Kafana Sveže okrečeni pab "Kod Maxe čp" (knjiški moljci XXVII)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fotografisala i ja juče cveće, voćke i kućne ljubimce, kod svoje rodne kuće, moje majke :heart: :)
Za sada sam samo naše kućne ljubimce okačila u temi u pdf Svet životinja (da ne ponavljam fotografije i ovde). :)
https://forum.krstarica.com/threads/moj-ljubimac-foto.898202/post-49100709
i
https://forum.krstarica.com/threads/moj-ljubimac-foto.898202/post-49100727
Bilo je pravo uživanje u druženju sa majkom i prirodom... :zaljubljena:
Pa mi kao da smo zajedno bile. 😊 ❤️
Kad kažeš životinje, i to sam fotografirala, i još jako puno cvijeća, ali nisam htjela zatrpati slikama. 😆
Ali evo, i ljubimac..

1716715234515.png
1716715250634.png
 
Pa mi kao da smo zajedno bile. 😊 ❤️
Kad kažeš životinje, i to sam fotografirala, i još jako puno cvijeća, ali nisam htjela zatrpati slikama. 😆
Ali evo, i ljubimac..

Pogledajte prilog 1554004 Pogledajte prilog 1554005
Nije nam prvi put da se preklapamo. ;)
Pošto po godinama mogu da ti budem majka, zato te i uzeh za forumsku kćerku. ;)
E, pojavio se u međuvremenu i kandidat za tvog forumskog brata! :D
Samo njega moram prvo da pitam da l' me hoće za forumsku mamu... :think: :namcor:
Da vas udajem i ženim neću, to ćete sami, a ja ću da dam blagoslov. I moja forumska sestra, a vaša tetka @☆Aždaha☆ će blagosloviti, naravno. :D
BItno je da se porodica širi, da se cenimo i poštujemo... ;)
 
Nije nam prvi put da se preklapamo. ;)
Pošto po godinama mogu da ti budem majka, zato te i uzeh za forumsku kćerku. ;)
E, pojavio se u međuvremenu i kandidat za tvog forumskog brata! :D
Samo njega moram prvo da pitam da l' me hoće za forumsku mamu... :think: :namcor:
Da vas udajem i ženim neću, to ćete sami, a ja ću da dam blagoslov. I moja forumska sestra, a vaša tetka @☆Aždaha☆ će blagosloviti, naravno. :D
BItno je da se porodica širi, da se cenimo i poštujemo... ;)
Odlično! Velika sretna obitelj. :zaljubljena:
Odmah mi ova pjesma dođe kao asocijacija.. :zurka:

 
@Lady Moon, predivni su ti ljubimci. :zaljubljena:
Pa to je maleni Hachiko. ❤️
Nekada je bio malena pufnica krzna (kao ovaj na slici sa neta, da ne tražim po telefonima fotografije).
akita-inu-dugodlako-stene-slika-86828392.jpg


A sada je ogroman (ustvari, ogromnim ga čini veliko krzno) i uopšte nije naivan (za njemu nepoznate). :)
Da, izuzetno vezan za svog vlasnika, baš kao čuveni Hačiko.
 
Fotografisala i ja juče cveće, voćke i kućne ljubimce, kod svoje rodne kuće, moje majke :heart: :)
Za sada sam samo naše kućne ljubimce okačila u temi u pdf Svet životinja (da ne ponavljam fotografije i ovde). :)
https://forum.krstarica.com/threads/moj-ljubimac-foto.898202/post-49100709
i
https://forum.krstarica.com/threads/moj-ljubimac-foto.898202/post-49100727
Bilo je pravo uživanje u druženju sa majkom i prirodom... :zaljubljena:
Joj, prelepi su ljubimci.
Marko je bio sličan tvom, samo je imao tamniju žutu boju i velika hrabrica.
Imao je perioda kad samo leži ali voleo je i da luta
Jednom je nestao i posle nekih mesec dana vratio se Belom.
 
Nekada je bio malena pufnica krzna (kao ovaj na slici sa neta, da ne tražim po telefonima fotografije).
Pogledajte prilog 1554016

A sada je ogroman (ustvari, ogromnim ga čini veliko krzno) i uopšte nije naivan (za njemu nepoznate). :)
Da, izuzetno vezan za svog vlasnika, baš kao čuveni Hačiko.
Ajme, kakav slatkiš! ❤️
I hajde se onda nemoj zaljubiti na prvi pogled u ovakvo biće. :zaljubljena:
Da, koliko znam, oni su vrlo karakterni psi, odani vlasniku.
I moje pahuljice (dok sam ih imala) kad sam ih donijela doma, mogli su mi stati na dlan.
A onda porasli u velike "zvijeri". Samojeda sam od milja zvala velika bijela psina. 😄
 
Ajme, kakav slatkiš! ❤️
I hajde se onda nemoj zaljubiti na prvi pogled u ovakvo biće. :zaljubljena:
Da, koliko znam, oni su vrlo karakterni psi, odani vlasniku.
I moje pahuljice (dok sam ih imala) kad sam ih donijela doma, mogli su mi stati na dlan.
A onda porasli u velike "zvijeri". Samojeda sam od milja zvala velika bijela psina. 😄
Kad je bio mali, bio nam je kao plišana igračka. :)
Otkako je porastao, više smo mi igračke njemu, nego on nama. Ne možemo da savladamo onoliku silu. :D
 
Kad je bio mali, bio nam je kao plišana igračka. :)
Otkako je porastao, više smo mi igračke njemu, nego on nama. Ne možemo da savladamo onoliku silu. :D
Vjerujem ti. Jedan, srcu mi drag, aljaški malamut bio je tu negdje u kilogramima sa mnom. 😆
Kad bih ga šetala, da je samo odlučio, mogao me odvesti bilo gdje. :zcepanje:

Mada, i ovaj maleni kojeg sam imala.
Dok bih svakodnevno šetala s njim brdovitom Istrom, na svakoj uzbrdici on ide ispred mene i skoro da me nosio prema gore. :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Vjerujem ti. Jedan, srcu mi drag, aljaški malamut bio je tu negdje u kilogramima sa mnom. 😆
Kad bih ga šetala, da je samo odlučio, mogao me odvesti bilo gdje. :zcepanje:
Joj, moj stric (kuća odmah do moje), godinama je držao bernardince.
Oni su baš miroljubivi i vole da se igraju, ali više puta su me bacili na zemlju, kada se zalete i naskoče šapama na ramena. :lol:
Pa se ti igraj sa njima... Treba ti zaštita kao da si pošao da igraš ragbi ili hokej! :zcepanje:
 
Joj, moj stric (kuća odmah do moje), godinama je držao bernardince.
Oni su baš miroljubivi i vole da se igraju, ali više puta su me bacili na zemlju, kada se zalete i naskoče šapama na ramena. :lol:
Pa se ti igraj sa njima... Treba ti zaštita kao da si pošao da igraš ragbi ili hokej! :zcepanje:
Upravo tako. Imam jako lijepe video zapise gdje se taj malamut šapama propne na mene. Sila je to.
A ako budem u položaju čučnja, i zalete se tako prema meni, malamut ili samojed, znali su me oboriti na zemlju. :zcepanje:
Ali ipak, žilava sam i ja. Znala sam ih šetnjama ili igrama tako izmoriti, da legnu u travu i ne mogu mrdnuti. :zcepanje:
Rekla bih da su bernardinci još teži od ove dvije vrste, pa mogu zamisliti kako je tek s njima.
 
Nekada je bio malena pufnica krzna (kao ovaj na slici sa neta, da ne tražim po telefonima fotografije).
Pogledajte prilog 1554016

A sada je ogroman (ustvari, ogromnim ga čini veliko krzno) i uopšte nije naivan (za njemu nepoznate). :)
Da, izuzetno vezan za svog vlasnika, baš kao čuveni Hačiko.
prelep je, ja mnogo volim kučići
 
Upravo tako. Imam jako lijepe video zapise gdje se taj malamut šapama propne na mene. Sila je to.
A ako budem u položaju čučnja, i zalete se tako prema meni, malamut ili samojed, znali su me oboriti na zemlju. :zcepanje:
Ali ipak, žilava sam i ja. Znala sam ih šetnjama ili igrama tako izmoriti, da legnu u travu i ne mogu mrdnuti. :zcepanje:
Rekla bih da su bernardinci još teži od ove dvije vrste, pa mogu zamisliti kako je tek s njima.
Pa, ako uzmeš u obzir da su bili teški oko 75-80 kg, pa još naskoče na ramena trčeći, iz zaleta, nema šanse da ostaneš na nogama, koliko god da si žilava. :D
Oni su miroljubivi, ali su se ljudi njih plašili zbog stvarno impozantne veličine.
Stric je odustao od držanja bernardinaca kada je dobio unuke. Prešao je na sitnije rase. :)

Mi smo pre japanske akite inu imali sibirskog haskija. On se veoma teško pripitomljava i veoma je ćudljiv.
Za njega govore i da ustvari nije pas, već neka vrsta "pripitomljenog vuka".
Veoma nezgodnu narav ima za sve, osim za onog koga on doživi kao "vođu" (čopora, instinktivno). Samo "vođu" (u našem slučaju je to bio moj sestrić) slepo sluša, a ostale kako mu je kada ćef. :)
Kada se sestrić odselio u inostranstvo, morali smo da ga damo u jednu odgajivačnicu te rase, jer nismo bili sigurni da nekog (stranog) ne povredi, nije nas baš slušao...
Tada smo nabavili akitu. :)
 
Pa, ako uzmeš u obzir da su bili teški oko 75-80 kg, pa još naskoče na ramena trčeći, iz zaleta, nema šanse da ostaneš na nogama, koliko god da si žilava. :D
Oni su miroljubivi, ali su se ljudi njih plašili zbog stvarno impozantne veličine.
Stric je odustao od držanja bernardinaca kada je dobio unuke. Prešao je na sitnije rase. :)

Mi smo pre japanske akite inu imali sibirskog haskija. On se veoma teško pripitomljava i veoma je ćudljiv.
Za njega govore i da ustvari nije pas, već neka vrsta "pripitomljenog vuka".
Veoma nezgodnu narav ima za sve, osim za onog koga on doživi kao "vođu" (čopora, instinktivno). Samo "vođu" (u našem slučaju je to bio moj sestrić) slepo sluša, a ostale kako mu je kada ćef. :)
Kada se sestrić odselio u inostranstvo, morali smo da ga damo u jednu odgajivačnicu te rase, jer nismo bili sigurni da nekog (stranog) ne povredi, nije nas baš slušao...
Tada smo nabavili akitu. :)
Ajme, koja težina.
Pa da, ako se zatrče prema meni, naravno da me ruše, dosta su teži od mene.
Samojeda sam znala i u rukama nositi. Za haskije znam da znaju biti ćudljivi.
Slični su malamutima, i mislim da su jedni od rijetkih vrsta pasa koji budu plavooki.
I za njih, kao i za malamute kažu upravo to, da su neka vrsta pripitomljenog vuka, ne vode se kao klasični psi.
Specifično je za njih i da ne laju, nego samo zavijaju. A zvuk je takav, da neke zna i preplašiti.
 
Ajme, koja težina.
Pa da, ako se zatrče prema meni, naravno da me ruše, dosta su teži od mene.
Samojeda sam znala i u rukama nositi. Za haskije znam da znaju biti ćudljivi.
Slični su malamutima, i mislim da su jedni od rijetkih vrsta pasa koji budu plavooki.
I za njih, kao i za malamute kažu upravo to, da su neka vrsta pripitomljenog vuka, ne vode se kao klasični psi.
Specifično je za njih i da ne laju, nego samo zavijaju. A zvuk je takav, da neke zna i preplašiti.
Haskiji su mi tiha patnja :) ali nisu za klince.
A pitanje da li su i za mene, koliko sam kratka sa zivcima :mrgreen:
 
Ajme, koja težina.
Pa da, ako se zatrče prema meni, naravno da me ruše, dosta su teži od mene.
Samojeda sam znala i u rukama nositi. Za haskije znam da znaju biti ćudljivi.
Slični su malamutima, i mislim da su jedni od rijetkih vrsta pasa koji budu plavooki.
I za njih, kao i za malamute kažu upravo to, da su neka vrsta pripitomljenog vuka, ne vode se kao klasični psi.
Specifično je za njih i da ne laju, nego samo zavijaju. A zvuk je takav, da neke zna i preplašiti.
Da, ima prodorno plave oči i ne laje, već zavija.
Još kada mu noću "naiđu bubice" da zavija, onda je spasavaj se ko može, nema spavanja. :)
Hajde što nema spavanja nama, nego i čitavom komšiluku. Sutradan nas svi popreko gledaju. :fdlan:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top