Tadic nikad slabiji!!!

И док су данас на сред аутопута у Србији ИСПАЛА 18 САНДУКА ПУНИХ БОМБИ КОЈЕ ТАДИЋ И ШУТАНОВАЦ У СКЛАДУ СА СВОЈИМ "МИСИЈАМА" ШАЉУ ДА СЕ УНИШТЕ


Težak incident na naplatnoj rampi kod Batočine
spacer.gif

Ispalo 18 sanduka s kumulativnim bombama iz vojnog kamiona
spacer.gif

Kragujevac - Iz vojnog kamiona garnizona Vojske Srbije u Nišu juče, oko 10.30, na naplatnoj rampi Batočina, na autoputu Beograd-Niš, ispalo je 18 sanduka s ručnim kumulativnim bombama, najverovatnije ruske proizvodnje, potvrdili su juče Danasu čelnici Opštine Batočina.
Vozač vojnog kamiona, koji nije imao nikakvu pratnju, nije primetio da su na naplatnoj rampi ispali sanduci s bombama, te je nastavio vožnju i stigao do varošice Batočina, udaljene oko dva kilometra od istoimene rampe. Radnici na naplatnoj rampi primetili su da su iz vojnog kamiona ispali sanduci, ali su pretpostavljali da je reč o manjerkama za hranu, pa su sanduke sklonili u stranu, kako bi saobraćaj prema Kragujevcu mogao normalno da se odvija.
spacer.gif

Izbegnuta katastrofa
spacer.gif

spacer.gif

Predsednik Opštine Batočina Radiša Milošević rekao je za Danas da vojno vozilo s tako opasnim teretom nije smelo da se kreće bez odgovarajuće pratnje. "Preko teritorije naše opštine često prolaze vojni kamioni natovareni eksplozivnim napravama koje se voze na uništavanje u Tehničko-remontnom zavodu u Kragujevcu. Nedopustivo je da se kamioni s takvim tovarom prevoze bez ikakve pratnje. Batočinci su, srećom, izbegli pravu katastrofu, pošto, prema nezvaničnim informacijama, jedna kumulativna mina uništava tenk od 40 tona. Pretpostavljam da je u sanducima koji su pali s vojnog kamiona kod naplatne rampe bilo blizu 200 takvih mina", naglašava Milošević.
spacer.gif

Šta se zaista nalazi u sanducima, saznali su kad se vozač vojnog kamiona, primetivši kod Batočine da mu na vozilu nema sanduka s bombama, vratio na naplatnu rampu.
Odmah zatim na naplatnu rampu stigle su jake vojne i policijske snage, koje su blokirale mesto na kojem su iz vojnog kamiona ispali sanduci s bombama, a saobraćaj prema Kragujevcu preusmerili preko Lapova i Jagodine. Ubrzo za njima na naplatnu rampu Batočina stigli su i istražni organi i rukovodstvo batočinske opštine. Mesto na kojem su ispale bombe bilo je blokirano i u jučerašnjim popodnevnim satima, a nadležne vojne vlasti do tada o incidentu na naplatnoj rampi nisu dale nikakvo saopštenje.
I u rukovodstvu Policijske uprave u Kragujevcu, koja "pokriva" i ostale šumadijske opštine, juče su za naš list potvrdili da je na naplatnoj rampi kod Batočine iz vojnog kamiona ispalo 18 sanduka s bombama. Čelnici kragujevačke policije ovim povodom, međutim, nisu hteli da daju nikakve izjave ni detaljnije informacije.
- Nisu nama ispale bombe iz kamiona, već vojsci. Mi smo ozbiljna služba. Obratite se nadležnima u Vojsci Srbije i Ministarstvu odbrane - rekao je za Danas jedan od rukovodilaca policije u Kragujevcu.

. Z. Radovanović
********************************************************************


Док Тадић и Шутановац УНИШТАВАЈУ - Швабе ПРОИЗВОДЕ, ПРОДАЈУ И НАОРУЖАВАЈУ ...




Vodeće crkve u Nemačkoj kritikuju politiku savezne vlade
spacer.gif

Sve veći izvoz oružja u zemlje zahvaćene ratom
spacer.gif
Mile Lasić


Njemački izvoz oružja raste nezaustavljivo, pa čak i u takozvane nesigurne zemlje. Obje njemačke velike crkve, i evangelička i katolička, kritiziraju zbog toga žestoko i otvoreno saveznu vladu. Među najvećim uvoznicima nemačkog oružja u 2006. godini bile su Sjedinjene Američke Države, Grčka, Turska, Holandija, Belgija, Rusija i Južna Koreja.
"Vrlo je razočaravajuće što svake godine dođemo do iste poruke", kazao je evengelički prelat Stefan Rajmers na predstavljanju jedanaestog po redu "Izvještaja o naoružanju" Zajedničke konferencije crkve i razvoja (GKKE).
Ovaj važan alternativni izvještaj od 1997. sastavljaju, inače, zajednički predstavnici njemačke Evangeličke crkve (EKD) i Katoličke crkve (KK) i eksperti za pitanje oružja i mira iz Hesenske zadužbine za istraživanje mira i konflikata. Njihov je zadatak da tijekom godine prikupe i vrednuju sve javne i raspoložive informacije o njemačkom izvozu oružja i vojne opreme.

"Trend je neprekinut", kaže Rajmers, predstavnik EKD u GKKE, "oružje i oprema made in Germany bilježe diljem svijeta rastuću omiljenost". Prema izvještaju GKKE, 2006. se vrijednost pojedinačnog i ukupnog izvoza oružja i opreme popela na ukupno 7,7 milijardi evra, što je značajno povišenje u odnosu na 2005, kada je iznosilo 6,2 milijarde evra. Glavni uzrok povišenja su zajedničke izvozne dozvole za izvoz oružja i dijelova u druge zemlje EU i NATO, kaže se u izvještaju. S druge strane, porast izvoza oružja je i indicija za rastuću kooperaciju u oblasti naoružanja unutar Evrope.
Međutim, u izvještaju se upozorava da sve više oružja i opreme dospeva u zemlje u razvoju i zemlje zahvaćene ratom. U izvještaju se kritizira što vlada ne daje obavještenja o konačnoj destinaciji izvezenog oružja. GKKE prigovara vladi da u bilansima prećutkuje ukupne izvozne dozvole, pa su izvještaji ofarbani u ljepše boje.

Posebno su oštro predstavnici obje crkve kritizirali vladu što su i 2006. oružje i oprema iz Njemačke isporučivani direktno i u brojne zemlje u kojima se ne poštuju ljudska prava. I u najsiromašnijim zemljama, s ekstremno niskim dohotkom po glavi stanovnika, u drasičnom su porastu isporuke oružja, kažu predstavnici EKD i KK.

Njemačka vlada se - kako se moglo i očekivati - hitno ogradila od ove kritike. Jedan glasnogovoronik ministra privrede Mihaela Glosa je uzvratio da Njemačka prakticira "u međunarodnoj usporedbi restriktivni režim eksporta oružja", te da se porasti ukupnog izvoza u 2006. godini imaju vezati za izvoz brzih motornih čamaca u većem broju.
spacer.gif
 
gledaj ovog civijasa. pa vama civijasima u sapcu i rumi kad bi dosla neka prava evropska kontrola da proveri sva vozila ostali bi vam samo jugici i stojadini za voznju :D :D :D

pa sva fals kola koja se rade u srbiji registruju se ili na sabac ili na rumu . al uglavnom na sabac :D
A kad bi prava evropska kontrola vama sandzaklijama iz pogranicnih opstina ukinula glavne izvore prihoda -drogu i belo roblje cela ta oblast bi morala da se vrati na cuvanje ovaca .
 
@ivan015 vidim da pojma nemas,nisam bio za kompom a ti si celo vece,branis ds,nervoza,a?
euro 3 je zvanican za nase ni od 2001 jer imali su ljudi problema sa uvozom nego od 2002 a sto se tice sveta kada je napravljen euro3 prvi to je nebitno,postoji vw sa euro 3 star i 15 godina pa sta sa tim,veze nemas,iz sapca si a ja iz beograda i meni pricas da sam iz sela,ne zelim da uvredim nikoga iz sapca ali leci svoje provincijalske komplekse na mami i pozdravi je
 
Veceras je i definitivno objavljeno da ce se izbori raspisati do kraja decembra,i da postoji mogucnost da se odrze 3.februara.
Podmukla igra podmuklih ljudi se nastavlja..
Racunica im je sledeca:misle da ce na taj nacin izaci veci broj ljudi,da ce spreciti pojedine stranke da bojkotuju predsednicke izbore,da ce ponovo zabiti noz u ledja DSSu i NSu,jer ukoliko ne budu imali svog predsednickog kandidata,postoji realna mogucnost da ove stranke dobiju mnogo manji broj glasova u odnosu na one koje imaju predsednicke kandidate,jer kandidati su oni sa kojima se ljudi poistovete i zbog njih obicno glasaju i za listu na kojoj se nalazi njegova stranka.Znaci postoji mogucnost da DSS i NS opet budu namagercene po stoti put.
 
@ivan015 vidim da pojma nemas,nisam bio za kompom a ti si celo vece,branis ds,nervoza,a?
euro 3 je zvanican za nase ni od 2001 jer imali su ljudi problema sa uvozom nego od 2002 a sto se tice sveta kada je napravljen euro3 prvi to je nebitno,postoji vw sa euro 3 star i 15 godina pa sta sa tim,veze nemas,iz sapca si a ja iz beograda i meni pricas da sam iz sela,ne zelim da uvredim nikoga iz sapca ali leci svoje provincijalske komplekse na mami i pozdravi je

pa ako si iz bg i tako ti je lepo onda sta te boli tuki za polovne krseve koje narod uvozi :roll::roll:

znaci tvoji su se rodili u bg? lepo lepo al ti si onda ugrozena vrsta posto se u bg slilo iz svih sela i sa svih planina...

nemam ja provincijalske komplekse meni je u Sapcu lepo... :wink::wink:
 
pa ako si iz bg i tako ti je lepo onda sta te boli tuki za polovne krseve koje narod uvozi :roll::roll:

znaci tvoji su se rodili u bg? lepo lepo al ti si onda ugrozena vrsta posto se u bg slilo iz svih sela i sa svih planina...

nemam ja provincijalske komplekse meni je u Sapcu lepo... :wink::wink:
nisam napisao da se u bg-u zivi lepo,samo je metropola u odnosu na sabac,juce si dobio kablovski net pa se sad izivljavas,ne izmisljaj i ne okreci pricu da nastavljas raspravu
vidim da ti je lepo i nemoj da se nerviras,puko si sa tim smajlijima sto vrte oci,samo se smiri
 
nisam napisao da se u bg-u zivi lepo,samo je metropola u odnosu na sabac,juce si dobio kablovski net pa se sad izivljavas,ne izmisljaj i ne okreci pricu da nastavljas raspravu
vidim da ti je lepo i nemoj da se nerviras,puko si sa tim smajlijima sto vrte oci,samo se smiri

heh da si mi ziv zdrav od kada ja imam ne kablovski nego bezicni net [cisto da pojasnim]... jeste metropola jer su izgradili metro do pola... :lol::lol:

dobro svakako da je bg prestonica i sve to ali to nije uopste pitanje ovde na forumu...poenta je da ce tadic [nazalost] dobiti ove izbore...:wink::wink:
 
znaci wireles si,pa to tek pokazuje da si u nekoj vuhohebini,gde nije stigao kabl tel,odnosno nemas uslove za adsl a ti smajliji koliko si pukao,ne nerviraj se ljdpovac
imam uslove za adsl a opticki kabal prolazi mi pored kuce za dva meseca... nego sam uzeo wireless malo ranije kada nije bilo adsla uopste u Sapcu...:roll:

a tvoji radikali se zasnivaju na glasovima bas iz vukojebina... tako da ne bih bas pricao o tome :wink::wink:
 
ma da vojvodina je vukojebina a za radikale me zabole samo sto ds mora da bude kaznjen,ja sam svoj problem resio,vidi temu na vozila,krivo mi zbog drugih ljudi,kao sto rekoh,lakse sa tim smajlijima to pokazuje koliko si prso
 
Postavljac teme je u pravu........cuo sam od licnog trenera, predsednika Tadica, da je skinuo 3 kilograma, i da nikada nije bio slabiji, mislim sa kilogramima.......covek trenira i futinguje da razbije Tomu po stoti put.

Iako, mora se i Tomi odati priznanje, on je ko propali , bivsi bokser, koji svaki mec za titulu gubi nokautom, ali i dalje srlja po jos batina :):):)


Ја мислим да је велика већина оног што смо прочитали у првом посту истина и да ће управо тако и бити, или бар приближно. Мислим да су се многи разочарали у ове назови демократски орјентисане, и мислим да ће излазност на овим предстојећим изборима бити никад мања. Ја свакако свој глас нећу дати никоме. Сви до једног су моралне нуле (0.00), лопови и преваранти којима је једино ЛИЧНИ, опет понављам ЛИЧНИ интерес најважнији!
 
Tadic ima ipak usrasu Mesica, Siptare i Muslimane iza sebe, to je barem dobro da dokusuri nesto oko 10 posto glasova. Znaci, ako bude dobio nesto oko 10 posto srpskih glasova, dobice jos toliko od ovih gore navedenih.
 
Tadic je Crnogorac!:lol:
A da je ova analiza koja je i pocela ovu temu TACNA,svedoci i danasnji interviju sa Velimirom Ilicem:

TADIĆ JE ĐAVO!
Lider NS Velimir Ilić poručuje da je predsednik Srbije Boris Tadić „bezbožnik“, jer je predsedničke izbore raspisao na Svetog Jovana

BEOGRAD - Ministar za infrastrukturu Velimir Ilić u razgovoru za Kurir kaže da još nije odlučio da li će se uključiti u trku za predsedničku fotelju, jer, kako kaže, čeka koalicionog partnera Vojislava Koštunicu da se vrati sa sednice SB UN da se dogovore. Ilić nije želeo da kaže da li je bliži bojkotu ili izlasku na izbore, ali ne krije bes što su izbori raspisani na Jovandan i poručuje da će zbog toga Srbija uskoro imati izbore na svim nivoima!

- Boris Tadić je jedna običan sotona! On je đavo! Nećemo više da nam bezbožnik, antihrist, bude na čelu države. Ja sam hrišćanin i Srbin. Neću više na bilo koji crkveni praznik da me neko uznemirava. Hoću, brate, da idem na službu, da budem opušten, idem na slavu, da se pomolim Bogu, i tog dana neću da razmišljam o izborima! I kraj! Da li, bre, Srbija jednom može da bude normalna država, da izbori ne budu više na verske praznike?!

Kalendar nam je takav, stalno neko crveno slovo...

- Pa, mogao je i na Božić da raspiše izbore, i tada bi našli opravdanje da je to normalno. Pa to su, bre, radili samo komunisti i Milošević! Kad je jednom raspisao izbore na moju slavu, ne da sam bio besan, nego sam poludeo! Srbija mora da se vrati ljudima koji poštuju svoju tradiciju, a ne ovim bezbožnicima koji ne poštuju ništa. Ne razume to Boris Tadić. Ni Dulić, on je katolik, kako on može da razume?! Ne može Tadić tako da se ponaša. Ima da se konsultuje sa svojim partnerima i da poštuje koalicioni dogovor.

Dogovor je bio da se izbori raspišu posle 10. decembra ukoliko se u vezi s Kosovom ništa dramatično ne dogodi.

- Nije bilo dogovora ni o čemu! O ključnim pitanjima moramo da se dogovaramo konsenzusom. Ali, ovim poslušnicima spolja određuju šta da rade. Sad su obećali da neće još proglasiti nezavisno Kosovo. To znači - izaberite predsednika, a posle ćete čuti rešenje. A sve to da bi oni postavili svog čoveka za razrešenje nekih drugih problema. Otvoriće se i pitanje juga Srbije. Biće tu još posla. E, pa, ne može! Neka daju prvo rešenje za Kosovo, pa ćemo da biramo predsednika. A ne da Srbiju mesecima i godinama drže u neizvesnosti.

Vi kao da jedva čekate da se proglasi nezavisnost Kosova?

- Ne čekamo mi ništa, samo hoćemo da se problem reši. Ma, nateraćemo Tadića na ponovne izbore! Tražićemo u parlamentu izbore, ako treba na svim nivoima, odmah posle rešenja za Kosovo! Tadić je razbio vojsku, odlazi mu Kosovo, koji je njegov učinak? Nula!

A koji je učinak vas i Vlade?

- Šta ja imam s tim, ja sam ministar za infrastrukturu! Preispitaće se učinak i Ministarstva za KiM i ministra spoljnog, ali ne možemo ministra kulture ili ministra energetike naterati da odgovora za probleme Kosova, a on čovek nema veze s tim, niti ga šta ko pita.

Da li je tačno da je narodnjački blok „udario rampu“ na potpisivanje sporazuma s EU?

- Ja ne znam ko normalan može da nastavi pregovore s EU ako ona donese odluku da njene članice priznaju nezavisno Kosovo. Ja ne mogu da shvatim da postoji neko ko će s njima da priča. Razgovori o ulasku u EU treba da se prekinu.

Šta dobijamo time?

- Čuvamo čast i obraz srpskog naroda, koji su naši preci čuvali vekovima. Zašto da budemo gnjide?!

Pa to je isto Milošević radio, zar ne?

- A, ne, to je druga stvar. Mi nećemo da ratujemo, ali nećemo ni da razgovaramo. Da pokažemo ko smo i šta smo!

„TEŽAK“ SAM TRI MILIONA EVRA

Nemački Špigl je nedavno procenio vašu imovinu na između 70 do 80 miliona evra?
- Evo, ja ću da vam je prodam za tri miliona.
Znači, „teški“ ste tri miliona?
- Sve je to nasledstvo od mog oca i dede. Kažem vam, donesite mi tri miliona evra, ja ću da vam prodam sve. A Špiglu ću da prodam za pet miliona.

ZET MI RADI KOD ĐELIĆA

Da li je tačno da ste i ćerku i zeta zaposlili u Vladi?
- Ćerka radi to što radi, radila je ovde pre nego sam postao ministar. A zet radi u kabinetu kod konkurencije, kod Đelića. Bio je kod Labusa od početka i nije moj kadar. Šta je tu problem?
Nepotizam.
- Ma kakav nepotizam, pa nisam ih ja zaposlio.
 

Back
Top