to bi bilo suludo ( da nije bilo ovih religija nebi bilo
potrbe za ovom --- jer čovek nebi se rasčovečio , pa mu onda nebi trebala lekarija za očovečenje ) ... dakle , to je dokaz hrišćanskih moći i superiornosti nad ostalim religijama na putu očovečenja čoveka ............. to može i tako da se vidi , zar ne ?

:bye::bye:

Ti zaista hramove Crkve gledas kao na muzej religija.U Pozarevcu nedaleko od manastira Nimik ima istorijsko-arheoloski muzej Vimincijum i onom liku djavola mjesto je tamo, a ne u zidu crkve.Ugradnjom Apolona u zid, episkop tamnosnji pravi sprdnju i sa Bogom i sa Crkvom i sa vjerom i sa vjernicima.
 
Ti zaista hramove Crkve gledas kao na muzej religija.U Pozarevcu nedaleko od manastira Nimik ima istorijsko-arheoloski muzej Vimincijum i onom liku djavola mjesto je tamo, a ne u zidu crkve.Ugradnjom Apolona u zid, episkop tamnosnji pravi sprdnju i sa Bogom i sa Crkvom i sa vjerom i sa vjernicima.


... izvini , ali nisam siguran da to tako treba videti ... a što se tiče rukopoloženih , oni su samo ljudi -- a prečesto grđi od rudara ; tako da za njih na hajem u smislu da nastoje da drugome kuću grade ( mnogo vole pogaču bez kopanja ) .....:bye:
 
... izvini , ali nisam siguran da to tako treba videti ... a što se tiče rukopoloženih , oni su samo ljudi -- a prečesto grđi od rudara ; tako da za njih na hajem u smislu da nastoje da drugome kuću grade ( mnogo vole pogaču bez kopanja ) .....:bye:

Kad ti budes gradio sebi kucu, naruci kod majstora lik djavola i to postavi u procelje kucne fasade.Bice to cool pred narodom. :lol:
 
kololec21310i.jpg


kololec21315.jpg


kololec21310i.jpg


cedomirarsic3.jpg


orthodoxcross.jpg

Duzina krsta ispod horizontale treba da je veca (visa) od duzine iznad horizontale (debela crvena linija je linija krova).

kololec21310c.jpg


kololec21310c.jpg


kololec221310d.jpg

Crkvu su gradili Siptari i donji uspravni dio krsta napravili kracim, a gornji duzim te se tako dobije naopaki, izvrnuti krst sto je znak satanista.
Crkvi je primio i osvesto... vidite vec ko. I zato je tu svirala muzika i igralo kolo u vrijeme Velikog Casnog posta sto Crkva strogo zabranjuje.
 
Poslednja izmena:
I posto si se uvjerio da radim pogresnim metodom I da nista ne znam, nadam se da ces shvatiti da ovo nije tema na kojoj imas sta da raspravljas.

I u zdravlju da se sretnemo na nekoj drugoj temi!

Ma htio sam biti od pomoći no ogranićavaš me osuđivanjem.
Kao i druge ovde koji podosta znaju o simbolima.
A znam puno toga ,no ne da mi je s neba palo na gotovo, već nakon tisuća sati bavljenja
okultnim simbolima i starima religijama i civilizacijama.

No na takav način ne bum komunicirao.

Eto i danas si djavola ubacio u igru čovjeku koji ne razmišlja kao ti...To ti je standardna igra.
TIpična psihološka maniplualacija tipa Jirnijej i slične bratije.
Histerija i siktanje.

Ne brini neću da ti pomažem...
 
Ma htio sam biti od pomoći no ogranićavaš me osuđivanjem.
Kao i druge ovde koji podosta znaju o simbolima.
A znam puno toga ,no ne da mi je s neba palo na gotovo, već nakon tisuća sati bavljenja
okultnim simbolima i starima religijama i civilizacijama.

No na takav način ne bum komunicirao.

Eto i danas si djavola ubacio u igru čovjeku koji ne razmišlja kao ti...To ti je standardna igra.
TIpična psihološka maniplualacija tipa Jirnijej i slične bratije.
Histerija i siktanje.

Ne brini neću da ti pomažem...

Izvini!
 

Ma sve Ok.
Ako ćemo da se poštujemo bez osuđivanja jedno drugoga.
Ti neke stvari doslovce ja preneseno shvaćam.
I ne bi trebalo da to smeta ni meni ni tebi.
Ako možemo nešto da naućimo jedan od drugoga odlilčno,ako nemožemo opet ok.
Jer ponekad i vlastiti post služi kao ogledalo da čovjek vidi kao to ostavlja dojma.
Tako da nikad nije uzaludno.

Sutra ćeš imati elaborat Leviatan/Bahomet.
 
Ma sve Ok.
Ako ćemo da se poštujemo bez osuđivanja jedno drugoga.
Ti neke stvari doslovce ja preneseno shvaćam.
I ne bi trebalo da to smeta ni meni ni tebi.
Ako možemo nešto da naućimo jedan od drugoga odlilčno,ako nemožemo opet ok.
Jer ponekad i vlastiti post služi kao ogledalo da čovjek vidi kao to ostavlja dojma.
Tako da nikad nije uzaludno.

Sutra ćeš imati elaborat Leviatan/Bahomet
.

Odlicno!

Pozz
 
picrdvr1l.jpg


"U svetootačkom predanju Pravoslavne Crkve Hristos – Drvo života; Drvo Života i jeste Hristos."

Izvor:
http://www.manastir-lepavina.org/arhiva/novosti/index.php/weblog/detaljnije/drvo_ivota/

zohar.gif

Ovo na stupovima nije hriscansko drvo zivota.To je drvo zivota neznabozaca iz Ura haldejskoga, iz Vavilona. Stanovnici tog grada bili su bezboznici:

"I uze Tara sina svog Avrama i Lota sina Aronovog, unuka svog, i Saru snahu svoju, zenu Avrama sina svog; i podjose zajedno iz Ura haldejskog da idu u zemlju hanansku, i dodjose do Harana, i onde se nastanise."

Zbog bezboznistva njihovog Gospod odtle poziva Avrama u drugu zemlju:
"I rece Gospod Avramu: Idi iz zemlje svoje i od roda svog i iz doma oca svog u zemlju koju cu ti ja pokazati."


Vavilonsko drvo zivota je drvo Lazi, a ne drvo Istine i nije cudo sto se u vrijeme opste bezboznosti i lazi sve vise koristi i u hriscanstvu.
 
Poslednja izmena:
picrdvr1l.jpg




zohar.gif

Ovo na stupovima nije hriscansko drvo zivota.To je drvo zivota neznabozaca iz Ura haldejskoga, iz Vavilona. Stanovnici tog grada bili su bezboznici:


Zbog bezboznistva njihovog Gospod odtle poziva Avrama u drugu zemlju:



Vavilonsko drvo zivota je drvo Lazi, a ne drvo Istine i nije cudo sto se u vrijeme opste bezboznosti i lazi sve vise koristi i u hriscanstvu.

Je li mi se čini da ima 13 apostola na slici gore a Isus u sredini??

A ta dva stupa i u Solomonskim pričama u bibliji ti ima.
Joakim i Boaz.
Koje i masoni koriste u simbolici crno bjelo.


PS Savjet jedan mali.
Nemoj tako olako lažima ništa okarektrizirati.
Pusti neka ispliva postepeno kroz analizu ,time otvaraš se iskustvu potpuno i onda tek na kraju donesi sud.
Ovako si zatvorio dotok informacijama jer si zacementirao da je to laž.
Možda i jest a možda i ne.
Nije to tako jednostavno kako se čini.
 
Poslednja izmena:
picrdvr1l.jpg


zohar.gif

Ovo na stupovima nije hriscansko drvo zivota.To je drvo zivota neznabozaca iz Ura haldejskoga, iz Vavilona. Stanovnici tog grada bili su bezboznici:

Zbog bezboznistva njihovog Gospod odtle poziva Avrama u drugu zemlju:



Vavilonsko drvo zivota je drvo Lazi, a ne drvo Istine i nije cudo sto se u vrijeme opste bezboznosti i lazi sve vise koristi i u hriscanstvu.

Strac bijele kose i brade u bijelim haljinama je biblijski Stariji od dana, dakle nije apostol.

Ova dva stupa jesu samo dva stupa koja lice na one stupove oko oltara u vatikanskoj Bazilici sv. Petra. To nisu Boaz i Jahin, jer Boaz i Jahin nisu bili uvrnuti, nego pravi stupovi sasvim drugacijeg izgleda.
 
Poslednja izmena:
Strac bijele kose i brade u bijelim haljinama je biblijski Stariji od dana, dakle nije apostol.

Ova dva stupa jesu samo dva stupa koja lice na one stupove oko oltara u vatikanskoj bazilici sv. Petra. To nisu boaz i jahin, jer boaz i jahin nisu bili uvrnuti, nego pravi stupovi sasvim drugacijeg izgleda.

U pravu si sjedi starac je gornji.

Imaš gdje u bibliji da Joakim Boaz su pravi stupovi??
I odakle ti ta slika s ta dva stupa ??
To ima veze s crkvom??
 
U pravu si sjedi starac je gornji.

Imaš gdje u bibliji da Joakim Boaz su pravi stupovi??
I odakle ti ta slika s ta dva stupa ??
To ima veze s crkvom??

U Bibliji ima samo visina stupova. Medjutim, u arhitekturi starog vijeka svi stupovi u pravi i nema nigdje krivuljastih stupova, jer krivuljasta linija ne predstavlja snagu i cvrstinu.

Ova slika sa dva stupa zaista nema veze sa Crkvom (link ispod):

http://en.wikipedia.org/wiki/Zohar
 
Poslednja izmena:
Nisam te onda shvatio.

Ja sam mislio da ti stavljaš simbole koje imaju veze s crkvom ..
Pa pokazuješ vezu paganstva s njome..

A nisi mi odgovorio za J/B .
Ima li gdje u bibliji opis stupova kako izgledaju ??

Na ovoj slici sa cik-cak stupovima ima vavilonsko drvo zivota i to ima veze sa danasnjom modom u crkvi.Inace

Stupovi boza i Jahin:
Sali dva stupa od bronze, jedan stup bese od osamnaest lakata u visinu, a unaokolo od dvanaest lakata; takav bese i drugi stup.
I nacini dva oglavlja da se metnu odozgo na stupove, salivena od bronze; pet lakata bese visoko jedno oglavlje i pet lakata bese visoko drugo oglavlje.
I pletenice isprepletane i vrpce kao verige nacini na oglavlja, koja behu na vrh stupova, sedam na jedno oglavlje i sedam na drugo oglavlje.
Tako nacini i na stupove i dva reda sipaka na jednu pletenicu unaokolo da pokrivaju oglavlje koje bese na vrhu; tako nacini i na drugom oglavlju.
I na ta dva oglavlja navrh stupova u tremu behu nacinjeni ljiljani od cetiri lakta.
I na dva oglavlja na dva stupa behu odozgo i prema sredini pod pletenicama sipci, kojih bese dvesta u dva reda unaokolo na jednom i na drugom oglavlju.
I postavi te stupove u tremu crkvenom, i postavivsi desni stup nazva ga Jahin, potom postavise stup levi nazva ga Boas.
I navrh stupova namesti izradjeno cvece ljiljanovo. I tako svrsise stupove." (1. Car.7,17-21)
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim iz toga opisa kako možemo znati da je vijugav bio ili ravan stub..
Nisam danas jeo ništa,i nisam baš skoncentriran tako da moguće da ne primjećujem baš.
Ako ti vidiš pokaži mi gdje ...

Rekao sam ti: krivuljasta cik-cak linije ne moze imati simbolicno znacenje snage (Boaz) i znacenje jacine, utemeljenosti (Jahin).To moraju biti samo stupovi prave linije.

Na stupovima je bilo cvijece ljiljanovo, ali i ovo cvijece tako se zove (lilies of field) i raste u Izraelu:

http://www.donthorpeimages.com/holyland2/index.html

http://www.padfield.com/israel/Miscellaneous/images/lilies-of-the-field.jpg
 
Poslednja izmena:
Rekao sam ti: krivuljasta cik-cak linije ne moze imati simbolicno znacenje snage (Boaz) i znacenje jacine, utemeljenosti (Jahin).To moraju biti samo stupovi prave linije.

Na stupovima je bilo cvijece ljiljanovo, ali i ovo cvijece tako se zove (lilies of field) i raste u Izraelu:

http://www.donthorpeimages.com/holyland2/index.html

http://www.padfield.com/israel/Miscellaneous/images/lilies-of-the-field.jpg

Što po tebi simbolizira Joakim a što Boaz???

A pitao sam te po čemu u bibliji se da zaključiti da su joakim i boaz ravni stubovi.
Daj mi barem aluziju i kordinate u textu u bibliji i to bi bilo to
 

Back
Top