Sve više žena puše cigarete na ulicama?

Pročitaj još jednom svoj post.
Боље да ти мало прочиташ о пљувању и мржњи, у речнику нпр. Или можда очекујеш да ти људи деле комплименте због прелепог мириса дуванског дима, да их не би ако кажу истину оптуживала за мржњу и пљување?
 
Боље да ти мало прочиташ о пљувању и мржњи, у речнику нпр. Или можда очекујеш да ти људи деле комплименте због прелепог мириса дуванског дима, да их не би ако кажу истину оптуживала за мржњу и пљување?
Čitaj samo.Ne gubi ti vreme na moj smrad , nego se edukuj.
 
Ај што мрзим дуван из дна душе ал још кад видим било мушко или женско да носи цигару у руци улицом, то ми је тек ружно. Да могу, свакој таквој особи бих написао казну од сто евра. Заправо.....забранио бих индустрију дувана и алкохола.
 
Iskreno iako sam pušač, nikad nisam pušila kad hodam ulicom, i tu ne delim ljude po polu. Ni da sam muško verovatno ne bih šetala i pušila.
I pri tom nisam protivnik pušenja na javnim mestima tamo gde je dozvoljeno, naravno, pogotovo na otvorenom. Mislim da tu oni koji se protive tome ipak idu u krajnost, to mi nema smisla nikakvog, ipak...
... ne i u svakom slučaju. Imala sam neki dan primer iz života gde nisam znala da li da se smejem ili da plačem. Sedela sa prijateljicom u nekoj polupraznoj bašti na keju, naručile kafe, đus, kad pojavljuje se odnekud romkinja relativno čak pristojnog izgleda da ne kažem čak i sređena, tu negde 25-30 godina max, u pratnji mlađeg ženskog deteta, maksimalno 10 godina rekla bih na prvi pogled, ali mala ima ono crvene nokte na rukama, ofarbana u istu nijansu nekakve plave budibogsnama, kao ova starija za koju cenim da joj je majka u tom momentu.
I prilazi starija, mala za njom, kroz one stolove pravo na nas i prosi da joj damo neki dinar za nju i dete. Ja kažem nemam, plaćam karticom, kao što stvarno nisam imala a inače uvek dam kad imam. Vidi ona cigarete na stolu, pita jel možeš da mi daš 2 cigarete, ja kažem mogu i uhvatim 4 iz kutije svojom rukom da mi ona ne pipa baš i dodam joj. Kažem jel ti treba upaljač, kaže ne treba, ima. Osvrće se da vidi da li ima konobara okolo pošto ih oni uglavnom teraju iz kafića, pa kad je videla da nema sednu i ona i mala za sto odmah do našeg, i ladno pali jednu cigaretu ona, pali drugu ta mala što je s njom. Ja u čudu, prvo mislim učinilo mi se, ali vidim mala puši kao matora, pozira sa onom cigaretom, premešta je iz ruke u ruku, pa trese pepeo u pikslu, pa opet povuče dim i tako ukrug. Sede tako njih dve na metar od nas, i majka kao ljubazna je priča nešto, lupeta, vidi da smo nas dve ljubazne bile sa njom. Ja joj kažem ma sve u redu, da je otkačim, a ona nastavlja spiku i sve se naviruje da vidi da li će da naiđe konobar da ih tera. Vidim ja da nema ništa od toga da će da se mrdnu i krenem iz zezanja da ćaskam sa malom. Pitam je koliko ima godina. Kaže trinaest. Ja joj kažem, a da me ne lagiš ti malo, ja bih rekla da imaš 10, a? A kaže ona, kako znaš da imam 10, pogodila si! Ja kažem, ee ja sve znam, a jel ideš u školu? Kaže, idem, sad ću u četvrti razred. Da li laže za to nemam pojma ali to je taj uzrast, ako je to slagala dobro je slagala. Vidim majka je pušta da priča, sve kao da se ponosi ovom malom iako sam je uhvatila da laže za godine...
Pitam ja malu, dobro a kaži ti meni ko te je naučio da pušiš tako kao velika? Jel znaš da to nije dobro? ... ja se kao namrštim.Kaže ona ko iz topa: mama!
Kad se majka odjednom uključuje u diskusiju, kaže nemoj da lažeš p ti materina, sama si naučila, kako tako pričaš?! sve sam joj ja govorila da ne valja al neće da sluša ništa.
Ja kažem: pa ti si joj dala cigaru što sam ti dala!
Majka nastavi nešto sebi u bradu.
Mala ništa, nastavlja da puši kao da se ne govori o njoj. Vidim ja đavo odneo šalu ali nastavljam da se zezam sa malom. Kažem: ti baš ko velika, jesi to sama lakirala nokte, a ona sva ponosna stavi onu cigaretu u usta pa mi pruži ruke da vidim kako je sama lakirala nokte. Onda se majka uključi, krene da priča kako je ova mala mnogo pametno dete itd. Sad kao brani je da je ja ne grdim. Ja kao:, ma jeste vidim ja da je prava pametnica.
Sve samo da ih otkačim, ustvari majku da otkačim. Klinka mi na kraju i nekako simpa postala.
Ma opšti cirkus!
Tu one odsede još 2-3 minuta, ugase cigarete u tu pikslu na njihovom stolu i produže dalje. Nastave da se muvaju po okolnim lokalima, i prijateljica i ja krenemo da se iščuđavamo i komentarišemo sta smo videli i čuli, što od klinke što od majke.
Prođe jedno 20 minuta, kad eto ih njih dve ponovo, pa pravo na nas opet. Svi ostali su ih u međuvremenu očigledno oduvali, a valjda majka ukapirala da kod mene i prijateljice imaju kakvu takvu prođu. Sad mala ne prilazi, nego sa strane izvan bašte kafića i opet vidim puši cigaretu i broji neke pare, pa sve s cigaretom prilazi uličnom prodavcu i kupuje sladoled. Dakle cigarete se žickaju a sladoled pošteno plaća 🤣. Priđe nam samo majka. Kaže lepa moja ljubim te daj mi još neku cigaru. Ja joj kažem, oću evo ti sve što mi je ostalo i dam joj kutiju sa 5-6, samo molim te idi hoću na miru da pričam sa drugaricom. Zahvali mi se ona bog zna kako, i odu najzad. Kaže mi prijateljica, za ovo bi možda na zapadu mogli da te hapse, kako bi dokazala da si dala majci a ne detetu. A mislim se vidiš kakva im je taktika, majka traži cigarete a mala pare da im bolje prođe. Nije dtu ni do mene a vala ni do deteta nego do majke. A nije mi baš situacija ni da zovem socijalnu službu zbog toga. Romska posla, što bi se reklo politički korektnim žargonom. Toliko o tom pušenju na ulici... ne ide stvarno!
 

Back
Top