Svekrve...neicrpna tema

Ne moze niko rasturiti nesto sto je vezano ogromnom kolicinom ljubavi, sve moze da se prevazice, ti si verovatno besna na sve oko tebe kojima si bila tu za kako si rekla parazitarenje i sad kad si mislila da ces dobiti novi list shvatas da ces imati i svekrvu o kojoj cete brinuti.... nekad nam svima dodje da stavimo tacku na sve i kola se lome na onom ko je mozda najmanje kriv. Malo spusti loptu i razmisljaj o tome da ta zena je licnost za sebe, i pokusaj da je razumes u nekim stvarima a ne da skocis na svaku... time samo produbljujues problem i opterecujes sebe jos vise. Mozda se ona oseca ugrozeno stavi joj do znanja da je ne iskljucujete iz vaseg zivota i da ce ona uvek biti njegova mama, samo zelite samostalni zivot kao sto je i ona to htela kad je bila mlada. Usamljenost tj. strah od samoce nekad nas cini nemogucim za okolinu, povedi racuna o tome da svi zelimo da osecamo sigurnost porodice i pusti je da se oseca sigurnom. Smanji provokacije a kad ona tebi bude nesto rekla pravi se da je ne cujes i okreni pricu na drugu temu. Njega ne petljaj i ne prebacuj jer ona je njegova majka i zena u godinama u kojima je tesko menjati shvatanja i nacin zivota. Misli o deci i pricaj joj kako si srecna sto je ona kuci stalno i imace deca babu na raspolaganju, da ih seta, vozi, ljubi... digni je malo i pokazi da je bitna u vasim zivotima a opet da ste vi i ona dva stuba jedne porodice. Nije lako ni biti svektva kao sto nije lako biti snaja, zamisli kako je tesko tvom dragom tada... ne moze tebe menjati a nju jos manje.

Joiv, tako si u pravu za ovo :cry:
Sve si mi lepo objasnila i razlozila , i mene to drzi jedan , dva dana pa posle opet po starom , obuzmu me ta negativna osecanja , iskuliram 2 situacije pa od trece sizim , zaista i sama vidim da mi je potreban rad na sebi samoj .
Sve si u pravu , hvala na lepim recima razumevanja i podrske ...:heart:
 
Skoro se nisam toliko rasbesnela i rastuzila citajuci nesto, kao sad OVO!!!Zelim da odgovorim ne sa aspekta snahe, ni svekrve, jer to u ovom trenutku nije bitno, vec kao LJUDSKO BICE!!! Apsolutno mislim da dvoje ljudi treba da zive sami, odvojeni od roditelja, ako je to moguce!Ali ovde, zelim da kazem nesto drugo! Kada citam sa koliko omalovazavanja, jeda i mrznje OVA zena pise o zeni koja je sa 33godine sa decom izbegla iz svog zavicaja,pobegla od rata, sa malom decom bez muza kao presadjena dosla u drugu sredinu, a zzatim gajilai skolovala tu decu...Da li TI to mozes da zamislis?Ikazes, sto nije zaradila svoj stan. a da li si TI zaradila svoj stan?Kazes da je neobrazovana, neskolovana, cistacica-pa mnogim ni silni fakulteti ne onose TO!Kazes da ne zeli da zivi kao podstanar, da je sve boli,da je ssve ugadjala sinu da bi radio da nesto stvori,i jos kazes da ona nece da zivi ni u VASEM, cuj vasem stanu!!!Kazes da ti neces da on u fotelji cita novine dok ti rasklanjas!Pakad cita, ako po ceo dan radi i zar nije normalno da ako majka ne radi da mu pomogne?Pa verovatno bi i ti, ako ne radis to isto radila, ako radis, naravno da treba da delite kucne poslove!I o kakvom ti njenom uzivanu pricas?!Zena samo zeli da pod stare dane zivi koliko toliko normalno!!!Kao sto ti zelis, ali u STANU-KUCI koju su njih dvoje kao izbeglice stvorili!To treba da postujes, ako nista drugo, a ne da razmisljas ko ima vise prava u NJIHOVOJ kuci!!!Neces da zivis sa njom, ZAO ti je sto ce tvoj buduci da joj placa stan!Pa sta ti hoces, da je NEMA, da ispari, da ti ne pravi probleme!Kada bi sa malo ljudskosti, plemenitosti, dobronamernosti posmatrala celu situaciju, kada bi se samo za TRENUTAK stavila u njenu situaciju zadnjih 19godina, mogla umesto SRDZBE u sebi, da imas prijatelja u njoj...I ovo sto sam napisala nije nimalo licno, samo LJUDSKO...

Što bi vi rekli,ne bih da govorima sa aspekta snaje,a sutra ću biti tašta i to dubla :D...Ali da pročitam negde da moj budući suprug napiše nešto ovako o mojoj majci,ili i sadašnji nije bitno...bogami..Ni ja nisam baš volela bivšu svekrvu,ali je nikada nisam vređala...Ni sadašnja mi nije zlato,ali je majka čoveka koga volim i zbog njega je poštujem...Jer ni ja nedam na moju majku...Kakva god daje,i čija god daje MAJKA JE MAJKA...Shvatiće gospođica kad to bude postala...
 
Poslednja izmena:
Eto mene opet. :( Najavila se bivsa svekrva da dolazi da vidi dete i nikako ne uspevam da smislim na kom bih se javnom mestu mogla naci sa njom jer mi ne pada na pamet da rizikujem i primim je u stan. Sto vise razmisljam, to sam blize pomisli da se jednostavno ne javim na telefon kad nazove. :cool:
 
Eto mene opet. :( Najavila se bivsa svekrva da dolazi da vidi dete i nikako ne uspevam da smislim na kom bih se javnom mestu mogla naci sa njom jer mi ne pada na pamet da rizikujem i primim je u stan. Sto vise razmisljam, to sam blize pomisli da se jednostavno ne javim na telefon kad nazove. :cool:

Malko sam čitala unazad i vidim tvoje jade sa bivšom, uh, pa na tvom mestu ja bih promenila brojeve telefona.
 
@Vexy, upravo to.. nadovezujem se na onu temu koja je zakljucana! Meni je bolesno da neko svoju majku poredi u tom smislu... izjava "Moja mama je zgodnija od tebe", mi je totalno bolesna!
Daleko od toga da me uvredila, jer znam da nije tako, a i da jeste..vidi poredjenja, to me uplasilo!!!
Da mi je rekao da bolje da kuva ili da je bolja osoba.. ali ovakvo poredjenje vec ulazi u sexualnu sferu zivota...!!! Naravno, kad sam mu ja rekla da nije normalan, sve je porekao, i okrivio mene da izvlacim reci iz konteksta!
 
@Vexy, upravo to.. nadovezujem se na onu temu koja je zakljucana! Meni je bolesno da neko svoju majku poredi u tom smislu... izjava "Moja mama je zgodnija od tebe", mi je totalno bolesna!
Daleko od toga da me uvredila, jer znam da nije tako, a i da jeste..vidi poredjenja, to me uplasilo!!!
Da mi je rekao da bolje da kuva ili da je bolja osoba.. ali ovakvo poredjenje vec ulazi u sexualnu sferu zivota...!!! Naravno, kad sam mu ja rekla da nije normalan, sve je porekao, i okrivio mene da izvlacim reci iz konteksta!

Uh bolesno, nadam se da više nisi sa tim moronom :(
 
@Vexy, upravo to.. nadovezujem se na onu temu koja je zakljucana! Meni je bolesno da neko svoju majku poredi u tom smislu... izjava "Moja mama je zgodnija od tebe", mi je totalno bolesna!

Ne znam o kakvom se coveku radi, ali ovo uopste ne mora da znaci da on posmatra telo svoje mame u bolesnom smislu uporedivsi ga sa tvojim, nego jednostavno ne ume na lep nacin da se izrazi. Slicno (neprimereno) bi zvucalo i da te je uporedio sa matorom komsinicom ili sa tvojom mamom. Deluje priprosto, ali ne izopaceno. Ipak, mozda shiri kontekst vaseg odnosa daje drugaciju sliku njegovog ophodjenja te se u tom smislu ogradjujem jer nisam upucena.
 
Ne znam o kakvom se coveku radi, ali ovo uopste ne mora da znaci da on posmatra telo svoje mame u bolesnom smislu uporedivsi ga sa tvojim, nego jednostavno ne ume na lep nacin da se izrazi. Slicno (neprimereno) bi zvucalo i da te je uporedio sa matorom komsinicom ili sa tvojom mamom. Deluje priprosto, ali ne izopaceno. Ipak, mozda shiri kontekst vaseg odnosa daje drugaciju sliku njegovog ophodjenja te se u tom smislu ogradjujem jer nisam upucena.

Znaš Jeka, ti si u pravu, jer kao ni ja uostalom, nisi upućena, čitamo to što je napisano pa prema tome i reagujemo. Ali, bilo kakvo upoređivanje majke i supruge na konto fizičkog izgleda je prilično žalosno čini mi se.
Imam običaj da se onako sebi u bradu žalim da sam debela i da moram pod hitno da skinem pet do deset kilograma, nije mi toliko do izgleda već se ne osećam dovoljno pokretnom. Snajka (dobra moja dušica) odmah upada, kao: vi ste meni lepi i sa još desetak kilograma plus, uhhhh,:heart::heart::heart: a sinak (ljubi ga majka:mrgreen:), : znaš matora, volim ja tebe svakakvu, ali da si debela, debela si :hahaha:
Meni je poređenje majke i supruge baš odvratno, mati je mati, naravno da očekujem da me sin poštuje, a voli me po prirodi stvari, a ona slatkica koju je izabrao da sa njom provede život, ona treba da je prva i jedina u svakom pogledu.
 
Nisam ni tvrdila da nije odvratno, ali mislim da nije bolesno. Postoji par slabo primetnih nijansi izmedju ta dva.

Pa ja reagujem na ono napisano, ne mogu da primetim nikakve nijanse kad čovek kaže da mu je majka zgodnija od žene ili devojke.
Muž ima jednog rođaka, prevalio već 50.g. aj što se nikad nije ženio, ne vidi svako sreću u braku, ali on nikad ni devojku nije imao, ako i jeste vešto je to skrivao. Otac mu je umro pre više od 20.g. on živi sa majkom, svugde idu zajedno i na pijac i u pozorište, ruku pod ruku:roll::roll::roll:
 
@Vexy, upravo to.. nadovezujem se na onu temu koja je zakljucana! Meni je bolesno da neko svoju majku poredi u tom smislu... izjava "Moja mama je zgodnija od tebe", mi je totalno bolesna!
Daleko od toga da me uvredila, jer znam da nije tako, a i da jeste..vidi poredjenja, to me uplasilo!!!
Da mi je rekao da bolje da kuva ili da je bolja osoba.. ali ovakvo poredjenje vec ulazi u sexualnu sferu zivota...!!! Naravno, kad sam mu ja rekla da nije normalan, sve je porekao, i okrivio mene da izvlacim reci iz konteksta!

baš tako, savršeno smo se razumeli
 
.
Imam običaj da se onako sebi u bradu žalim da sam debela i da moram pod hitno da skinem pet do deset kilograma, nije mi toliko do izgleda već se ne osećam dovoljno pokretnom. Snajka (dobra moja dušica) odmah upada, kao: vi ste meni lepi i sa još desetak kilograma plus, uhhhh,:heart::heart::heart: a sinak (ljubi ga majka:mrgreen:), : znaš matora, volim ja tebe svakakvu, ali da si debela, debela si :hahaha:

e od srca sam se nasmejala
:heart:
 
Pa ja reagujem na ono napisano, ne mogu da primetim nikakve nijanse kad čovek kaže da mu je majka zgodnija od žene ili devojke.
Muž ima jednog rođaka, prevalio već 50.g. aj što se nikad nije ženio, ne vidi svako sreću u braku, ali on nikad ni devojku nije imao, ako i jeste vešto je to skrivao. Otac mu je umro pre više od 20.g. on živi sa majkom, svugde idu zajedno i na pijac i u pozorište, ruku pod ruku:roll::roll::roll:

Ujeee, pa ovo svakako stvara drugaciju sliku. Bome moram upratiti kontekst pre nego sto komentarisem na ovoj temi.
 

Back
Top