Superliga sezona 2006/07

Gurović razmišlja da ne nastupi na trećem meču jer su mu "Delije priredile veličanstven oproštaj i nisu mu potrebna vredjanja Grobara"

Koja budala, šta je on umislio? Ostaviće saigrače na cedilu zbog čega? A šta ako Zvezda ipak pobedi sutra?
 
Zvezdi 5.000, Guroviću 2.000 evra

Košarkaški klub Crvena zvezda kažnjena je sa 5.000 bodova (evra) zbog loše organizacije druge utakmice finala plej-ofa sa Partizanom, koja je u utorak, 19. juna, nekoliko puta prekidana. Igrač te ekipe Milan Gurović sa 2.000 bodova zbog neprimerenih izjava.

U saopštenju direktora lige Predraga Bojića navodi se da je klub kažnjen "zbog slabe organizacije utakmice, bacanja na teren mekih i čvrstih predmeta, bacanja petardi u gledalištu i na teren i paljenja baklji u gledalištu, pokusaja ulaska gledalaca na teren, nesportskog ponasanja gledalaca - vređanja protivnika".

Zvezdin igrač Pero Antić kažnjen je sa 700 bodova i dve utakmice suspenzije u plej-ofu zbog tehničke i isključujuće lične greške na istoj utakmici.

Plejmejker Partizana Vontigo Kamings moraće da plati 200 bodova zbog tehničke greške.

Aktuelni šampion Partizan vodi trenutno sa 2:0 u finalu Superlige i samo ga jedna pobeda deli od šeste uzastopne titule.
Meni ovo deluje strahovito smešno. Da se čoveku zaledi krv u žilama. :roll: Partizan prošli put kažnjen sa 3.900 evra zbog navijača koji su vređali Gurovića, zbog par sitnih predmeta bačenih na teren i tehničke greške klupi, a Zvezda sada SAMO 5.000 evra za nekoliko pokušaja prekida utakmice upadanjem publike u teren sukobljavajući se sa policijom, ubacivanje na teren predmeta svih mogućih materijala (ponajviše gvozdenih), ubacivanje flaše sa sumnjivom tečnošću, pogrdnog skandiranja svim akterima meča koji su bii u crno-belom taboru, čak se čulo i oponašanje majmuna na račun Vontiga Kamingsa kada je ovaj zapečatio Zvezdinu sudbinu sa slobodnim bacanjima i onom trojkom. Samo je još nisu nekog ubili, onda bi možda kazna bila 6.000 evra. SRAMOTA!!! Velika SRAMOTA!!!
A najveća ironija ovih kazni je što glavni inicijator svega, onaj koji je pozivao na haos i linčovanje i koji je OPET pljunuo sudiju na utakmici nije kažnjen neigranjem :!: :!: :!: :evil: Kažnje je sa za njega tričavih 2.000 evra. Da je i sam sebi određivao kaznu kaznio bi se više od toga. A vidi čuda kaznili Peru Antića koji je prvi put napravio neki takav incident sa dve utakmice neigranja plus 700 evra! Koja su ovo merila pa ovo je SKANDALOZNO!
Kakve koale i beli medvedi, Gurović je najzaštićenija zverka svih vremena! :evil: :evil: :evil:
 
Tacno sam znao da ce sve da ostane na finansijama. Nabijem na **** ceo jebeni savez na celu sa onim udbaskim sinom. BRUKA! Ciganski lobi je svuda pustio pipke. A posle cigani neka palamude po forumu, kako se n ekaznjava Partizan. SRAMOTA BRE!
 
Muad'Dib:
http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=61254

"Dve stvari su beskonačne: svemir i ljudska glupost. Mada za svemir nisam baš siguran" - Ajnštajn
Bližimo se jubilarnom STOTOM ponavljanju neistine. Juhuuuuuuu :lol:
Uskoro će sve ovo što govori ova labilna ličnost postati ISTINA! :lol:
Koja količina licemerja i totalnog odsustva realnosti... I pazite sve ovo priča neko ko preti, poziva na nerede, pljuje (dok priča sa sudijama),.. A posle se žali kako ga neko mrzi. :x
Zaista SJAJAN igrač, ali SPORTISTA NIKADA. Marš u Poljsku! :evil:
 
Koliko me mrze, uverio sam se pre neki dan u Ustaničkoj ulici. Otišao sam da kupim patike, a prodavac mi je rekao: 'ja sam Grobar, neću da te uslužim!' Ostao sam miran, jer znam da Partizanovi navijači uglavnom nemaju ni osnovnu školu. Za razliku od Delija, oni ne mogu ništa pozitivno da smisle. Profil Zvezdinih navijača je potpuno drugačiji, oni su duhoviti, urbani momci. Spreman sam na još jače vredjanje, na ponižavanje. Tačno znam koji me scenario čeka u Pioniru, ali izdržaću i to, izdržao sam i mnoge gore stvari".

ovo je cisto zbog toga sto je duhovito glupo

"U životu nisam pustio suzu, čak ni radosnice kada sam sa reprezentacijom postao prvak Evrope u Istanbulu i šampion sveta u Indijanapolisu. Delije su probile krajnji zid mojih emocija. Znao sam da mi je to bio poslednji nastup pred najboljim navijačima na svetu. U meni je proradila erupcija besa i tuge za oduzetom šansom. Zvezda je zaslužila titulu, ali su nam sudije sve otele. Pa, onaj Drobnjakov koš iz auta bi u NBA ligi, u svim normalnim zemljama bio poništen. Iskreno, u takvom okruženju nemamo više šta da tražimo

jesam li ja dobro cuo da je Korac sa RTS na konferenciji za stampu rekao da je Drobnjakov kos regularan, kaze prikazan snimak na RTS pre tekme, ja sam gledao od 2 min utakmicu pa nisam video
kad su prvi put prikazivali konferenciju bio je taj deo a kod Tegeltije je obrisan
 
Kasandra Gurovic se ponovo potrudila da nam ulepša dan, svojim najnovijim biserima iz današnjeg intervjua Blicu. Zaista će mi nedostajati taj autentični izdanak Zvezdinog duha, sportske pameti i ljudskosti. Čoveče, nijedan naš košarkaš, kada bi se "naduvao", ne bi bio u stanju da tako lupeta.

Novinar, koji inače prati sve Zvezdine utakmice (da li prepoznajete jednog od junaka iz Duletove priče sa poslednje konferencija za štampu), već na početku ga je proglasio za najboljeg košarkaša našeg prvensta. Neće biti. Da to slučajno nije bio Kamings? Čime je to Gurović zaslužio takvo laskanje? Jednom utakmicom koju je dobro odigrao ili izjavama o "gepekovanju" i pozivom da se sudiji "slomi glava"? Kakav je autoritet u stanju da ćoveka bez elementarne kulture proglasi za najboljeg u bilo čemu? Zaključite sami.

Šta nam kaže u intervuju? Da se kao dečak puno tukao ali da nije plakao jer su drugi dobijali batine. Očigledno je da je od malena, još kao dečak uvek tukao samo slabije od sebe.

Potom je rekao da je Zvezda zaslužila titulu.Nije objasnio zašto bi lošiji zasluđio titulu (osim što on tako misli) ali je stigao da kaže da u ovom okruženju "više NEMAJU šta da traže"(Oni? Koji su to oni? Je**te, pa nije valjda da se i Zvezda seli u Pojsku?).

Posle, kaže, "ovde je sve namešteno". Možda zna nešto što mi ne znamo. Šta li su sve "oni" nameštali kada je tako siguran?

Posle kaže da ide u Poljsku ali da nije želeo da se to zna dok se ne završi sezona. Čovek nije normalan. Gurovecki, pa to SVI znaju mesecima. Osim toga, kaže, Poljska je normalna zemlja bez nasilja, što Srbija nije. Gde se sada seti, čoveče, nasilja koje je na Zvezdinim utakmica stalna pojava iz godine u godinu. "Delije" jesu čuvene po tome što ne umeju da podnesu poraz ali gde da im baš sada nabijaš to na nos. Pretpostavljam da si na to nasilje mislio, jer na našim utakmicama NEMA nasilja. Samo košarka. I to dobra.

Ode, dakle, u civilizovanu zemlju gde igrači ne gađaju publiku flašama, gde ne pljuju sudijama za vrat, gde ne glume da su udareni previjajući se po parketu... Pa kako ćeš se, crni Kasandro, snaći tamo.

Najavio je da će postati sportski direktor Crvene Zvezde. Bez komentara. Jedva čekamo. Nadamo se. To bi zaista bio divan dan za Grobare.

Još jedna dobra vest: neće igrati za reprezentaciju. Jer to po njemu nije reprezentacija SRBIJE. Nego kosarkaskog saveza, ciju slavu (kao) pronosi. Nismo znali. Poziva se na druge autoritete u tom smislu(kakav je legendarni Radmanović). Sta mislite, pita, zasto drugi "veliki igrači" (on je, gistro, "veliki igrač") ne igraju? Zato, Kasandro, sto nisu veliki igraci vec velika g**na, kao i ti. Zato sto im Srbija i ljudi iz Srbije nista ne znače, već se njihova otadžbina zove LOVA (Money). A "lova" je tamo gde su "oni". Zato i "oni" i ti ne igrate, Kasandro. Iz istog razloga što si ti otišao iz voljene Zvezde u voljenu Poljsku, iz istog razloga sto ne možes da porihvatiš da je Partizan u ovoj zemlji najbolje sto ona ima. Istina boli.

Za Bojića koji ga je posle svakog ekscesa doslovno pomazio i očinski mu oprostio kaže da nema "onu stvar". Koju stvar? Zato jer je posle utakmice otisao na službeni put u Hrvatsku (ej, u Hrvatsku, kako se to samo Kasandri gadi), umesto da je ostao da zajednički sa njim jeca, rida i sasluša šta Kasandra ima da pripreti. Uostalom niko ne može da putuje bilo gde kada je Kasandra nezadovoljna. Tako je u sapunskoj operi, tako u Zvezdi, zako ima da bude u celoj Srbiji. Svašta ćemo još čuti.

Dalje, vešeras će igrati. Jeste. Prošla ga je upala grla koje ga je bolelo u "Kuriru". Ovo je "Blic" i ovde igra. Videćemo šta je istina. Kaže izdržao je i gore stvari. Koje to gore stvari je izdržao?

Posebno ga, međutim, nervira Duško Vujošević jer je u svom klubu i trener i gazda i ekonom. Dok u Zvezdi nije tako. Tamo je Gurović bio i gazda i trener i košarkaš, a ostali, bogami, ekonomi. Osim kada ih je drugačije nazivao (ostale). Zato su tako dobro i prošli, ne u našem prvenstvu već svuda gde su igrali.

Na kraju, pita se u ime svoje i "svih njih" (ne znam nikako na koje je "njih" mislio): "Šta smo svi mi - ludi, blesavi?" Šta vi, momci, mislite, šta su svi "oni"?

Rekao je, hladno, i da navijaci Partizana uglavnom "nemaju ni osnovnu školu" )on se detaljno bavio obrazovnim statusom navijača), za razliku od "Delija" koji po njegovom mišljenju uglavnom imaju osnovnu školu. Tačno je, mi nismo mnogo situirani, svakako ne kao Zvezda (nema novca iz državne kase za nas a ne bavimo se ni akciznom robom), ne znam nijednog Grobara ko je ikada kupio osnovnu školu da bi je imao. Ako je mislio da kaže da nismo završili obrazovanje u osnovnoj školi (ko će znati šta je mislio, kada mu je rečnik vrlo skučen) verovatno je suština izjave da kaže da Delije uglavnim imaju završenu osnovnu školu, što je mogao i jednostavnije reći. Uostalom, kakve veze škola ima sa njim? Kada pokušava da nas vređa čovek sa tako bogatim obrazovanjem i tako istančanim rečnikom to zaista može da bude kompliment. Ovo je i osnova za razumevanje nesporazuma sa Kasandrom: on navijače vređa u novinama i na televiziji, gde navijači nemaju pristupa, pa šta može tada da očekuje očekuje od njih u hali? Problem je što on to ne razume.

Lično bih voileo da ga vešeras niko ne pomene. Ne sviđaju mi se ružna dobacivanja koja uključluju i njegovu porodicu, koja nikom ništa nije skrivila. Na žalost, on se svim silama trudi da se stvari ne vrate u normalu. Zašto to radi, treba videti i sa njim i sa "njima".

Većeras svi na proslavu titule.
(Šta danas za Blic reče novopečeni Poljak?, 22. jun 2007 17:00)
Svaka mu je za 10-ku. :!: :)
 

Back
Top