Sudden Strike 3!

fatcat

Ističe se
Poruka
2.748
Ima li ovde ljubitelja Sudden Strike serijala. Ja sam i igrac i pravio sam modifikacije. Sad igram Sudden Strike 3. Presao sam americku kampanju u evropi. Igra je fenomenalna ali mnogo teska.
 
Strajo, sto se tice onog sto sam rekao za CoD, mogu da modifikujem izjavu. Za mene je mrtav. Mislim da nije dobro sto su napustili tematiku koja je bila zastitni znak te igre. Sto se tice SS3, izasao je pred Novu godinu. Jos nema nezvanicne verzije, da se tako izrazim pa zato verovatno malo ljudi ovde zna za nju. Ja sam dobio moj primerak na poklon od razvojnog tima. Prva ekspanzija stize u aprilu a druga negde na jesen ako sve bude kako treba.
Kao sto rece Tab uvek je bila teska i dobra, ali ova je malo teza i jos bolja. Jedino sto treba vise vremena da se nauci pa je mejnstrim gejmeri (i mejnstrim recenzenti) nece bas mnogo voleti.
 
" Ima li ovde ljubitelja sudden strike-a " ?!?!?

Ima nas ludih za ss-om a ljubitelja... ne znam.
Kazes da si igrao sudden strike i pre ss3. Moram najpre da te pitam koji si ss igrao ?
Da li si igrao ss update-ovan modovima LRM, SSN, APRM, HS, VWM i konacno - RWM ??

Pre svega, ako si igrao ss1 i basic ss2 onda ti zapravo ne znas kako ova igra izgleda danas. Najnoviji RWM (Real Warfare Mod) koji igramo on-line, multiplayer, je nesto sto je svetlosnu godinu ispred basic ss-a. Sve sto je bilo nebulozno i "tesko" u basic ss-u, tokom godina je doterano.
ss je tako nabudzen da sve sto je vozeno po frontovima sada postoji u igri. tu su i desetine pesadijskih i artiljerijskih jedinica koje su dodavane. Posebno je vazno da je igra razvijana u smeru realnosti - vozila, tenkovi, avioni, njihove originalne kamuflaze, originalne mogucnosti - domet, oklop, dobre i lose strane, sporost i brzina, primarno orudje (top) i sekundarno (mitraljez u i na vozilu), zvukovi, simulacije, rovovi, foxholes, cak u Resource War ss-u i potrosnja goriva, cisterne, US Airborne, nemacke ss jedinice... mozemo da pricamo satima. U ss-u danas vise nije kao u basic verziji... "kliknes na neprijatelja i gotovo". Sve je mnogo zilavije i realnije... do te mere da je to sada potpuno nova igra u kojoj, kao u pravom ratu, nista nije - fix. Svaki napad moze da bude odbijen i svaka odbrana moze da bude slomljena.

Pored svega navedenog, ko je igrao "ss" samo singleplayer, a nije probao multiplayer - on i ne zna sta je "branje koze na siljak". Potpuno druga dimenzija i potpuno drugaciji osecaj. Nazalost... u zemlji Srbiji ja poznajem samo 3 - 4 osobe koje igraju multiplayer, u ili protiv ekipa sa bukvalno svih kontinenata.
Multiplayer 6vs6 je Die beste !

Da podsetim da je originalni ss uradila firma "cdv" zajedno sa "fireglow". Godinama je on razvijan od strane ekipe programera iz Nemacke, okupljenih oko "cdv-a".
"ss3" je uradio "fireglow" - sam.
Probao sam basic demo pre godinu dana i bio je katastrofa. Sada sam probao i zvanicnu demo verziju - malo je poboljsan ali nema sanse da se poredi sa RWM-om. Na RWM i SuddenStrike forumima ss3 je samo ispljuvan. Nikome nije jasno zasto su po svaku cenu pokusali da ubudze 3D jumbo-mumbo egzibicije i napravili igru koja nema dinamiku, nije realna, pokriva samo 1% jedinica koriscenih u 2. sv. ratu i povrh svega - izgleda kao da ju je nacrtao Sundjer Bob. Konacno... nema ni map editor, koji je inace standard u svim verzijama ss-a, pa zato danas postoje stotine najrazlicitijih mapa koje... ne mogu da dosade. I sto je najvaznije... ljudi stalno prave nove.
Kao da su, sa "ss3" pokusali da naprave kombinaciju ss-a i CoD-a iako to niko nije trazio. Nisu to trazili igraci ss-a, a nisu to trazili ni pasionirani zaljubljenici fenomenalnog CoD-a. Inace, digresija na osnovnu temu, igram CoD2 multiplayer i sjajan je.

Kada je rec o Strategiji sa temom - Drugi Svetski Rat - onda je "ss - RWM" apsolutno bez premca.

E sad, onima koji pocinju druzenje sa Sudden Strike-om, prvi put preko ss3, stvari sigurno izgledaju drugacije i to verovatno dobro izgleda.

Sta da ti kazem na kraju ?

Zabavljaj se sa ss3 ili predji na... "Dark Side"... instaliraj ss2, sve potrebne mod-ove, Multimode Switcher za on-line gaming i... vidimo sa na frontu. Svako novo lice iz Srbije je dobrodoslo.
----------------------------------------------------------
Korisni linkovi... forum i video klip RWM:

 
Postujem tvoje iskustvo u SS igrama, ali mislim da uopste nisi u pravu kad je rec o SS3. Uostalom videces i sam kad stigne i kada mu das sansu jer sada ni ne znas kakva je to igra. Od tih koji su pljuvali SS3 na forumima sada su neki propali u zemlju (medju njima su i bivsi moderatori sa SSM.DE foruma), a drugi zu zacepili i igraju ga jer vide da jednostavno nema premca. Dakle samo polako. Ne znam koliko to pratis, ali nije SS nikad imao lak pocetak.
Zatim kazes da igra nije interesantna. Mogu ti reci da mape koje sam dosada odigrao u SS3 su raznovrsnije od bilo cega sto sam dosada video. Da li treba pomenuti da u Ivo Dzimi recimo imas pored pesadije, tenkova i nosace avona, razarace i transportne brodove. Sto se tice raznovrsnosti jedinica, SS3 vec ima vise jedinica nego mnogi modovi, a kada dodju ekspanzije taj broj ce jos rasti. Editor inace stize u aprilu. Sto se tice RWM, slazem se da je to najbolji mod, a imam jedno pitanje, sta mislis ko je obezbedio desetine novog drveca i tekstura terena za mape u editoru? Momcima koji su ga pravili pokazao sam takodje i kako da tenkovi rause drvece i ostavljaju trag (ovo drugo na zalost nije prihvaceno) Modifikovanju 2d verzija SSa sam posvetio mnogo svog vremena, ali dosao je novi bolji endzin i nova bolja igra. Uostalom i Barbarossa koji je radio deskripcioni posao za rwm i Martijn koji je za mene pravio programe za kreiranje nove grafike slazu se da u perspektivi treba razmisljati o RWM verziji SS3.
 
Da podsetim da je originalni ss uradila firma "cdv" zajedno sa "fireglow". Godinama je on razvijan od strane ekipe programera iz Nemacke, okupljenih oko "cdv-a".
"ss3" je uradio "fireglow" - sam.

Sve naslove je uradio Fireglow sam, samo se izdavac promenio. Pogledaj Credits u bilo kojo verziji, vidis li jos nesto osim ruskih imena u razvojnom timu? Tesko.
 
@ g.o.r.a.n.
Sve si lepo napricao, lepo popljuvao SS3 a zaboravio osnovu svega sta si pisao i pogazio sve sta si rekao ;)
Sve je to lepo, sve je to bajno ali, jedno veliko ali, da citiram tvoje reci
Pre svega, ako si igrao ss1 i basic ss2 onda ti zapravo ne znas kako ova igra izgleda danas.
a ti pricas o SS3 :shock:
Majstore nemoj uporedjivati bazicnu igru sa modom koji je nastao par godina iza originala
Sada sam probao i zvanicnu demo verziju - malo je poboljsan ali nema sanse da se poredi sa RWM-om
Cak priznajes da je DEMO poboljsan ali da opet zaostaje za necim sta je nastalo ojha iza originala.

Zamisli kakav ce tek SS3 biti kad izadju modovi za njega.

nemoj brkati babe i zabe.
Ti uporedjujes osnovnu igru sa unapredjenim modom. To u startu tebe diskvalifikuje kao ozboljnog sagovornika ;)
 
Zdravo Tommy, moj nick je Batus. Cini mi se da sam te vidjao na nekom od foruma. Ne secam se vise na kojem. Evo ovako, moja trenutna konfiguracija je Barton 2600, 1gb ram i 7600gt. Igra nije mnogo zahtevna, ali kao sto vidis nije ni onako skromnih zahteva kao sto su bili raniji naslovi. Sa ovom masinom mogu da igram pristojno. FPS je obicno dosta visok (negde bude po 50, 60) ali i dalje se desava da pada ispod 15. Recimo kad pocnu desetine eksplozija ili kad ima mnogo jedinica na ekranu a desavaju se neka skriptovana pomeranja na mapi (tu procesor pokazuje svaoja ogranicenja). Medjutim, kao sto rekoh moze se sasvim pristojno igrati. Igrao sam je sa 6600 obicnom ne gt, i tu je uglavnom bila igriva (iako sa nezavidnim FPS ali to je strategija a ne pucacina pa moze da prodje nekoliko frejmova manje) Sa 6600 ruska prva misija mi je bila neigriva (gotovo stalno ispod 10 fps) ali sad dobro pici. To su moja zapazanja o zahtevnosti.
Igra je na dvdu ali je instalacija mala. Ima dobru zastitu koja zauzima veci deo dvda. Postoji vec 'narodni' exe za rusku verziju i 1.0 i 1.2. Inace 1.2 je donela poboljsanja a i par misija. Singl misija koju sam skinuo sa 1.2 je meni bila prva koju sam uspeo da zavrsim pa sam dobio samopouzdanje. Sad mi je ostala jos ruska i nemacka kampanja. Zavrsio sam Normandiju, Ivo Dzimu i kao Amer i kao Jap i te singl misije. Misije su kompleksne, dobijes citavo sarenilo jedinica. Ima mnogo toga da se radi i to na razlicite nacine. Drugim recima ovo je po mom misljenju dostojan naslednik. Jedino sto je teska, nekad je toliko teska da boli. U iskrcavanjima na plazi (Omaha, Iwo, Crimea) izgubis jako, jako mnogo ljudi. Igra ima sto kazu steep learning curve. Zato je kao sto rekoh nece prihvatiti mnogi mejnstrim gejmeri i mejnstrim recenzenti. Vec mogu da vidim kako joj u svetu kompjutera ocenu 5 ili 6 daje neki lik koji je nije zavrsio i koji ce reci kako ne valja sto nema skupljanja resursa i gradjenja baze..
 
Zastita je ogromna.
Igra zauzima 4.4GB ali kad se skine zastita igra je zauzimala 550MB. Jedini je problem sto nisam uspeo da je poteram pa cu morai da nabavim ISO verziju :lol:
 

Back
Top