Sve vise beba: U Beogradu prosle godine rodjeno najvise beba u zadnjih 28 godina

:hahaha:

zato je pomor u ostalim dijelovima

2002-2011-srbija-1.gif
 
Samo treba stancati sto vise dece. Deca koja odrastaju u mnogoclanim porodicama su sutra mnogo sposobnija za zivot, borbenija i vrednija od dece koja odrastaju porodicama sa 1-2 dece.

Drugo kad porodica ima 4-5 dece uvek neko od njih uspe , i pomogne i povuce ostale sa sobom.

kada sam bio klinac,porodica sa jednim detetom mi je bila,da se izrazim"smešna",kao,kakva je to porodica,mora min.dvoje dece

sa druge strane,stoji i činjenica da nismo u 1840 nego u 2013 i da ne može porodica sa četvoro dece da jede kačamak dok gleda 3d led televiziju
 
Beograd: Za 24 časa rođeno 66 beba
Izvor: B92

Babice u Beogradu imale su noćas pune ruke posla. Na svet je došlo čak 66 beba.

1224536224510817c5751ed141252945_orig.jpg


Najviše ih je rođeno u porodilištu u Višegradskoj - 22. U Klinici "Narodni front" rodilo se 11 beba; u porodilištu u KBC "Zvezdara" mame su na svet donele 13 beba, u Zemunu 11, a u KBC "Dragiša Mišović" pet.

U Beogradu je inače primetan porast broja beba.

Prošle godine rođeno ih je 20.109, što je najviše u proteklih 28 godina.

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2013&mm=01&nav_id=681967

Konacno da procitamo i nesto lepo! Mada ovde odredjeni uticaj ima i tzv beogradizacija Srbije.

SAMO STANCAJ :klap:

To je samo prividno, posto grad isplacuje celokupan iznos bolovanja trudnicama, uz jos neku pomoc.
Pa se porodilje prijave tamo zbog toga.
Pobegle iz devastiranih opstina u Bg i veca mesta gde mogu da ostvare veca prava(koliko se secam i u mom gradu Loynici je rodjeno najvise beba u zadnjih 15-tak godina)
 
Pa već se pokidah od borbe. Radim svaki dan prekovremeno, učim za doktorske studije, jezike i opet ništa - nikom nisam interesantan, pa ni državi.

Imam samo još jednu šansu, a to je inostranstvo. Svoj krov nemam.

тек ту се нећеш осрећити земљак
туђа земља мука преголема

био сам, има посла има пара, ал ми се стегло нешто око срца

зависи колико си везан
за фамилију
за пријатеље
за ову нашу канализацију србију
какава је таква је то нам је отаџбина

ја нисам мого
побего сам и вавилона док си реко пиксла

седи диси јер каки си ни за диси ниси :)
 
:hahaha:

zato je pomor u ostalim dijelovima

2002-2011-srbija-1.gif

ovo je savrseno normalno. sve do negde 50tih su porodice zivele vecinom na selu i imale u proseku 4 dece.

kada je nastupila industralizacija SFRJ, njihova deca su prelazila da zive u gradovima i po komunistickom receptu imala u proseku 2 dece.

sada umiru ti ciji su roditelji pravili po 4-5-6-7 dece , a njihovi unuci imaju i dalje po 2 do u vecini slucajeve maksimum 4 dece.

naravno to nije dovoljno da nadomesti ove umrle zato Srbija a i sve druge zemlje u Evropi imaju pad u broju stanovnika.

I tvoj bosnjakistan krasi ista stvar. Cak i Albaniju.
 
kada sam bio klinac,porodica sa jednim detetom mi je bila,da se izrazim"smešna",kao,kakva je to porodica,mora min.dvoje dece

sa druge strane,stoji i činjenica da nismo u 1840 nego u 2013 i da ne može porodica sa četvoro dece da jede kačamak dok gleda 3d led televiziju

ljudi danas nemaju cetvoro dece u najvecem slucajevim zbog manjka zivotnog prostora, egoizma i hedonizma.

dok na selima ima vise prostora , kuce su vece pa samim tim i mogucnost da se ima vise dece - veca.
 
ovo je savrseno normalno. sve do negde 50tih su porodice zivele vecinom na selu i imale u proseku 4 dece.

kada je nastupila industralizacija SFRJ, njihova deca su prelazila da zive u gradovima i po komunistickom receptu imala u proseku 2 dece.

sada umiru ti ciji su roditelji pravili po 4-5-6-7 dece , a njihovi unuci imaju i dalje po 2 do u vecini slucajeve maksimum 4 dece.

naravno to nije dovoljno da nadomesti ove umrle zato Srbija a i sve druge zemlje u Evropi imaju pad u broju stanovnika.

I tvoj bosnjakistan krasi ista stvar. Cak i Albaniju.
nemaš ti pojma
jedina Federacija i Bošnjaci u njoj su u čitavoj regiji U PLUSU
1995-2011-1.gif
 
:hahaha:
pojma ti nemaš

Pa kao sto vidis Wikipedija demantuje ove tvoje lazi . U Srbiji nije sjajan natalitet trebalo bi da je bolji, ali je jos gori kod vas u BIH.

Ovo o broju rodjene dece po zeni u svetu nisam ja sastavljao vec svetski strucnjaci.

Srbija ima natalitet po zeni odprilike kao Svedska i Danska. Od nas veci natalitet kako vidim sa ove karte ima tek nekih 6-7 evropskih zemalja.

Slazem se sa tobom da natalitet treba da nam bude veci i trudimo se da bude :)
 

Back
Top