Tajna prica nijemih simbola

ishtarx.jpg

Vavilonska boginja Istar sa drvetom zivota

A da li je ono po hramovima SPC Sunce Pravde ili Istar, ne znam. Da li je Ishtar, Apolon ili nesto trece, nije ni vazno. Vazno je da je na podu u (jos) zvanicno pravoslavnom hramu.Ako je Sunce Pravde (Isus Hristos, onda je sveti simbol i sto ce na podu da se gazi? To je onda bezboznicko djelo.

Zvijezda boginje Istar, priznaces, vrlo je slicna onom suncu:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ishtar-star-symbol-encircled.svg

Slične jesu ako površno pogledaš.
Sve onda izgleda slično.

Ono na podu je Sunce našeg sistema koje ima više krakova..
Pobroj koliko ima krakova i jedno i drugo.

No zna se desiti u tim simbolima zbrke.

No to što si ti hito dati point i nije u tome.
Tebi je svejedno kako reće je li Apolon ili tko zna tko.
Da shvaćam.

No u procjene bezbožništva ne bih ulazio,jednostavno nisam u križarskim ratovima.

A tvoja misija izgleda to jest.
Možda i nekog dobra donese,neću da se mješam.
Meni je odavno jasno oko toga podosta koliko je kršćanstvo u sprezi s mitovima.
A metamorfoza isključivo mene me zanima a drugoga nije moj problem.
Svatko svoju kožu i odgovornost nosi..

Interesantne su ti neke slike pohranim ih u svoju arhivu.
Izgleda da si dosta se pomučio oko toga.
Cjenim trud.

pozz
 
Hristos je osnovao Crkvu radi spasenje ljudi, a ne radi izucavanja i od zaborava cuvanja kulturnog nasljedja kroz simbole predhriscanskih religija pocev od Vavilona.

Posveceni u tajnu simbola upravo unose nenabozacke simbole u Crkvu. Je i izobrazavanje Hrista kao Sunca Pravde po podovima hramova simbolika rugaca ili je ono sunce Vavilonska Istar? Je li onaj krst na podu hrama krst za asirskih svestenika, krst americkih Maja ili je ono Hristov krst? Je li Apolon u fasadi manastirskog hrama za popravak naroda u vjeri, ili je za rasplinjavanje vjere? Je li hramovi neki muzej ili sveto mjesto?

p1000104j.jpg

Ikonostas manastira Tvrdos: krst kao simbol drveta zivota i zmija u obliku latinicnog slova S!? Sta je to?

dscn7606medium.jpg

p1000107p.jpg


Vidis li ovo sunce na podu hrama? Koga simbolicno ljubi ovaj mali hriscanin? Je li tim suncem simbolicno prikazan Hristos kao Sunce Pravde, ili je to simbol boginje Istar?
Zelim da cujem tvoj odgovor na ovo pitanje?

p1000099.jpg

Je li ovaj krst na podu hriscanski simbol spasenja, ili je vavilonsi krst ili mozda krst americkih Maja (o onim povjesanim balonima mozda neki drugi put)? Zelim da cujem tvoj odgovor i na ovo pitanje!


Izobrazavanje krsta na podu Crkva strogo zabranjuje 6. Vaseljenski sabor. Evo tog kanona:



Sta se ovo radi?


Hoces da kazes da pravoslavci umeju i da "pozajme" nesto od drugih?
I da i ne postuju svoje dogme?
To je kao ovaj video o isusu i modernom hriscaninu. ja i ne poznajem druge. nikad nisam ni video, ni cuo da neko doslovno sledi ucenje hristovo, svi ga tumace bas kao u ovom video klipu.
 
Slične jesu ako površno pogledaš.
Sve onda izgleda slično.

Ono na podu je Sunce našeg sistema koje ima više krakova..
Pobroj koliko ima krakova i jedno i drugo.

No zna se desiti u tim simbolima zbrke.

No to što si ti hito dati point i nije u tome.
Tebi je svejedno kako reće je li Apolon ili tko zna tko.
Da shvaćam.

No u procjene bezbožništva ne bih ulazio,jednostavno nisam u križarskim ratovima.

A tvoja misija izgleda to jest.
Možda i nekog dobra donese,neću da se mješam.
Meni je odavno jasno oko toga podosta koliko je kršćanstvo u sprezi s mitovima.
A metamorfoza isključivo mene me zanima a drugoga nije moj problem.
Svatko svoju kožu i odgovornost nosi..

Interesantne su ti neke slike pohranim ih u svoju arhivu.
Izgleda da si dosta se pomučio oko toga.
Cjenim trud.

pozz

Nije meni do krstaskih ratova, ali ne zelim da bez nekog nebeskog mesije obicni skolarci u popovskim mantijama mijenjaju moju vjeru za koju je utvrdjena i zapecacena nepromjenljivost od Sedam vaseljenskih sabora od pocetka Crkve pa do svrsetka vremena. Neki nebeski mesija mozda bi me i prevario, ali ovim crkvenim tajkunima i geometrima to ne dam.

:hvala:
 
Poslednja izmena:
Nije meni do krstaskih ratova, ali ne zelim da bez nekog nebeskog mesije obicni skolarci u popovskim mantijama mijenjaju moju vjeru za koju je utvrdjena i zapecacena nepromjenljivost od Sedam vaseljenskih sabora od pocetka Crkve pa do svrsetka vremena. Neki nebeski mesija mozda bi me i prevario, ali ovim crkvenim tajkunima i geometrima to ne dam.

:hvala:

Oni delaju dvostruku igru.
Jednu za mase a u tajnosti koriste znanja koja su od masa skrili.
A to mase neće saznati nikada dok im oni sami ne kažu.
Tako da ti ili ja ili bilo tko tu tuljenja drugima oko toga je gubljenje vremena.
I na kraju krajeva,pa neka im.
Tko im vjeruje nek i požanje to u životu.
To je ipak i satisfakcija kad vidiš kako se koprcaju u tom blatu.
Barem meni...
 
Oni delaju dvostruku igru.
Jednu za mase a u tajnosti koriste znanja koja su od masa skrili.
A to mase neće saznati nikada dok im oni sami ne kažu.
Tako da ti ili ja ili bilo tko tu tuljenja drugima oko toga je gubljenje vremena.
I na kraju krajeva,pa neka im.
Tko im vjeruje nek i požanje to u životu.
To je ipak i satisfakcija kad vidiš kako se koprcaju u tom blatu.
Barem meni...

Tako jest, ali je vrijeme lazovima reci istinu cisto radi licne katarze.
 
popebenedictxvi0220.jpg

Vatikan, crkva Svetog Petra: krst formiran od cetiri "drveta zivota"!

43622666.jpg

Pravoslavna ikona: Isus Hristos na prijestolju sa istim "drvetom zivota" koje formira krst na vatikanskom oltaru.

Otkud njima da je ovo rajsko drvo zivota? Iz Svetog Pisma? Ne, toga u Svetom Pismu nema. To je iz vavilonske religije i ostalih predhriscanskih religija, a poznato je iz Svetog Pisma kako je Gospod govorio za te religije i kako je Izrailjce ucio, molio, prijetio, kaznjavao da se cuvaju laznih vjera neznabozaca.
A eto, oni sve simbole iz tih neznabozackih vremena danas u hramovima koriste. Je li to izvrtanje vjere? Jeste! Slucajno? Ne moze biti slucajno, nego vrlo smisljeno i izvodjeno.

Kakvo je rajsko drvo zivota, mi to ne znamo, pa ne mogu znati ni arhijereji, osim ako imaju tajne knjige i tajno znanje. Ali, ako oni vec to imaju i ako to oni znaju, onda obicni narod nije u istoj vjeri sa njima, jer skrivenig znanja u ispovijedanju jedne iste vjere nema i ne moze biti.

Opisa drveta zivota u Svetom Pismu nigdje nema. Hriscansko drvo zivota simbolicno je opisano u donjim stihovima Novog Zavjeta:

Ja sam pravi cokot, i Otac je moj vinogradar;
Svaku lozu na meni koja ne radja roda odseci ce je; i svaku koja radja rod ocistice je da vise roda rodi.
Vi ste vec ocisceni recju koju vam govorih.
Budite u meni i ja cu u vama. Kao sto loza ne moze roda roditi sama od sebe, ako ne bude na cokotu, tako i vi ako na meni ne budete.
Ja sam cokot a vi loze; i koji bude u meni i ja u njemu on ce roditi mnogi rod; jer bez mene ne mozete ciniti nista. (Jovan,15,1-5)
.
 
Poslednja izmena:
popebenedictxvi0220.jpg

Vatikan, crkva Svetog Petra: krst formiran od cetiri "drveta zivota"!

43622666.jpg

Pravoslavna ikona: Isus Hristos na prijestolju sa istim "drvetom zivota" koje formira krst na vatikanskom oltaru.

Otkud njima da je ovo rajsko drvo zivota? Iz Svetog Pisma? Ne, toga u Svetom Pismu nema. To je iz vavilonske religije i ostalih predhriscanskih religija, a poznato je iz Svetog Pisma kako je Gospod govorio za te religije i kako je Izrailjce ucio, molio, prijetio, kaznjavao da se cuvaju laznih vjera neznabozaca.
A eto, oni sve simbole iz tih neznabozackih vremena danas u hramovima koriste. Je li to izvrtanje vjere? Jeste! Slucajno? Ne moze biti slucajno, nego vrlo smisljeno i izvodjeno.

drvo života pominje se u starom zavetu , ali i mnogimdrugim knjigama postanka
 
drvo života pominje se u starom zavetu , ali i mnogimdrugim knjigama postanka

Nije on aludirao da drvo života kao drvo života problem već kako znaju kako izgleda jer u bibliji nema opisa detaljnijega.
A u Babilonu i drugim civilizacijama ima takav slikovni opis drva života

No ne prihvaća da biblija i jest dobrim djelom iz tih civilizacija prije.
Da i iz Sumera,Egipta,Kaanana,Asirije je preuzeto ali preubučeno u malo drugačije ruho,malo drugačija imena itd
 
Nije on aludirao da drvo života kao drvo života problem već kako znaju kako izgleda jer u bibliji nema opisa detaljnijega.
A u Babilonu i drugim civilizacijama ima takav slikovni opis drva života

No ne prihvaća da biblija i jest dobrim djelom iz tih civilizacija prije.
Da i iz Sumera,Egipta,Kaanana,Asirije je preuzeto ali preubučeno u malo drugačije ruho,malo drugačija imena itd

Daj, prodji se te masonske demagogije!
 
Pominj se, ali nema slike kakvo je.

... iskreno da ti kažem , nisam siguran da prvi tekstovi starog zaveta ( pa i novog ) su bili odslikavani ( ima mnogo razloga zato ) , u kasnijim periodima dolazi do slovnih ukrašavanja pa i unošenja čitavih slika .... ako vaseljenski sabor nije kanonizovao oblik i formu drveta
života ( neznam ) - uradi ti pa predloži da se kanonizuje ( probaj , videćeš - hteo nehteo uzećeš bar nekoliko detalja koje su koristile stare religije --- naprosto , sve oblike su te religije iskoristile i nemože čovek za ništa da se uhvati a da već nije upotrebljavano -- crtanje na zidu i to je njihovo - ama baš sve tehnike i gotovo sve stilove ) :bye:
 
... iskreno da ti kažem , nisam siguran da prvi tekstovi starog zaveta ( pa i novog ) su bili odslikavani ( ima mnogo razloga zato ) , u kasnijim periodima dolazi do slovnih ukrašavanja pa i unošenja čitavih slika .... ako vaseljenski sabor nije kanonizovao oblik i formu drveta
života ( neznam ) - uradi ti pa predloži da se kanonizuje ( probaj , videćeš - hteo nehteo uzećeš bar nekoliko detalja koje su koristile stare religije --- naprosto , sve oblike su te religije iskoristile i nemože čovek za ništa da se uhvati a da već nije upotrebljavano -- crtanje na zidu i to je njihovo - ama baš sve tehnike i gotovo sve stilove ) :bye:

Hriscanima je drvo zivota Hristos. Rajsko drvo zivota uopste ne igra nikakvu ulogu u hriscanskoj vjeri.
 
Moj avatar nije masonski simbol I sam si objasnio. .

PITANJE :


2 Upita me: "Što vidiš?" Ja odgovorih: "Vidim svijećnjak, sav zlata, i gore na njemu uljanicu. On ima sedam svjetionica, i sedam cijevi ide k svjetionicama, što su na njemu.
3 . Dvije masline stoje uz njega, jedna s desne strane svijećnjaka, a jedna mu lijeve."
4 Upitao sam anđela, koji je govorio s mnom: "Što znači to, gospodaru moj?"

......
......

10 Jer tko je god prezreo dan malih; početaka, vidjet će pun radosti završni kamen u ruci Zerubabelovoj. A ovo sedam svjetionica jesu oči Gospodnje, koje prelaze svu zemlju."
ZAHARIJA 4

Što je ovih sedam očiju koje prelaze zemlju???
Imaš ideju kakvu?
Što kaže tvoja struja??
 
PITANJE :




Što je ovih sedam očiju koje prelaze zemlju???
Imaš ideju kakvu?
Što kaže tvoja struja??

Nemam ja nikakvu "svoju struju", mozda ti imas.

Sedam ociju koji prolaze svu zemlju jesu sedam arhandjela, sedam strazara Bozije nebeske vojske: Uriiel, Rafael, Raguel, Mihael, Sarakiel, Gabriel I Ramiel. Svaki ima posebno zaduzenje I oni strazare nad zemljom nadgledajuci zemlju, svaki po svom zaduzenju (Knjiga Enohova, glava XX).
 
Poslednja izmena:
Nemam ja nikakvu "svoju struju", mozda ti imas.

Sedam ociju koji prolaze svu zemlju jesu sedam arhandjela, sedam strazara Bozije nebeske vojske: Uriiel, Rafael, Raguel, Mihael, Sarakiel, Gabriel I Ramiel. Svaki ima posebno zaduzenje I oni strazare nad zemljom nadgledajuci zemlju, svaki po svom zaduzenju (Knjiga Enohova, glava XX).


A što je nebeska vojska??
Trupe s naoružanjem ili nešto drugo??

Pa što su tih sedam arhanđela??
Neka bića duhovna ili fizička što već??
Daj malo detalja,znam ja što piše u Henoku,jednom sam prošle godine i otvorio temu na tu knjigu no odaziv je bio jako velik.
Malo daj svojih riječi...
I gdje su granice između njih sedam??
Ako ih je sedam onda svaki ima svoj rejon..
Čim se djele na sedmoricu.
Ne??

A kako nema tvoja struja kad ima vaša crkva po pravim pravilimajer su popovi izvrnuli orginale..
Ne znam što ti smeta to Struja??
Kao da će te stresti...
 
Poslednja izmena:
A što je nebeska vojska??
Trupe s naoružanjem ili nešto drugo??

Pa što su tih sedam arhanđela??
Neka bića duhovna ili fizička što već??
Daj malo detalja,znam ja što piše u Henoku,jednom sam prošle godine i otvorio temu na tu knjigu no odaziv je bio jako velik.
Malo daj svojih riječi...
I gdje su granice između njih sedam??
Ako ih je sedam onda svaki ima svoj rejon..
Čim se djele na sedmoricu.
Ne??

A kako nema tvoja struja kad ima vaša crkva po pravim pravilimajer su popovi izvrnuli orginale..
Ne znam što ti smeta to Struja??
Kao da će te stresti...

Sa oruzjem, nego sta? Ima nekoliko mjesta u Bibjiji gdje se govori o andjelima sa oruzjem.
Arhandjel je cin andjela kao general u vojsci.

Nego se ti pravis mnogo nevjest I karikiras stvari. Tako ne mozemo pricati. Spusti se na zemlju...
 

Back
Top