Tadic potpisao ugovor sa Amerikancima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
_Milanche_:
Biljo gresis.
Oni ne podlezu krivicnim zakonima republike Srbije i jurisdikciji lokalnog pravosudja ali podlezu krivicnim zakonima SAD i americkim sudovima.

Da kao i oni u Iraku, silovanje, tortura, ubistva zarobljenika i sta sve ne sta dobiju po citav mesec dana zatvora, ma bravo, a u svemu tome nama traze da izrucimo Hagu i ko je prdeo u ratu za svoju zemlju.
 
mladić:
Ma u pravu si, samo mi nije jasno sve to odjednom, jedan covek tako potpise bez icega, pa nije to 100kg kukuruza, to je bre pustanje strane vojske u zemlju, postavlja se pitanje sta, kako, gde, sta mi dobijamo osim to je tako, ali jbg, mi samo glasamo a svete krave nasim glasovima, prvo odu na dedinje pa potpisuju ko ti zna sta, strava i uzas sa pozicije i opozicije, namam reci.

Mladicu to sto je Tadic potpisao je nesto sto se zove "medjunarodni ugovor" i po nasim zakonima nema nikakvo dejstvo ako ga ne ratifikuje-odbori skupstina Republike Srbije.
Tako da treba da shvatas da to nije "jedan covek tako potpisao bez icega".
 
Samanta_:
Tražili podelu Kosova

Sonja Biserko kaže da je vlast već dala Kosovo, a da su poslednje oštre izjave na račun Ahtisarija samo „buka da se pokrije stvar, obelodani ta činjenica”. Ona takođe navodi da nije tačno da je državni pregovarački tim protiv podele Kosova, već da su takvo rešenje predlagali, ali da je Kontakt grupa to odbila.
- Pa setite se da je Dušan Bataković išao u Vašington i mahao mapom podeljenog Kosova. Govorio je da je Kosmet spontano kantonizovan za vreme intervencije i ubeđivao ih da se Kosovo podeli - kaže Biserko. Znači da Amerikanci ne predviđaju sukob :shock:
Bravo, Samanta, i dobro vece:)
Mala digresija, molim Jominija da uvazi samo ovaj put, posto sam rekla da PP vise ne upotrebljavam, da kazem Samanti da mi ne radim mail, nesto s njim nije u redu, blokirao je celo vece, a uzeo mi je 15O evra da ga sredi, pa sredio ga jeeeeeeeeee :evil:
U ponedeljak stize revizija, bice poste za zlatnu devojku Samantu:)

P.S. Jomini, mozes da obrises ovaj komentar, samo malo sacekaj da Samanta procita, i hvala:)
 
Da im je Sloba dao bazu u Uroševcu još 90-te, mnogo bi veća ili bar ekonomski jača Srbija sada bila! Mada opet, to bi onog satrapa ostavilo večno na vlasti, pa lepo ne znaš koje je zlo veće! Ali bi bar danas Kosovo bilo deo suverene države Srbije , pobunjenici na Kosovu manji od makovog zrna jer bi tamo imali Amere!! I siguran sam, bila bi još uvek cela SFRJ!
Ovako, sad je malo kasno, ali bolje ikad nego nikad! Neko reče da nas gaze.........nešto se ne sećam da je bivši ministar veselinov otišao na robiju za to što je naredio vozaču da vozi trotoarom i tom prilikom zgazio nedužnu ženu! Ako me već gaze, svejedno mi je ko me gazi!
 
ШЕШЕЉ:
Тадић нема овлашћења на своју руку да потпише тако нешто, мада ја мислим да се ни влада не би требало питати ништа око тога. Него лепо, кад се решава питање суверенитета наше државе, онда у скупштину, па како већина одлучи... Позиција и опозиција заједно треба да решавају овако значајна питања... Уосталом, ја да сам на месту тог Тадића никад не би преузео терет на себе да потпишем тако нешто, него ако скупштина да амен, онда је небитно ко ће сам папир да потпише... Овако је све нешто урађено превише на брзину, па се ја питам ко зна шта све тачно и стоји у том ''споразуму''...

Tadic ima ovlascenja da zakljucuje medjunarodne ugovore ko misli da nema neka proveri kakava ovlascenja imaju sefovi drzava po mejunarodnom pravu i ustavu Srbije.
Ali svaki mejdunarodni ugovor koji zakljuce predsedni,premijer,ministar inostranih poslova ili neko treci mora da verifikuje skupstina.
Tako da potpis Tadica nece znaciti nista bez odobrenja skupstine.
Ako se secate kad je Vuk potpisao sporazum o prolasku NATO trupa da je sledila ista procedura.
 
_Milanche_:
Mladicu to sto je Tadic potpisao je nesto sto se zove "medjunarodni ugovor" i po nasim zakonima nema nikakvo dejstvo ako ga ne ratifikuje-odbori skupstina Republike Srbije.
Tako da treba da shvatas da to nije "jedan covek tako potpisao bez icega".
E, ovo je stvarno novi momenat i za mene laika, ali, da li znas da ce biti ratifikovan?
Bice, naravno, iz razloga sto sve stranke koje pripadaju Vladi zajedno sa DS-om imaju vecinu, zasto bi odbili, odnosno anulirali?
Radikala nema dovoljno, SPS je uz Vladu, jedino sto se Tadic donekle moze "oprati" pred narodom, da tako kazem.
 
Biljo evo ovako.Amerikanci su poravnali Nemacku u bombardovanjima 44-45e.Bukvalno su ispeglali Nemcke gradove.Ako je neki narod ponosan,sujetan,i zaljubljen u samog sebe onda su to Nemci.
Amerikanci su bacii dve atomske bombe na Japan.Ako je neko na planeti naj zajebaniji onda su to Japanci.
U obe zemlje su ti isti Amerikanci prisutni od 45e do danas i?Ima li sranja u tim zemljama?
Ja bih licno voleo da dodje bilo ko ako ce tada Srbiji krenuti na bolje.U zadnjih 200 godina Srbijom vladaju Srbi i vidimo kako nam je.Ako mogu da biram izmedju Amerikanaca u Srbiji sa ovom sadasnjom vlascu ,i mogucnoscu dolaska radikala na vlast,tad biram Tadica i Zbuna sa sve Kondolizom
 
Plava Bilja:
E, ovo je stvarno novi momenat i za mene laika, ali, da li znas da ce biti ratifikovan?
Bice, naravno, iz razloga sto sve stranke koje pripadaju Vladi zajedno sa DS-om imaju vecinu, zasto bi odbili, odnosno anulirali?
Radikala nema dovoljno, SPS je uz Vladu, jedino sto se Tadic donekle moze "oprati" pred narodom, da tako kazem.

Pa naravno da ce biti ratifikovan skoro svaki medjunarodni ugovr se ratifikuje jer to nije igra i ni jedna zemlja nece takve stvari potpisivati iz zezanja bez prethodno postgnute saglesnosti izmedju parlamentarnih stranaka.
 
sumnjivo lice:
Biljo evo ovako.Amerikanci su poravnali Nemacku u bombardovanjima 44-45e.Bukvalno su ispeglali Nemcke gradove.Ako je neki narod ponosan,sujetan,i zaljubljen u samog sebe onda su to Nemci.
Amerikanci su bacii dve atomske bombe na Japan.Ako je neko na planeti naj zajebaniji onda su to Japanci.
U obe zemlje su ti isti Amerikanci prisutni od 45e do danas i?Ima li sranja u tim zemljama?
Ja bih licno voleo da dodje bilo ko ako ce tada Srbiji krenuti na bolje.U zadnjih 200 godina Srbijom vladaju Srbi i vidimo kako nam je.Ako mogu da biram izmedju Amerikanaca u Srbiji sa ovom sadasnjom vlascu ,i mogucnoscu dolaska radikala na vlast,tad biram Tadica i Zbuna sa sve Kondolizom


Delom si u pravu, ali ameri su bili u ove zemlje dok su Rusi bili pretnja, pogledaj sad poljsku, nije im nista bolje, cesi nece da prime rakete, pod reklamom Japana i Nemacke oni mogu da se vade, ali i Japanci i Nemci su stvorili sami sta sad imaju, sto se tice ko na vlasti, hvala ti za obe opcije, ni radikali a jos manje Tadic, isti su, sacekacu bolje dane, tesko da ce ih biti ali ovo sto sad imamo je uzas.
 
mladić:
ali i Japanci i Nemci su stvorili sami sta sad imaju.

ova ti je dobra...pogledaj vlasnicku strukturu u nekim nemackim najvecim fabrikama i japanskim...
Daimler(Mercedes),Opel,Ford...da ne pricam o Jananskog auto-industriji da je u rukama vlasnika Japanaca jedino Toyota i Subaru a ti to ne u celini...
Amerikanci su ih digli iz pepela posle 2. sv rata moj mladicu.
Lako je kasnije bilo nastaviti da se razvijas problem je pocetak....
 
mladić:
I ja tako mislim, daj Boze da je drugacije, ali sudeci po ovome do sada, pa ljudi zar ne vidite da nas urnisase na svakom koraku.



Tadić će potpisati nezavisnost Kosova

Zapad pečati sudbinu Kosmeta i Srbije

Do kraja godine uslovna nezavisnost a za tri godine potpuna nezavisnost KiM
Tadić sa svojim demokratama i Vuk Drašković prvi će prihvatiti nezavisnost Kosmeta
Do kraja godine biće izbori na kojima će pobediti radikali i socijalisti, i jedino te snage uz podršku DSS mogu zaustaviti dalju razgradnju Srbije
Boris Tadić je naneo veliku štetu srpskom narodu i srpskoj državi, svestan je da mora da ode i već pravi odstupnicu
Zoran Stanković nije dorastao funkciji ministrovanja
 
sumnjivo lice:
Biljo evo ovako.Amerikanci su poravnali Nemacku u bombardovanjima 44-45e.Bukvalno su ispeglali Nemcke gradove.Ako je neki narod ponosan,sujetan,i zaljubljen u samog sebe onda su to Nemci.
Amerikanci su bacii dve atomske bombe na Japan.Ako je neko na planeti naj zajebaniji onda su to Japanci.
U obe zemlje su ti isti Amerikanci prisutni od 45e do danas i?Ima li sranja u tim zemljama?
Ja bih licno voleo da dodje bilo ko ako ce tada Srbiji krenuti na bolje.U zadnjih 200 godina Srbijom vladaju Srbi i vidimo kako nam je.Ako mogu da biram izmedju Amerikanaca u Srbiji sa ovom sadasnjom vlascu ,i mogucnoscu dolaska radikala na vlast,tad biram Tadica i Zbuna sa sve Kondolizom
Mogu se sloziti s tobom da od dva zla biramo manje?
Kako ce ovaj dogadjaj uticati na rejting stranaka i kotiranje na noivm izborima, ostaje da vidimo. Mislim da ide radikalima na ruku, a narocito i vest u istom Dnevniku da je Seselju definitivno odbijena mogucnost da se sam brani, i da ce stupiti u strajk gladju, da nece ucestvovati u sudjenju.....itd.
Bice tu svega, tek je pocelo, ti sta volis volis, ja volim nesto drugo, svakom svoje:)
 
Samanta_:
Tadić će potpisati nezavisnost Kosova

Zapad pečati sudbinu Kosmeta i Srbije

Do kraja godine uslovna nezavisnost a za tri godine potpuna nezavisnost KiM
Tadić sa svojim demokratama i Vuk Drašković prvi će prihvatiti nezavisnost Kosmeta
Do kraja godine biće izbori na kojima će pobediti radikali i socijalisti, i jedino te snage uz podršku DSS mogu zaustaviti dalju razgradnju Srbije
Boris Tadić je naneo veliku štetu srpskom narodu i srpskoj državi, svestan je da mora da ode i već pravi odstupnicu
Zoran Stanković nije dorastao funkciji ministrovanja
:)
Zbog tebe sam se uzelela cak i onih tamo, ali,morace da me zamole 8-)
I ja kazem da sve ovo ide na ruku Radikalima, ali ne treba njih kriviti po obicaju.
Sve sto se uradi, kazu, ide na ruku njima (i ja kazem) ali njihova krivica je u tome sto tu "ruku" imaju i sto ne moraju ni da je ispruze, stize na tacni.
Ne radujem se ja da mojoj zemlji bude lose da bi Radikali pobedili, ali kad se tako "namestilo",ja sam samo nevoljni posmatrac dogadjaja, ne i ucesnik kao i vecina od nas.
 
Plava Bilja:
Mogu se sloziti s tobom da od dva zla biramo manje?
Kako ce ovaj dogadjaj uticati na rejting stranaka i kotiranje na noivm izborima, ostaje da vidimo. Mislim da ide radikalima na ruku, a narocito i vest u istom Dnevniku da je Seselju definitivno odbijena mogucnost da se sam brani, i da ce stupiti u strajk gladju, da nece ucestvovati u sudjenju.....itd.
Bice tu svega, tek je pocelo, ti sta volis volis, ja volim nesto drugo, svakom svoje:)
znas sta biljo mislim da je tvoje nadanje uzalud zbog toga sto ljudi koji se "loze" na te stvari koje si ti navela su odavno uz radikale i SPS.
Ne ocekujes li valjda da su ljudi koji glasaju za DS ili G17+ ovim duboko sad razocarani i da ce prici SRS.
Mislim mnogo ih briga sto je Seselju dodeljen advokat.
 
Original postavio sumnjivo lice
Biljo evo ovako.Amerikanci su poravnali Nemacku u bombardovanjima 44-45e.Bukvalno su ispeglali Nemcke gradove.Ako je neki narod ponosan,sujetan,i zaljubljen u samog sebe onda su to Nemci.
Amerikanci su bacii dve atomske bombe na Japan.Ako je neko na planeti naj zajebaniji onda su to Japanci.
U obe zemlje su ti isti Amerikanci prisutni od 45e do danas i?Ima li sranja u tim zemljama?
Ja bih licno voleo da dodje bilo ko ako ce tada Srbiji krenuti na bolje.U zadnjih 200 godina Srbijom vladaju Srbi i vidimo kako nam je.Ako mogu da biram izmedju Amerikanaca u Srbiji sa ovom sadasnjom vlascu ,i mogucnoscu dolaska radikala na vlast,tad biram Tadica i Zbuna sa sve Kondolizom


Nemacka nije Srbija i nikada nece biti.

Nemci su platili a SAD je po Nemacku uveo drogu kriminal i silovanje dece.
SAD je Nemacku zarazio, a veoma lako ce i Srbiju da zarazi.
Ja znam kako su se Amercki vojnici ponasali pre 30 godine u Nemack.
Znaci koliko su oni dobro ucinili toliko su ostavili rak u tu Nemacku.

Kad gubi jedna zemlja svako pravo kad ti neko od njih zgazi dete, bez kazne, ko da si zgazio kuce.

Ima puno toga.
 
sumnjivo lice:
Sad zamisli Biljo da imas 5000 Americkih vojnika u Srbiji.Svi oni dobijaju plate.Svi oni izlaze i vode drustveni zivot tamo gde su stacionirani.Da li je to dobro za lokalnu ekonomiju?Jeste.

Pa da ***** i svodnici jedva cekaju da dodju. Da procveta mala privreda.

sumnjivo lice:
Oni takodje imaju svoju vojnu policiju.Zar zaista mislis da tek tako prave prekrsaje i gaze ljude tenkovima po ulicama :confused: To sto oni ne odgovaraju pred sudovima zemalja gde su stacionirani ne znaci da uopste ne odgovaraju za neke eventualne zlocine.

To upravo to znaci.

Vratice ih kuci i to je to.

Eventualno ako dospe u medije mozda ih otpuste iz vojske, ali to je max. O zatvoru nema ni govora.

Evo imas ova zadnja dva slucaja u Iraku.

Prvo ono silovanje i ubistvo 14 godishnje devojcice i njene porodice.

Pa su jos spaljivali telo devojcice da uklone tragove. I pobili joj celu porodicu da uklone svedoke.

Na srecu dospelo je do medija. Pa je pokrenuta istraga. Ali je optuzba u stilu "crime of opportunity". Kao ono svaki dan su gledali tu devojcicu u patroli pa nisu mogli da izdrze. Jbg ona je kriva.

Ili kad su mucili i ubili Iracanina invalida, pa podmetali dokaze da je pravio bombe....

Lista zlocina je ogromna, a niko od njih nece odgovarati.

Svaki njihov zlocin se prikriva. I od strane njihove policije i od strane lokalnih vlasti.



A shto se tice tih potpisivanja to je cirkus.

Pa jel' onomad Vuk bez icijeg znanja potpisivao sporazum sa Nato o prelasku njihovih trupa.

A niko ni u vladi ni u skupshtini nije znao shta Vuk radi na svoju ruku.
 
_Milanche_:
Biljo gresis.
Oni ne podlezu krivicnim zakonima republike Srbije i jurisdikciji lokalnog pravosudja ali podlezu krivicnim zakonima SAD i americkim sudovima.

И шта ти као грађанин Србије да очекујеш, ако теби Американац учини неку материјалну/моралну штету... Једва да можеш да истераш правду у нашим судовима, тужиш се кад баш мораш... А камоли да очекујеш пресуду од Америчког суда против Американца. Није њима проблем да осуде неког појединца, него што онда морају да признају медијима у целом свету, да је некад неки од њихових војника жестоко прекршио закон... К'о што смо ратну одштету за бомбардовање добили као донације, јер рата није било... Па онда кобајаги пошаљу донацију, а у ствари да покрију ратну штету... Зато смо и морали да повучемо оптужницу против НАТО-а у Хагу... Не можеш исте паре да тражиш два пута... :|
 
Plava Bilja:
Mogu se sloziti s tobom da od dva zla biramo manje?
Kako ce ovaj dogadjaj uticati na rejting stranaka i kotiranje na noivm izborima, ostaje da vidimo. Mislim da ide radikalima na ruku, a narocito i vest u istom Dnevniku da je Seselju definitivno odbijena mogucnost da se sam brani, i da ce stupiti u strajk gladju, da nece ucestvovati u sudjenju.....itd.
Bice tu svega, tek je pocelo, ti sta volis volis, ja volim nesto drugo, svakom svoje:)
Pa ako Srbija treba da se solidarise sa Seseljem onda 1000 x :roll:
 
ШЕШЕЉ:
И шта ти као грађанин Србије да очекујеш, ако теби Американац учини неку материјалну/моралну штету... Једва да можеш да истераш правду у нашим судовима, тужиш се кад баш мораш... А камоли да очекујеш пресуду од Америчког суда против Американца. Није њима проблем да осуде неког појединца, него што онда морају да признају медијима у целом свету, да је некад неки од њихових војника жестоко прекршио закон... К'о што смо ратну одштету за бомбардовање добили као донације, јер рата није било... Па онда кобајаги пошаљу донацију, а у ствари да покрију ратну штету... Зато смо и морали да повучемо оптужницу против НАТО-а у Хагу... Не можеш исте паре да тражиш два пута... :|

Za materijalnu stetu koju naprave vojnici SAD garantuje vlada SAD...sto se tice krivicne odgovornosti u americkoj sudskoj praksi posebno u prkasi njihovih vojnih sudova imas stotine takvih presuda.
Logicno je da ti za njih ne znas jer se ne bavis time i nisi u to upucen ali toga ima mnogo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top