Све о бебама 0-12 месеци

jexy, tako je i vladeta
sisao do 20 meseci
kad je prestao da sisa
mleko ni da lizne
sve do pre jednp 3 nedelje
i to zbog coko mleka :D
probao i sad kad vidi coko mleko odlepi
pa mu ispunim zelju tu i tamo

a pita me baba pre neki dan, jel pije mirna mleko
rekoh ne
msm svasta me pita
sto da pije mleko kad sisa

I to sam probala
I cokoladno I nesquik, pa sipam u flasicu od vode, posto vodu pije iz one flasice sa piskom kad smo u setnji, jok
pa je kukala u selu kad je bila za soljom od kafe iz koje pije moj tata (poklonio mu mm, stavio svoju sliku I napisao 'najbolji zet')
videla sliku I daaaaj, daaaaj I tata joj sipa mleko, cim ga je pomirisala, odustala je
nema sanse

al ok, ne mora, jede ona dovoljno mlecnog, nego eto
valjda sam navikla zbog Ivana koji je pred spavanje pio po flasicu mleka da kao treba tako, pa mi cudno
 
razlike su minimalne sto se tice razvoja bebe, ne pricamo sada o izuzecima....zato i postoje preporuke a ne naredjenja, bas zbog tih malih razlika.....poenta mog posta je bila da za bebu koja ima normalni razvoj digestivnog trakta 3 obroka sa 6 meseci koja nisu mleko je previse i naravno, cudjene da je pedijatar tako preporucio...meni ni pre 15 godina a ni sada sa mladjim nije bilo takve preporuke a i nigde nisam procitala da je to opravdano....

Bez uvrede potpuno je nebitno da li si ti ili neko drugi procitao da tako treba ili ne treba tj da je opravdano.
preporuka je data za konkretno dete i njemu je ocigledno odgovaralo jer da nije, opet bih se konsultovala sa dr pa bismo promenili.
 
Bez uvrede potpuno je nebitno da li si ti ili neko drugi procitao da tako treba ili ne treba tj da je opravdano.
preporuka je data za konkretno dete i njemu je ocigledno odgovaralo jer da nije, opet bih se konsultovala sa dr pa bismo promenili.

koliko vidim ni nije bebi odgovaralo, odbija da jede nemlecnu u toj meri....a preporuka nije bila data konkretno za dete jer se dete standardno razvija, samo sto ne pije majcino mleko nego ad, nego kao opsta preporuka....ovo je ocigledno pedijatru pravilo a ne izuzetak, to me i buni....
 
koliko vidim ni nije bebi odgovaralo, odbija da jede nemlecnu u toj meri....a preporuka nije bila data konkretno za dete jer se dete standardno razvija, samo sto ne pije majcino mleko nego ad, nego kao opsta preporuka....ovo je ocigledno pedijatru pravilo a ne izuzetak, to me i buni....

Ne razumem odakle si shvatila da mu nije odgovaralo tj da odbija da jede nemlecnu hranu?
Kada sam rekla da je preporuka je data za konkretno dete i pod tim mislim moje dete.
Mozda bi ista dr za neko drugo dete dala drugaciju preporuku a sve u skladu sa razvojem sa reakcijom na kasice i drugu nemlecnu hranu.
 
I to sam probala
I cokoladno I nesquik, pa sipam u flasicu od vode, posto vodu pije iz one flasice sa piskom kad smo u setnji, jok
pa je kukala u selu kad je bila za soljom od kafe iz koje pije moj tata (poklonio mu mm, stavio svoju sliku I napisao 'najbolji zet')
videla sliku I daaaaj, daaaaj I tata joj sipa mleko, cim ga je pomirisala, odustala je
nema sanse

al ok, ne mora, jede ona dovoljno mlecnog, nego eto
valjda sam navikla zbog Ivana koji je pred spavanje pio po flasicu mleka da kao treba tako, pa mi cudno
nije ni on hteo tada neskvik, kakao, sta god
stojap mi godinu dana nacet u ormanu
i eto sad tek poceo
 
Danas bile na vakcini...

Nova situacija...
2 uzine- vocne
Rucak-povrce iz pilece/telece supe + meso
Vecera- zitarice

Prvo je pitam- ukoliko bude imala 4 obroka nece ni imati vremena/ mjesta za ad... Kaze pa ona je vec velika...

Drugo- Sofija pojede svega par kasicica cvrste hrane i nece vise nego zavrsi sa flasicom..
Njen komentar je- ne trudim se dovoljno...


Majke mi moje... Ko ce vjerovati ko ne...

Stvarno i meni sad zvuci debilno,svaka cast na diplomi ali...

Iscitala sam vas sve, usporicemo svakako..za sada malo pojefe povrca u podne i voca popodne..
 
Danas bile na vakcini...

Nova situacija...
2 uzine- vocne
Rucak-povrce iz pilece/telece supe + meso
Vecera- zitarice

Prvo je pitam- ukoliko bude imala 4 obroka nece ni imati vremena/ mjesta za ad... Kaze pa ona je vec velika...

Drugo- Sofija pojede svega par kasicica cvrste hrane i nece vise nego zavrsi sa flasicom..
Njen komentar je- ne trudim se dovoljno...


Majke mi moje... Ko ce vjerovati ko ne...

Stvarno i meni sad zvuci debilno,svaka cast na diplomi ali...

Iscitala sam vas sve, usporicemo svakako..za sada malo pojefe povrca u podne i voca popodne..


Meni Endi tek ove nedelje uveo voce kao uzinu do tad je vocku jeo uz veceru, mozes tako da probas malo kasice malo vocke.
Nadam se da si joj odbrusila na to da se ne trudis dovoljno.
Ja sam sa Endijevom dr imala srece fina je. Jednom smo bil kod druge jer je on imao temperaturu koja nije padala i ona krene da mi pametuje:
Sto ste zvali halo bebu, nemaju oni pojma nisu oni lekari, roditelji pojma nemate zovete neke halo babe....
Stvarno, reko, e pa dajte mi vas mobilni da vas pozovem u tri ujutru za pravu dijagnozu.
Momentalno je ucutala.
 
Koliko se sećam pričala je da nema vremena za forum toliko, možda je samo to....

Tačno ću da poludim od ljudi više, ne razumem stvarno što to toliko nagoni ljude da te samovoljno obučavaju oko dece, od toga treba li beba da se nahrani ili ne, da li je adekvatno obučena, do saveta kad i kako uvesti nemlečno, tako su oni sa svojom decom, bla bla bla... Od prijatelja, preko taksiste, do prodavačice u prodavnici za bebe i decu od koje je htela glava da mi eksplodira koliko je počela da se razbacuje sa poluinformacijama, procentima, misli time će da me fascinira, a ključan savet joj je da ništa ne čitam, da sve pitam majku i drugarice jer ću tim čitanjem i ako toliko budem vodila računa o pravilnom uvođenju čvrste hrane izazvati kod deteta alergiju.
Pa i prijatelji mm u životu ništa pročitali nisu, sve što kažu potpuno je netačno, ali da mi oni nešto objasne gde ja grešim. I sad svaku njihovu da ispravljam ili da ih jednostavno izbegavam. I još im unapred kažem da ne volim lekcije.
Hbte, šta me interesuje pitam,ako te ništa nisam pitala mora da postoji razlog za to, odakle bre ljudima ideja da nekoga briga kako su to oni radili i šta oni misle da treba. Stvarno ne razumem, i to što manje znaju, veću potrebu imaju da pričaju.
Izvinjavam se za ovo pražnjenje ovde, malo mi je trebao ventil. I ko me napravi ovako... finu :( da ne umem to sve po kratkom, nego se trudim da budem pristojna dok kipim u sebi.

A pitanje, koliko dugo može da traje strah od stranaca? Može li nekako da se ublaži? Odjednom se pojavio i kad joj priđe neko nepoznat ili polupoznat i još kad ne ispoštuje njeno upozorenje, već nastavi isto, još je i uzme, joj plakanja...
 
:) strah je prolazan, utesite je i ne izlazite je sada strancima, neka joj bude komotno....procice vremenom, i moj je imao tu fazu...

a sto se tice popovanja, uvek ce ga biti, nekada je stvarno nesnosno, svi su pametni....ja volim da citami da istrazujem, a misljenje donosim oprezno....vise verujem knjigama nego rekla-kazala ali kad ame nesto zaintrigira gledam da proverim to sto mi je receno....
 
Brankich, Sofi je imala tu fazu od 4og mj pa do 5.5 negdje... Neko joj pridje, lihepi joj se obrati, tiho polako...ona gleda i vriska...
Bas je i vragana pominjala da je njena djevojcica bila takva u tom uzrastu

Sad je ok. Opet se smije na sve i svakog

I meni su tad rekli da ce tek oko 8og mj naici ta faza sto kaze i phenomenon
 
Poslednja izmena:
Secam se da se pricalo o tome, a ne secam se da ste rekle koliko to moze da potraje.
E da se pohvalim, poceli smo sa cvrstom hranom. Ona ocigledno nije spremna za taj poduhvat, mulja po ustima i izbacuje, ali nema veze, cisto radi upoznavanja sa ukusima i da se prodju namirnice da se vidi da nije na nesto alergicna, da ugrabimo da proba neke vockice... Pirinac, danas krompir, pa cemo za koji dan i sargarepu, pa idemo na vockice malo... :)

Aj jos jedno pitanje, u poslednje vreme joj se cuje nosic. Prvo samo ujutru kad ustane, sad i tokom dana, vec mislim da se odrazava na jelo, mada joj nije potpuno zapusen, nema drugih problema, ne cuje se to mnogo, onako malo.
Mislim da je zbog otvaranja prozora nocu da se ohladi stan, a ja sam dovlacila krevetac do mene da mi bude lakse gde i bije od prozora, koliko to vec moze da bije kad su i noci tople. Povremeno joj stvim kapi za nos Hisan, nisam ispirala nicim, sprejevima ili fizioloskim. Sta se radi u ovim situacijama, treba li ici kod lekara?
 
Secam se da se pricalo o tome, a ne secam se da ste rekle koliko to moze da potraje.
E da se pohvalim, poceli smo sa cvrstom hranom. Ona ocigledno nije spremna za taj poduhvat, mulja po ustima i izbacuje, ali nema veze, cisto radi upoznavanja sa ukusima i da se prodju namirnice da se vidi da nije na nesto alergicna, da ugrabimo da proba neke vockice... Pirinac, danas krompir, pa cemo za koji dan i sargarepu, pa idemo na vockice malo... :)

Aj jos jedno pitanje, u poslednje vreme joj se cuje nosic. Prvo samo ujutru kad ustane, sad i tokom dana, vec mislim da se odrazava na jelo, mada joj nije potpuno zapusen, nema drugih problema, ne cuje se to mnogo, onako malo.
Mislim da je zbog otvaranja prozora nocu da se ohladi stan, a ja sam dovlacila krevetac do mene da mi bude lakse gde i bije od prozora, koliko to vec moze da bije kad su i noci tople. Povremeno joj stvim kapi za nos Hisan, nisam ispirala nicim, sprejevima ili fizioloskim. Sta se radi u ovim situacijama, treba li ici kod lekara?

Ukoliko nema temperaturu i lepo jede, redovno piski i kaki i nema promena u raspolozenju ne moras. Ali obavezno joj iskosi krevetac da se slinci slivaju u gova*ce, prskaj fizioloski nekoliko puta dnevno i izvlaci slince, ima raznih 'usisivaca' po apotekama.
 
Hvala silvie! Imam neku pumpicu koja je izgledala bezbedno, kupljena odavno jer je kao bebedna od 0+, ali nisam bas zadovljna ucinkom. Chiccova, obicna, moracu neku bolju da nadjem. Ona i dalje isto, povremno se cuje, povremeno ne...

stevca, jesi li ti kupila onaj kuvarski dnevnik ili si nasla negde na netu neku online verziju? Svasta ja nadjoh na netu, i da moze ulje i da moze da se proprzi bebi luk, meso, sta vec, posle se to fino ispasira i beba zadovoljna...
 
Kupila sam ga

Na pocetku se koristi maslinovo tako sto dodas u pripremljenu kasicu

Za to przenje ne znam

Ja luk bebi dajem tako sto ga skuvam zajedno sa mrkvom, krompirom i mesom (Piletinom ilu teletinom) u supi
Naravno, ne jede ga direktno

Izmiksam joj taj temeljac sa mrkvom i krompirom
Sled dan u tom istom temeljcu skuvam rizu/proso/paletnu ili neko drugo povrce ( tikvica brokula karfiol)

To je recimo recept iz marte

Meso joj sad sa vec 7mj dam dva puta sedmicno.kolicinski kao pola njenog dlana

Povrce na ovaj nacin odlicno pojede.

Kad sam ga samo barila u vodi, nema pojma..
 
Poslednja izmena:
Naručila sam juče, :) stiže mi u utorak. Mislila sam da kupim i larusovih 100 recepata za bebe, mada počinje pireom od spanaća za koji američka škola kaže da ga ne treba davati bebama, što je jedno od retkih upozorenja na koje sam naišla u ovoj knjizi koju imam već. Missim...

Mi smo tek na isprobavanju namirnica, čitam i fale mi aparati u kući. :( Kažu povrće kuvati na pari ili u expres loncu, nemam naravno nijedno, fali mi i blender. Sad gledam šta mi je pametno kupiti, šta nije. Još je i najlakše kupovati gotove kašice od organskog voća i povrća, bez štetnih sastojaka navodno, ne znam otkud toliki samo rok trajanja na sobnoj temperaturi, da li vakum sistemom... To svekrva koja očigledno sumnja u moje znanje i kulinarske sposobnosti stalno priča - kupite kašice, kupite kašice. Ne, ja hoću sama da spremam, kažem. Na kraju kad preračunam šta mi sve treba, pa spremanje da bi izmrljavila obrok, biće - rešila sam da vas poslušam. :lol:
Jesi ti to vodila računa kako se pripremaju namirnice, na pari, o materijalima sudova i ostalom?
 
Poslednja izmena:
Naručila sam juče, :) stiže mi u utorak. Mislila sam da kupim i larusovih 100 recepata za bebe, mada počinje pireom od spanaća za koji američka škola kaže da ga ne treba davati bebama, što je jedno od retkih upozorenja na koje sam naišla u ovoj knjizi koju imam već. Missim...

Mi smo tek na isprobavanju namirnica, čitam i fale mi aparati u kući. :( Kažu povrće kuvati na pari ili u expres loncu, nemam naravno nijedno, fali mi i blender. Sad gledam šta mi je pametno kupiti, šta nije. Još je i najlakše kupovati gotove kašice od organskog voća i povrća, bez štetnih sastojaka navodno, ne znam otkud toliki samo rok trajanja na sobnoj temperaturi, da li vakum sistemom... To svekrva koja očigledno sumnja u moje znanje i kulinarske sposobnosti stalno priča - kupite kašice, kupite kašice. Ne, ja hoću sama da spremam, kažem. Na kraju kad preračunam šta mi sve treba, pa spremanje da bi izmrljavila obrok, biće - rešila sam da vas poslušam. :lol:
Jesi ti to vodila računa kako se pripremaju namirnice, na pari, o materijalima sudova i ostalom?
Ми смо били лоши родитељи.:sad2:
Скувамо у емајлираном суду, претходно исецкано на мале комадиће да се брзо скува и пропасирамо ручном пасирком, ниц пара, ниц експрес лонци.
Не треба правити филозофију од очигледних ствари и излагати се сувишним трошковима.
Сва је прилка да су и нама и нашим родитељима слично спремали храну.
 

Back
Top