Svetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi

Ko će osvojiti Svetsko prvenstvo?


  • Ukupno glasova
    137
  • Anketa je zatvorena .
Ti si izgleda neki opasan dileja. Jesi zavrshio osnovnu shkolu, rekao bi da nisi? z:poz:

bravo...zaposlice te kao humoristu u fajront republici...ima da uveseljavas publiku svojim urnebesnim humorom...zajedno sa borisom bizeticem...faktard humor...ju vin d prajz...
10448.gif


inace,na svetskom su najveci favoriti spanci,englezi i brazilci...
spanci zbog odlicnog tima,englezi ce da grizu...propustili su evropsko,ovo moraju dobro da odrade...brazilci su uvek favoriti...cile bi trebao da bude prijatno iznenadjenje...jako disciplinovana ekipa...gleda sam ih par puta u kvalifikacijama i bili su odlicni...
 
bravo...zaposlice te kao humoristu u fajront republici...ima da uveseljavas publiku svojim urnebesnim humorom...zajedno sa borisom bizeticem...faktard humor...ju vin d prajz...
10448.gif


inace,na svetskom su najveci favoriti spanci,englezi i brazilci...
spanci zbog odlicnog tima,englezi ce da grizu...propustili su evropsko,ovo moraju dobro da odrade...brazilci su uvek favoriti...cile bi trebao da bude prijatno iznenadjenje...jako disciplinovana ekipa...gleda sam ih par puta u kvalifikacijama i bili su odlicni...

Ja fudbal pratim samo povremeno, zapravo vetjinom svetska/evropska prvenstva u celini i Ligu shampiona od chetvrtfinala pa nadalje. Mogutje je da ti fudbal pratish vishe od mene, ali izgleda problem ti je shto si mlad pa ti je ovo prvo svetsko prvenstvo. Da si to malo vishe pratio znao bi da na takvim prvenstvima ne pobedjuju uvek najbolji(ko igra najbolji fudbal) vetj da postoje odredjena ''pravila''. Jedno od tih pravila da su Nemci i/ili Italijani uvek u vrhu, a da recimo Englezi, Shpanci i Holandjani uvek negde kiksnu, bez obzira shto od onih prvih ne ochekujemo mnogo a ovi drugi imaju odlichan tim u tom trenutku. Takodje je pravilo da domatjin stigne bar do chetvrtfinala, ma koliko losh bio. U ovom sluchaju kao domatjine mozhemo posmatrati sve africhke timove, ne samo J.Afriku.
Slazhem se sa tobom za Shpaniju, i ja sam prognozirao da tje biti prva ili tretja, Brazilci jesu favoriti ali tje naleteti na Shpaniju vetj u osmini finala. Za Chile ne znam, mogutje da si u pravu. Nemce nemoj nikad otpisivati, takvi kao ti su smatrali da netje nishta postictji na proshlom i preproshlom prvenstvu, a oba puta su bili medju prvih 4. Englezi su meni najdrazha od svih ekipa, igraju dobro i lepo, ali nikad nishta nisu postigli, osim jednom na domatjem terenu. Ovu gore prognozu sam pisao onako na prvu loptu, ispalo je da tje pobediti Shpanci ili Nemci. Medjutim do sada nikad evropska ekipa nije pobedila na Svetskom prvenstvu van Evrope. Tako dakle, Brazil ili Argentina. U tom sluchaju bi prednost dao Argentini.
 
fudbalom sam se bavio 10 godina,nemoj da aludiras na moje godine,opet ispadas tupav...covek koji koristi tj,ch i slicno...nemci i argentinci nikad gori,jedni losi u odbrani,a drugi manijaka za selektora koji trpa gaga mesto kambijasa...
A.franncuska,meksiko/urugvaj...jar moze biti 100 puta domacin,kada nemaju ekipu..
B.argentina i grcka...nigerija je daleko od ekipe koja je pre imala dobar tim...trenutno su go kuurac sto ce i da pokaze africki kup...grci jaki u dobrani,igraju tvrdo ..0-2 igra...
C.englesak i SAD...slovenci slucajno prosli bez neke preterane igre...petkovic taktika...necemo ga dati,al ga necemo ni primiti...nikakava ekipa...cak je i alzir bolji...
D.srbija,nemacka/gana...vece sanse za prolaz idu nemcima,gana ima dobre igrace za prvu postavu i tu je kraj,zato i nista vise ne mogu da ucine...australijanci su imbecili...
E.holandija,danska/kamerun...danci imaju konitinuitet,uigrana ekipa koja j dugo zajedno sa selektorom koji ih vodi dugi niz godina...kamerunci su brzi i eksplozivni...mada,bez nekog veceg ucinka...
F.italija paragvaj/slovacka...italijani ce igrati italijanski...da ce svima po gol-dva i proci dalje,paragvaj i slovacka...apsolutni egal...
G.brazil,portugal/obala slonovace...najjaca africka reprezentacija u najjacoj grupi,nece iz zreb...tesko da ce moci meite i ture da zadrze ronalada...mada,portugal i nema neke zivopsne napadace...
H.spanija ,cile...cile je bolji od svajcaraca...
 
fudbalom sam se bavio 10 godina,nemoj da aludiras na moje godine,opet ispadas tupav...covek koji koristi tj,ch i slicno...nemci i argentinci nikad gori,jedni losi u odbrani,a drugi manijaka za selektora koji trpa gaga mesto kambijasa...
A.franncuska,meksiko/urugvaj...jar moze biti 100 puta domacin,kada nemaju ekipu..
B.argentina i grcka...nigerija je daleko od ekipe koja je pre imala dobar tim...trenutno su go kuurac sto ce i da pokaze africki kup...grci jaki u dobrani,igraju tvrdo ..0-2 igra...
C.englesak i SAD...slovenci slucajno prosli bez neke preterane igre...petkovic taktika...necemo ga dati,al ga necemo ni primiti...nikakava ekipa...cak je i alzir bolji...
D.srbija,nemacka/gana...vece sanse za prolaz idu nemcima,gana ima dobre igrace za prvu postavu i tu je kraj,zato i nista vise ne mogu da ucine...australijanci su imbecili...
E.holandija,danska/kamerun...danci imaju konitinuitet,uigrana ekipa koja j dugo zajedno sa selektorom koji ih vodi dugi niz godina...kamerunci su brzi i eksplozivni...mada,bez nekog veceg ucinka...
F.italija paragvaj/slovacka...italijani ce igrati italijanski...da ce svima po gol-dva i proci dalje,paragvaj i slovacka...apsolutni egal...
G.brazil,portugal/obala slonovace...najjaca africka reprezentacija u najjacoj grupi,nece iz zreb...tesko da ce moci meite i ture da zadrze ronalada...mada,portugal i nema neke zivopsne napadace...
H.spanija ,cile...cile je bolji od svajcaraca...

Mnogo je bolje shto koristim znakove koje koristim nego da pishem ko ti tjelavom latinicom, ali netjemo o tome. Tvoja prognoza je sva na fazon favoriti tje UVEK pobediti, da je tako plasirala bi se i Hrvatska, Rusija, Cheshka, Turska. Lopta je okrugla! Ovo prvenstvo tje biti puno iznenadjenja, dobrog plasmana malih ekipa, poput prvenstva 2002. u J i JK. Nazhalost, nasha repka netje biti medju tim iznenadjenjima.
 
Mnogo je bolje shto koristim znakove koje koristim nego da pishem ko ti tjelavom latinicom, ali netjemo o tome. Tvoja prognoza je sva na fazon favoriti tje UVEK pobediti, da je tako plasirala bi se i Hrvatska, Rusija, Cheshka, Turska. Lopta je okrugla! Ovo prvenstvo tje biti puno iznenadjenja, dobrog plasmana malih ekipa, poput prvenstva 2002. u J i JK. Nazhalost, nasha repka netje biti medju tim iznenadjenjima.

da ne mislis mozda da ce novi zeland nekog da pobedi?definitivno nije varijanta da ce favoriti pobedjivati...tri reprezentacije ravnopravno ucetvuju,a cetvrtu ne racunam...gomilu bogalja koji prlaze jer mora biti reprezentacija sa svih kontinenata...hrvati,rusi,cesi,turci su prosecne reprezentacije...mogu da izgube od bilo koga,takodje mogu da pobede bilo koga...vece je iznenadjenje sto nema svedjana,oni su blizi top reprezentacijama od svih ovih ovih sto si nabrojao...
 
da ne mislis mozda da ce novi zeland nekog da pobedi?definitivno nije varijanta da ce favoriti pobedjivati...tri reprezentacije ravnopravno ucetvuju,a cetvrtu ne racunam...gomilu bogalja koji prlaze jer mora biti reprezentacija sa svih kontinenata...hrvati,rusi,cesi,turci su prosecne reprezentacije...mogu da izgube od bilo koga,takodje mogu da pobede bilo koga...vece je iznenadjenje sto nema svedjana,oni su blizi top reprezentacijama od svih ovih ovih sto si nabrojao...

A koga to imaju Shvedjani sem Zlatana? Ne kazhem da ovi drugi imaju, navodio sam samo prema Fifinoj listi.
 
ta fifina lista je budalastina...svedjani nemaju ni ibrahimovica,posto jedno vreme nece igrati za reprezentaciju...
dosta su podmladili ekipu,alje ostalo i 7-8 iskusnijih igraca...sasvim ok tim...definitivno bol;ji od turske,ceske i u rangu sa hrvatskom i rusijom...al su sve niakave ekipe,nikada oni ne bi nista osvojili...i nije neko iznenadjenje sto ih nema...uvek 5 prosecnih repki ne ode na svetsko...normnalna stvar...
 
Tijeri Anri neće biti kažnjen piše L'ekip


Igranje rukom Tijerija Anria na utakmici protiv Republike Irske, koje je odvelo Francusku na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi, neće biti kažnjeno od FIFA-e, ako je verovati izveštaju uglednog sportskog dnevnika L'Ekip.

Pariski dnevnik sugeriše da FIFA neće preduzeti nikakve mere protiv Anrija koji je u utakmici sa Republikom Irskom rukom asistirao Vilijamu Galasu za gol izjednačenja u drugoj utakmici baraža. Ovaj pokušaj Anrija pomogao je "galskim petlovima" da se na račun Iraca domognu plasmana na Svetsko prvenstvo 2010.

Izveštaj L'Ekipa navodi da disciplinski kodeks FIFA trenutno nije u mogućnosti da kazni pojedince za ovakve incidente. Za sada postoje samo pravila koja pokrivaju nedozvoljenu upotrebu ruke, kako bi se sprečilo postizanje golova. Rukovodeće telo svetskog fudbala stoga ne želi da uzrokuje moguće proteste zbog kažnjavanja Anrija, naročito kada ne postoji odgovarajuće pravilo za ovaj pojedinačni slučaj.

Ovakve vesti verovatno će razjariti Fudbalsku asocijaciju Irske, koja je mnogo posle meča pokušavala da izdejstvuje ponovno odigravanje meča, predlažući Svetskoj fudbalskoj federaciji da oni idu u Južnu Afriku na prvenstvo kao 33 tim u kokurenciji.
 
Ronaldinjo: Sanjam Južnu Afriku


Brazilski fudbaler Ronaldinjo izjavio je da je njegov san da igra na predstojećem Svetskom prvenstvu i da se nada da će biti sa reprezentacijom u Južnoj Africi. On je istakao da želi da se vrati u reprezentaciju i da osvoji titulu na Svetskom prvenstvu.

- Ponekad se trudim da izbegnem pitanje, ali bez sumnje to je moj san da igram na Svetskom prvenstvu. Želeo bih da budem tamo i da Brazilcima donesem još jedan trofej - rekao je Ronaldinjo, a prenosi Beta.

Ovaj 29-godišnji fudbaler nije bio pozivan u reprezentaciju od kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, početkom godine. Ronaldinjo veruje da će dobre igre za italijanski Milano do Svetskog prvenstva u junu biti način da igra na SP.

- Navikao sam se na Italiju posle godinu dana i mislim da dobro radim. Prolazim kroz sjajan trenutak. Srećan sam. Ukoliko se bude tako nastavilo i sa klubom osvojim titulu, mislim da ću imati više šanse - rekao je Ronaldinjo.

Brazilski reprezentativac je loše igrao na SP 2006. kada je njegova reprezentacija poražena od Francuske u četvrtfinalu. On je pomogao Brazilu da osvoji titulu 2002. u Južnoj Koreji i Japanu.

Ronaldinjo je takođe pomogao Barseloni 2006. da osvoji titulu, a ovog meseca je proglašen za najboljeg fudbalera u poslednjih 10 godina.
 
Cao,

Ove godine se odrzava svjetsko prvenstvo u fudbalu i svi smo mislim veseli zbog toga sto cemo uzivati mozda u dobroj fudbalskoj igri.Sigurno svaki Srbin ce navijati za Srbiju na predstojecem mundijalu a moje pitanje se odnosi za koga ce te navijati pored reprezentacije Srbije i koji je vas favorite pored reprezentacije Srbije?

Za mene osobno glavni favorite je omlijena reprezentacija, dvostruki sampion svijeta Urugvaj za koga cu ja navijati na predstojecem Mundijalu.Pa neka nam je sa srecom nova fudbalska predstava.
 
Moji favorit je Brazil,od juznoamerickih reprezentacija, a od evropskih Spanija i svakako Srbija koja jedina moze pomrsiti konce Spaniji i Brazilu. Od reprezentacija sa ,,crnog kontinenta" Gana i Obala Slonovace. Ako ,,ORLOVI" do pocetka prvenstva zadrze trenutnu formu onda idemo u finale. Imamo Krasica, koji je jedan od 5 najboljih svetskih igraca trenutno, na svojoj poziciji naravno, Ivanovica- mislim da o njemu ne treba pisati, nezahvalno je, Vidica- najbolji defanzivni, Jovanovica od koga ja licno mnogo ocekujem na prvenstvu, da eksplodira...itd. Pa ljudi Jankovic i Tosic ,,nemaju mesta" u nasoj reprezentaciji iako su stvarno vrhunski igraci! Najveci problem GOLMANI ali nece imati mnogo suteva na gol pored onakve odbrane! SRBIJA JE NOVI SAMPION!
 
Ne verujem da englezi mogu do finala sa ovim timom (bez golmana,bez pravog napadaca jer Runi ume da se ,,izgubi" nedeljama pa onda odigra dve-tri dobre utakmice, Lampard- ako nastavi ovako do prvenstva nece igrati ni premijer ligu itd.). Italijane nikad ne treba otpisivati, zabari su to. Mislim da ce ipak Spanija sigurno igrati finale a ko ce joj biti protivnik videcemo.
 

Back
Top