Quantcast

Супа

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.096
Juneća rozbratna, koska ako ima ako ne mogu i bez nje ali definitivno je lepša sa njom , šargarepa, luk zapećen na plotni, koren peršuna, koren celera(deo), pašakanat. Nalijem hladnom vodom i to je to. Na laganoj vatri,dugo, uz skidanje pene. Dodam i biber u zrnu a pred kraj i so . Listove peršuna i listove celera ako imam i njih dodam pred kraj.. Kada je gotovo,procedim supu i zakuvam sa svežim domaćim rezancima koje kupujem u jednoj privatnoj radnji,ili ako nemam u onda iz rezerve dodam te iste koje sam prosušio ranije i dodam sveže listove peršuna.

Vojvođanska škola. Supa je bistra a meso i povrće idu uz. Nikada ne mešam u tanjiru. U supu dodam mleveni biber pred konzumaciju.
:klap::klap::super::super::ok::ok:

E, ovo sam zaboravio da napisem. Mora da se pazi i kasikom odvaja, pogotovo kada je koska.

Isto ovako moze i sa srnetinom i onda se doda tarana.

Potvrdjujem ovo za Vojvodinu, rinflajsh. Jelo koje dolazi izmedju supe/corbe i sarme. Sluzi se najcesce uz ren?

@Luk : Ovo za luk je uvek fora, ali kada se ringle ciste koristeci cif ili neka druga abrazivna sredstva, a kasnije se tu zapece luk?

Poslednja izmena: