svrha

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
uletela sam u neku litaraturu, mada borim se sa njom, uspostavljanje životne ravnoteže, ,, mejdutim;

Ne postoji put ka sreći, sreća je put
Ne postoji put ka miru , mir je put
Ne postoji put ka prosveljenju, prosvetljenje je put


Sve mi ovo ima veze sa --- načinom života, genetikom, shvatanjem, vaspitanjem, edukacijom, .........
Pa se pitam ,, koja je svrha učiniti čoveka da bude ispravan ako on nije predodredjen ,,, da to bude, svi načini raspoloživi, sve metode primenjene, ali opet, ovo sam ja i on, bilo kako da me vidite, to su moje greške, to su moji trofeji, ja ne mogu dalje od sebe, možete da me krivite ili po meni ulicu da nazivate,,,,,,,,,, šta je bitno, kakva sam ja prema onome prema kome treba da budem čovek, ili kakva sam prema svima, ipak okolina je ta koja daje sliku o pojedincu
Ali da sada ne delimo medalje i izdižemo nekoga, opet, nakon svega, jedna reč, Umerenost,----- a ko može dalje od toga neka DA dobre argumente, bila to snaga, potencijal na bilo koji način, ljubav pre svega --- ruše granice već poznatog

rezime --- menjanje moralnog limita, ,
 
Bitno je da se nude putevi... na nama je da ih biramo...
Ne postoji ispravan put... ispravan je samo onaj koji mi sami izaberemo...
 
Што би рекао дон Хуан "пут са срцем" (а то је оно "кад осећаш да си ти једно с њима, кад осећаш дубоко спокојство и задовољство ходећи њиме").
 
avesic:
uletela sam u neku litaraturu, mada borim se sa njom, uspostavljanje životne ravnoteže, ,, mejdutim;

Ne postoji put ka sreći, sreća je put
Ne postoji put ka miru , mir je put
Ne postoji put ka prosveljenju, prosvetljenje je put


Sve mi ovo ima veze sa --- načinom života, genetikom, shvatanjem, vaspitanjem, edukacijom, .........
Pa se pitam ,, koja je svrha učiniti čoveka da bude ispravan ako on nije predodredjen ,,, da to bude, svi načini raspoloživi, sve metode primenjene, ali opet, ovo sam ja i on, bilo kako da me vidite, to su moje greške, to su moji trofeji, ja ne mogu dalje od sebe, možete da me krivite ili po meni ulicu da nazivate,,,,,,,,,, šta je bitno, kakva sam ja prema onome prema kome treba da budem čovek, ili kakva sam prema svima, ipak okolina je ta koja daje sliku o pojedincu
Ali da sada ne delimo medalje i izdižemo nekoga, opet, nakon svega, jedna reč, Umerenost,----- a ko može dalje od toga neka DA dobre argumente, bila to snaga, potencijal na bilo koji način, ljubav pre svega --- ruše granice već poznatog

rezime --- menjanje moralnog limita, ,
eh bre
puno si ti pokrenula ovdje
da li govorimo o miru, o sreci, o prosvetljenju
da li govorimo o ispravnosti
sta znaci predodredjen
kakve veze imaju trofeji
svako moze dalje od sebe
prema nekom si covek, prema nekom kreten
kakve veze ima slika okoline..i koje dojavole okoline..toliko okolina..komsiluk, skolski drugovi, saradnici, porodica, prijatelji, ljubavnici?
i na kraju UMERENOST?
I MORALNI LIMIT?
avesicka, dugo je za kucanje..ajmo na kafu:wink:
 
A ŠTA mislis kako je tek meni kada mi tako krene sve odjednom ,,,,hahahaaaaaaaa --- e Sindi sada može kafa , ovo bilo pisano sinoć , , a večeras ,,videću koji pravac hvatam -- pa vam objavim raspolozzenje ,,
 
PITANJE?
Sve mi ovo ima veze sa --- načinom života, genetikom, shvatanjem, vaspitanjem, edukacijom, .........
Pa se pitam ,, koja je svrha učiniti čoveka da bude ispravan ako on nije predodredjen ,,, da to bude, svi načini raspoloživi, sve metode primenjene, ali opet, ovo sam ja i on, bilo kako da me vidite,

ODGOVOR
To su moje greške, to su moji trofeji, ja ne mogu dalje od sebe, možete da me krivite ili po meni ulicu da nazivate,,,,,,,
 
umereno je dosadno..kraj poota......dalje je mir (nemoj ni da pomisliš tipa večno konačište).......al mir je nešto droogo, samo što to znam ne baš sasvim sigoorno....kako......ali troodim se....a utilitarizam je...za početak odlična stvar........
 
Ne postoji nešto što se zove predodređenost... mada možemo govoriti o vjerovatnoći.

Sreća je svako povećanje slobode.

Mir - postoji mir među ljudima što bi bilo nešto kao da nema sukoba među njima i duševni mir što bi bilo nešto kao da nema sukoba u duši - u oba slučaja radi se o odsustvu sukoba.

Prosvjetljenost - prožetost istinom.
 
"...šta je bitno, kakva sam ja prema onome prema kome treba da budem čovek, ili kakva sam prema svima, ipak okolina je ta koja daje sliku o pojedincu"
Mislis li da okolina daje sud o tebi na osnovu onoga sto je predodredjeno, tvoje sudbine?
Ima tu istine, ali znam puno ljudi koji su otisli daleko od svoje sudbine , otrgli se i okolina moze samo da misli, ali bitno je sto ta odredjena osoba zna.
 

Back
Top