suva kozha

Ja imam jako suvu kozu.Zimi, pogotovu kad su jaci mrazevi ili kada duva hladan vetar meni je lice svo u crvenim krugovima.Sta radim? Ocistim lice, obavezno, Saljicev losion za lice a preko kremu Cera di kupra .To umasiram laganim lupkanjem.Kad idem na posao, obavezno preko toga stavim Niveinu toniranu kremu.
 
Ne znam sta sadrzi taj losion za ciscenje lica ali po mom iskustvu,posto i ja imam izrazito suvu kozu,svi losioni koje sam ja probala da koristim,jos vise su mi isusivali lice.Sada lice perem isljucivo vodom !!!
Posto ti je koza osetljiva,ja ti preporucujem neku kremu koja je pravljena bas za takvu kozu a to su uglavnom kreme Eucerin,Avene i slicno. Znaci,potrebno je nesto sto ce ti ishraniti i ocuvati kozu vlaznom u toku noci kako bi ona bila spremna za hladno jutro.Zato probaj npr nocni Eucerin sa 5% uree(ja je koristim,ali samo zimi),nemoj da stavljas debeli sloj jer ti do jutra nece upiti.A ujutru mozes da namazes neku drugu dnevnu kremu za suvu i osetljivu kozu (uvek kupuj sa tom naznakom,ne mora Eucerin,moze i neka druga marka,ja koristim npr Niveu) i da dodas preko Niveinu toniranu kremu.

Znaci imas 2 stvari,izbaci tonik i kupi bolju nocnu kremu.
 
Ja imam jako suvu kozu.Zimi, pogotovu kad su jaci mrazevi ili kada duva hladan vetar meni je lice svo u crvenim krugovima.Sta radim? Ocistim lice, obavezno, Saljicev losion za lice a preko kremu Cera di kupra .To umasiram laganim lupkanjem.Kad idem na posao, obavezno preko toga stavim Niveinu toniranu kremu.

Maslinovo ulje,zitarice.I puno vode moras piti.

Mozes ti prekriti preko ali opet iznutra ostaje problem ako se ne hranis kvalitetno..+ cajevi i voce..probaj s jabukom svaki dan pa javi promene
 
Naravno ishrana je izuzetno bitna, ali kozu moras prvenstveno sacuvati od spoljnih faktora jer je posebno sad zimi sklona promenama. Ja jedem istu hranu i zimi i leti ali koza je neuporedivo drugacija zbog spoljnih faktora. Znaci kremica. Ja za lice koristim obicnu pantenol kremicu. A za ruke najbolja ti je krema od nevena, nebitno koji proizvodjac. Inace lice jednom nedeljno obavezno da ispilingujes. I onda kada isperes stavis pantenol kremicu. Izbegavaj losione, i kreme kao sto je nivea. Uglavnom sa suvocu koze pokusaj da koristis medicinske kreme. Pantenol krem mozes kupiti u svakoj apoteci.
Da ne zaboravim da pre svakog nanosenja kreme moras da dobro operes kozu. Ja sam jako dugo imala problema da nadjem sa cim da skinem prljavstinu uvece, ili pre sminkanja ili nanosenja kreme. Nekako mi losion samo jos vise razmaze prljavstinu pa mi nikada nisu odgovarali, e a onda mi je moja ujna nabavila tecni sapun na bazi bosiljka jednog privatnog proizvodjaca koji se zove "Elisa". Raspitaj se, oni kataloski prodaju svoje proizvode, imaju agente, kao avon i oriflame, i sve im je na biljnoj bazi. Ja sam veoooooma zadovoljna.
 
Poslednja izmena:
ne koristim vise ni jedan,ali ranije koji god,cak i sitno mleveno projno brasno,uzas.
Mada,ne vidim svrhu pilinga kad je u pitanju suva osetljiva koza.Zelimo da prirodni vostani sloj kojoj nedostaje popravimo, a ne da ga unistimo jos vise.Piling mi je vise za masne koze podlozne stvaranju mitisera.
 
Hmmmmm pa ne znam, moja koza je mesovita, negde suva negde masnija, pa mi uglavnom odgovaraju preparati za mesovitu kozu. Piling je dobar za sve tipove koze, pa i za suve, meni su zimi ruke jako suve pa kada ih ispilingujem preporode se. Naravno posto ti je koza suva moras da utrljavas piling veoma veoma blago, i obavezno piling preko namokrene koze, nikako direktno na suvu kozu, i onda veooooooma blago prelazis preko lica. Izvini al prvi put cujem da piling toliko steti kozi, uglavnom ga svi dermatolozi preporucuju. A inace imas i pilinge za suvu i osetljivu kozu. Nemoj brasno ono dodatno isusuje, a sve mi se cini da si bila previse gruba pri upotrebi pilinga.
 
moguce,vrlo moguce.ja sam onako... "trljala" :)
Ali eto,probacu da ispilingujem ruke,bolje da eksperimentisem njima nego licem,pa cemo videti,s obzirom da cele zime ne mogu da ih ocitavim,koristim rukavice uvek u dodiru sa hemikalijama ali ih dosta cesto perem i isusujem.
 
moguce,vrlo moguce.ja sam onako... "trljala" :)
Ali eto,probacu da ispilingujem ruke,bolje da eksperimentisem njima nego licem,pa cemo videti,s obzirom da cele zime ne mogu da ih ocitavim,koristim rukavice uvek u dodiru sa hemikalijama ali ih dosta cesto perem i isusujem.

Vidi piling sam po sebi ima one "granulice", dovoljno je da ih veoma blago utrljavas i one ce same obaviti posao, i ruke ako pilingujes isto kao kad ih peres sa sapunom, normalno i blago. Aj probaj pa cemo videti. A posle pilinga obavezno krema. A za ruke kreme od nevena, ja se sad spremam da je probam posto sam cula da je najbolja za zimu.
 

Back
Top