Supa , hladna ili topla

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.041
Supe kao lece kad se jedu tople....
Ali one zacinjene mozda i moras jesti tople, ali nezacinjene, blage mozes i hladne..
Tj na sobnoj temperaturi, osim ako su masne....

Ukus supa je totalno drugaciji kad su hladne i kad su tople...
Meni je tako prijatan ukus hladnih supa pa kad mogu ja ih jedem hladne jos ujutro nastinu...
 
Supe kao lece kad se jedu tople....
Ali one zacinjene mozda i moras jesti tople, ali nezacinjene, blage mozes i hladne..
Tj na sobnoj temperaturi, osim ako su masne....

Ukus supa je totalno drugaciji kad su hladne i kad su tople...
Meni je tako prijatan ukus hladnih supa pa kad mogu ja ih jedem hladne jos ujutro nastinu...

Vruce, iste sekunde u tanjir cim je gotova :D
 
Sve nemasne supe , meni se vise svidjaju sa gnezdom mlake, bolje reci na sobnoj temperaturi, a totalno je razlicit ukus...
Oni koji prave masne supe, npr moja majka i ja smo suprotnosti, ja pravim supu zbog kostane srzi (i limfe), a ona zbog masnoce...

Nema nista bolje nego kad se probudis, pa uzmes mlaku supu umesto rakije, pa ti nije zagrejala zeludac da ogladnis...ali te polako budi..
Inace meni to smeta kod supa....to sto kad je probam, posle mi otvori apetit..
Tako da kod toplih ne smem da rizikujem , vrlo cesto mi se posle jede...
 
Supa od jagnjece nogice...

Uzeti gochujang, ljuta korejska pasta od chili papricica (ja mislim da nije chili nego samo ljute papricice) i soja sosa i razmutiti jednu kasiku u casi vode...
Dodati kolutove sargarepe i dzindzera, uvek zaboravim kako je prevod na srpski ono australijsko povrce, dosta bibera , dva komada slatkog luka, dva ili tri komada slomljenog belog luka, i u to dodati jagnjecu butkicu i vode da se prekrije meso i kuvati dok ne prokljuca....a onda kuvati poklopljeno u rerni 2,5h...

Kad se skuva, onda da bi ukus sazreo ostaviti u hladnjaku preko noci ili 24h.....
Pokupiti natalozenu mast , loj sa vrha i servirati.....mlaku...vise hladnu...
 
Usput jeste reklama, ali isto ovo na realan nacin, onaj Korcagin praktikuje svaki vikend drugo jelo iz komunistickih zemalja koje nisu priznale Kosovo, pa onda ima tu raznih ukusa da se osete....Nepce se uzeli razlicitih ukusa, ja najvise volim svoju pilecu supu , posle tudjih jakih i specijalitetnih supa...

Nisam kuvar, a moje musterijice, tj zenske koje zovem na veceru (najlepse muvanje, donese sirovine, zajedno kuvamo , ljubav cveta, ukusa se secaju za ceo zivot) mi kazu da je sve vise u modi ono sto sam im spremao....kao videle kod ovih ramzi zemzi kuvara...

Posto nisam kuvar, moguce su greske, pa zajedno ucimo , nema treme, samo sheme...dvoje dece koje je spojila ljubav prema jelu i uzivanju...
 
Poslednja izmena:

Back
Top