Тачијеви људи ми наређивали да УБИЈАМ!

Uvideo zapad da su Siptari mozda ne tako mnogobrojni, ali svakako slozi i opasni... pa krenuli da im uvode neka pravila... Npr. - zavadi pa vladaj.

Probali su prvo da ponovo zapodenu kavgu sa Srbima, nego su se zahebali kad su uhvaceni oni nemacki bombasi.

Kome tad nije bilo jasno kako se zapocinju ratovi, nikad mu nece ni biti jasno.
 
Probali su prvo da ponovo zapodenu kavgu sa Srbima, nego su se zahebali kad su uhvaceni oni nemacki bombasi.

Kome tad nije bilo jasno kako se zapocinju ratovi, nikad mu nece ni biti jasno.

Nije to jedini slucaj, mada je znacajan. Naisli su na neke nove Srbe u Beogradu, koji ne zele da ih ganjaju sa vojskom.
Pa posto oni izgleda samo to znaju - rade vec to sta rade.
 
Седиште Коха Диторе

ПРИШТИНА – Припадник бивше ОВК и бивши припадник илегалне Обавештајне службе Косова (СХИК) Наим Блаца изјавио је да је учествовао у више случајева убистава, застрашивања и претњи политичких противника странке косовског премијера Хашима Тачија.

Блаца је приштинским медијима пренео да је као припадник СХИК-а учествовао у 17 случајева, међу којима су убиства, покушаји убиства и претње, и да је Еулексу пре месец дана пријавио те своје активности.

Еулекс је почео истрагу о тврдњама посланика Демократског савеза Дарданије (ДСД) Ганија Гација о наводној умешаности функционера странке Хашима Тачија у организовани криминал, о чему, како Геци истиче, постоје докази снимљени на ЦД диску, преносе приштински медији.

Блаца, рођен у селу Велики Рибар код Липљана, рекао је да се каје због злочина које је починио, додајући да је веровао да то чини „за добробит домовине”.

„Испоставило се да није било тако”, навео је Блаца и истакао да су налогодавци убистава били један од команданата бивше ОВК Азем Суља, посланик и функционер Демократске партије Косова Џавит Халит и други функционери странке Хашима Тачија.

„Мета су били политички противници те партије, већином високи функционери Демократског савеза Косова (ДСК)”, казао је Блаца, преносе приштински медији.

Портпарол Еулекса Кристоф Ламфалуси је казао да је Еулекс полиција ЦД са наводним доказима о убиствима добила 22. октобра и предала га тужиоцу Еулекса 29. октобра.

„Полиција и тужилаштво почели су да се баве овим случајем али се он налази у почетној фази”, рекао је Ламфалуси.

Гани Геци, иначе председавајући скупштинског Одбора за надзор обавештајне агенције, изјавио је да у Скупштини Косова седе посланици и чланови владе који су „издавали налоге за убиство” посланика ДСК-а Агима Велиу и члана Демократског савеза Дарданије (ДСД) Адема Салихаја, након рата 1999.

Покретање случаја убиства партијских званичника ДСК-а И ДСД-а, догодило се када је у Скупштини Косова разматран извештај о напретку Косова који је израдила Европска комисија, а у којем се косовским институцијама сугерише већа борба против организованог криминала.

Шеф парламентарне групе ДСК у Скупштини Косова Лутфи Хазири је рекао да Гецијеву изјаву не треба игнорисати и затражио је да буде формирана „ад хоц” комисија која ће да прегледа и анилизира снимке којима располаже Гани Геција, и утврди шта даље.

Председник Скупштине није одобрио ниједан од захтева, упутивши све доказе на правосуђе.

----------------------------------------------------

Исповест Блаце о егзекуцијама

ПРИШТИНА – Приштински лист „Коха диторе” објавио је данас исповест Назима Блаце, припадника бивше ОВК, који каже да је учествовао у више случајева убистава политичких противника косовског премијера Хашима Тачија, као и сведока Хашког трибунала.

У сведочењу забалеженом на ЦД-у, Блаца наводи да је прва жртва групе егзекутора илегалне Обавештајне службе Косова (СХИК), био Саљи Гаши, политички активиста Демократског савеза Косова (ДСК) из околине Липљана, 15. јуна 1999. године.

Блаца истиче да изјаву даје без икакве присиле и да жели да она служи као доказ у случају да буде убијен.

„Био сам припадник ОВК од краја јуна 1998. до 12. јуна 1999. године. Био сам рањен октобра 1998. године у селу Годанце у атентату на породицу Фатмира Ћ. Атентат је изведен по наређењу Генералштаба, тј. команданта зоне, Фатмира Љимаја. Од завршетка рата па до 2007 године, радио сам за Обавештајну службу Косова (СХИК) у јединици за егзекуције, као посебан стуб Азема С. (Суље) и Џавита Х. (Халитаја)”, каже Блаца.

Као жртве СХИК-а, Блаца наводи Ибуша Клокоћија из Приштине, кога је лично убио пред његовом супругом.

„Што се тише Сељима Броше, направили су ситиуацију да га видим у Дубровнику. Он је био мали и дебео. Пратили смо га до дана убиства. Нисам учествовао у његовом убиству али сам учествовао у праћењу и припреми његовог убиства”. каже Блаца и додаје: „У то време, ми смо добили наређење да радимо у три правца, значи структура убистава је била у три правца. Један од та три праваца је био, убијање колаборациониста како су их они називали (Азем С., Џавит Х., Фуад Ш., Кадри В. и Фатмир Џ.)”.

У то време, наставља Блаца, „добили смо наређење да ликвидирамо највеће главе ДСК-а”.

„Долазак Ругове на Косово је дестабилизовао СХИК. СХИК је морао да ојача и да развије структуру убустава. Ја сам лично био укључен у припреми атентата на Адема Салихаја из општине Урошевца. Он је био личност са великим политичким утицајем и знали смо да немамо шансе на локалним изборима у Урошевцу. Пратили смо га месец дана, тада је у јеку била предизборна кампања, пратили смо га са два возила”, каже Блаца.

„Често сам размишљао о томе да је у реду ово што радим, не само што ћу ја и моја породица ићи напред, већ да ће цело Косово ићи ка напретку, али преварио сам се. Као што сам већ рекао, углавном смо били фокусирани на 'крупније' особе из политичког живота, за Адема Салихаја, Ејупа Високу и Агим Вељиуа нам је речено да морају бити ликвидирани јер су сарадници Државне безбедности Србије”, наставља Блаца.

Он додаје да је други правац убистава био усмерен против сведока у процесима који су вођени пред Хашким трибуналом.

„Био сам директно укључен у убиство сведока против Фатмира Љ., у селу Црнољево. Директно смо вршили притисак на све сведоке да не сарађују са Хашким трибуналом. Било је ту још пар особа које смо требали ликвидирати као на пример Нухи С., наставника математике у ОШ 'Емин Дураку'“, каже Блаца.

Он наводи да су 2006. године почеле несугласице, јер је он те године тражио да се састане са Аземом С. у вези свог хонорара, јер су му били дужни 220.000 евра.

„Азем С. ми је тада рекао да ће ме он лично исплатити. Уместо да ме исплате, они су покушали да ме убију. Тада сам успоставио контакте са УНМИК-ом и једним тужиоцем који је био ангажован у процесу Харадинај”, напомиње Блаца.

Он каже да је 2007. године са девет чланова породице отишао у Хрватску и да се у Приштину вратио 13. маја 2009. године.

Танјуг
[објављено: 30/11/2009]

Ју,шта би ово,није ваљда врховни вођа Тачи испрљао руке???
Ма нема шансе...:D
Истина полако излази на видело - само се ви рокајте међу собом и чекајте да се српска војска врати да вам објасни неке ствари:whistling:
:):zper::zper::zper:

Ako se ovako nastavi,hoce li neko preskociti da ima nesto za SAJ?Bar ljudi da malo provezbaju...:whistling:
 
A sto na ovoj temi nema nijednog komentara nasih dragih prijatelja albanca sa foruma?

Dali su ti komentare tvoji dragi prijatleji :mrgreen:sa druge strane , jer thema postoi :
Ako se ovako nastavi,hoce li neko preskociti da ima nesto za SAJ?Bar ljudi da malo provezbaju...:whistling:

Ovo je bilo pre 10 godina , samo sta je meni cudno zasto priznaje dobrovoljno da je on ucestvovao i ubio :dontunderstand:
 
...толико је добро глумио,
да је то признање дао добровољно....
.........................................док кажеш 100 посто:?:

.

Он се предао а није још у затвору , шта све се крије иза тога још незнамо , али убијени је било неколико 2 или 3 мислим , нисам сигуран , јер спомиње му и име убејоног , шта значи да је нјегова изјава тачна .
Зашто сам себе предао ,ко стоји иза тога незнам , ових дана можда више ...
Али се чини да је политичко убиство -
 
Он се предао а није још у затвору , шта све се крије иза тога још незнамо , али убијени је било неколико 2 или 3 мислим , нисам сигуран , јер спомиње му и име убејоног , шта значи да је нјегова изјава тачна .
Зашто сам себе предао ,ко стоји иза тога незнам , ових дана можда више ...
Али се чини да је политичко убиство -

...сазнаћемо:rtfm:

.
 
***

Tači ubijao haške svedoke

taci-v.jpg


Bio sam direktno uključen u ubistvo svedoka protiv Fatmira Ljimaja u selu
Crnoljevo. Direktno smo vršili pritisak na sve svedoke da ne sarađuju sa
Haškim tribunalom.
Bilo je tu još nekoliko osoba koje je trebalo da
likvidiramo, kao, na primer, Nuhiju S., nastavnika matematike u
OŠ „Emin Duraku“ -
kaže Blaca, koji je progovorio
u strahu za sopstveni život.
...


- Za spiskove ljudi za likvidaciju bili su zaduženi Azem Sulja
(ujak Hašima Tačija), Redžep Selimi i Džavit Haljiti. Njihov primarni
zadatak je bio da vrše pritisak na Srbe da se isele, a uz to su se
obračunavali i sa političkim protivnicima.
Zato je Tači tako lako preuzeo
vlast - kaže Stijović. On kaže da su pripadnici SHIK-a ubijali Albance,
saradnike DB-a, da bi presekli svaku vezu Albanaca sa Srbijom.


.....
наставља се.....


.
 
..

наставак....

- Zbog saznanja o nedelima ovih ljudi su ubijeni Ahmet Krasnići, zatim
jedan od najznačajnijih saradnika DB-a Surija Pupovci i načelnik DB-a
Kosova Seljim Brošaj (otac Rejmonde Brošaj, koja je nosila poslednju
štafetu mladosti
), Ibuš Kokoći, Ćemal Šabani (operativac SDB-a iz Prištine)..
. Njihova služba je tipovala viđenije Srbe, a pucači su ih ubijali oružjem
sa prigušivačem i iz mraka -kaže Šef analitike bivšeg DB-a na Kosovu
Zoran Stijović...

Uhapšen Sulja


Kosovska policija je uhapsila Azema Sulju, člana predsedništva
Tačijevog DPK.
Nazim Blaca je Azema Sulju označio kao nalogodavca
maltretiranja i likvidacije političkih protivnika Hašima Tačija.


http://www.alo.rs/vesti/21926/Taci_ubijao_haske_svedoke

.
 
Ово није споменуо !

Знаш, било је доста сведока Шиптара који су хтели да
сведоче на суђењу Слободану Милошевићу,.
да буду његови сведоци,.....па:think:
нису баш сви ликвидирани, али су онемогућени да ГОВОРЕ пред
Хашким трибуналом!
......А,... пошто је Милошевић "ликвидиран" у Хагу,
мало се пролонгирало са изношењем тих чињеница,...
Надам се да ти сведоци неће да остану НЕМИ читав живот,
сматрам да и међу шиптарским народом има часних људи који
су ценили и поштовали ДРЖАВУ у којој су живели, у
којој су лечени и у којој су имали неко ДОСТОЈАНСТВО, а које сада
НЕМАЈУ.

Знам да има и таквих, али сада ЋУТЕ!!!

.

.
 
8D1658C3-37C7-4205-9F00-AF15245206E4_mw270_s.jpg

Naim Blaca


Čovek koji se predstavlja kao bivši pripadnik Informativne službe Kosova
(SHIK), Naim Blaca, juče je pred Skupštinom Kosova održao konferenciju
za novinare u Prištini i ustvrdio da je učestvovao u 17 slučajeva ubistava,
planiranja atentata i pretnji koje je prema njegovim rečima izvršio SHIK.

TV stanice sa nacionalnom frekvencijom su sinoć emitovale ranije snimljenu
izjavu Blace o ubistvima koja je navodno sa drugim pripadnicima SHIK-a
izvršio od 1999. godine do kraja 2006. godine.

Sva lica pomenuta u izjavama Blace su sinoć za prištinske medije
kategorički odbili da poznaju Blacu i ocenili da se radi o smišljenom
plasiranju neistina
pred drugi krug izbora za predsednike opština na
Kosovu i pred početak rasprave o legalnosti proglašavanja nezvaisnosti
Kosova pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu.


http://www.slobodnaevropa.org/content/blaca_konferencija_za_novinare/1891064.html

-
 
Zasada su samo spekulacije ! To ne znaci da takvih radnji nije bilo, ujedno je test sa pravosudje ( koje je katastrofalno ) koje mora da detaljno,transparentno bez mesanja sa strane da rasvetli pomenuta desavanja a i druga.. Srecom slucaj je preuzeo EULEX pa se treba nadati da ce se klupko kriminala poceti da se razmotava.

Vintidz, pa ti imas poverenje u EULex kao ovi nasi Euroatlantidjani :mrgreen:

Inace, dobro ti je to za test za pravosudje... kao fora skandal, afera, ali se pravosudje isprsi i pokaze efikasno i pravicno...

Bilo to i kod nas skoro. Uhapsili cak i Predsednika za neovlasceno posedovanje sampanjca s prigusivacem.
 
8D1658C3-37C7-4205-9F00-AF15245206E4_mw270_s.jpg

Naim Blaca


Čovek koji se predstavlja kao bivši pripadnik Informativne službe Kosova
(SHIK), Naim Blaca, juče je pred Skupštinom Kosova održao konferenciju
za novinare u Prištini i ustvrdio da je učestvovao u 17 slučajeva ubistava,
planiranja atentata i pretnji koje je prema njegovim rečima izvršio SHIK.

TV stanice sa nacionalnom frekvencijom su sinoć emitovale ranije snimljenu
izjavu Blace o ubistvima koja je navodno sa drugim pripadnicima SHIK-a
izvršio od 1999. godine do kraja 2006. godine.

Sva lica pomenuta u izjavama Blace su sinoć za prištinske medije
kategorički odbili da poznaju Blacu i ocenili da se radi o smišljenom
plasiranju neistina
pred drugi krug izbora za predsednike opština na
Kosovu i pred početak rasprave o legalnosti proglašavanja nezvaisnosti
Kosova pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu.


http://www.slobodnaevropa.org/content/blaca_konferencija_za_novinare/1891064.html

-

Ma, daaaj, bre, vidi ga...

Pa jel on tebi stvarno deluje kao neko ko bi mogao da naudi nekom ljudskom bicu? :sad2:
 
Trideset dana kućnog pritvora za Blacu

A60CC988-F801-41F8-8905-BE3BD9E74916_mw270_s.jpg


01.12.2009
Okružni sud u Prištini odredio je meru kućnog pritvora za Nazim Blacu,
koji je sinoć uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivična dela ubistva i
organizovanog kriminala
, potvrdio je njegov advokat po službebnoj
dužnosti Haxhi Milaku.

"Sudija Eulex-a je odlučio da se Nazim Blaci izrekne
mera kućnog pritvora od 30 dana u njegovom selu Veliko Ribare u
opštini Lipljan.

Istragu o ovom slućaju će voditi međunarodni tužilac ”, rekao je Milaku.

On je rekao da je tužilaštvo tražilo meru pritvora od 30 dana, dok je on kao
branilac zatražio da mu se odredi mera ,kućnog pritvora što je sudija
prethodne procedure Francesko Flori prihvatio.

„Ja mislim da se zakonski efekti mogu postići i merom kućnog pritvora,
pošto njega i tako obezbeđuju Eulex i kosovska policija“, kazao je Milaku.

On je rekao da je Blacu danas obavestio da zbog mnogobrojnih angažovanja
koje ima neće moči da nastavi da bude njegov branilac.

http://www.slobodnaevropa.org/content/nazim_bllaca/1892477.html


************************************************************



И онда ће се десити,..... појела га "кућна" маца:zper:

.
 
Vintidz, pa ti imas poverenje u EULex kao ovi nasi Euroatlantidjani :mrgreen:

Inace, dobro ti je to za test za pravosudje... kao fora skandal, afera, ali se pravosudje isprsi i pokaze efikasno i pravicno...

Bilo to i kod nas skoro. Uhapsili cak i Predsednika za neovlasceno posedovanje sampanjca s prigusivacem.


....ћути, не причај ту бруку,...
ено га "доказао" да када потписује неки закон, скоро да га и не
чита, па има оне силне саветнике,...ОНИ то раде уместо њега:zcepanje:

http://www.alo.rs/politika/21921/Predsednik_ne_zna_sta_potpisuje


Ma, daaaj, bre, vidi ga...

Pa jel on tebi stvarno deluje kao neko ko bi mogao da naudi nekom ljudskom bicu? :sad2:

....делује ми мало уплашено:zper:

.
 

Back
Top