Студентски покрет мора да прави компромисе и мора да прихвати режимске пребеглице. Учини непријатељу, да буде лакше да се преда. Др. Данило Мандић

A nemamo toliko kapaciteta po zatvorima, za svaku sns šušu

Jedino Expo da se prenameni u Mega zatvor, da i mi imamo neki rekord, bar nešto najveće na svetu.
Pojam zatvor je vrlo širok. Zatvor može da bude zgrada sa zidovima i krovom, toaletima, kuhinjom i trpezarijom, internetom i kompjuterima za igranje igrica i gledanje filmova.

A može i bez svega toga. Samo gola zemlja ograđena bodljikavom žicom i mitraljeskim gnezdima. Može i neki rudnik tu da bude, ili kamenolom, ili parcela za uzgoj organske hrane.

Nećemo se držati švedskog modela zatvora kao pijan plota.
 
Pojam zatvor je vrlo širok. Zatvor može da bude zgrada sa zidovima i krovom, toaletima, kuhinjom i trpezarijom, internetom i kompjuterima za igranje igrica i gledanje filmova.

A može i bez svega toga. Samo gola zemlja ograđena bodljikavom žicom i mitraljeskim gnezdima. Može i neki rudnik tu da bude, ili kamenolom, ili parcela za uzgoj organske hrane.

Nećemo se držati švedskog modela zatvora kao pijan plota.
Naravno, da nećemo

Ali ipak mora da postoji neki sabirni centar da se vrate na prozivku kad opleve baštu. A tamo ima prostora kolko oćeš okolo
 
Ја мрзим титоисте и комуњаре генерално и спровео бих декомунизацију, али ево одмах да ти кажем да ће Вулин бити боље заштићен него Вучић.
И ми ту не можемо ништа, јер ту југословенску комуњару брани Путин.

Спољна политика се неће драстично мењати, јер ми смо мала и небитна држава. Тадић је имао боље односе са Русијом, него Вучић.
Znaju ko je on, preziru ga garant, ali im treba kao dežurni klovn koji izigrava komunjaru, rusofila. Kako objasniti njihovim građanima što su ga tolike godine tetosali. Znači igraće s njim do kraja, koliko mogu, jer njima nije naškodio. Ali bar da ga liferujemo tamo pa posle da ga ganjamo kad se ukaže prilika, za njegova nepočinstva.

Moramo da se pomirimo da nećemo moći odmah sve da pohvatamo, ali da to bude državni zavet, da njihova odgovornost za izdaju nikad ne zastari.
 
Студентски покрет, мислим наравно на друштвени покрет коме се придружује и народ, мора да прави компромисе и мора да прихвати режимске пребеглице.
Зашто ? Зато што сваки реформистички друштвени покрет је то чинио и то је једини начин за успех.

Студенти морају да прихвате део људи из СНСа који су до гуше у корупцију, у насиљу, људе који учествују у куповини гласова, људе из СНС хот-лајна итд.
Ти људи када изађу, то је кључни моменат и паметни друштвени покретни не само да то загрле, него и охрабрују, створиш услове да људи то раде што више, даш им могућност да побегну.
Прича реваншизам, лустрација, то су такве глупости, са ким, са којим институцијама ћеш ти да лустрираш.
Ко је икада у историји успео да лустрира, сем 89-90е када је био онај јединствени моменат хладног рата и пад гвоздене завесе.
Учини непријатељу, да буде лакше да се преда.

Како су Ирачани победили ИСИЛ. Па тако што су рекли овим екстремистима ''пређите на нашу страну, неће вам бити ништа, без обзира шта сте чинили, што сте клали и држали жене као робове''.
Тако је пао и Мубарак, негативна селекција људи око себе + син дебил.

Те режимлије када почену да певају, то што они говоре о некадашњем аутократи, па то ни најфанатичнији студент не може да замисли.

Је л то праведно ? Наравно да није, али тако мора.

За детаљније преслушајте Данила
Treba u negativnom kontekstu pominjati samo Vučića i samo Vučića, a ne ostale
Kad je protest pisati, protest protiv Vučića, pisati barikade su protiv Vučića i da je zbog Vučića đacima i studentima propala godina dana prvi put u istoriji sveta
Pisati da Vučić krade izbore, da Vučić hoće da prizna Kosovo i da Vučić hoće da kopa litijum, da zbog 16 ubijenih ispod nadstrešice niko nije u zatvoru zbog Vučića
Non stop postavljati pitanje Vučiću dokle misli da blokira Srbiju i odnosno da podnese ostavku ?
Kad se promeni vlast Vučić će biti uhapšen ostale ne pominjati, osim ih zvati da prelete sada dok je vreme
 
viber_image_2025-07-10_16-43-53-932.jpg
 

Back
Top