Studentski domovi

Pa pazi, morali bi da proveravaju za hiljade i hiljade studenata, to je glupo. Lepo student donese potvrdu overenu u opštini i to bi trebalo da bude DOKAZ o njegovim primanjima (tj. primanjima roditelja). A kao što rekoh, vezu u opštini nije teško naći. Uvek tamo radi tetka/stric/ujak, ako ne tvoj, a ono tvog druga/komšije/poznanika.
 
Koji mi dom preporučujete, brucoš sam pa me interesuje u kome su uslovi najbolji. Uspeh iz srednje škole mi je 5.00, tako da problema valjda neće biti za prijem...

Takodje me interesuje šta se dešava ako posle odustanem od doma, čuo sam da neki prodaju ili daju svoje mesto tamo, da li je i to moguće :eek:
 
Hm, neki bolji dom ces moci da dobijes samo ako uspes da izmanipulises da ti prosek primanja po clanu domacinstva bude sto manji.

Zamena mesta izmedju brucosa i starijih studenata nije moguca ...
 
hmmm...jedna devojka je prosle godine kao brucos dobila mesto na studenjaku..Ne poznajem je bas najbolje,ali ne bih rekla da joj je prosek primanja blizak nuli,sto znaci da mogucnost upada preko veze eksponencijalno raste..
Nego,je l' moze neko da mi kaze-da li je moguce da rodjaci posecuju ljude u domu(da prespavaju i to)?
Pretpostavljam da nije "po pravilima",ali,recimo,da li bih ja mogla da posetim sestru,ako njena cimerka spava negde drugde?Da li je izvodljivo?
 
Прво, могуће је да као бруцош добијеш место у Студењаку, али то је соба са 5 кревета, тј. једна двокреветна и једна трокреветна соба, које имају исти ходник и купатило. Када сам ја била на расподели за бруцоше, било је 5 таквих соба. И не мора да има просек примања близак нули, јер сам и ја била негде 160 и нека (кад је исти просек оцена, ређају по процеку примања) и могла сам да узмем такву собу, а и многи после мене.

Друго, да, могуће је да те посети неко, само се те процедуре разликују од дома до дома (а мислим да је у Карабурми најлакша процедура).
 
Kako ide raspodela? Svi na fakultetu se skupe pa prvi na listi bira tu i tu sobu u tom i tom domu pa tako redom?

Koliko je izvodljivo da dve osobe s istog fakulteta dobiju istu sobu ako je razlika među njima... pa recimo do sto mesta? (jedan prosek 9.67 a drugi recimo 9.1)?
 
Да, да, тако иде расподела за старије студенте (за бруцоше је другачије). Па, види, немам искуства са тим да има много људи на расподели на факултету. На РГФу, и тим мањим факултетима, у принципу, можеш да се договориш. Сада, не знам колико је то могуће на факултетима где има више људи.
 
Huh.... valjda će biti ok.

Inače, kod mene iskrsao još jedan problem. Predaja dokumenata za dom za one koji su stekli junski i septembarski uslov je od prvog do tridesetog septembra, a kod mene na faksu upis za ove koji su stekli septembarski uslov - početkom oktobra. :neutral:
 
Nasao sam na netu, bez poreza i taksi je oko 31.500 prosecna zarada za period Januar - Jun 2008. za zaposlene u privredi.

tako da ako vam je prosecno primanje po clanu porodice ispod polovine ove zarade dobijete 2 poena.

znaci nema veze da li imas 0 dinara primanja ili 15700 i jedno i drugo je ispod 50% prosecne zarade u srbiji i boduje se sa 2 poena, do 100% 1 poen, i preko 100% je 0 poena.


zanima me koliko poena je trebalo prosle godine za poslednjeg brucosa koji je dobio dom?
ako se neko seca... posto sada nema liste////
 
ti si genije! to je upravo ono sto su rekli pre tebe a ti citirao da negiras. u srbiji se ne moze ziveti normalno bez bar 20 000 po osobi a oni navode da su ima primanja 6 000 po osobi odakle je zakljuceno da svi poumirasmo, odn da ljudi svasta pisu ili imaju svoje privatne firme pa su ima 'primanja jednaka nuli' (i to sam vidjala) ili poznaju dobro osobu koja bi trebalo da im pecatira potvrdu o primanjima pa im smanje za koju hiljadu... i zato onaj ko ima oko 15 000 primanja i solidan ali ne savrsen prosek ostaje bez doma, a cak i kredita, osim ako nema pravo da se prijavi za stipendiju koju opet svi dobijaju. eto...



Kod mene u porodici samo otac prima penziju, majka ne radi, brat i ja smo studenti... tatina penzija je oko 27.000 dinara mesecno... tako da mi je prosek po clanu oko 6500 hiljada.... meni je zao sto neki ljudi misle da se prosek namesta, jer ja znam kroz koliko sam muka prosao dok sam dosao do svih papira da bi mi napokon izdali dokument o proseku... Istocna Srbija je zaostala, do posla se tesko dolazi... svaka cast Beogradjanima sto nam dizu prosek plata u srbiji
 

Back
Top