"SUDBINA" ČOVEKA JE DA ZNA BOGA

I nisi mi odgovorio: Koja je to 'kompletna' karma koja mora da se odradi? Karma je karma, mislim, evo definisi nekompletnu karmu pa cu ja sam da skapiram koja je kompletna...

Možda ja mogu odgovoriti,i verovatno će se i Luis da se složi samnom.
Sve je energija,naši misli,naša dela,sve što činimo odašilje energijom.Od pozitivnih dela i misli koncentriše se pozitivna karma.Negativne misli i dela odašilju i koncentriše se negativna karma.I upravo ta ukupna koncentracija negativne energije,odnosno negativne karme jeste "kompletna' karma koju smo sakupljali tokom života,i ujedno je prepreka da se uzdignemo duhovno do čiste duhovne svesti i vraćanja Bogu i njegovom svetu odakle smo došli,tj. gde smo stvoreni.Po Božjem zakonu sve što je negativno,mora da se preobrati u pozitivno,jer Božja energija ne može da zauvek nestane,ili da ostane negativna,već je predodređena samo da se preobrazi.
 
Možda ja mogu odgovoriti,i verovatno će se i Luis da se složi samnom.
Sve je energija,naši misli,naša dela,sve što činimo odašilje energijom.Od pozitivnih dela i misli koncentriše se pozitivna karma.Negativne misli i dela odašilju i koncentriše se negativna karma.I upravo ta ukupna koncentracija negativne energije,odnosno negativne karme jeste "kompletna' karma koju smo sakupljali tokom života,i ujedno je prepreka da se uzdignemo duhovno do čiste duhovne svesti i vraćanja Bogu i njegovom svetu odakle smo došli,tj. gde smo stvoreni.Po Božjem zakonu sve što je negativno,mora da se preobrati u pozitivno,jer Božja energija ne može da zauvek nestane,ili da ostane negativna,već je predodređena samo da se preobrazi.

Energija!? Vrlo zanimljivo. Ali i vrlo tacno! S obzirom da se tema nametnula kao poredjenje islama i hriscanstva: Da li znas koja je najveca energetska tacna na nasoj planeti? Gdje!?

Pogledajte ovaj video samo do 3:51:
Ovo je iz serijala koji se bavi istrazivanjem o Novom svetskom poretku i masoneriji.
Od 3:51 je prica o 9/11 sto nije za ovu temu.

 
Ajmo opet posto nije odgovoreno..

De Louis, molim te, odgovori mi zasto ovo:

Da, po pitanju karme ili dugova iz prošlih života mislim da danas zna skoro većina čovečanstva. Oni koji veruju da mogu da prespoje svoje stare dugove kakvim neaktivnim življenjem života u meditaciji strašno će se razočarati.
iskljucuje ovo:

Nema stvarnog prosvetrljenja niti izlaska iz kruga inkarnacije dok ne naučimo totalnu odgovornost a to je uvek spremnost da se svaki svoj dug plati do poslednjeg penija.
Oni koji obećaju da se može prevariti ijedan duhovni zakon samo zavode neuke ljude.

I sta je to 'neaktivno življenje života u meditaciji '?

Zatim, vidim (sa sajta tvoje sekte) da posle proucavanja snova, kao duhovna vezba se spominje prisecanje prethodnih zivota, regresivnom hipnozom. Da li bi mogao malo vise da elaboriras o tome? Zahvaljujem...
 
Ajmo opet posto nije odgovoreno..

De Louis, molim te, odgovori mi zasto ovo:

iskljucuje ovo:


I sta je to 'neaktivno življenje života u meditaciji '?

Zatim, vidim (sa sajta tvoje sekte) da posle proucavanja snova, kao duhovna vezba se spominje prisecanje prethodnih zivota, regresivnom hipnozom. Da li bi mogao malo vise da elaboriras o tome? Zahvaljujem...

Već ti je odgovoreno na strani 7, #173 u 10 sati, 40 minuta i 20 sekundi,
"
 
Poslednja izmena:
Već ti je odgovoreno na strani 7, #173, čitaj pažljivo ono što sam tebi direktno napisao.

Ne vidim da si mi konkretno odgovorio na pitanje, molim te uradi copy/paste.
Posto vidim da te to 'tvoja sekta' bas pogadja, slobodno to izbaci iz pitanja. Uostalom, na tome nije ni bio fokus mog pitanja. Mene najvise interesuje ovo oko prisecanja prethodnih zivota kao duhovnu vezbu i zasto meditacija iskljucuje 'preuzimanje odgovornosti'...

EVO SA SAJTA eckankar.org PREUZETO:

Have you received a spiritual wake-up call?

Perhaps you are at the point where some Voice of God has shaken you awake from a deep spiritual slumber. God speaks to us through past lives, dreams, and Soul Travel. Experience it for yourself. Explore the links on this page for compelling stories, insights, and spiritual exercises. Journey into your inner worlds and reap the benefits of the wisdom and spiritual truth in your heart. This inner journey reveals the all-caring nature of God's love.

This love works wonders.

Explore


* Past Lives—Want to recall memories of past lives? Lessons of long ago can be recaptured to help our lives today. Our character is made up of virtues and shortcomings, and all are a development from past lives. Learn more to explore past lives today.

* Dreams—Dreams are real, another way to find wisdom from the heart. Dreams open new avenues of truth and give insights just for you. Learn more about how to work with dreams.
* Soul Travel—Soul Travel is simply a shift in consciousness. Its main benefit is to let us tap into the wisdom and knowledge of the last great frontier—our inner worlds. To fully, consciously ride the wave of divine love coming into our lives every day. Learn more about Soul Travel.

Molim te da objasnis podrobno:
God speaks to us through past lives

Dakle, kako nam se to on obraca kroz prethodne zivote?

Zahvaljujem...
 
God speaks to us through past lives[/B]

Dakle, kako nam se to on obraca kroz prethodne zivote?

Zahvaljujem...

Kada pojedinac prihvati direktna učenja koja dolaze iz samog Srca Boga onda praktično ON (Bog) vodi svakog od nas (Dušu) kroz ona životna iskustva i ona saznanja koja će biti u skladu sa najvišom ekonomičnošću (što je jedan od visokih duhovnih zakona). To čeni preko Reči Svoje a to je Sveti Duh ili ECK. Nosioc tih učenja je praktično najviša svest u duhovnom koja se nalčešće pokazuje u nižim svetovima kao šestokraka plava zvezda. Pa ipak, da bi naš um, pre nego dosegnemo viša stanja svesti, mogao da razume učenja koja dobija na unutarnjim svetovima, nama se ta svest manifestuje u obliku fizičkog tela trenutnog Bog-Čoveka čiji je pravi i puni naziv Mahanta, Živi ECK Master.

Uskladu sa potrebama same osobe Bog će preko svoje Reči i Mahante davati osobi ono najneophodnije pa čak i uvide u prošle živote da bi toj osobi (Duši) objasnio šta je to što je donela iz ranijih života a što treba i mora odraditi i nadrasti kako bi nastavila sa duhovnim progresom i tako još u ovom životu dosegla čisto duhovne svetove (što je dosezanje duhovne slobode, ono što u Hrišćanstvu nazivaju spasenjem). Nezavisno što će u skladu sa odabranim prošlim životima Mahanta reći osobi to su praktično reči samog Boga. Praktično je fizičko telo Živog ECK Mastera samo matrica ili kalup po kojem će najviša svest zauzeti oblik da bi učeniku ili odredjenoj osobi mogla izkomunicirati neophodne detalje. Otuda se i kaže da Bog govori osobi preko prošlih života. Mnogo je lakše da nam pokaže i lično vidimo svoje greške nego da nam objašnjava milionima reči - mada Bog sam nikada ne komunicira govorom sa nama Dušama osim preko Svetlosti i Zvuka kao dvojnih aspekata Svetoga Duha - ECK-a. (Ovde ćeš opet videti kontradiktornost ali u tome ti niko drugi ne može pomoći budući da je to karakteristika uma u susretu sa nepoznatim i njemu neprihvatljivim.)
Zašto?
Zato što um čoveka može da prihvati i razume samo oblik i formu...

Dok god sama osoba u sebi nema potrebu za višom istinom, dok god u svom srcu ne oseti tu čežnju i težnju dotle će sva mentalna objašnjavanja u spoljašnom biti uzaludna jer neće naići na plodno tlo. Dotle se kaže da mi nemamo ni oči da vidimo ali ni uši da čujemo. Zato što je važno da naša duhovna čula budu probudjena prema višoj realnosti.
U tom pravcu je najbolje da svako eksperimentiše sa duhovnom vežbom koja će mu dati najbolji odgovor a sve u smislu: "Ovo jeste za mene!" Ili "Ovo, bar za sada, nije za mene."
Ne postoji nikakva druga formula ili snaga da se nekome drugačije kaže. Sama osoba praktično odredjuje šta jeste za nju a šta treba da ostavi drugima.
Zato i postoji ciklus reinkarnacije koji traje stotinama hiljada života.
Nezavisno od svega rečenog niko od nas nije ni viši ni niži od drugih ljudi (Duša) i svako je tamo gde treba biti.

Nije neophodno da iko menja svoju religiju da bi pevušio HU (Hju). To je sveto i drevno ima Boga i poklon je celom čovečanstvu da ga pevuši i uzdiže se i da pevušenjem istog u pojedinim teškim trenucima dobija adekvatnu pomoć ili odgovor.

Nastrojaću da, u narednim navratima, iznesem nekoliko priča kako se dobija pomoć u odredjenim situacijama kod pevušenja HU.
 
Poslednja izmena:
čekaj, to sa dušom..znači li to da smo mi svi kao mozgovima umreženi u neki kao wireless sistem, gde je glavni ruter kao isus, a server kao bog..tj..windows..(ili Linux?)

Svako pitanje zaslužuje odgovor, medjutim tvoje pitanje bi nas vratilo na sami početak. A za početak odgovra na tvoje pitanje reći ću da je mozak samo izuzetno sofisticirani organ koji služi kao primopredajnik izmedju fizičkog tela i uma dok je um dalje izmedju mozga i same Duše, ono što mi jesmo.
Vidimo da mozak nema ništa sa daljim univerzumom.
Um, iako naizgled samo naš, jeste deo univerzalnog uma koji pripada nižem ili negativnom polu kreacije - svetovi materijalno-duhovne prirode (tamo gde postoji materija, energija, prostor i vreme).
Duša (ono što suštinski jesmo) jeste duhovno biće, večito i besmrtno i jedino mi kao Duša možemo podići svoju svest do nivoa Bog-Svesti i tada znati Boga i vratiti se nazad u čisto duhovne svetove gde postoji samo jedan zakon; Zakon Ljubavi.

Oh da, um funkcioniše po metodama i principima dobrog ili boljeg računara.
 

Uskladu sa potrebama same osobe Bog će preko svoje Reči i Mahante davati osobi ono najneophodnije pa čak i uvide u prošle živote da bi toj osobi (Duši) objasnio šta je to što je donela iz ranijih života a što treba i mora odraditi i nadrasti kako bi nastavila sa duhovnim progresom i tako još u ovom životu dosegla čisto duhovne svetove (što je dosezanje duhovne slobode, ono što u Hrišćanstvu nazivaju spasenjem). Nezavisno što će u skladu sa odabranim prošlim životima Mahanta reći osobi to su praktično reči samog Boga. Praktično je fizičko telo Živog ECK Mastera samo matrica ili kalup po kojem će najviša svest zauzeti oblik da bi učeniku ili odredjenoj osobi mogla izkomunicirati neophodne detalje. Otuda se i kaže da Bog govori osobi preko prošlih života.


Kako se dobijaju ti uvidi u prosle zivote?
I cemu onda veo zaborava?

Plus, nisi ,i odgovorio zasto meditacija iskljucuje 'preuzimanje odgovornosti'...?
 
Kako se dobijaju ti uvidi u prosle zivote?
I cemu onda veo zaborava?
Uz pomoć duhovne vežbe koju sam već naveo. Mada postoje druge duhovne vežbe kojhe su prilagodjene posebnim zahtevima i potrebama a zbirno složene u knjizi The Spiritual Exrcises of ECK.
Veo zaborava? Tu i sam možeš dati dovoljno dobar odgovor. Šta bi bilo kada bi otac otkrio da je njegov sadašnji sin u nekom od ranijih života njemu nanosio velika nedela?...
Uvid u prošle živote se dobija tek onda kada smo dovoljno dobro izbalansirali svoju karmu i kada smo se duhovno dovoljno dista razvili da možemo kontrolisati svoje emocije i negativne pasije uma...

zasto meditacija iskljucuje 'preuzimanje odgovornosti'...?

Ovaj citat baš ne liči na moj sklop rečenica pa bih te zamolio da mi naveš celovitiji citat.
Trudim se da ne budem isključiv a ovaj navedeni deo tvrdi da jesam bio.
Pod pretpostavkom da je to bila moja rečenica probaću da se izvadim.
Meditacija je pasivniji pristup duhovnom razvitku i uspostavljanju kontakta sa Svetlošću. Pored toga meditacijom se ne spoznaje drugi veoma važni i neophodni pilar Svetoga Duha a to je Zvuk. Bez ova dva se ne može zakoračiti u čisto duhovni svet što i jeste cilj nas Duša.
Čak i bez kontemplacije (što mi činimo u ECKANKAR-u) i bez meditacije nalaze se i ima veoma odgovornih ljudi, iako to zna biti selektivna odgovornost. Rekao sam (verovatno drugim rečima) da je ECKANKAR put potpune ili totalne ili kompletne odgovornosti.
Čovek sam po sebi ne može lako uočavati ono što i gde nije dovoljno odgovoran pa zato u toku noći kroz noćne ali i u toku dana kroz budne snove biva na to podučavan i upozoravan. Jer, najviši stepen ljubavi od svakog od nas traži najviši stepen odgovornosti. Jedno bez drugog ne ide.
Jedno bi bilo dobro sagledati a to je da svaka osoba sama bira ona učenja, saznanja ili religiju koja će joj u datom vremenu ili životu najviše odgovarati. Ta stvar se ranije nije sagledavala pa je isključivost činila da ljudi umesto ljubavi i uvažavanja ispoljavaju nasilje i prisilnost uterivanja u jednu religiju.
To je bilo potpuno pogrešno. Ono što osobi u datom trenutku odgovara to treba da prihvati nezavisno šta svima drugima odgovara. Svako ima svoj sledeći korak u procesu duhovnog razvitka.
Čak i ako bi neko upitao Mahantu (sveprisutnog u duhovnom), Da li je ECKANKAR za mene? nije za čuditi se ako bi se dobio odgovor da je za tu osobu bolje da ostane tamo gde jeste iako će odgovor najradije ostaviti samoj osobi.
 
Poslednja izmena:
Čovek je pre svega duhovno biće (Duša) koje poseduje i fizičko telo dok se nalazi u ovom svetu. I njegov Kreator (Bog) je takodje duhovno biće bez oblika i forme.
U tom smislu je čovek, u prvom delu, kreiran po ugledu na Boga.
Kvaliteti Boga su ljubav, strpljenje, sveznanje, mudrost, sloboda, sveprisutnost...
Duša takodje ima sve te potencijalne kvalitete koje tek treba da realizuje u dugasčkoj seriji inkarnacionog ciklusa.
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
To je suština učenja svih minulih duhovnih velikana.

BEZ OSTRAŠĆENOSTI, ISKLJUČIVOSTI I VULGARIZMA MOLIM!

Слобода, Истина, Достојанство, Љубав то су принципи којима се досеже до самог Бога!
 
Čovek je pre svega duhovno biće (Duša) koje poseduje i fizičko telo dok se nalazi u ovom svetu. I njegov Kreator (Bog) je takodje duhovno biće bez oblika i forme.
U tom smislu je čovek, u prvom delu, kreiran po ugledu na Boga.
Kvaliteti Boga su ljubav, strpljenje, sveznanje, mudrost, sloboda, sveprisutnost...
Duša takodje ima sve te potencijalne kvalitete koje tek treba da realizuje u dugasčkoj seriji inkarnacionog ciklusa.
Sve te kvalitete može realizovati još u ovom životu. To je postizanje besmrtnosti, spasenja, duhovne slobode, mudrosti, ljubavi i samog Carstva nebeskog.
To je suština učenja svih minulih duhovnih velikana.

BEZ OSTRAŠĆENOSTI, ISKLJUČIVOSTI I VULGARIZMA MOLIM!

A zvonjenje u glavi ???
Je li isto kao prije ili je manje???
 
A zvonjenje u glavi ???
Je li isto kao prije ili je manje???

Nikada nije isto. Zna biti jako pojačano po povratku sa putovanja višim svetovima. Visina tona i sama jačina se menjaju budući da svest nije konstanta već je uvek dinamički promenljuva. Iako generalno ide napred to kretanje nije pravolinijsko. Izgleda recimo poput; dva koraka napred pa jedan nazad, pa recimo tri napred a onda dva nazad. Tako je zato što smo u ovom svetu gde sve mora dobijati na stabilnosti i gde ništa nije konstantno.

Nedavno, pre nekoliko meseci se pojavio penzioner iz Zemuna, koji je već nekoliko meseci praktikovao duhovnu vežbu i ispričao je da ja počeo da čuje muziku. Biop je zbunjen ali je i to u redu jer vrsta zvuka, visina tona i jačina zavise od stanja svesti osobe i od sveukupne duhovne pripremljenosti u ranijim životima.
Znam ljude koji su usred grada bili iznenadjeni kada su počeli čuti grmljavinu morskih talasa koja je znala da naleti, traje izvesno vreme i isto tako brzo se stiša.
Supruga mog kolege je nedavno počela praktikovati duhovnu vežbu i bila je iznenadjena kada je čula, kako ona kaže, "zvončiće kakve sam vidjala na konjskim svečanim zapregama."
Jedno od imena za Sveti Duh najbolje govori o ovom unutarnjem Zvuku - to je Melodija Sfera.

 
Poslednja izmena:
Nikada nije isto. Zna biti jako pojačano po povratku sa putovanja višim svetovima. Visina tona i sama jačina se menjaju budući da svest nije konstanta već je uvek dinamički promenljuva. Iako generalno ide napred to kretanje nije pravolinijsko. Izgleda recimo poput; dva koraka napred pa jedan nazad, pa recimo tri napred a onda dva nazad. Tako je zato što smo u ovom svetu gde sve mora dobijati na stabilnosti i gde ništa nije konstantno.

Nedavno, pre nekoliko meseci se pojavio penzioner iz Zemuna, koji je već nekoliko meseci praktikovao duhovnu vežbu i ispričao je da ja počeo da čuje muziku. Biop je zbunjen ali je i to u redu jer vrsta zvuka, visina tona i jačina zavise od stanja svesti osobe i od sveukupne duhovne pripremljenosti u ranijim životima.
Znam ljude koji su usred grada bili iznenadjeni kada su počeli čuti grmljavinu morskih talasa koja je znala da naleti, traje izvesno vreme i isto tako brzo se stiša.
Supruga mog kolege je nedavno počela praktikovati duhovnu vežbu i bila je iznenadjena kada je čula, kako ona kaže, "zvončiće kakve sam vidjala na konjskim svečanim zapregama."
Jedno od imena za Sveti Duh najbolje govori o ovom unutarnjem Zvuku - to je Melodija Sfera.


Iskreno se nadam da nema mnogo tih bolesnih ljudi koji cuju te talase a jos se iskrenije nadam da ce biti sve manje "ucitelja" koji zagovaraju tu bolesnu duhovnu vezbu i uopste taj mentalno oboleli sistem :sad2::sad2::sad2:
 

Back
Top