Quantcast

Супа

N3Wz

Iskusan
Poruka
5.306
Juneća rozbratna, koska ako ima ako ne mogu i bez nje ali definitivno je lepša sa njom , šargarepa, luk zapećen na plotni, koren peršuna, koren celera(deo), pašakanat. Nalijem hladnom vodom i to je to. Na laganoj vatri,dugo, uz skidanje pene. Dodam i biber u zrnu a pred kraj i so . Listove peršuna i listove celera ako imam i njih dodam pred kraj.. Kada je gotovo,procedim supu i zakuvam sa svežim domaćim rezancima koje kupujem u jednoj privatnoj radnji,ili ako nemam u onda iz rezerve dodam te iste koje sam prosušio ranije i dodam sveže listove peršuna.

Vojvođanska škola. Supa je bistra a meso i povrće idu uz. Nikada ne mešam u tanjiru. U supu dodam mleveni biber pred konzumaciju.
:klap::klap::super::super::ok::ok:

E, ovo sam zaboravio da napisem. Mora da se pazi i kasikom odvaja, pogotovo kada je koska.

Isto ovako moze i sa srnetinom i onda se doda tarana.

Potvrdjujem ovo za Vojvodinu, rinflajsh. Jelo koje dolazi izmedju supe/corbe i sarme. Sluzi se najcesce uz ren?

@Luk : Ovo za luk je uvek fora, ali kada se ringle ciste koristeci cif ili neka druga abrazivna sredstva, a kasnije se tu zapece luk?

Poslednja izmena:

Duki Lu

Veoma poznat
Poruka
12.581
Juneću, pileću, pačju supu kuvam na isti način.
Meso predviđeno za supu nalijem hladnom vodom.
Dodam; šargarepu, peršunov koren, list peršuna, parče celerovog korena, glavicu na plotni ispečenog luka, krompir, obavezno list kupusa, biber u zrnu, so.
Kuvam dugo na laganoj temperaturi.
Obavezno procedim supu, iseckam na kolutiće skuvanu šargarepu i vratim u supu, zakuvam domaćom testeninom ili knedlama. Kada isključim šporet dodam sitno iseckan peršunov list.

Ponekada u proceđenu supu sipam veoma malo pirinča. Kada se pirinač skuva dodam razmućenu pavlaku. Pred služenje svako sebi sipa limunovog soka po želji.
Kada služim supu, koristim šareni sveže samleven biber.

Znam, sada će biti komentari da ovaj drugi način nije supa već čorba. Ne, to je supa.
I ne volim korenasto povrće (osim šargarepe) skuvanoj supi.

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
31.263
Супу правим са пилећим и јунећим месом (јер њега, са поврћем после једемо уз сос) и пачијим вратом. Од поврћа шаргарепа, першун (и лист и корен), паштрнак, целер, лист купуса, цвет карфиола, црни лук и који лен белог. Кромпир накнадно скувам, не волим да се осети у супи. Обавезно ставим и мало шећера.
Супу једемо бистру, процеђену, у коју накнадно додадам још сецкани лист першуна. Закувам или домаћу тарану или гризне кнедле, остало не волимо, поготово не куповну тестенину. Она од домаће супе направи ону налик у вртићу.

Фабрика

Buduća legenda
Poruka
27.680
У последње време највише волим са јунећим ребрима да правим. Шаргарепа, пашканат, запечени лук.

Или је оставим тако или додам лимун и павлаку па буде кисела.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.