Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi

Ko će osvojiti Svetsko prvenstvo?


  • Ukupno glasova
    137
  • Anketa je zatvorena .
U pravu si, uvek je tako. Mada ovog puta imam neki cudan osecaj da cemo uraditi nesto vise, ne znam odakle mi ali...Mislim da nam je najbitnija utakmica protiv Nemacke, ako njih dobijemo sigurno da ce to nasim momcima uliti dodatnu dozu sigurnosti jer sa njima imamo veoma los skor na ovakvim prvenstvima turnirskog tipa. Navijacemo za Srbiju svim srcem pa sta bude jer i sam plasman u onakvoj grupi nije mala stvar!
 
Holandjani imaju tim za respekt, mada su imali relativno laku grupu u kvalifikacijama, tako da ne mogu da ih poredim sa ostalim reprezentacijama ali slazem se da se uvek na kraju us.ru. Odigraju odlicno u grupi a onda ispadnu od nekog slabijeg tima kog bi u grupi sigurno dobili. Mislim i da ce neka od africkih reprezentacija na sledecem prvenstvu napraviti dobar rezultat.
 
Vecina vas je rekla da su Englezi dobri ali,nikad nista.Slazem se i bas zato bih voleo da oni osvoje prvenstvo.....ebg,oni su izmislili igru a uvek osvajaju neke camuge ili Talijani na guzove.To me strasno nervira.
Cenim da cemo mi kao i uvek zasrati kad najmanje treba to da uradimo.....takav nam mentalitet.
 
Kasiljas: Srbija ide u četvrtfinale SP!


Kada neko sa 16 godina sedi na klupi u finalu Lige šampiona, a onda, četiri dana pre svog 19. rođendana stane na liniju gola u finalu istog takmičenja u pobedi nad Valensijom (3:0), podigne veliki pehar i postane najmlađi golman u istoriji finala najeminentnijeg klupskog takmičenja u Evropi, mnogi bi rekli da može da okači kopačke o klin. A Iker Kasiljas Fernandez je tada tek otpočeo svoju neverovatnu karijeru, da bi danas, sa 28 godina života, bio kapiten Real Madrida i reprezentacije Španije.

Mnogi smatraju da je najbolji golman Španije svih vremena, dakle, ispred Rikarda Zamore i Andonija Zubizarete, čiji će reprezentativni rekord skoro sigurno skinuti sa "dnevnog reda", a da je u ovom trenutku bez premca na planeti vidi se po tome što ga već dve godine uzastopno FIFA proglašava za najboljeg golmana na svetu.

Na golu deluje sićušno sa svoja 182 centimetra u eri golmana dvometraša, ali ispred mreže deluje kao gromada. Neverovatno brz, s mačijim refleksom i velikim srcem, uvek je na pravom mestu u pravo vreme. Miran, siguran, retko greši, a brani sjajno u kontinuitetu, koji se meri, ne danima i mesecima, već godinama. Na njegovom mestu, većina ne bi "govorila ni sama sa sobom", ali Iker je pristao da priča za Večernje novosti, otvoreno, bez dlake na jeziku.

Šta mislite o reprezentaciji Srbije koja će igrati na Mundijalu?

- Zaista imam lepo mišljenje o vašim fudbalerima jer sam godinama unazad imao prilike i da igram protiv njih. Smatram da će Srbija biti jedno od prijatnih iznenađenja na Svetskom prvenstvu i ovo nije prazna priča. Ne, biću toliko hrabar i da prognoziram: Srbija će na Mundijalu igrati u četvrtfinalu - bez razmišljanja je rekao Iker Kasiljas.

Lepo bi bilo da se Vaša prognoza ispuni ali, otkud tolika sigurnost u naš nacionalni sastav?

- Imate sjajne igrače koji, uostalom, igraju u najjačim ligama Evrope, a imate i selektora koji zna svoj zanat i koji je napravio veliki preokret. Mislim da je Radomir Antić pronašao dobitnu kombinaciju i stvorio tim koji može da se prilagodi svakom protivniku. Ako je to uopšte potrebno, jer Srbija ima svoj stil koji joj je i doneo prvo mesto u grupi, ispred jake Francuske.

Koga poznajete od naših reprezentativaca?

- Dragutinovića, svakako, jer nosi dres Sevilje, zatim Vidića, Stankovića, Ivanovića, Krasića...

A koji je najbolji ili po vašem ukusu?

- Vidić je svakako bez premca. Ne u vašoj selekciji, već na svetu, na svom mestu naravno. Nositi dres Mančester junajteda i pobeđivati stalno, u serijama, biti prvi čovek odbrane i igrati dobro u kontinuitetu, to mogu samo vrhunski asovi, a Vidić to jeste. Uostalom, i FIFA ga je uvrstila u tim sveta, u kome sam i ja, videli smo se nedavno na promociji u Cirihu... Kada se tome pridodaju sjajne partije u reprezentaciji, onda je svaka reč suvišna.

Branili ste ove godine sjajno, baš kao i prošle, šta ćete sebi poželeti u novoj 2010. godini?

- Imam dve, zaista velike, ali ostvarive želje. Prva je da kao kapiten reprezentacije u Južnoj Africi podignem pehar namenjen svetskom šampionu. Ta želja je izuzetno jaka, jer svi mi želimo da Španija posle evropske osvoji i svetsku titulu. A druga želja vezana je za Ligu šampiona. Finale je u Madridu, na "Santjago Bernabeu" i zaista bih bio presrećan da Real ponovo bude prvak Evrope, a da ja pred našim vernim navijačima podignem i taj pehar - u dahu priča najbolji golman planete.

Zašto Španci ne vole da igraju u Evropi, mada u poslednje vreme vaši asovi odlaze, najčešće u Englesku?

- Ima tu više razloga. Onaj osnovni i najvažniji: Primera je najjača i najatraktivnija liga na Starom kontinentu. Prija nam način igre, stadioni su puni, odgovara nam temperament, a i činjenica da pobeđujemo za dušu naših navijača. Naravno, ni finansijski momenat nije zanemarljiv.

Za kraj, šta poručujete fudbalofilima u Srbiji?

- Zdravlje i sreću i da vaša reprezentacija bude uspešna, ali da ne stane na put Španiji.
 
da postavimo pitanje ovako.....koja pozicija osim /a. cole, rooney i gerrard -ove/ je pokrivena kvalitetom ? troje igraca tesko da ce dobiti kvalitetnijeg protivnika ...ne, na sp 2010....







ps / vidim da je premiership popularan , hhaahhaaa /

Kod mene je popularan od osnivanja...z:)

John Terry,Rio Ferdinand,Jermain Defoe,Arron Lennon,Carrick,mali James Milner,Darren Bent,Beckham samo zbog autoriteta...treba jos?
 
ma Englezi po imenima imaju tim tik iza Spanije i Brazila, a u rangu sa Francuzima i Argentincima, jaci od Svaba, Italijana, Portugalaca i Holandjana
kod njih je vec decenijama problem u glavi, evo nisu uspeli da se plasiraju na EP 2008
i na ovom SP ulaze medju 8, a onda u 1/4 finala dolaze na ekipu njihovog ranga od koje gube
 
ma Englezi po imenima imaju tim tik iza Spanije i Brazila, a u rangu sa Francuzima i Argentincima, jaci od Svaba, Italijana, Portugalaca i Holandjana
kod njih je vec decenijama problem u glavi, evo nisu uspeli da se plasiraju na EP 2008
i na ovom SP ulaze medju 8, a onda u 1/4 finala dolaze na ekipu njihovog ranga od koje gube

To mi vec zvuci logicnije od izjave kako imaju tri kvalitetna igraca....mada dovoljan je i jedan Denis...

 
Poslednja izmena:
aha, 3 z:lol:jer...

terry z:)-da nema pored sebe carvalha i czeha bio bi smesan . najveca rupa u chelsea odbrani.ok, dao je par golova sto bi svaki bolji centarhalf postigao sa njegovom visinom....
rio z:)-slicna prica, za nijansu bolji od ovog gore.kikser koji ima srecu sto ga vidic pokriva, u engleskoj reprezentaciji nece biti vidica. poznat po svojevremeno najvecem transferu.
defoe z:)-napredovao, nemaju boljeg na toj poziciji, dobar odbrambeni igrac strpace ga u dzep bilo kad.
lenonz:) -takvih brzanjaca premiership ima koliko hoces, problem mu je sto u brzini zaboravi loptu cesto.
carrickz:)- talenat ali tek treba da se dokaze u man.utd,dotle nije za reprezentaciju.
millnerz:)- who ?
bentz:)- golgeter koji na sedam utakmica da jedan gol. nije valjao charltonu, totenhamu a nece valjati koliko vidim ni sunderlandu.
beckham z:)jeste autoritet ali za armanija i dolce gabbanu.proso' mu voz, ....


z:lol:englezi ce imati problem da se plasiraju u prvih 16z:lol:
ps/ imas li jos nekog od ''kvalitetnih'' ? lampard mozda ? dobar vezni ?....
 
Poslednja izmena:
aha, 3 z:lol:jer...

terry z:)-da nema pored sebe carvalha i czeha bio bi smesan . najveca rupa u chelsea odbrani.ok, dao je par golova sto bi svaki bolji centarhalf postigao sa njegovom visinom....
rio z:)-slicna prica, za nijansu bolji od ovog gore.kikser koji ima srecu sto ga vidic pokriva, u engleskoj reprezentaciji nece biti vidica. poznat po svojevremeno najvecem transferu.
defoe z:)-napredovao, nemaju boljeg na toj poziciji, dobar odbrambeni igrac strpace ga u dzep bilo kad.
lenonz:) -takvih brzanjaca premiership ima koliko hoces, problem mu je sto u brzini zaboravi loptu cesto.
carrickz:)- talenat ali tek treba da se dokaze u man.utd,dotle nije za reprezentaciju.
millnerz:)- who ?
bentz:)- golgeter koji na sedam utakmica da jedan gol. nije valjao charltonu, totenhamu a nece valjati koliko vidim ni sunderlandu.
beckham z:)jeste autoritet ali za armanija i dolce gabbanu.proso' mu voz, ....


z:lol:englezi ce imati problem da se plasiraju u prvih 16z:lol:
ps/ imas li jos nekog od ''kvalitetnih'' ? lampard mozda ? dobar vezni ?....

Jack Wilshere,18 godina Arsenal,Owen Hargreaves,Gareth Barry,Downing Stewart,Wallcot,SWPhilips,James Milner(izvinjavam se stavio sam dva l u prezime)iz Aston Vile,23 godine....
Vidi,ne tvrdim ja da su najbolji na svetu samo da igraju otvoren fudbal,po meni najlepsi za oko i da bi trebalo to da im se vrati dobrim rezultatom....konacno.Ke.nja mi se od Zabara,Argentine,Portugala....i takve jajarske igre.
 
svi ovi koje si nabrojao verovatno nece igrati pod capelom , osim barry-a, tako da je uzaludno o tome raspravljati. ima mladih igraca ,ali oni nisu zreli da podnesu teret utakmica na svetskom prvenstvu,a i capelo je dovoljno pametan da ne rizikuje kao ericsson sa wallcot-om u japanu.... to je moje misljenje. druga stvar , kazes igraju lepo za oko....naravno, kada gledas premiership gde svaki tim ima bar 5 stranaca pa igraju drugacije tj. lepse za oko. kada igra reprezentacija to je druga prica....11 engleza jos uvek igraju dugim loptama pa u sesnaest, jer je to tako nauceno i to im je u krvi a delom i zbog toga sto nema ko da im kreira igru / sto je jedino mogao gazza -p.gaiscoigne./...takvog igraca nemaju sada ni u nagovestaju.

tu zivim, pratim premiership,medjunarodne utakmice i meni se licno njihova igra ne svidja,puna je rupa, te smatram da ih moze pobediti svaki tim iz njihove grupe.velika medijska kampanja je odavno pocela i mislim da nema vece strasti za fudbalom od ove ovde,to je ok, ali realnost je druga prica.
 
Poslednja izmena:
aha, 3 z:lol:jer...

terry z:)-da nema pored sebe carvalha i czeha bio bi smesan . najveca rupa u chelsea odbrani.ok, dao je par golova sto bi svaki bolji centarhalf postigao sa njegovom visinom....
rio z:)-slicna prica, za nijansu bolji od ovog gore.kikser koji ima srecu sto ga vidic pokriva, u engleskoj reprezentaciji nece biti vidica. poznat po svojevremeno najvecem transferu.
defoe z:)-napredovao, nemaju boljeg na toj poziciji, dobar odbrambeni igrac strpace ga u dzep bilo kad.
lenonz:) -takvih brzanjaca premiership ima koliko hoces, problem mu je sto u brzini zaboravi loptu cesto.
carrickz:)- talenat ali tek treba da se dokaze u man.utd,dotle nije za reprezentaciju.
millnerz:)- who ?
bentz:)- golgeter koji na sedam utakmica da jedan gol. nije valjao charltonu, totenhamu a nece valjati koliko vidim ni sunderlandu.
beckham z:)jeste autoritet ali za armanija i dolce gabbanu.proso' mu voz, ....


z:lol:englezi ce imati problem da se plasiraju u prvih 16z:lol:
ps/ imas li jos nekog od ''kvalitetnih'' ? lampard mozda ? dobar vezni ?....

Nemoj to nikom pricati, osramotices se :dontunderstand:
 

Back
Top