Sudbina

za šta će mu to?

Da ne mora da čeka faks, ovako kao ja. :mrgreen:
Projektantski propust.
Kao kada bih sad ja napravio robota, a ne bih obezbedio nikakav interfejs preko kojeg bih mogao da komuniciram sa njim. Nego čekam da se takav haotičan zakuca u zid, pa ga onda pokupim i bacim na đubre, jer ne ume da radi ono što sam ja zamislio.
 
Milim da bi bio red da procitas moj post o SAVRSENSTVU coveka lepo sam tamo objasnila

savrsenstvo i podrazumeva da covek ima slobodnu volju i taj faktor slobodne volje mu omogucava da izabere izmedju dobra i zla, da bude dobar ili zao :mrgreen:

A ti bi mogla da pročitaš šta kaže jacobizam o slobodnoj volji. :mrgreen:

Postoji slobodna težnja, a da bi postala slobodna volja, mora ući u rezonanciju, ili bar ne sme ometati tuđe slobodne težnje.
Ne možeš delovati nezavisno od ostatka svemira, jer ćeš narušiti opšte nepostojanje.

Inače, savršenstvo se ne može ograničiti samo na slobodnu volju. Treba ti bar i kratkotalasni primopredajnik. :D
 
ako mi ne biramo koji je onda smisao života?Ili kakav je to onda Bog koji neke šalje u Raj a neke u Pakao bez mogućnosti da oni sami biraju di će ili da biraju kako će živit?

Smisao života je da se razmnožiš i nadaš se da će neka od onih nekoliko desetina mutacijakoje si stekao pri koncepciji pomoći da čovečanstvo stigne na viši nivo... :D

Inače, takav bog je jevrejski bog, pa vodi računa ko mu je izabrani narod i da li će možda imati prvenstvo u toj raspodeli. :lol:
 
Da ne mora da čeka faks, ovako kao ja. :mrgreen:
Projektantski propust.
Kao kada bih sad ja napravio robota, a ne bih obezbedio nikakav interfejs preko kojeg bih mogao da komuniciram sa njim. Nego čekam da se takav haotičan zakuca u zid, pa ga onda pokupim i bacim na đubre, jer ne ume da radi ono što sam ja zamislio.

mi imamo prijemnik (ako ćemo tako da ga zovemo), samo što ateisti to ne kapiraju...
da li je fm ili ukt - nemam pojma.
 
ne znam ni sama šta da mislim
kao razumna osoba reći ću skloni da poverujemo u sudbinu da sudbina ne postoji, da svaki čovek mora da prihvati odgovornost za svoje postupke, da je sudbina izgovor nekim ljudima za nepažnju, npr...
sa druge strane nekad se desi takav splet okolnosti, koji ni u snu nisi mogo da predvidiš, pa smo skloni da kažemo - eto sudbina je umešala prste
"istina je negde tamo"
 
mozda je poslao al ga ne vidish :neutral:

Ne možeš da ne vidiš faks. :D
Gle, ja mu ne tražim da mi privuče mesec na sajlu, ne tražim mu da zbog mene žrtvuje sina jedinca, niti da utamani bilo koga drugog, ne tražim da dobijem na lutriji. Samo jedan pišljivi faks. I pola foruma moli mu se svaki put kad mi vidi poruku "o bože, pošalji mu faks koji će ga zgromiti/prosvetliti/otvoriti mu oči". I ništa. :neutral:
Da nije da nema ko da pošalje? :(
 
znas li kada su popa kada se davio hteli da spasu, pa je rekao da ce njega bog da spase, a kada se udavio rekao je bogu dobro sto me ne spasi , a bog mu rece da je nekoliko puta slao ljude , a on je odbio,, tako i ti, ims da biras ili ruku da das spc,,, ili jeh,sved..?

Prvo, ja se ne davim... :D
A ondak, mislim da si mi nepravedno suzio izbor. Evo, već ovde možeš videti da ima i katolika, međeda, jacobinaca.... A zamisli čitav taj široki svet sa svim svojim religijama i sektama.
Znači, ko mi prvi pošalje faks... :mrgreen:
 
Ta prica ide drugacije:
Davio sepop i ljudi da bi ga spasili pruzali mu ruku i vikali "Dajpope ruku, daj pope ruku" i pop se udavi,a njegova zena kaze: "trebali ste da mu kazete uzmi pope ruku, uzmi pope ruku"
Sto govori mnogo o popovima jel.
 
Poslednja izmena:
Pa da napisem nesto na temu sudbine :)
U Srbiji se ljudi mahom izjasnjavaju da su vernici, pa kako je onda astrologija tako rasprostranjena?:think:
Ljudi gube veru u Isusa, oni slave slave, idu u crkve, krste se, mole se, ali na kraju odlaze kod astrologa, uvek se vracaju kod astrologa:mrgreen:
To je cinjenica , s' obzirom da u Bibliji jasno pise da je zabranjeno gatanje preko zvezda, zabranjeno je sem ako niste jedan od tri mudraca koji su pratili Vitlajemsku zvezdu.:D
 

Back
Top