Tajland

DSC03815.jpg
DSC_0413.jpg
DSC_0416.jpg
DSC_0418.jpg
DSC03812.jpg



Hram
 
Sve u svemu,što se tiče Koh Changa ovo ostrvo iskreno rečeno nema onu "vau" lepotu sa razglednica kao ostrva oko Phuketa i Krabi i neće vas ostaviti bez daha u tom smislu,ali ima svoj šmek u toj prilično još uvek toliko "neiskvarenoj" atmosferi za razliku od pomenutih turističkih megacentara.
Ako se zadesite sa ove strane Tajlanda apsolutno vredi posetiti ga :aha2:
 
Malo o klopi kao dodatak na onu opise iz prve ture:

Pad Thai varijanta u omletu...mala razlika u odnosu na tradicionalni,više stvar estetike...dobar u svakom slučaju :) :

DSC_0236.jpg



Ovi je jedna fenomenalna supica zapamtio sam engleski naziv "stewed beef noodle soup" ali nisam posle našao thai ime. Dakle naprave gulaš od govedine, sipaju u činiju dodaju ove knedle koje takođe imaju mesa,nudle, razne začine i zeleniš i prekriju onim njihovim bujonom,malo ribljeg sosa i čilija i sojine klice na kraju :njam: Oduševljen,fenomenalno :ok:

DSC_0243.jpg
 
Patka na prženim susam nudlama...takođe nisam zapazio thai ime samo englesko. Nije loše,zanimljiv ukus.Pačije pečenje nudle i sos...slatkast i ljutkast...kuvano jaje valjda kao garnirung. Susam se oseti ali ne znam u kakvoj varijanti učestvuje. Verovatno prže nudle u susamovom ulju.

DSC_0248.jpg


Pho Bo- vijetnamska supa sa govedinom...živa govedina tanko isečena se stavi neposredno pred nalivanje supe u tanjir,vermicele(tanke pirinčane nudle),limunska trava,mislim i da sam đumbir osetio,riblji sos naravno,korijander i svašta nešto još. Mako kiselkasta u odnosu na thai čorbice,još se daje i limeta kao dodatak. Ali dobra :)

DSC_0349.jpg
 
Poslednja izmena:
Larb woon sen - mleveno svinjsko meso i "staklene" nudle sa povrćem,začinima i dosta čilija...napomenite da želite little spice inače neka vam je Bog u pomoći ako budu original varijantu pravili...extremna ljutina ;)
Fenomenalno.

DSC_0543.jpg


Najljuće nešto šta sam u životu okusio. Nešto sa govedinom,mislim da sam potisnuo ime u podsvesti da se ne sećam bola :rotf:...suludo. Iskapio sam dva piva na ex u očajničkom pokušaju da ublažim agoniju. Ali sam junački završio jelo iako sam štucao celu noć. Neka spicy beef salata isan(regija na tajlandu) stil.

DSC_0345.jpg
 
Poslednja izmena:
Kaeng khio wan gai-pileći zeleni kari jedno od najtradicionalnijih i najpoznatijih thai jela...kari se kuva u kokosovom mleku. Jako lepo jelo iako nisam ljubitelj pirinča (uvek mi asocijacija na prinudne dijete :p )sa kojim se obavezno služi. Ima i varijanta sa morskim plodovima. Malo ljut prave za strance,može se pojačati.

DSC_0696.jpg


I naravno Tom Yum Gai :worth:- Tom Yum supa sa piletinom umesto škampa za moj kontinentalni stomak daleko pogodnija iako i original je fantastičan kao što rekoh u prvom putopisu,i takođe ide kokosovo mleko ali se ne oseti toliko(sada sam video da sipaju dok su spremali)...čist užitak...jedva čekam novi susret :zaljubljena:

DSC_0748.jpg


- - - - - - - - - -

I to bi bilo to otprilike za 2016...ako nekome treba pomoć.savet ili bilo šta naravno neka pita...vrlo rado ću pomoći ako mogu.

I naravno dajte i svoje utiske i slike sa vašeg puta u ovu divnu zemlju :ok:

Ne treba ni da pominjem da sam naoštren i dogodine da idem ;)
 
Džungla je kako kažu meštani jednim dobrim delom neistražena i nepristupačna,naseljena je velikim brojem vrsta ptica, majmunima,veprovima,nekim vrstama jelena i...kraljevskim kobrama. Kobre ne zalaze u naselja tj daleko su u džungli kako kažu a ja sam želeo da im verujem :rotf:

Izgleda da je to "struktura" svakog njihovog ostrva. Inače, majstori su za kroćenje životinja! Na Koh Samui-u smo gledali neki zapanjujući šou sa krokodilima, moćno kroćenje kraljevske kobre (da, da... doduše, videla sam to 'na jedno oko'... iako u zadnjem redu, čvrsto sam žmurila na jedno oko :lol:) i simpatičan i duhoviti šou sa velikim arama i lešinarima. Msm, slonovi i tigrovi mu dođu tamo k'o plišane igračke, deluju potpuno bezopasno...:D

PS Fortes, hvala za ove predivne slike plaža i hrane... I, dobro je što si rešio da malo pauziraš sa putopisom... jerbo sam bila spremna, čitajući ovaj tvoj izveštaj, da dam brate otkaz, spakajuem neophodno, kupim kartu u jednom pravcu i... odem da ljuštim mango na Tajlandu :lol:
 
Poslednja izmena:
Vidim ja da bih ostala gladna na Tajlandu. Ja ne podnosim ljuto, a oni izgleda sve prave ljuto. Ne mogu da jedem ni sa malo ljutine. :sad2:
Verovatno bih po ceo dan jela sam pirinač. Nadam se da u njega ništa ne stavljaju.

Ima morskih plodova na roštilju,ražnjića,supica.....verovatno ako ih lepo zamoliš da izostave čili u nekom jelu to će i uraditi...a ima i svih svetskih kuhinja i lanaca restorana. I ja se sa vremena na vreme umorim od njihovih đakonija i odem u grčki restoran, piceriju ili neki australijski bbq na biftek..jedino što je njihova hrana značajno jeftinija od zapadne.

Ako baš zagusti Subway,Mek,Burger King su na svakom koraku...:)

- - - - - - - - - -

jao meni sad zao sto je gotovo :(
divan si, ja kad odem sledece godine, imacu osecaj kao da sam vec bila zbog tvog pisanja :cmok2:

Ne,ti ćeš to na svoj način da doživiš i iz svog ugla da nam opišeš :cmok:

- - - - - - - - - -

Bas tako,fortes je bas legenda :ok:

:pivce:

- - - - - - - - - -

Izgleda da je to "struktura" svakog njihovog ostrva. Inače, majstori su za kroćenje životinja! Na Koh Samui-u smo gledali neki zapanjujući šou sa krokodilima, moćno kroćenje kraljevske kobre (da, da... doduše, videla sam to 'na jedno oko'... iako u zadnjem redu, čvrsto sam žmurila na jedno oko :lol:) i simpatičan i duhoviti šou sa velikim arama i lešinarima. Msm, slonovi i tigrovi mu dođu tamo k'o plišane igračke, deluju potpuno bezopasno...:D

PS Fortes, hvala za ove predivne slike plaža i hrane... I, dobro je što si rešio da malo pauziraš sa putopisom... jerbo sam bila spremna, čitajući ovaj tvoj izveštaj, da dam brate otkaz, spakajuem neophodno, kupim kartu u jednom pravcu i... odem da ljuštim mango na Tajlandu :lol:

:lol:...sad znaš kako mi je dok vrtim film iz dana u dan ;)

:cmok:

P.S. Ti tigrovu su drogirani,sa slonovima se nikada ne zna kad će da polude...tako da...mani ti to ;)
 
Hvala :). Nisam više tamo,vratio sam se..."ovde" :( :mrgreen:

Ako si se vozio jednim minibusem onda znaš šta da očekuješ. Prostora u principu ima dovoljno,sedišta su standardno udobna,stvari idu pozadi tako da ne smetaju, a vozači su valjda svaki priča za sebe,jer ovi sa kojima sam se ja vozio nisu nešto uletali u neke situacije da bih im prigovorio u smislu nebezbedne vožnje,ništa spektakularno brzo ili slično.Puštali su muziku tipa mtv hitovi ako se sećam i ne previše glasno a i ja sam imao sluške na ušima veći deo puta tako da... Jedino su umeli klimu da "nagare" što je meni malo smetalo(to je na Tajlandu česta pojava svuda od taxi i metroa do tržnih centara,kada uđeš u njihov 7/11 npr poželiš zimsku jaknu). Većina ih zna osnovni tarzan engleski dovoljan za minimum komunikacije,njihovo je da odvezu i dovezu nisu vodiči...ne znam šta ljudi očekuju. Moja ocena je da su odradili ono zašta su bili plaćeni korektno. Opet ko zna ko će da se zalomi.

Kai Bae je sasvim dobar izbor,lepi resorti i ono osnovna infrastruktura za boravak iza... koliko sam video kada sam prolazio. Ja ću naravno više pisati o WSB gde sam bio :)

samo još jedno pitanjce....oko vakcinacije, u glavnom smo nalazili inf da ne treba ali nešto nas kopka..a i da ne budemo neozbiljni i neodgovorni ...vodimo ćerku 4 godine...
Drugar nam bio godinu dana na severu Tajlanda...kaže ne treba, ovi paranočni na ino forumima se izbodu ...kažu saveti agencija...itd

fala
 
samo još jedno pitanjce....oko vakcinacije, u glavnom smo nalazili inf da ne treba ali nešto nas kopka..a i da ne budemo neozbiljni i neodgovorni ...vodimo ćerku 4 godine...
Drugar nam bio godinu dana na severu Tajlanda...kaže ne treba, ovi paranočni na ino forumima se izbodu ...kažu saveti agencija...itd

fala

Bilo bi neozbiljno da bilo šta savetujem,naročito pošto idete sa malim detetom. Možda ipak nekog medicinskog radnika da pitate za savet pre puta.

Ja se nisam vakcinisao.
Jeo sam na ulici svakodnevno,vodu naravno iskljućivo flaširanu i nisam imao ni najmanjih problema sa zdravljem.
 
Bilo bi neozbiljno da bilo šta savetujem,naročito pošto idete sa malim detetom. Možda ipak nekog medicinskog radnika da pitate za savet pre puta.

Ja se nisam vakcinisao.
Jeo sam na ulici svakodnevno,vodu naravno iskljućivo flaširanu i nisam imao ni najmanjih problema sa zdravljem.

Opet ja....pitanje br 45267...znam da si negde opisivao kobinacije prevoza sa aerodroma ali hajd... zanima me sa Suvar...umi aerodroma do hotela (našo na netu 25 min, 33 km,250-300 bahta), taxijem, jel ova cifra po osobi...ili tura...i jel si spominjao možda neki papirić sa br taxija....prEtisnem, izvučem...odem...uđem...izađem...
hvala...opet
 
Opet ja....pitanje br 45267...znam da si negde opisivao kobinacije prevoza sa aerodroma ali hajd... zanima me sa Suvar...umi aerodroma do hotela (našo na netu 25 min, 33 km,250-300 bahta), taxijem, jel ova cifra po osobi...ili tura...i jel si spominjao možda neki papirić sa br taxija....prEtisnem, izvučem...odem...uđem...izađem...
hvala...opet

Odmah na početku ovog putopisa sa sve uputstvom i slikama.

Dođete do nivoa 1, izađete, vidite natpis "public taxi" i automat, na njemu dobijete cedulju na kojem je broj pod kojim je parkiran vaš taxi,i idete do tog broja i do tog vozača...

Cena je na kao i u svakom taxiju ona koju pokaže taximetar. Na to se dodaje 50 thb-a izlazne taxe sa aerodroma i čini mi se dve putarine na autoputu.
 
Odmah na početku ovog putopisa sa sve uputstvom i slikama.

Dođete do nivoa 1, izađete, vidite natpis "public taxi" i automat, na njemu dobijete cedulju na kojem je broj pod kojim je parkiran vaš taxi,i idete do tog broja i do tog vozača...

Cena je na kao i u svakom taxiju ona koju pokaže taximetar. Na to se dodaje 50 thb-a izlazne taxe sa aerodroma i čini mi se dve putarine na autoputu.

hvala....našo fotke...lepo piše....
 
Tajland- Puket- 07.12.-19-12.
Na internetu, tacnije preko agencije I TRAVEL, nasla sam aranzman. Oni su nasli karte, a zajendo smo odabrali hotel koji nam je odgovarao.Insistirala sam da bude usluga all inclusiv, ali razgovarajuci sa agencijom rekli su da je bolje da uzmemo samo dorucak jer je hrana "jeftina." Vize su nam takodje odradili preko agencije. A putno osiguranje smo uzeli sami. Citajuci neke postove pre nego sto sam otisla, naisla sam na deo gde pise da postoji mogucnost da se zakasni na drugi avion. Kada se karte uzmu preko agencije, ukoliko prvi avio kasni, i ne stignete na drugi let, duzni su da vam obezbede let do Puketa u sto kracem roku. Prvi i drugi let traje ukupno oko 12 sati.
Na Tajland smo krenuli 07.12. iz Beograda, letom do Abu Dabija, zatim iz Abu Dabija do Puketa.U avionu se dobiju kartice koje treba da se popune i predaju prilikom sletanja na pasoskoj kontroli.U karticama se popunjavaju osnovne stvari(ime, prezime, ima hotela i adresa, koliko ostajete, broj pasosa...) Kada smo sleteli na Puket, sami smo trazili prevoz do hotela. Taksisti stoje ispred aerodroma, imaju svoj cenovnik, ali moze da se spusta cena. Mi smo prosletali do kraja i tu smo nasli najjeftiniji prevoz. Taksijem smo se vozili oko 45 minuta do hotela. Nas hotel Bandara Phuket Beach Resort 4*. Osoblje hotela je prijatno, sobe ciste. Imali smo uplacen samo dorucak. Plaza se nalazila u sklopu hotela, 3 minuta hoda od sobe. Na plazi smo uglavno narucivali pice,pivo i koktel , oko 220 bahta. Rucali i vecerali smo po restoranima. Obrok koji se sastojao od glavnog jela i od pica (sok i pivo ), nije bio ispod 1200Bahta . Ima i jeftinije, ali porcije su jako male i nema sanse da se najedete . Citajuci po forumima kako je sve jako jeftino , cene su me iznenadile. Jedan dan smo isli da obidjemo Phi Phi ostrva, za dve osobe izaslo nas je 6000 bahta(ostrva su prelepa, voda cista, raj na zemlji), drugi dan smo isli da jasemo slonove 900bahti je 30minuta jahanja, treci dan smo isli da obidjemo Buda hram , samo smo platili taksi koji nas je izasao oko 1000bahta. Nismo znali da su slonovi i hram u blizini pa smo zato isli dva dana, a inace je moglo da se obidje sve jedan dan. Vreme je bilo dobro, svaki dan je bilo oko 30stepeni,ali jako toplo. Kisa je padala jedan dan oko pola sata, ali posle toga je moglo da se kupa. Voda u moru je jako topla i cista. Samo sto ima jezeva. Pricaju engleski, ali ne savrseno pa je malo teze da se sporazumete. Jedan dan smo bili u velikom trznom centru. Cene su vece nego kod nas, a radnje uglavno kao i u Srbiji. Kada krenete kuci, na aerodrom krenite par sati ranije, jer su jako velike guzve, kao i kontrole. Kada izlazite sa Puketa, moracete opet da pokazete karticu koju ste popunjavali u avionu, ukoliko je nemate pravice vam probleme. To je uglavnom to, srecan put i lep provod onom ko se odluci da ode :)
 

Back
Top