Tajland..Maldivi..Singapur..Indija..Nepal

Na koji nacin mislite da zaradite novac za putovanje od 2 meseca ? Ako i nabavite novac za put , trebalo bi i da nabavite novac za povratak ? ( ako se odlucite za to ). Zdravstveno stanje pre puta i u toku puta ( gomola lekova ) za svaki slucaj !? Grupa od 8 ljudi je poveca , trebalo bi imati vodju koji ima glavnu rec i ima iskustva ! Higijena !? Jezik ?! I na kraju odobrenje od strane svih drzava kroz koje planirate proci ! Ne bi bilo lose prijaviti tu misiju nasim "nekim" organima ( za svaki slucaj )! Ako se za sve ovo ima povoljno resenje - uzimam duzi godisnji odmor i spremam se za put ! Ali tesko ! SRECNO - ko prezivi neka napise nesto !
 
Bio sam, dvadesetak puta.
Nema ništa posebno da se vidi, zgrade ko zgrade, ima takvih i bliže (npr. Frankfurt). Ono što može da fascinira, to je njihov stepen kulture, uredjenosti države, ili kako god hoćemo to da nazovemo, koji je doveden do krajnjeg maksimuma. Nezamisljivo čisto, toliko da se neću postideti da kažem da je njihov JAVNI toalet barem jednako čist kao moja kuhinja. Ulice peru sa šamponom.
Svi su raspoloženi i ljubazni toliko da pomislite da im neko plaća za to. Sam grad je sasvim običan - nalik na bilo koji moderan evropski grad. Postoje arapska, indijska i kineska (da, kineska, nisam se zabunio, iako je cca 80 % stanovnika kineskog porekla) četvrt, koje odstupaju od te ugladjenosti.
Ali, tek toliko da nije dosadno, ne previše, ipak je to jedna pravna država gde nema mnogo prostora za improvizacije. Neverovatan je osećaj beskrajna opuštenost i sigurnost koju mi sa Balkana ne možemo da zamislimo. Doživeo sam da me ismeju kada sam jednom prilikom spavao u hotelu koji je bio u nekoj relativno mračnoj ulici u indijskoj četvrti na pitanje da li je bezbedno da se prošetam u pola noći. Odgovor je bio : Najopasnije što može da Vam se desi u našoj zemlji je da preskupo platite neku robu, da to isto vidite na sledećem ćošku upola jeftinije, i da se onda kajete. Mogao bih da pišem do prekosutra, ali ako ti treba nešto posebno, npr. mapa, neke brošure... ili bilo koji savet piši mi na mail da ne davim ostale. Osim ako se ovo pokaže još nekome kao zanimljiva tema...
 
sch:
Bio sam, dvadesetak puta.
Nema ništa posebno da se vidi, zgrade ko zgrade, ima takvih i bliže (npr. Frankfurt). Ono što može da fascinira, to je njihov stepen kulture, uredjenosti države, ili kako god hoćemo to da nazovemo, koji je doveden do krajnjeg maksimuma. Nezamisljivo čisto, toliko da se neću postideti da kažem da je njihov JAVNI toalet barem jednako čist kao moja kuhinja. Ulice peru sa šamponom.
Svi su raspoloženi i ljubazni toliko da pomislite da im neko plaća za to. Sam grad je sasvim običan - nalik na bilo koji moderan evropski grad. Postoje arapska, indijska i kineska (da, kineska, nisam se zabunio, iako je cca 80 % stanovnika kineskog porekla) četvrt, koje odstupaju od te ugladjenosti.
Ali, tek toliko da nije dosadno, ne previše, ipak je to jedna pravna država gde nema mnogo prostora za improvizacije. Neverovatan je osećaj beskrajna opuštenost i sigurnost koju mi sa Balkana ne možemo da zamislimo. Doživeo sam da me ismeju kada sam jednom prilikom spavao u hotelu koji je bio u nekoj relativno mračnoj ulici u indijskoj četvrti na pitanje da li je bezbedno da se prošetam u pola noći. Odgovor je bio : Najopasnije što može da Vam se desi u našoj zemlji je da preskupo platite neku robu, da to isto vidite na sledećem ćošku upola jeftinije, i da se onda kajete. Mogao bih da pišem do prekosutra, ali ako ti treba nešto posebno, npr. mapa, neke brošure... ili bilo koji savet piši mi na mail da ne davim ostale. Osim ako se ovo pokaže još nekome kao zanimljiva tema...
pa u principu bi mi trebalo stosta jer je vizuelna prezentacija ali ja sam iz bg.ima li nacina da mi to posaljes na mail?ako ima nacina posalji mi na amarena2002mv@yahoo.com.hvaaaalaaaa unapred!!!!!!!!!
 
@ višnjica (baš lep nick) - mogu samo da ti pošaljem poštom, jer mapa je npr. teška cca 10 MB, a brošura koju imam je cca 100 stranica. Nije mi teško, samo javi gde.

@guda , pa i mene svrbi da ispričam svima, samo ne želim da dosadjujem. Elem...

Prvi utisak po dolasku je ludilo, debeo i neverovatno čist tepih duž cele aerodromske zgrade koja je veća otprilike 50 puta od beogradske. Ali pošto postoje dva terminala, to je već ravno 100 puta. Izmedju dva terminala saobraća (naravno besplatan) voz na jednoj šini i naravno iznad zemlje. Na samom aerodromu postoji, izmedju ostalog i olimpijski bazen, da Vam ne bude dosadno dok čekate avion...Ogroman veštački vodopad...
Nije nam potrebna viza za boravak do 14 dana boravka mada su mi dva puta dali pečat i na 30 dana (dobija se besplatno na aerodromu).

Klima je nepodnošljiva. Dok se ne naviknete, a za to je potrebno najmanje desetak dana, zevate kao riba. Jednostavno je toliko vlažno, da imate utisak da nema dovoljno vazduha da udahnete. A kad padne kiša... JAOJ !!! Njihovi slivnici su veličine 3 X 3 metra, da bi mogli da prime svu vodu.

Eto tolicko za ovaj put. Nastavak samo na zahtev čitalaca.

Pozdrav...
 
nemoj tolicko... hocu jos da slusam! Stvarno! E, a jel bas uvek toliko visoka vlaznost vazduha? A da li su i temperature visoke, pa se onda stvarno udavis ili mozes da docaras kako to izgleda pomocu nekih vremenskim (ne)prilika odavde?

...hajde dalje... sta jos ima na aerodromu, koliko je udaljen od grada, sta ima usput, kakva je vegetacija (licni utisci), kako je koncipiran grad - kao evropski: zivi se i u centru i jos vise okolo ili je ceo grad centar, da li je podeljen na namenske i staleske kvartove... Gde su industrijske zone, a gde trgovacke, kako izgleda pristaniste, sta ima tamo sto ovde nema ili bar da je karakteristicno po razlikama...

Ma hajde - raspisi se malko, vidis da ja dolazim ovde preko dana, a ti piskaras uvece... to bi trebalo da znaci da ne mogu da ti postavljam pitanja dok si ti uvece na netu, nego tek ujutru...

aaaaaaaaaaajdeeeee :lol:
 
001.gif
015.gif
002.gif
020.gif
021.gif
002.gif
023.gif
002.gif
012.gif
028.gif
004.gif
006.gif
012.gif
002.gif
014.gif
 
sch:
@ višnjica (baš lep nick) - mogu samo da ti pošaljem poštom, jer mapa je npr. teška cca 10 MB, a brošura koju imam je cca 100 stranica. Nije mi teško, samo javi gde.

@guda , pa i mene svrbi da ispričam svima, samo ne želim da dosadjujem. Elem...

Prvi utisak po dolasku je ludilo, debeo i neverovatno čist tepih duž cele aerodromske zgrade koja je veća otprilike 50 puta od beogradske. Ali pošto postoje dva terminala, to je već ravno 100 puta. Izmedju dva terminala saobraća (naravno besplatan) voz na jednoj šini i naravno iznad zemlje. Na samom aerodromu postoji, izmedju ostalog i olimpijski bazen, da Vam ne bude dosadno dok čekate avion...Ogroman veštački vodopad...
Nije nam potrebna viza za boravak do 14 dana boravka mada su mi dva puta dali pečat i na 30 dana (dobija se besplatno na aerodromu).

Klima je nepodnošljiva. Dok se ne naviknete, a za to je potrebno najmanje desetak dana, zevate kao riba. Jednostavno je toliko vlažno, da imate utisak da nema dovoljno vazduha da udahnete. A kad padne kiša... JAOJ !!! Njihovi slivnici su veličine 3 X 3 metra, da bi mogli da prime svu vodu.

Eto tolicko za ovaj put. Nastavak samo na zahtev čitalaca.

Pozdrav...
izvini sto ne odgovaram na vreme.bilo bi sjajno da mi to nekako doturis.ajde ti meni ostavi mail pa cu ti poslati adresu.naravno ja cu ti to sve vratiti cim zavrsim.hvalaaaaa
 
sch:
@ višnjica (baš lep nick) - mogu samo da ti pošaljem poštom, jer mapa je npr. teška cca 10 MB, a brošura koju imam je cca 100 stranica. Nije mi teško, samo javi gde.

@guda , pa i mene svrbi da ispričam svima, samo ne želim da dosadjujem. Elem...

Prvi utisak po dolasku je ludilo, debeo i neverovatno čist tepih duž cele aerodromske zgrade koja je veća otprilike 50 puta od beogradske. Ali pošto postoje dva terminala, to je već ravno 100 puta. Izmedju dva terminala saobraća (naravno besplatan) voz na jednoj šini i naravno iznad zemlje. Na samom aerodromu postoji, izmedju ostalog i olimpijski bazen, da Vam ne bude dosadno dok čekate avion...Ogroman veštački vodopad...
Nije nam potrebna viza za boravak do 14 dana boravka mada su mi dva puta dali pečat i na 30 dana (dobija se besplatno na aerodromu).

Klima je nepodnošljiva. Dok se ne naviknete, a za to je potrebno najmanje desetak dana, zevate kao riba. Jednostavno je toliko vlažno, da imate utisak da nema dovoljno vazduha da udahnete. A kad padne kiša... JAOJ !!! Njihovi slivnici su veličine 3 X 3 metra, da bi mogli da prime svu vodu.

Eto tolicko za ovaj put. Nastavak samo na zahtev čitalaca.

Pozdrav...
izvini sto ne odgovaram na vreme.bilo bi sjajno da mi to nekako doturis.ajde ti meni ostavi mail pa cu ti poslati adresu.naravno ja cu ti to sve vratiti cim zavrsim.hvalaaaaa
 
IZVANREDAN sajt na adresi www.virtualtourist.com , mnostvo informacija za bilo koju destinaciju sveta, .....registrujte se i postavljajte pitanja na forumima u vezi bilo koje teme. Odlican vodic za one koji planiraju put u sopstvenoj reziji.

Svakako posetite news grupe na Google-u, imate tamo rec.travel.asia ili tako nesto, mnogo dobrih stvari cete naci.....

A ovaj GOST stvarno gusi na ovom forumu, pa ste tebe briga odakle njima para, to nije tvoj problem.....
 
FrankSWildYearS:
Hvala Vlado nikad dosta ponuda.Mada sam chuo za jednu dobru foru za Tajland,ide se u svojoj rezhiji znachi placha se samo avio karta, onda se sam snalazish za spavanje koje je jako jeftino.Tako da ti se ceo aranzhman uhvati duplo jeftiniji


Dobro si cuo. Uopste nije tesko snaci se za smestaj jer u Bankoku imas gomilu hotela, i prakticno vec na aerodromu te vuku za rukav. Provereno - bila sam tamo u julu. Bilo je super. Ako imas extra parica idi na Koh Samui. To je raj na zemlji.
 
Ja bih na Tajland kao backpacker, pa imam gomilu pitanja jer nikad nisam putovao sam i bez agencije.Najvise me zanima da li je bezbedno pogotovo ako nemas dovoljno iskustva (moj slucaj), kao i koliko mogu da kostaju put smestaj i hrana za recimo mesec dana kao i koliko neko moze da veruje namazanim tajlandjanima koji ga vuku za ruku nudeci mu jeftini smestaj. :)
 
CIAO
Ako ideš u Tajland sam uzmi avion do Bangkoka i s taxijem piči do khaosam road ulicu gde češ spavati jedno noč i sutradan uđeš u agencijo i kupiš karto za bus i 3dnevni treking u ciang maiu.Ciang mai je divni grad na sjeveru a treking je jedno nezaboravno iskustvo.Od pješačenja,do jašenja slonova , raftinga na bambusu do pušenja opija i marihuane u selima u đungli.Divota .Onda se izpustiš 1500 km cca niže i ideš na fool moon party na kho pangan ostrvo gde je žurka na plaži ,kad je pun mjesec.Uzmeš bungalov i uživaš do kraja života.A kad se probudiš ideš još malo u Bangkok i si ogledaš okolino plivajoča piaca i most na rijeki kwai itd...Na kraju sedneš na avion i opet si kuči i sve je isto ko pre.Nije baš tako.ti imaš nešto nezaboravno u sebi i kad ti je zima se setiš na prelijepe krajeve i dobre ljude daleko daleko.
Asad kreni tamo je jeftino
 

Back
Top