Sveti Georgije ubiva azdahu- katastrofa

OK postujem to je tvoje misljenje.Ali ovde predmet nije Kusturica vec azdaha.Koliko su nasi ljudi zlobni i tesko prepoznaju pravu vrednost filma.Ispada da su svi ovde strucnjaci za ton,sliku,montazu itd.Smesno.O tome ce govoriti rezultati ovog filma na festivalima.Ne branim to da svakom mora da se dopadne film.Naprotiv.Ali sam iznenadjen kojim argumentima ljudi kritikuju i to je sve.
 
OK postujem to je tvoje misljenje.Ali ovde predmet nije Kusturica vec azdaha.Koliko su nasi ljudi zlobni i tesko prepoznaju pravu vrednost filma.Ispada da su svi ovde strucnjaci za ton,sliku,montazu itd.Smesno.O tome ce govoriti rezultati ovog filma na festivalima.Ne branim to da svakom mora da se dopadne film.Naprotiv.Ali sam iznenadjen kojim argumentima ljudi kritikuju i to je sve.

Pa u tome i jeste problem-nismo strucnjaci za filmsku tehniku ali je ocigledno da je film lose REZIRAN.
Prica je izvanredna i to niko ne osporava ali je lose ispricana. Plus tehnicki deo koji je ocajan. A kad taj ocaj primete amateri kojima film nije zanimanje-onda je to strasno.
Srecom, kako rekoh vec, ljudi ce se vise bazirati na pracenje radnje i price nego na tehnicke detalje.

Uostalom:

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=8097&st=0&start=0
 
Poslednja izmena:
OK postujem to je tvoje misljenje.Ali ovde predmet nije Kusturica vec azdaha.Koliko su nasi ljudi zlobni i tesko prepoznaju pravu vrednost filma.Ispada da su svi ovde strucnjaci za ton,sliku,montazu itd.Smesno.O tome ce govoriti rezultati ovog filma na festivalima.Ne branim to da svakom mora da se dopadne film.Naprotiv.Ali sam iznenadjen kojim argumentima ljudi kritikuju i to je sve.

Ne kazem, ima toga sigurno. Ukusi su razliciti, sto se za neukuse, ne bi bas mogli reci.
 
Zar ja hiljadu puta treba da ponovim.Pa kako to neko kao laik moze sve to da prepozna?Ili baziras misljenja na kritikama koje su izasle dan pre nego sto je film prikazan.Obozavam te insajderske,bombasticne informacije koje koga isterao iz filma itd.Pa to je to.Time se bavi publika u Srbiji.Kad budem video i jednu kritiku koja toliko ocrnjuje ovaj film a da je napisana posle gledanja filma ali ne od strane bezimenog autora onda pocnite da kritikujete oko tehnike i rezije.A u esnafske podele i ko je koga i sta,ne pada mi na pamet da ulazim.Ljudi mislite svojom glavom a ne na osnovu pljuvackih tekstova koji nemaju veze s mozgom.Svaki dalji dijalog je besmislen.
 
Ja sam dao misljenje kao gledalac a ne kao kriticar-jel treba da ti nacrtam?
Kao amater kome nije prijao film a to je dodatna tezina.
Ako amateru ne prijaju kadrovi, dijalozi, kamera, svetlo...
sta reci?
Prosto, film ruzno deluje.meni ne prija.
Objasni mi u cemu da vidim lepo u scenografiji, kameri, svelu...
Za pricu nemam zamerku.
Dakle?
 
Poslednja izmena:
onog trena kad je Srdjan oterao u tri lepe (ko ovo ne smatra dobrim filmom taj je u najmanju ruku kreten. idiot, kreten. BUKVALNO tim rečima) onu kritičarku zato što je rekla za 'Andjele 2' da nisu duhoviti, on za mene ne postoji kao autor uopšte.
zanatlija sa kompleksom, eto to je.
ni ranije ga nisam gotivio, al eto to je baš bilo onako jezivo za gledati, pa ga otad uopšte ne uzimam u obzir.

a ti barkos kanda bi voleo da niko ne sme ništa da kaže o tom filmu? samo kritičari? ili samo Srdjan?
ako je loša kamera to može da primeti i domar iz brodarske škole u staroj pazovi, jednostavno je L.O.Š.E.

nisam gledo još, kad budem gledao napisaću
 
Nas narod je takav- ukoliko je prica aktuelna ili ima podlogu u nasoj nacionalnoj istoriji, pominje nase mucenistvo i stradalnistvo, ljudi ne vide dalje od nosa. Prosto ne dopustaju mogucnost da je i u takvim slucajevima moguc rediteljski podbacaj.
Otprilike-ako je tema od naseg nacionalnog interesa i ponosa, takav film po defaultu mora biti odlican.
Ne bih da palim vatru, ali i film SEOBE, je jedan od gorih koje sam gledao u svom zivotu.
Nasi reditelji kao da imaju problem sa jakim scenarijima-pogube se da bi od jake nacionalne price napravili remek delo i utome sagore.
I da dodam, nisam temu otvorio nakon citanja kritike sa navedenog linka vec sam kritiku nasao nakon gledanja filma.
 
Majke mi ne bih se javljao ponovo na ovu temu da nisi rekao ovo sto jesi."lJUDI NE VIDE DALJE OD NOSA".Svaka cast.Jos jedan argument.Udri po sujeti.Evo osecam se slobodan da u ime svakog onog kome se svideo ovaj film ti se izvinim sto smo glupi i istom prilikom ti se zahvalim sto si nam pruzio istinsku spoznaju o ovom filmu.Hvala ti sto si svojim amaterskim okom-bar ti kazes da si obican gledalac-uvideo sve mane tipa kastinga glumaca,nocnih scena,lokacija snimanja itd.Za one koji nisu jos primetili vec polako krece hajka na film ukljucili su se politicari Kurir,sad ce Press,Pravda i ostali pa ce i malo ovi "intelektualci" sa 92-ke.Svako sa svoje strane da pljune.Kako mi se smuclio ovo konstanto ostrenje one stvari na svaki Dragojevicev novi film.Najlakse je sedeti za kompom i pljuckati bez grama odgovornosti.Pozdrav!
 
Zasto ne das argumente zasto ti se svideo film? Osim price, koja se svima dopada.

Upravo tako.

Ja sam neko ko je otisao da pogledam film sa zaista velikom ocekivanjima. ZELEO sam da mi se film dopadne...I zato sam maksimalno razocaran...ne zato sto zelim da plijem po srpskom filmu, Dragojevicu itd, vec zato sto je film jednostavno los, PO MOM MISLJENJU.
Sve mi je izgledalo po onoj staroj "Tresla se gora, rodio se mis"...Steta, mislim da je ova prica generalno zasluzila bolje izvođenje. Nermam toliko zemerki na produkciju, mislim da je ona sasvim dobro uradjena, ali sama radnja filma, nerarazradjeni likovi, previse patetike generalno...Invalidi prikazani kao totalna karikatura u maniru Crnog Gruje..Ratne scene prekratke i istorijski netacne (rovovi na Ceru)..itd...Ne znam, mozda ce ta TV serija bolje delovati, jer se vidi da je u filmu previse stvari iseceno...
 
Po meni slicna prica kao i sa filmom ''Carlston za Ognjenku'' koji je dugo najavljivan kao jedan od boljih filmova novije srpske kinematografije.Ni jedan ni drugi film nisu nista posebno zaista s obzirom koliko su budzet imali.Sta reci za Dragojevica-plagijator (Andjeli 2),iskoristio sjajnu pricu Dusana Kovacevica da strpa sebi jos koji milion sebi u dzep i Srbiju prikaze u losem svetlu.Vidljivo je da se svaki novi sprski film najavljuje kao potpuna senzacija ali da na kraju dozivi propast.Sacekacemo ''Beogradskog fantoma'' i ''Zonu mrtvih'' ali sumnjam da su i oni nesto bolji od ova dva pomenuta...sto se tice Milutina Milosevica,jedina njegova dobra uloga je bila i njegova prva uloga u seriji ''Kosarkasi'' gde mu je lik legao,sve kasnije je bilo prosecno....
 
lol
najbolji mi onaj deo "analize" gde kusta kao Srbe prikazuje ko stoku....alo a shta su rane?
Taj Dragojevic je snimio jedan simpa film i to su Andjeli kec,lepa sela je isto bio interesantan jer nije bio politichki korektan ali vec tu se videlo koliko je lik shupalj
sve ovo posle je najblaze recheno izdrqotina
golo g.ovno od filmova,stalno pokushavajuci da se nadju nove dubine dna
a povodom toga da samo "filmski kritichari"imaju pravo da daju sud o filmu..shta reci kad onaj mali debeli iz tito i ja za nastavke andjela kaze da su genijalno ostvarenje?
yebesh kritiku koju mozesh da kupish za pljeskavicu s lukom
 
lol
najbolji mi onaj deo "analize" gde kusta kao Srbe prikazuje ko stoku....alo a shta su rane?
Taj Dragojevic je snimio jedan simpa film i to su Andjeli kec,lepa sela je isto bio interesantan jer nije bio politichki korektan ali vec tu se videlo koliko je lik shupalj
sve ovo posle je najblaze recheno izdrqotina
golo g.ovno od filmova,stalno pokushavajuci da se nadju nove dubine dna
a povodom toga da samo "filmski kritichari"imaju pravo da daju sud o filmu..shta reci kad onaj mali debeli iz tito i ja za nastavke andjela kaze da su genijalno ostvarenje?
yebesh kritiku koju mozesh da kupish za pljeskavicu s lukom

eee, не знаш ти како је бити гладан.
 
onog trena kad je Srdjan oterao u tri lepe (ko ovo ne smatra dobrim filmom taj je u najmanju ruku kreten. idiot, kreten. BUKVALNO tim rečima) onu kritičarku zato što je rekla za 'Andjele 2' da nisu duhoviti, on za mene ne postoji kao autor uopšte.
zanatlija sa kompleksom, eto to je.
ni ranije ga nisam gotivio, al eto to je baš bilo onako jezivo za gledati, pa ga otad uopšte ne uzimam u obzir.

a ti barkos kanda bi voleo da niko ne sme ništa da kaže o tom filmu? samo kritičari? ili samo Srdjan?
ako je loša kamera to može da primeti i domar iz brodarske škole u staroj pazovi, jednostavno je L.O.Š.E.

nisam gledo još, kad budem gledao napisaću

:rotf::super:

Inache zadnji srpski film koji sam gledao a koji su svi hvalili je Klopka - posle gledanja sam sebi rekao wtf are they banging on about - gistro triler a ima jednu akcionu scenu gde Glogovac ishutira Mikija Manojlovica i totalni ripoff Magnolije na kraju sa onim grupnim pevanjem - smejurija - neko je rekao ovde da je srpski film definitivno preminuo negde 92' - amen
 
lol
najbolji mi onaj deo "analize" gde kusta kao Srbe prikazuje ko stoku....alo a shta su rane?
Taj Dragojevic je snimio jedan simpa film i to su Andjeli kec,lepa sela je isto bio interesantan jer nije bio politichki korektan ali vec tu se videlo koliko je lik shupalj
sve ovo posle je najblaze recheno izdrqotina
golo g.ovno od filmova,stalno pokushavajuci da se nadju nove dubine dna
a povodom toga da samo "filmski kritichari"imaju pravo da daju sud o filmu..shta reci kad onaj mali debeli iz tito i ja za nastavke andjela kaze da su genijalno ostvarenje?
yebesh kritiku koju mozesh da kupish za pljeskavicu s lukom

Predpostavljam da je taj mali debeli Dimitrije Vojnov. On inace u kritikama unakazi svaki film.Nastavke andjela nije unakazio jer je bio koscenarista jednog od nastavaka-2 ili 3, nisam siguran.
Verovatno nece unakaziti ne georgija jer je bio u gomili projekata sa Dragojevicem a i Milutinom Milosevicem.
 
Majke mi ne bih se javljao ponovo na ovu temu da nisi rekao ovo sto jesi."lJUDI NE VIDE DALJE OD NOSA".Svaka cast.Jos jedan argument.Udri po sujeti.Evo osecam se slobodan da u ime svakog onog kome se svideo ovaj film ti se izvinim sto smo glupi i istom prilikom ti se zahvalim sto si nam pruzio istinsku spoznaju o ovom filmu.Hvala ti sto si svojim amaterskim okom-bar ti kazes da si obican gledalac-uvideo sve mane tipa kastinga glumaca,nocnih scena,lokacija snimanja itd.Za one koji nisu jos primetili vec polako krece hajka na film ukljucili su se politicari Kurir,sad ce Press,Pravda i ostali pa ce i malo ovi "intelektualci" sa 92-ke.Svako sa svoje strane da pljune.Kako mi se smuclio ovo konstanto ostrenje one stvari na svaki Dragojevicev novi film.Najlakse je sedeti za kompom i pljuckati bez grama odgovornosti.Pozdrav!

a ko si ti?
film je javno prikazan i valjda ljudi imaju pravo da kazu st ao njemu misle. ti si neki kontras, a?

Svi ljudi koje sampitala za utiske o filmu a iole razmisljaju o tome sto gledaju su imali negativne komentare...
Ljudi su krenuli da izlaze sa premijere pre nego sto je pocel aodjavna spica, uopste je raspolozenje nakon filma bilo negativno.

Da tesko je pratiti film. Lose je reziran. I uopste se ne brinem za sebe, ali bi trebao da se zabrines za sebe jer pogresnim argumentima iznosis svoje ideje.
Slucajno znam koliko je tesko napraviti film u srbiji, a to sto su oni hteli da nprave srpskog gladijatora sa tim budzetom, ...svaka cast z apokusaj i entuzijazam..
Film je ocajan. I nece dobiti ni jednu nagradu ako uospte bude prikazan na bilo kojem festivalu ikada.

:bye:

Mislite svojom glavom, ali nemojte slucajno da mislite nesto lose o filmu, ako niste sa fdu. o boze, svasta...kao da samo ljudi sa fdu gledaju filmove...
 
Jao nemam zivaca da sve sad citam, bice vremena za koji dan. Meni se film dopao, bas sad dolazim iz bioskopa. Pomalo je mracan, to je neki klise za nase filmove u poslednje vreme, ali mi to u opste ne smeta. Psiholoski ovaj film zaista na poseban nacin karakterise nas narod. Naravno ne moze se previse uopstavati ali svi shvataju poentu. Opet obilje crnog humora i sarkazma. Od svih likova samo mi Gavrilo nesto ne stima. Svaka cast onom malom decku, kao da nije gluma, imas osecaj da si pored njega a ne da gledas film.

Jedino sto me nervira ta tendencija ka zargonima koji se upotrebljavaju u filmovima. Cisto sumnjam da su ljudi tako govorili nekad. Ne znam da li je Dusko Kovacevic tako napisao ili je Srdjan prepravio taj deo, u svakom slucaju film je dobio tu jedan minus od mene. Ali u principu solidan film. I ocekujem dvd izdanje radi dublje analize.

I da jos nesto sto moram da prokomentarisem. Ja sam veliki ljubitelj bioskopa. Ali obicno pored mene i mog drustva u prostoriji se nadje jos najvise 10 ljudi. Zato me je zaprepastilo kada sam ugledala pun bioskop, a cula sam da je tako bilo i prethodnih dana. Pitam se sta je nagnalao ljude da u tolikom broju dodju da pogledaju film? Ali svakako mislim da je ovo dobro, jer kako mozemo ocekivati da nas srpski film uznapreduje ako nema nikakvog interesovanja za domacu kinematografiju...
 
Vidim opasni su vam argumenti.Ja sam "kontras".Vidim imas veliki problem da cujes drugacije misljenje.Zadivljen sam primitivizmom tipa "mali i debeli" "pljeskavica za kritike".Svidja mi se sto ljudi nisu ostrasceni ni malo.Ma,neeee.Ne pada mi na pamet da se udubljujem u neku raspravu s vama.To je bila moja greska od samog pocetka jer ipak je ova tema napravljena da se ispljuje film a ja vam kao nesto smetam.U redu je.Ja sam se vec onom liku u ime svih koji gotive azdahu izvinio vec jednom sto smo glupi i debili pa nam se svidja film.Necu da se ponavljam.Zvezdanka je izvanredna za rasprave s penzosima iz mesne zajednice.A pre toga bi mogla da se oprobas kao glumica uzeo bi te Srdjan negde sigurno ako si kvalitet.
 
Jao nemam zivaca da sve sad citam, bice vremena za koji dan. Meni se film dopao, bas sad dolazim iz bioskopa. Pomalo je mracan, to je neki klise za nase filmove u poslednje vreme, ali mi to u opste ne smeta. Psiholoski ovaj film zaista na poseban nacin karakterise nas narod. Naravno ne moze se previse uopstavati ali svi shvataju poentu. Opet obilje crnog humora i sarkazma. Od svih likova samo mi Gavrilo nesto ne stima. Svaka cast onom malom decku, kao da nije gluma, imas osecaj da si pored njega a ne da gledas film.

Jedino sto me nervira ta tendencija ka zargonima koji se upotrebljavaju u filmovima. Cisto sumnjam da su ljudi tako govorili nekad. Ne znam da li je Dusko Kovacevic tako napisao ili je Srdjan prepravio taj deo, u svakom slucaju film je dobio tu jedan minus od mene. Ali u principu solidan film. I ocekujem dvd izdanje radi dublje analize.

I da jos nesto sto moram da prokomentarisem. Ja sam veliki ljubitelj bioskopa. Ali obicno pored mene i mog drustva u prostoriji se nadje jos najvise 10 ljudi. Zato me je zaprepastilo kada sam ugledala pun bioskop, a cula sam da je tako bilo i prethodnih dana. Pitam se sta je nagnalao ljude da u tolikom broju dodju da pogledaju film? Ali svakako mislim da je ovo dobro, jer kako mozemo ocekivati da nas srpski film uznapreduje ako nema nikakvog interesovanja za domacu kinematografiju...

Ljude je nagnalo da pogledaju film jer vole da gledaju filmove o sopstvenom stradanju.o je u nasem narodu.
Mene je nagnalo to da vidim kako je reditelj uspeo da da tako grube fakte umetnicki uoblici, sto naravno nije uspeo:
1.Predstavio je srpsku zenu kao nemoralnu
2.Srbe kao potkazivace, licemere i svercere
3.Ratne invalide kao karikature
4.Visokog oficira srpske vojske kao neuroticara
5.Gavrila Principa kao smusenog mladica koji eskivira placanje prevoza
6.Srbe kao ljude koji invalide gadjau svinjskim srcima i dave svinjskim crevima
7.Srbe kao ljude koji ne znaju 1914 godine da se cvece moze gajiti, vec se krste na to

Zbog 7 navedenih tacaka koje su akcentovane-ne vidi se nista sta je trebalo da vuce ceo film-ljubavni trougao.
 

Back
Top